Skocz do zawartości
tokarex pontony

Muzyka


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedź jest prosta - może dlatego, że jestem 10 lat od Ciebie starsza, i po prostu mi się ten rodzaj muzyki W OGÓLE nie podoba, no nie trawię - same wulgaryzmy aż się człowiekowi źle robi, nie da się tego słuchać, moje uszy są na to zbyt wrażliwe i zbyt cenne...

zero treści, zero rytmu, zero jakiejkolwiek wrażliwości muzycznej, teksty o tym, że żyję na ulicy, ona mnie kopie po dupie, i madafaka jestem twardy i sobie dam radę choć laska mnie zdradziła to mam to gdzieś a jak nie mam gdzieś, to dorwę ją i jej nowego faceta i pokażę jaki jestem twardy oł je

I w kółko to samo tylko róznymi słowami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
ero treści, zero rytmu, zero jakiejkolwiek wrażliwości muzycznej, teksty o tym, że żyję na ulicy, ona mnie kopie po dupie, i madafaka jestem twardy i sobie dam radę choć laska mnie zdradziła to mam to gdzieś a jak nie mam gdzieś, to dorwę ją i jej nowego faceta i pokażę jaki jestem twardy oł je

I w kółko to samo tylko róznymi słowami :roll:

Widocznie niektóre zespoły słuchałaś. Wiem że każdy lubi co innego. Każdy ma inny gust. :grin: Ale moje ulubione kawałki pojawiły sie mniej więcej jak byłaś w moim wieku. A co do tekstów to sie akurat zupełnie nie zgodzę bo są bardzo różnorodne. Może niektóre składy maja teksty dotyczące gównie 1 tematu ale nie wszystkie takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt. polskiego hh też skuszę się żeby coś powiedziec. Chłopaki budzą we mnie litość udając murzynów z USA z przed 10 lat :lol: Powiedzmy sobie szczerze - cały ten projekt wymierzony jest w młokosów którzy pozbawieni innych autorytetów powielają obserwowane w tv wzorce zachowań. Niestety szczególnie agresje która zaczyna wśród nich uchodzić za cnotę :shock: Poprostu tak jak ich idole chcą zostać czarnuchami.

PS

Oczywiście zdajecie sobie sprawę że "czarnuch" to stan umysłu a nie kolor skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini, Tomaszek, nie do końca się z wami zgodzę, sam kiedyś chętnie słuchałem zespołu Kaliber 44, i tam teksty wcale nie były wulgarne, chłopaki naprawdę mieli coś do powiedzenia i grali po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini, Tomaszek, nie do końca się z wami zgodzę, sam kiedyś chętnie słuchałem zespołu Kaliber 44, i tam teksty wcale nie były wulgarne, chłopaki naprawdę mieli coś do powiedzenia i grali po swojemu.

artech, Podałeś najlepszy przykad :grin: Widze że jednak jest tu jeszcze ktoś :"swój". O te zespoły mi chodz kaliber44 paktofonika :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego co teraz puszczają w popularnych stacjach radiowych nie da się słuchać :evil: Jak słyszę ".....każde pokolenie....", ".......świat się pomylił..........." czy ".....ta demokracja...." to mnie krew zalewa i zmieniam stację a tam znowu się świat pomylił i leci "..... nie zamykaj oczu..........." zmieniam stacje i znowu ".........nie traktuj jej jak kontraktu....." i na szczęście jest jeszcze 3-jka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham wszystko to co wam się nie podoba hehehehehehehehe :razz

Tzn. napewno by się wam nie podobało.

Zauważyłem u was typowe zachowanie ludzi nie mogący uszanować wyboru innych. Brak tolerancji. To Polska właśnie. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulek o czym ty chłopcze mówisz?

Mówimy o SWOICH upodobaniach, nikomu nie zabraniamy słuchać, ani nie piętnujemy, że słucha tego i owego - po prostu mówimy co NAM się nie podoba, a ty dorabiasz ideologię która de facto nie istnieje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopcze

hehehehehhe dobre, chłopcze, hahahahahahaha ale żeś mnie teraz rozbawiła

Mówicie o swoich upodobaniech i przez to krytykujecie wybór innych. A jeśli codzi o zabranianie to nic o tym nie pisałem. Dziewczynko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o swoich upodobaniech i przez to krytykujecie wybór innych.

