Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sandacze 2023


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Olaboga!  no to doła można złapać ;)  Gratulacje pięknej ryby!

Ja niestety tylko na początku grudnia kilka razy nad wodą. Jak zwykle zawodowo kumulacja pracy na koniec roku. Ale broni (znaczy wędki) do szafy jeszcze nie chowam i może raz czy dwa w tym roku jeszcze wyskoczę porzucać. Dla mnie to raczej do maja ostatnie chwile ze spinningiem. 

Tymczasem życzę Wesołych Świąt i niech Mikołaj pod choinkę przytaszczy Wam trochę silikonu i długich paczek ;-) 

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jaki dodać do tego komentarz? Za bardzo nie przychodzi nic do głowy. Bo od września pierwszy przekraczający o cały milimetr:))) wymiar. Branie fajne, agresywne z całkowicie połkniętą przynętą Westin Shad Teez 7cm/10g. Złowiony z brzegu, z ręki i blisko brzegu. Odra trącona z silniejszym uciągiem. Zauważyłem trochę drobnicy w spowolnieniach niedaleko przybrzeżnych trzcin i tam szukałem drapieżników. Na cztery wyprawy na każdym po jednym braniu. Trzy ryby na brzegu.

1. Elast93 70,5 + 70 + 62 = 202,5
2. Fido Angellus 63+ 64+67= 194
3. Marienty
4. Zbynek1111
5. lechur1
5. jaceen 50 + 0 + 0 = 50
6. Seba ZG 50 + 80 + 74 = 204
7. RafalWR 64 + 62 + 66 = 192
8. MarianoItaliano85
9. tomek1
10. MARCIN82 80 + 87 = 167
11. Budek
12. jamnick85 50 + 72+70 = 192
13. Konrado 64 + 68 + 69 = 201

IMG_20231219_145039638_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.5a2b45b83f511fb082e87d3d85d34040.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cierpliwości, szybko się nudzę no po prostu nie nadaję się na łowcę sandaczy. :D To moje sandaczowanie przybrało więc formę krótkich max. 1,5 godzinnych spotkań towarzyskich nad wodą.

28 grudnia o godz. 19.30 dostałem wiadomość. Kumpel pisze, że jest akcja, obecność obowiązkowa. Nie zaskoczył mnie więc za chwilę już siedzę w aucie. Trochę się nie widzieliśmy więc nad wodą nie spieszy się nam do rzucania, długo rozmawiamy a nawet zapalamy latarki i oglądamy wzajemnie przynęty z historią.

Czas porzucać ale rozmowa trwa więc stajemy 3 metry od siebie. Nie rozchodzimy się. Mimo, że sandacza w tym miejscu jeszcze nie szukałem nigdy to jednak miejscówkę znam perfekcyjnie więc mozolnego dobierania przynęty nie było. Założyłem Zander Pro Shada 10 cm/5 gr. W trzecim pociągnięciu strzał, zacięcie i wędka w łuk. Sandacz fajny ale spada. Oglądamy z kumplem przynętę. Hak wygięty ale to raczej nie ryba tylko szarpanina z zaczepem na jakiejś wcześniejszej wyprawie. W ciemności tego nie zauważyłem i nie sprawdziłem co spotkało się z ostrą krytyką kumpla. Niezbyt przejęty uwagami doginam hak (to też się kumplowi nie spodobało) i rzucam. Nieco bliżej brzegu strzał, zacięcie i znowu wędka w łuk. Tego już doprowadziłem prawidłowo i podebrałem. Sesja zdjęciowa i pomiary. Miał 68 cm.

spacer.png

1. Elast93 70,5 + 70 + 62 = 202,5
2. Fido Angellus 63+ 64+67= 194
3. Marienty
4. Zbynek1111
5. lechur1
5. jaceen
6. Seba ZG 50 + 80 + 74 = 204
7. RafalWR 64 + 68 + 66 = 198
8. MarianoItaliano85
9. tomek1
10. MARCIN82 80 + 87 = 167
11. Budek
12. jamnick85 50 + 72+70 = 192
13. Konrado 64 + 68 + 69 = 201

  • Lubię to 2
  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ja to zrobiłem ale nieaktualną listę wkleiłem. 

