Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do kolegów, dostałem od znajomego karmę w granulacie do karmienia karpia w stawach hodowlanych - okropnie śmierdzący granulat ( jakby rybami) i tu pytanie , czy można to zastosować jako zanęta na leszcza , a może jako domieszka do zanęty . Czekam opinii kolegów , może ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenie. Łowisko na jeziorze - sam jeszcze nie stosowałem , czy nie będzie to odwrotny skutek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Mam pytanie do kolegów, dostałem od znajomego karmę w granulacie do karmienia karpia w stawach hodowlanych - okropnie śmierdzący granulat ( jakby rybami) i tu pytanie , czy można to zastosować jako zanęta na leszcza , a może jako domieszka do zanęty .

Wg. mnie warto sprobować, leszcz lubi takie niezbyt przyjemne zapachy, tym bardziej teraz gdy zbliża się jesień. Na początek uważałbym z ilością dodaną do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Wybieram się jutro na Odrę za leszczem i zastanawiam się nad zanęta :???:

Poza bazą mam prażone, mielone konopie, przyprawę do piernika i kolendrę i tak myślę jakby ją skomponować.

Wszystko razem będzie się gryzło, więc jakie proporcję i z czego zrezygnować???

co na obecna porę roku będzie nieporozumieniem??

nigdy nie używałem kolendry i nawet nie wiem czy trzeba gnieść te kuleczki? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wróciłem bez leszcza :mrgreen:

dodałem konopii :oops: i piernika i tylko jakieś delikatne skubania miałem, lub tzw. szybki "prąd" na szczytówce na białe w czosnku, ale nie do zacięcia - coś im czosneczek nie podchodzi :???:

Stary człowiek a głupi... :lol:

jutro do bazy dodam kolendry, może sie poprawi :mrgreen:

Dzięki :cool: hexman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam koledzy... o kilku lat łowie na zawodach i jak do tej pory nie udało mi sie opracować żadnej dobrej zanęty na leszcza... płociówki mam rewelacyjne ale na zbiornikach gdzie przeważa leszcz zawsze zostaje w tyle za innymi zawodnikami... w tym roku po raz pierwszy startowałem w seniorach i w ogolnej klasyfikacji okręgu wylądwałem na 8 miejscu więc nie jest źle ale... może być zawsze lepiej :mrgreen:

dlatego moje pytanie jest proste... jakiś przepis na dobra leszczówke co jak stosówać... w tym roku raz połowiłem leszcze na marcelu ale i tak byłem poza czołówką...

prosze o pomoc... łowie przede wszystkim na zbiornikach zaporowych niwielkich o bardzo dużej presji wędkarskiej... woda głównie stojąca czasmi niewielki uciąg... głębokość 1 - 2 metry... łowie praktycznie tylko na tyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie jestem specem i łowię głównie latem na jeziorach ale z mojego krótkiego doświadczenia zauważyłem że leszcze dobrze nęci się zanętami z dodatkiem czosnku. Zresztą zanim tego sam użyłem to też gdzieś w necie to wynalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Na moim lowisko jesli chodzi o duzego leszcza znakomicie sprawdza sie melasa (najlepsza jest w plynie, ale ta w proszku tez moze byc), coco belge, cynamon, cukier waniliowy.

Musi byc tez jakis element miesny, czyli posiekane rosowki, a najlepiej posiekana uklejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc tez jakis element miesny, czyli posiekane rosowki, a najlepiej posiekana uklejka.

Ja na do zanęty dodaję pinkę lub posiekane czerwone robaczki. Ale o posiekanej uklejce jeszcze nie słyszałem :shock::wink:

U mnie na leszcza również dobrze sprawdza się melasa w płynie o zapachu naturalnym,która dobrze współgra z atraktorem Brasem MARCEL VAN DEN EYNDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sa takze przegotowane ziemniaki i makaron do tego troche zanety na lescza atraktor np:Cynamon,wanilia,posiekane rosówki,pinki lub białe.Taka zanęta sprawdza się sczególnie na wodach stojących.Ja na taka zanęta na Mazurach łapałem całkiem duze LECHORY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszcze lubią także "śmierduchy" ja mam Tandem Baitsa Monstrualny Krab i Koncetrat rybny.Na leszcza również też dodaje czosnku.Na większych zbiornikach sprawdza mi sie kolendra i anyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem na forum dość nowy.

Chciałbym rozpocząć sezon wędkarski.

Mam zamiar wyruszyć na leszcza.

Zbiornik to jezioro Sowica niedaleko Prabut. Ma 77ha, jest płytki około 4m.

W sobotę ma być ponad 20C, ciśnienie lekko spadające z 1020Hpa, niebo bezchmurne.

Prosiłbym o przepis na dobrą zanęte na leszcza, tego grubego oczywiście.

Zanęta nie musi być tania, może być troche droższa, ważne żeby się sprawdzała.

Jakiej przynęty na haczyku użyć o tej porze roku?

Łowił będe od 6-7rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zanęty Marcel Van Den Eynde. Może nie są najtańsz ale o tej porze roku nie ma wg. mnie skuteczniejszych. Często stosuję Special plus Gold Pro Bream Marcela do tego kolendra mielona i suszona krew. Wczoraj nastawiłem się na płocie i również stosowałem Marcela tyle, że na płoć. Łowiło nas kilku ja łowiłem a inni kibicowali i to dosłownie. U jednego podpatrzyłem zanętę Trapera :roll: warto o tej porze szczególnie postawić na dobrą zanętę. Lepij mniej a lepszą, jesienią gdy ryba futruje na zinę nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam, na rozpoczecie maja wybieram sie na kilka dni na zalew solinski, poza walka(mam nadzieje) z szczupakami i okoniami zamierzam polowic troche na splawik i grunt leszcze, plocie moze jakis karp ale ogolnie nastawiam sie na leszcza.

Pytam wiec jaka zanente zrobic na ta pore roku i na co lowic.

Powiem wprost, z pieniazkami troche krucho i wolalbym jakas zanente ktora mozna zrobic z domowych skladnikow + jakies niedrogie dodatki ktore moglbym dokupic.

mam w domu duzo rodzai maki, otreby pszenne, platki owsiane, bulke tarta, jakies tam zapachy chyba waniliowe, ogolnie moja mama duuzo piecze i gotuje wiec ma tego dosc duzo.

Pomozcie :D nie chce wrocic o kiju ;]

ps. Czy dobrym pomyslem bylo by dodanie mleczka w proszku ? slyszalem ze na karpie sie sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.