Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno takiej wody na Ślęzie nie widziałem. Parę fotek z mojego przydomowego odcinka na Krzykach. Sytuacja z godziny ok 17:00. Poniżej progu w okolicy Parku Mamuta Ślęza jest płytsza i już od rana rozlewała się od wału do wału. Może tego ryżu trochę powyrywa 😁

20201014_170627.jpg

20201014_170631.jpg

20201014_171109.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
przynęty na bolenie   Dragon
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

09.01.2018  Dzień zaczynam od Odry ale strasznie zimno i wietrznie miałem wrócić do domu ale pomyślałem o ślęzie. Ślumpe odwiedzam prawie codziennie różne odcinki miejskie z rybami nie najgo

Postanowiłem nachodzić się po brzegach Ślęzy i dokładnie obmacać ciekawsze miejsca. W godzinach przedpołudniowych nigdy nie miałem dobrych wyników, to więcej obserwowałem.   Jak

Witam, śledzę was od ponad dwóch lat, dzięki temu dowiedziałem się jakie ryby są w pobliskiej rzece i w jaki sposób je łowić. Zawsze bardzo podobało mi się wędkarstwo muchowe. Przez zimę skompletowałe

Posted Images

3 godziny temu, jaceen napisał:

Most Oporowski i Ślęza z przedpołudniowego poniedziałku.

Byłem na dłuższym spacerze w sobotę. Przeszedłem odcinek między mostem na ul. Wałbrzyskiej a Mostem Oporowskim. Na całej długości rzeczka rozlała się od wału do wału. W wielu miejscach zrobiły się korki ze śmieci. Widziałem nawet całe koło z felgą. Woda zaczyna opadać i warto odnotować najwyższy stan jaki był podczas tego przyboru a mianowicie 363cm, 18.10. wodowskaz w miejscowości Ślęza. Jest to najwyższy wynik jaki odnotowałem na tej wodzie od 10 lat, kiedy tu mieszkam. Ciekawe jak z rybostanem. Mam nadzieję, że mi wszystkie ryby nie spłynęły 🤔

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Stan ostrzegawczy. 272cm na wodowskazie w miejscowości Ślęza ale coś mnie dzisiaj podkusiło i skoczyłem na 2h z DSem na mój przydomowy odcinek. Łowienie ciężkie, woda rwie i niesie ze sobą dużo syfu. Mimo wszystko kilka brań miałem. Niestety nic co nadawało się do zacięcia. Jeśli woda spadnie te 10-15cm to się jeszcze wybiorę.

• Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 weeks later...

20201121_083747.jpg 20201121_104500.jpg

W poszukiwaniu zimnego klenia. Jak startowałem to było -1 ale później jak słońce przygrzało to było całkiem fajnie. Doczekałem się 3 pewnych brań. Jedno takie, że wędkę wciągało - tutaj zabrakło refleksu. W pozostałych 2 przypadkach zabrakło zimnej krwi. Łowiłem na kostki konserwy.

Lubie te krótkie dialogi ze spacerowiczami:

- proszę pana tu w ogóle są ryby?

- no pewnie, że są! ...inaczej bym tu nie siedział

Kiedyś powiem, że po prostu lubię marznąć i, że przyjemniej się marznie nad wodą niż na balkonie 😁.

• Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, tripad napisał:

Piękna miejscówka Marienty. 

Też mi się podoba.

Jak tam wyniki kolego @tripad , na Twoim odcinku koło Borowa (lub na innym odcinku Ślęzy)?

@andrutone Andrzej, gdybym wiedział, że łazisz ze spinnem po Ślęzie to chętnie bym się dołączył. Miejscówka z 5 i 6 zdjęcia aż pachnie kleniem.

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Marienty napisał:

gdybym wiedział, że łazisz ze spinnem po Ślęzie to chętnie bym się dołączył.

Gdybym wiedział, że byś się chętnie dołączył, to bym dał Ci znać 😉 Zrobiłem sobie spacer po nowym dla mnie odcinku od Pasterzyc w kierunku Galowic. Miejscówki rzeczywiście pachną tam rybą. Ale próbowałem łowić grubo, więc klenia nie uświadczyłem.

• Dzięki! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o Ślęzie o rybach,  o miejscówkach, a dziś informacje o kolejnym zrzucie substancji ropopochodnych na odcinku miejskim... ręce opadają... A wczoraj miałem pisać o problemie związanym wlaśnie z zanieczyszczeniem. Nie wiem czy ktoś zauważył jak wygląda zrzut chyba przerobionego ścieku z oczyszczalni w Żòrawinie, ale mam nieodparte wrażenie, że nie różni się niczym od Warszawskiej czajki...

Odnośnik do odpowiedzi