Jaceen - nie złość się. To moja pomyłka.  :D 

1. Elast93 70,5 + 70 + 62 = 202,5
2. Fido Angellus 63+ 64+67= 194
3. Marienty
4. Zbynek1111
5. lechur1
5. jaceen 50 + 0 + 0 = 50
6. Seba ZG 50 + 80 + 74 = 204
7. RafalWR 64 + 68 + 66 = 198
8. MarianoItaliano85
9. tomek1
10. MARCIN82 80 + 87 = 167
11. Budek
12. jamnick85 50 + 72+70 = 192
13. Konrado 64 + 68 + 69 = 201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂

Tradycyjnie damy jeszcze jeden dzień na odparowanie szampana i tabelę zamykamy. Gdyby ktoś zapomniał o jakimś sandaczu, to do końca wtorku jest czas. Tabela przedstawia się tak:

1. Seba ZG 50 + 80 + 74 =     204
2. Elast93 70,5 + 70 + 62 =   202,5
3. Konrado 64 + 68 + 69 =     201
4. RafalWR 64 + 68 + 66 =     198
5. Fido Angellus 63+ 64+67= 194
6. jamnick85 50 + 72+70 =     192
7. MARCIN82 80 + 87 =          167
8. jaceen 50 + 0 + 0 =              50
  Marienty
  Zbynek1111
  lechur1
  MarianoItaliano85
  tomek1
  Budek

Seba ZG Graaatuuuluuuję!!! Piękny wynik. Przy tym sandacz 80 cm👍 Dla wielu wędkarzy nieosiągalny. Marcin82 pewnie jest trochę zawiedziony. Wystarczyło jeszcze dołowić jednego wymiarowego. Tylko żeby to było łatwe:) Patrząc na tabelę, to same fajne ryby. Nie patrzcie na moją rubrykę:))) Walczyłem o cokolwiek. Jeszcze tak słabego sandaczowego sezonu nie miałem. Przyczyn znalazłoby się kilka. Najistotniejsza, to mocno ograniczyłem poszukiwania. Kręciłem się po starych miejscach, które już nie są rybne jak kiedyś. I łowienie w opadzie, to nie jest moja mocna strona. Wolę je rozpracowywać woblerami. A we Wrocławiu woda nie bardzo na woblery sandaczowe:) 

Dziękuję koledzy. Fajnie było z wami rywalizować. Za każdym razem wychodziłem i myślałem, że w końcu coś porządnie grzmotnie w gumę. Niestety, nie tym razem. Cały sezon z drapieżnikami zakończyłem czterema wymiarowymi sandaczami. Bywały czasy, że na muchę więcej łowiłem:) Bywały:) Największe okazy wyróżniłem kolorem. Kapitalne ryby. Tylko pozazdrościć. Mam nadzieję, że towarzystwo się nie wykruszy i we wrześniu ruszymy z kolejną edycją LS:)

👊

  • Lubię to 3
  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon u mnie intensywny ale i bardzo dziwny, znów sezon uczenia się sandaczy a myślałem, że już wszystko o nich wiem ;)

Jako ciekawostkę powiem, że w miejscach gdzie łowiłem i schodziłem bez brania, inni koledzy potrafili wyciągnąć 20-30 sandaczy dziennie a sztuki 70+ były na porządku dziennym, prawda że kosmos....?

Dla mnie do pewnego momentu niewiarygodne i wielu z Was skwituje to pobłażliwym uśmieszkiem ale takie były realia mojej końcówki sezonu.

Znów, z własnej winy, niedopatrzenia czy lekceważenia przeciwnika jakim jest sandacz straciłem dwie potężne ryby i tych naprawdę żałuję że nawet ich nie widziałem.

Cóż, nowy sezon za pół roku, zabawa znów na poziomie wyższym z wykorzystaniem tegorocznych doświadczeń.

A jako ciekawostkę podam to, że wypuściłem się za sandaczami do Holandii, na końcu sezonu który tam trwa, jak dobrze pamiętam, do końca marca, dostałem w du....ę bo tylko jeden sandacz na całą wyprawę ale bez wątpienia przygoda ciekawa, znów okazało się, że doświadczenia trzeba zbierać płacąc "frycowe" :)

Kolegom, którzy brali udział w tej naszej zabawie, gratuluję wytrwałości i wyników i do zobaczenia w następnej rywalizacji.

Pozdrówki Fido ;)

 

 

  • Lubię to 3
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziwnie u mnie wyszło z tymi sandaczami 2023. Najpierw załamały mnie zgłoszenie a raczej ich brak od innych osób. Straciłem zapał i liczyłem na złowienie jakiegoś honorowego. Złowiłem go. Później co jakiś czas próbowałem czegoś nowego - sposobu, miejsca i okazało się że wypełniłem listę. Jak coś zadziałało to drążyłem i nawet się podmianki udało zrobić. Podsumowując 7 wymiarowych sandaczy złowiłem w trakcie rywalizacji. Wszystkie ryby złowione w miejscach w których wcześniej nie łowiłem sandaczy i wszystkie na sposoby dla mnie raczej nowe odbiegające od schematów z lat poprzednich. 

