Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach - Kwiecień 2011


maju

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

w sobotę Odra ... wyjeżdzając rano nad wodę zaniepokoiło mnie 0 na termometrze :shock: i czerwony prawie pełny księzyc ... no i faktycznie szału nie było :???: przez 12 h wyciagnięte 15 płoci, 8 krąpików i 2 leszcze największy 35cm ... brania między 6-10 i potem 16-18 ... co prawda dzień miło spędzony :) słoneczko w ciągu dnia (gęba jeszcze czerwona jak pomidor) przyroda sie budzi, trawka na główkach odkrytych 2 tygodnie temu juz się zieleni, zaloty łabędzi i buszujące wszędzie drapieżniki (chyba szczupak i boleń) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porannne leszcze ze wczoraj :wink: ,tylko 20min brań a 6h bez najmniejszego przygiecia szczytówki.

dsc00360ky.jpg

Po połódniu wybrałem sie ze spinem na jazie, o dziwo wkońcu sie ruszyło coś,bo pierw do 2cm wobka wychodzi spory jasio,puka ale niedało sie zaciac,zmieniłem na effezeta 2 srebrnego i dosłownie pod szczytówka potezne udezenie i jasio ok 50 cm laduje na brzegu,niestety zapomniłem telefonu i fotki niema :sad:

Wszystkie rybki wróciły do wody :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda całkiem całkiem choć trochę zimno 7 godzin parę płotek takie po 5cm okonie takie po 10cm 2szt, i mnóstwo sumika amerykańskiego nic specjalnego ale zabawa taka że nie było kiedy usiąść całkiem przyjemnie spędzony czas z dwoma łabędziami i boćkiem który czekał na sumiki więc mają wroga :mrgreen: ale trzeba mu je łowić :cry: .Pozostałe okazy uratowane przed boćkiem pewnie pływają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

Odświeże temat BAJKAŁU. Byłem na zbiornuku w sobotę. Zajechałem z kolega samochodem o około 6.30. Ku naszemu zdziwieniu tuż przy wjeździe zastaliśmy około 40 samochodów i mase ludzi. Od razu zorientoaliśmy się, że będą zawody. Na nasze nieszczęście cała linia brzegowa (od wjazdu aż po koniec-jeszcze za kontenerami na śmieci) była zajeta na potrzeby zawodów. O zgrozo pomyśleliśmy. Na 60 oznaczonych stanowisk wędkarskich uczęszczanych przez zawodników było moze 25-30. Reszta pusta i wolniutka - niestety jakiś "herbatnik" z PZW obwieścił nam, że na okres zawodów stanowiska (nawet te puste) są niedostępne. Znaleźliśmy w końcu jedno jedyne stanowisko i w diabelnie trudnych warunkach (haszcze) rozpoczeliśmy wędkowanie. Przez 8h ani brania. Pinka i biały robak zawiodły. Pogoda piękna.

PS. Pozdrowienia dla "szlachty" z PZW - Woda jest dla wszystkich - nie tylko dla ''zawodników".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani dzisiaj , wczoraj również nic nie brało na moim stawiku [ już myślałem że cholerna wydra znowu przez zimę ryby wyjadła ] , ale wyszło słoneczko i rybki widać , nie chcą brać - trudno

zresztą zimą kontrolowałem czy przypadkiem nie ma śladów w śniegu - nie było żadnych nie licząc zająca itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad staw nad który jeżdzę od małego bardzo mile mnie zaskoczył. Dawno takiego czegoś nie przeżyłem.

Metoda spławik.

Przynęta czerwone gnojaki.Liczyłem na linki bo jest go tam masa.

Połów to 5 jazi (35-40cm) oraz 30 płoci (15-35cm).

Wszystko fajnie tylko najgorsze były te skubane szczupaki.Chyba były po tarle i waliły do wszystkiego. Wyciągnołem ich chyba z 5 (plus 5 ugryzło przypon) prawie każdy na oko miał 5 cm ponad miarę. Ale za 2 tygodnie zajme sie nimi ze spiningiem.

Jazie,płocie i rzecz jasna szczupaczki wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy moj wypad na ryby mozna predzej okreslic mianem grillowo- alkoholowym; od 15 do 20 na jez. Rusalka, bez wiekszych efektow, same drobne rybki. Dodam ze byl to moj pierwszy wypad z gruntowka w 2011. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis 3 godzinny wypad na jazio-klenie,cel obłowić nowa miejscówke. Miejsce jak malowane,zakret,opaska a 50m dalej przelew.. :wink: Rzeka oczywiscie Wisła

dsc00364dc.jpg

3 konkretne brania na 2cm wobka i niestety za kazdym razem pusto,na koniec na srebrna obrotówke 1 uwiesił sie klenio,ale ze wzgledu na regulamin nie zamieszczam foto.

Jedno branie było takie ze az hamulec zagrał i pusto niestety, zastanawie mnie to czemu tak sie dzieje,kij IRI LUCKY 305 Kongera ,zyłka 0,12 dosc sztywna i nierozcigliwa. Stawiam jeszcze na woblery moze one sa przyczyna bo kotwica jest tylko od dołu... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób narzeka na spady z lucky, ale może miałeś poprostu pecha.

Dzisiaj zero, ubaw był z uklejkami które ganiały za dorado magic niestety żadna nie połkneła kotwicy :twisted: , 50cm kleń patrolujący brzeg oczywiście woblerka nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wstałem po nocce.Wypad na sprawdzony zbiornik z spora iloscia lina płoci i karpia od 18-20 spławik i płoc brała zdecydowanie słabiej niz zazwyczaj.Od ok 20 tylko grunt i na nasze robaczki nie chciało sie powiesic nic innego jak sumiki karłowate :???: O 3 doszlismy do wniosku ze nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.