Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach ? - Luty 2024


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Wypada nowy temat założyć. 😆

Po kilku dniach wyjazdu feriowego, w poniedziałek krótko wyskoczyłem na tęczaki. Ulewa, silny wiatr i bardzo słabe brania. Z trudem udało się wydłubać dwie ryby, w tym jedną na nimfę.

IMG_20240205_150900.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oby od tej pory trafiały się już tylko większe:)))

428202821_378672174906026_6448207947426621804_n.thumb.jpg.62e2b9a2d1f2a08f842a5cc7e6425cc6.jpg

Wpadło kilkanaście sztuk na najlżejsze jigi, którymi dało się łowić. Mocniejsze powiewy momentami mocno dokuczały. Łowisko komercyjne. Fajny klimat. Polecam:)

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wyskoczyć na niecałe godzinę na okonia. Przez ten czas złowiłem 1 okonia na tante. Natomiast na małego wobka od Dwojaka miałem przyłów 2 szczupaków pierwszy malutki drugi wymiarowyIMG_20240215_092840.thumb.jpg.cce85d8f29ecb264d927fbe4d4164911.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja wreszcie coś napiszę bo byłem już nad Wodą nawet dwa razy. Raz przedwczoraj ze spiningiem od świtu z nadzieją na okonie, ale złowiłem tylko jednego małego szczupaka przez 2,5 godziny łowienia..

Drugi raz był wczoraj, łowiłem od 06:30 do około 11:40 ale tym razem z matchówką i pickerem dłubałem płocie.

Ryb było sporo na pewno powyżej pół setki, jednak dominował rozmiar 10-20 cm, było kilka większych w tym dwie tuż pod 30 cm :) 

Wrzucam tutaj jedno pamiątkowe zdjęcie :

spacer.png

 

PS. W planach na luty jeszcze się wybrać przynajmniej raz na spławikowe dłubanie, i może raz czy dwa z UL poszukać okoni na innych wodach ;) 

  • Lubię to 1
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji pięknych warunków atmosferycznych nie licząc mocnych podmuchów wiatrów wybrałem się nad rzekę oławę, obszedłem około 15 miejsc które można zaliczyć do takich w których da się łowić na spining, niestety tylko w dwóch udało się namierzyć aktywność białorybu. Na 12 brań niestety tylko dwie rybki udało się wyciągnąć co i tak uważam za sukces jak na trzecie wyjście w życiu ze sprzętem XUL 

Obie rybki złowione koło godziny 16 na imitację białego robaka z aliexpress na główce 0,8g 

okoń 1..jpg

płoć 1.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaliczyłem pierwszy nocny wypad za kleniem z kolegą. To chyba rekord, bo jeszcze nigdy nie udało mi się jechać na nocny spinning w... połowie zimy. No ale nic dziwnego, skoro termometr w dzień wskazywał 16 stopni a w nocy 12.

Warunki ciężkie bo woda wysoka i brudna. Łowiliśmy 20:30-23:00. Miałem tylko dwa brania. Kolega łowił konsekwentnie na jednego woblera i brań doczekał się więcej. Miał jedną spinkę większej ryby i jednego ładnego klenia wyciągnął. 

Wklejam zdjęcie kolegi, żeby pobudzić trochę towarzystwo ;-)

W kalendarzu zima a za oknem jakby wiosna. Do boju!

photo_2024-02-17_20-41-26.jpg

 

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej próbuje za okoniami... Ale zazwyczaj wybieram miejsce, gdzie są jakiekolwiek ryby zamiast takiego, gdzie jest większa szansa na większe (ale brań się nie mogę tam doczekać). Wynik taki, że brania i rybki są, ale daleko im do oczekiwanych wymiarów. Z drugiej strony ważne że coś się dzieje i czas miło spędzony 😉

Dzisia przy rzucaniu za okoniem widziałem kręcocy sie prawie że pod nogami białoryb. A że trafił się zaczep, to po przewiązaniu zestawu na agrafke wylądował namniejszy skrawek pałeczki ołowianej jaki udało mi się uciąć i najmniejsza gumeczka jaka miałem. Taki Jig rig xul (co prawda nie sprzętowo). Rzucało się ciężko, w zasadzie to machało, bo wędka do 12g 🤣 .  Ale finalnie około 10 rybek na brzegu. Rozmiary znowu nie powalały 20cm nie osiągnąłem.

W końcu pierwszy białoryb na spinning zaliczony, a kombinacji takich jak powyżej już parę było. Wrzucam fotkę jednej z nich i proszę o podpowiedź, czy to płotka czy wzdręga. Obstawiał bym bardziej wzdręgę, ale że gatunki te rzadko wyciągam to pewności nie mam.

Compress_20240221_204025_5801.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dziś nad wszystkim znane starorzecze Odry z myślą otwarcia sezonu. Niestety, przez trzy godziny nie doczekałem się brania. Nie o tym jednak chciałem, większość drzew wokół starorzecza i na cyplu między starorzeczem, a Odrą jest poznaczona w sposób, który sugeruje planowaną wycinkę! Czego oni chcą od tych drzew, przecież nikomu w niczym nie mogą tam chyba przeszkadzać.

IMG_20240224_165436.jpg

IMG_20240224_165508.jpg

IMG_20240224_165535.jpg

Compress_20240224_170250_0886.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dziki Wisłok za miastem. Wędkę miałem tak dla zasady bo główny cel to poszukanie jakiejś miejscówki na lato na odcinku gdzie jeszcze nie łowiłem. Rzeka piękna ale brzegi praktycznie niedostępne dla wędkarza, jak to zarośnie w lecie to nawet nie podejdzie się do brzegu nie mówiąc o jakimś machaniu wędką 😬

Coś tam udało się porzucać jednak bez kontaktu z rybą. 

 

image.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj żwirownia w Stobiernej i jakieś okonie w zamyśle :) . Miałem dwie wędki, jedna do szurania po dnie jig rigiem i druga na klasyczne gumeczki. Niestety nawet puknięcia okoniowego. 

Jedno , jedyne branie i zakazana ryba na haku ;) 

Czy ryba w wodzie też będzie niezgodna z regulaminem ? Zaryzykuję ;) 

85 cm 

IMG_20240228_161636.jpg

image.jpeg

  • Haha 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ESSOX napisał:

Czy ryba w wodzie też będzie niezgodna z regulaminem ? Zaryzykuję ;) 

Umówmy się, że już stary jestem i nie dowidzę czy to troć czy amur. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zacząłem sezon muchowy. Na nimfę zero brań, ale przed wieczorem widzę dwa razy oczkowanie. Idę po wędkę do suchej i notuję mnóstwo brań. Nieduże pstrągi i klenie, ale jak na luty to szał.

IMG_20240218_150314.jpg

IMG_20240218_155455.jpg

Wczoraj krótko na tęczakach, ale same patelnioki, bez okazów.

IMG_20240228_180844.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.