Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okonie 2023 - Liga okoniowa haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłaszam do zabawy dwa okonie (28 i 30) złowione na zbiorniku Podedwórze. Przynęty widoczne na zdjęciach.

Było ich więcej, ale ten najfajniejszy wziął niemal po ciemku i zachowywał się jak szczupaczek, których też sporo dziś przerzuciłem, w związku z czym nie przykładałem sie zbytnio do holu, chciałem to załatwić szybko, bez ceregieli. Hol był raczej siłowy, a gdy w końcu przy pontonie wynurzył się piękny okoń delikatnie zapięty nie miałem nawet rozłożonego podbieraka. On jakby o tym wiedział - chlapnął przy burcie i uwolnił się, a nawet przez chwilę stał przy pontonie i pozwolił się obejrzeć.

IMG-20231031-WA0002.jpg

IMG-20231031-WA0004.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj moglo byc naprawde dobrze. Jeszcze po ciemku zaliczam fajne branie w toni. Ryba 3 razy odjeżdża i pęka fluo na wezle przy agrafce..

Okon naprawde dobre 40+... kwadradowy, gruby... już byl pod powierzchnia.. tak niewiele zabraklo i byl by w podbieraku. 

Pózniej lowie jeszcze 4 okonie w tym kjden wiekszy na podmiankę do tabeli. 

 

20231101_065307.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu spotkałem na rybach dziadka z "minionej epoki". W sympatycznej rozmowie wspomniał o jeziorku w którym na żywca łowił okonie 40 tki. Nie przed wojną tylko całkiem niedawno :). Przypomniałem to sobie i o świcie jestem tam.

Z początku nie rzucam. Idę brzegiem i wypatruję drobnicy a jeszcze lepiej uciekającej drobnicy. Niewiele mi to dało. Widzę tylko pojedyncze oczka. Pierwsze rzuty też niezbyt zachęcające. Utykam w niewidocznym na powierzchni zielsku. Pierwszy kontakt mam jednak dość szybko ale niezacięty. Po kilku minutach wyciągam okonia 20 tkę, potem kolejnego. Kolejny atak widzę bo przynęta już na płyciźnie była. Okoń 33 cm. Jestem zadowolony. Samo łowienie jest jednak dość uciążliwe. Nie widzę zielska więc w każdym miejscu kolejnymi coraz dłuższymi rzutami szukam granicy roślin albo próbuję określić jak długo mogę przynęcie pozwolić na opad zanim wpadnie w rośliny.

Dłuższy czas jestem bez brania ale w końcu jest branie i na kiju maluch 15 tka. No i stałem się ofiarą napadu rabunkowego. :) Na płyciźnie gdy już widzę mojego okonka wyskakuje szczupak 70 tka i łapie okonia. Stoi i zaczyna powolutku odpływać a ja luzuję hamulec szykując się na bitwę z kijkiem UL. Gumka jednak wyskakuje i obserwuję w czystej płytkiej wodzie jak drań pożera moją zdobycz.

Idę w inny rejon zbiornika. Rzut na lewo - jak do studni nie mogę się doczekać dna. Rzut na prawo - szybko grzęznę w zielsku. Kolejnymi rzutami raz na lewo raz na prawo szukam więc spadku i granicy zielska. W końcu rzut jak chciałem i puknięcie. Zacinam i kolejny okoń 33 cm. Później już jest coraz słabiej. Pochmurny ranek zamienia się w słoneczny dzień. Kończę łowy ale wrócę tam.

okon_33.thumb.jpeg.b7a3e23464e5b321de19a4551e94fa85.jpeg

okon_33_1.thumb.jpeg.2d474b4d9f226e27b9acf67fc1dbb6ca.jpeg

  • Lubię to 1
  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wyskoczyć w rodzinnych stronach nad rzekę Krzna, woda bardzo niska, mnóstwo zielska, celem były okonie jednak ciężko było o nie przy tak niskim stanie wody. Jednego udało się wydłubać. 25 cm. Dodatkowo złowiłem 6 kleni, jazia i 4 szczupaczki. Trzeba było łowić bardzo delikatnie żeby coś przechytrzyć na tej rzecze. Łowiłem kijem bluebird do 1,5 g. Na takim kiju każda ryba daje mnóstwo frajdy😎 kolejne dni już łowienie na starorzeczach Bugu. Liczę na jakieś okonie 🙂