Gratulacje dla zwycięzcy Seba ZG i specjalne dla Marcin82. Byle wymiarowa rybka dałaby efektowne zwycięstwo. Jestem jednym ze szczęśliwców którym udało się zrobić komplet. Gratuluję pozostałym.

Na edycję 2024 już się zgłaszam.

  • Lubię to 5
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim łowiącym. U mnie spinningowo gorzej niż słabo. 

5 godzin temu, Fido Angellus napisał:

A jako ciekawostkę podam to, że wypuściłem się za sandaczami do Holandii, na końcu sezonu który tam trwa, jak dobrze pamiętam, do końca marca, dostałem w du....ę bo tylko jeden sandacz na całą wyprawę ale bez wątpienia przygoda ciekawa, znów okazało się, że doświadczenia trzeba zbierać płacąc "frycowe" :)

W jakim rejonie byłeś? Chodzi mi to po głowie, bo ostatnio bywam w Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podsumuję sezon 2023. Jak dla mnie średni jeśli chodzi o ilość ryb a szczególnie o wielkość. Jakoś te większe przy moim brzegu nie pływały. W sumie w czasie trwania konkursu 8 miarowych sandaczy (przed konkursem jeszcze 4). Największy w sezonie 75cm (niestety przed konkursem). Biorąc pod uwagę, że sezon mocno dzieliłem pomiędzy sandacze, klenie, bolenie i sumy to tragedii nie ma. Dobrze, że pasja okoniowa mną nie włada bo doprawdy nie wiem jak można by to pogodzić. A jeszcze bat, bolonka, feederki... 

Co do sandaczy tegorocznych to dziwne mam wrażenie, że jakby w innych miejscach bywały. Moje miejscówki nie dawały ryb. A jak nawet się trafiały to albo małe albo inaczej łowione niż kiedyś. A już człowiek myślał, że ma obcykane... eh...

Pudło jest i 200cm przekroczone. Niedosyt też jest... w 2024 będzie lepiej ;) Pozdrawiam

 

sandacze2023.jpg

  • Lubię to 4
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z tego sezonu. Przygodę z sandaczami zacząłem w zeszłym sezonie, ale miałem bardzo złe podejście. Szybko demotywowałem się brakiem natychmiastowych wyników i zamieniałem sandaczówkę na okoniówkę. Brak wyników zniechęcał coraz bardziej i coraz mniej czasu im poświęcałem - koło się zamykało. Prawda jest taka, że od razu po sezonie cały sprzęt zanderowy wylądował w ogłoszeniach sprzedaży. Na szczęście w styczniu mało kto jest zainteresowany takimi ofertami...i tak został. 

W tym roku wcale nie planowałem jakieś wielkiej pogoni za sandaczami, ale częste przyłowy sandaczyków dały do myślenia i pobudziły do działania. Trochę musiałem przerzucić 40stek żeby w końcu złowić wymiarowego, ale przynajmniej były efekty a za nimi motywacja do dalszych prób. Konsekwencja wypłaciła w końcówce dwoma fajnymi rybami. 

Szkoda tylko, że na koniec sezonu przyszła wysoka woda, na której, przyznaję szczerze, poległem totalnie.

Podsumowując: w końcu sandaczowanie dawało radość i satysfakcję, zebrałem sporo doświadczenia na temat tego gdzie te ryby mogą stać i jak się do nich dobrać. Nie mogę się doczekać kolejnej jesieni :) 

Dzięki wszystkim za rywalizację! 

  • Lubię to 3
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem zaskoczony obrotem sprawy.

W zeszłym sezonie nie udało się ani jednego wpisu zrobić, a w tym roku takie rzeczy. Poświęciłem kilkanaście wyjazdów na Sandacze głównie wieczorem. Łącznie złowiłem tylko 5 Sandaczy i tylko 3 wymiarowe. Ani jeden wyjazd nie miałem więcej jak jedno branie. W moim przypadku to jednak więcej szczęścia niż umiejętności. Ale mam nadzieję, że  trochę wniosków zostanie z tego sezonu na później. Na pewno łowiłem inaczej jak w zeszłym sezonie. Może dzięki temu pojawiły się jakieś efekty... 

Dzięki za gratulacje i również gratuluję wszystkim innym co nie zeszli na pusto.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.