:shock::shock::shock:

to jak powiem, że nie lubię chrzanu i ćwikły o znaczy, że jestem jedną z

ludzi nie mogących uszanować wyboru innych. Brak tolerancji.

no dobrze jest sie czegoś nauczyć... :roll::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ero treści, zero rytmu, zero jakiejkolwiek wrażliwości muzycznej, teksty o tym, że żyję na ulicy, ona mnie kopie po dupie, i madafaka jestem twardy i sobie dam radę choć laska mnie zdradziła to mam to gdzieś a jak nie mam gdzieś, to dorwę ją i jej nowego faceta i pokażę jaki jestem twardy oł je

I w kółko to samo tylko róznymi słowami :roll:

Widocznie niektóre zespoły słuchałaś. Wiem że każdy lubi co innego. Każdy ma inny gust. :grin:Ale moje ulubione kawałki pojawiły sie mniej więcej jak byłaś w moim wieku. A co do tekstów to sie akurat zupełnie nie zgodzę bo są bardzo różnorodne. Może niektóre składy maja teksty dotyczące gównie 1 tematu ale nie wszystkie takie są.

Damian spojrz na pogrubione zdanie (nie chcialem cytowac aby nie stracic sensu) i powiedz mi jakie wtedy byly zespoly HH bo ja jakos nie kojarze

No moze kaliber ale poza tym to juz nie bardzo :evil:

Wiem nienacigajmy faktow bo rozkwit calej tej kultury to raptem wedlug mnie max 7 lat ale zaraz bedzie sie dorabiac legendy ze niektorzy ziomale beda obchodzic jubileusze 30 lecia pracy artystycznej :wink::lol:

Swoja droga przeciwko hip hopowi nie mam nic

Czasami nawet niektore kawalki wpadaja w ucho ale te dzieciaki kreujace sie na bog wie jakis gangsta dla ktorych liczy sie tylko fura joint itp to troche gruba przesada jak dla mnie :lol:

Ja generalnie z kazdej epoki bym znalazl jakis fajny utworek

A poza tym jak kazdym mam jakies odbicia i czasami potrafie posluchac roznych utworkow wiec o konkretnych zespolach nie ma co pisac :twisted:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze kaliber ale poza tym to juz nie bardzo

Mezo, Wzgórze YA-PA 3, można jeszcze zaliczyć, Deutera, Kult, czy Dezertera z niektórymi utworami, jako prekursorów powijaków tego trendu.

Dalej jeszcze Salem, Bad Master C, no i prekursor polskiej odmiany rapu - hip-hopu Liroy. opiero po nich był Kaliber44. Trochę tego jest, i jak widać znam co nieco i pamiętam, ale dalej mi się to nie podoba ;)

bo rozkwit calej tej kultury to raptem wedlug mnie max 7 lat

nooo w zasadzie to już jakieś... 17 lat ;) Licząc te początkowe początki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość keri.
na szczęście jest jeszcze 3-jka :wink:
Jak widze 3-jka ma spora sluchalnosc na haczyku.

Popieram, jedna z naj... staci radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jakie wtedy byly zespoly HH bo ja jakos nie kojarze

Po 1 kaliber mój ulubiony. Niebawem powstała paktofonika w 1998 . Słucham z tamtego okresu jeszcz wzgórze ya pa3, 3xklan muzyka przypomina nieco 1 płyte kalibra. To głównie o te zespoły mi chodzi. Można jeszcze wymienic peje wraz z Icemanem też stary zespół początki o ile pamiętam sięgają 1993 roku tego troszke mniej ale słucham czsem. Chodz pierwsze jego płyty to nielegale ale były. Można by jeszcze zaliczyc liroya chodz on nie przypadł mi do gustu. Nie wiem czy ktoś wie że jego największy hit "scyzoryk" to teskst Wzgórza ya pa 3. Pewnie tam jeszcze istniały ale to chyba ta najsłyniejsze z tych co lubię.

Trochę tego jest, i jak widać znam co nieco i pamiętam, ale dalej mi się to nie podoba ;)

Nie każdemu musi :grin:

A takie pytanie dotyczące innego typu muzyki. Znacie może zespół Happysad??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.