InShot_20231102_124239517.jpg

InShot_20231102_131538908.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna próba złowienia okoni. Wiatr w tym nie pomagał, trzeba było się namęczyć aby rzucić dobrze przynętą. Łowiłem głównie na obrotówki w różnych kolorach. Najlepsza okazała się dziś obrotówka w kolorze pomarańczowym. Złowiłem 3 okonie na jednym ze starorzeczy Bugu. Było też sporo szczupaków tzn szczupaczków. Do tabeli dopisuję dwa okonie 26 cm oraz 35 cm🙂 Warto było dla niego przejechać tyle km 😁 pod koniec listopada jeżeli woda niezamarznie kolejna próba już wymiany okoni w tabeli.🙂

InShot_20231104_144846829.jpg

InShot_20231104_144931025.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zabawie tej 300 jest dla mnie magiczną liczbą oznaczającą, żę sezon był dobry. Tak więc zamykam 300 rybami z mojego rodzinnego Podlasia. Te dwie pochodzą z jednego ze starorzeczy Bugu. Próbowałem łowić okoniówką, ale ilość przeszkód, które trzeba było pokonać w czasie holu dyskwalifikowała w moich oczach lekki kij z cieniutką plecionką. Wystarczył jeden czterdziestocentymetrowy szczupaczek, bym wrócił do samochodu i przezbroił się. Łowiłem więc lekkim szczupakowym kijem c.w. 7-35 z plecionką 0,12 i wolframem, natomiast z przynętami nie szarżowałem. Miały być na tyle małe, by okonie mogły się nimi zainteresować. Przynęty na zdjęciach z rybami.

IMG_20231105_172925.jpg

IMG_20231105_173026.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam dobrej passy z okoniami, a jak się już wybiorę to jest po prostu marnie. Tym bardziej cieszy coś 30plus. Ale jak słyszę, że ktoś złowił 20-30 okoni do 20 cm i "połowił" to ja jednak kręcę nosem na taki wynik, ponieważ zawiesiłem sobie poprzeczkę dosyć wysoko.

Daj my na to w sobotę jak złowiłem jednego jedynego okonka, w koło 6-8 spiningistów i grunciarzy i nikt nic nie łowi. to nie wiem co mam o tym myśleć...

Wypad klasyczny chodzę z dwoma kijkami ostatnio szczupakówka i okoniówka. Od 12:00 do zmierzchu. Ostatnio w ogóle na gumki nic konkretnego mi nie bierze, skoro kolega @Elast93 łowi swoje okonie na woblerka, to w sumie dlaczego na dolnośląskim, nie spróbować czy okonie polubią. Wybrałem salmo butchera tonącego. W sumie wyjąłem 3 okonie i jednego szczupaczka. Bez rewelacji, ale ten największy chociaż trochę poprawił mi humor. Natomiast na gumkę na okoniówce trafiłem jednego okonka i pistolecika. Okoń do tabeli przywalił na szczupakówkę kijek do 24g 2.7m zestaw na plecionce 0.10 mm dragon invisible braid przywiązany do kevlaru. Wobler przynajmniej daleko latał :)i ryby go polubiły. W zanadrzu mam jeszcze "jugolki" i rapalki shad rapy 5 cm.

P.S. ostatniego słowa jeszcze nie powiedziałem, jak to mówią " Dopóki przynęta w wodzie, wszystko jest możliwe" Trzeba wydostać się z tabeli ligowej ze strefy spadkowej :)

Odwróć tabelę a będziesz na czele...🤣

 

okon_8.thumb.jpg.3012f058b72ad33a9ba9ff6250b58468.jpg

 

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2023_11.17OdraBisk..thumb.jpeg.af8b87cdd3403b0b68d748695f6709dc.jpeg

Kopyto Relax 5cm/5g i łowienie w  odrzańskiej klatce, gdzie mogłem się ich spodziewać. W zasadzie nastawiałem się na sandacze, ale od wielu lat łowię tam okonie i dlatego taki rozmiar kopyta. To mój największy pasiak z tej klatki. Miałem jeszcze być może podobnego, jednak się nie udało. Później dołowiłem jeszcze sandaczyka. To już zakrawa na kpiny:), od września nie mogę dorwać wymiarowego, a już trochę drobiazgu przerzuciłem. Do tabeli leci 34,5 cm👊

2023_11.17OdraBisk..thumb.jpg.a8276a4b516eb3fb0dd659a01bc09d6f.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje koledzy :D Dla mnie listopad był baaardzo słaby jeśli chodzi o okonie.. Byłem w sumie 3 razy z czego 2 razy na pusto bez ryb na brzegu.. Dopiero dzisiaj przełamanie i w 2 godziny udało się wyjąć w sumie 7 okoni z czego 3 ryby były 30+ a największy miał 34,5 cm :) 

Wszystkie oczywiście na niezawodnego invadera 4 cm :P 

spacer.png spacer.png

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie nie poppery, nie gumki, nie blaszki, tylko wobler. Można sobie uzmysłowić, że z każdą przynętą można osiągnąć wspaniałe rezultaty, tylko trzeba wstrzelić się w porę roku i miejsce. Nabrać przekonanie do tego co i jak robimy. Kto uważniej śledzi tabelę, to powinien zauważyć, że Elast93 osiągnął najlepszy wynik z dotychczasowych wszystkich rozgrywek. Jak na razie jest to 367 pkt, a to jeszcze nie koniec sezonu. Piękna średnia. Gratuluję:)👍 Nie tylko w 1 z 10 bije się rekordy:)))

 

obraz.thumb.png.fc57b49f324b9510cf4c5b1d5a793302.png

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaceen napisał:

W tym sezonie nie poppery, nie gumki, nie blaszki, tylko wobler. Można sobie uzmysłowić, że z każdą przynętą można osiągnąć wspaniałe rezultaty, tylko trzeba wstrzelić się w porę roku i miejsce. Nabrać przekonanie do tego co i jak robimy. Kto uważniej śledzi tabelę, to powinien zauważyć, że Elast93 osiągnął najlepszy wynik z dotychczasowych wszystkich rozgrywek. Jak na razie jest to 367 pkt, a to jeszcze nie koniec sezonu. Piękna średnia. Gratuluję:)👍 Nie tylko w 1 z 10 bije się rekordy:)))

 

obraz.thumb.png.fc57b49f324b9510cf4c5b1d5a793302.png

Dzięki za słowa uznania, ja nadal próbuję poprawić swój wynik.. Nawet dzisiaj byłem z rana lekko ponad 2 godziny, trafiłem 3 okonie 30+ ale nic do podmiany.. Straciłem też jednego pięknego okonia mógł mieć +- 40 cm 😕 W planie jeszcze 1/2 próby w listopadzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wypad na typowo zimowe oksy. Pierwsza tatkyka imitacja dżdżownicy na 2g czebu i szuranie po dnie dawała ryby, ale brania co kilka rzutów. Zmiana na drop shot, na haku tanta i od tego momentu brania w każdym rzucie. Oksy niestety małe i malutkie, na szczęście jeden fotogeniczny się skusił:

miejski28.thumb.jpg.7a2e4fbea3299cc32ebe3619fbae133a.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czwartek. Pogoda niepewna od rana. Trochę siąpi deszcz. Zdecydowałem się jednak zaatakować okonie. Udało się mi wstrzelić w okienko bez upierdliwego deszczu. Byłem nad wodą między godz. 10-13. Od początku dobre brania. Łowiłem na 2" "kajtki". Dwa największe pasiaki 30,5 i 30 cm. Jak uda się jeszcze coś większego dołowić do końca grudnia, to tego większego dorzucę później do tabeli👊

IMG_20231214_095918066_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.c068a4dd312e7047df845b35d334b13b.jpg

IMG_20231214_102400968_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.18ab00fa925b5443f4d5b292941395f8.jpg

IMG_20231214_102419468_HDR_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.008125f56676486eb6a153f46123b3a1.jpg

IMG_20231214_111819918_HDR_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.a8c707584d4bb89a3886ed22267485d2.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 tygodnie próbowałem dołowić jeszcze jakiegoś porządnego oksa do podmiany.. No i dzisiaj się to udało :D 

Keitech 2 cale fiolet na 3 gramach mocny strzał w opadzie krótki hol i w podbieraku kolejna 40tka :) Dokładniej 41 cm :P 

spacer.png spacer.png

 

Broni nie składam, mam zamiar jeszcze raz wyskoczyć, kto wie może wpadnie trzecia 40tka w grudniu :D 

 

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

I co tak przygaśliście?:))) Czy już straciliście nadzieję? Przecież zostało jeszcze parę dni. Kto wie?:)

Gdyby ktoś nie przewidywał walki o poprawienie wyniku, to można zabrać głos w sprawie mijającego sezonu. Można też określić się, czy będą chętni wziąć udział w lidze 2024. Jak będzie wola kontynuacji, to ruszamy od początku stycznia. Jakieś pomysły, wnioski, uwagi, spostrzeżenia?

Co do ostatnich moich prób złowienia okoni. W poprzedni czwartek dość fajnie połowiłem. W piątek jeszcze coś się działo i kilka sztuk wpadło. W sobotę, niedzielę i poniedziałek naliczyłem okoniowych brań w ilości...jedno branie. Byłem w przybliżeniu po dwie godziny w czasie między 9:00-11:00. Odwiedzałem dla mnie nowe miejsca. Jakieś okoliczności spowodowały, że łowisko stało się puste. Ani białorybu, ani drapieżników.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.