Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Niekontrolowany rozrost szczupaka.


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

Pawciebra........NIE MA TAKIEJ OPCJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aby różnorodność gatunkowa była taka jak kiedyś.

Z roku na rok z rybami jest coraz gorzej.

Pamiętam jak mi tata opowiadał jak 20 lat temu i więcej było ryb mase ........a teraz co jest to wiemy.

I nie musisz tłumaczyć sie czy trzymasz sie regulaminu czy nie bo to twoja prywatna sprawa , bo to co tu sie pisze a to co jest nad woda to dwie różne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

a dla mnie wszystko w przyrodzie ma sens. Traktuje ja jako piekne miejsce w ktore chodze odpoczac. Czuje sie tam jako gosc a jak wiadomo goscie mebli nie przestawiaja. Jesli nie ja tam wpuscilem tego szczupaka to chyba nie ja powinienem go stamtad probowac wysiedlac. Widocznie znalazl tam korzystne dla siebie warunki i zdominowal akwen. Podobniez jak na innym akwenie w mojej okolicy sandacz calkowicie wyparl szczupaka. Czy oznacza to ze mam biegac teraz i wyganiac sandacza bo ja chce szczupaka? W przyrodzie wszystko sie zmienia i na pewno ten zbiornik poradzi sobie w ten czy inny sposob. To my jestesmy tymi ktorzy robia najwieksze zamieszanie... a pozniej sami placzemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę w ludzi z PZW...Też uważam, że to głupi przepis ale nóż widelec jeszcze trafić na kogoś z zarządu i dostać po łapach...Co do zarobku to ja jeszcze bym im zapewne musiał dopłacić za odłów.

Wykonaj telefon do najbliższego koła PZW ( podkreślam koła ) i daj znać co odpowiedzieli.

Jest masę kół które posiadają jeziora dla swoich członków ( dla pozostałych za dopłatą ) i myślę że będą zainteresowani. Dlatego tel. do koła, a następnie dopiero "bicie piany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma prawa być w tym akwenie. Wybił praktycznie całkowita populacje gatunków które tam żyły od czasów które pamiętam.

Płynie kaczka za kaczką a za kaczką kaczka. Ile jest kaczek...?

Gdakacie bez sensu obnażając społeczne animozje. Każdemu wydaje się, że jest lepszy od innych a Ci 'wypuszczający' biją rekordy głupoty.

Trafił Ci się zbiornik ze szczupłymi to łap. szczupak28, chętnie zdradzi Ci jak skutecznie wszystkie wyłapać tak abyś za rok miał problem z głowy :twisted: .

A co do meritum. Szczupak jako kanibal zeżre na końcu ostatniego pobratymca i nie bedzie miał jak podtrzymać gatunku... .

Także łap (nikt nie mówi o zabieraniu) ile wlezie a za kilka lat z sentymentem będziesz wspominał te dni. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma prawa być w tym akwenie. Wybił praktycznie całkowita populacje gatunków które tam żyły od czasów które pamiętam.

Płynie kaczka za kaczką a za kaczką kaczka. Ile jest kaczek...?

Gdakacie bez sensu obnażając społeczne animozje. Każdemu wydaje się, że jest lepszy od innych a Ci 'wypuszczający' biją rekordy głupoty.

Trafił Ci się zbiornik ze szczupłymi to łap. szczupak28, chętnie zdradzi Ci jak skutecznie wszystkie wyłapać tak abyś za rok miał problem z głowy :twisted: .

A co do meritum. Szczupak jako kanibal zeżre na końcu ostatniego pobratymca i nie bedzie miał jak podtrzymać gatunku... .

Także łap (nikt nie mówi o zabieraniu) ile wlezie a za kilka lat z sentymentem będziesz wspominał te dni. :oops:

Nie wyżre co do ostatniego bo co roku regularnie się tam wyciera...W tym jest problem, że co roku to nowe pokolenie i tak w kółko macieja. Zero szans na inna rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że nie którzy posiadają prywatne akweny aby hodować ryby na mięso
wyobraz sobie że to jest forum dla wedkarzy a nie zrzeszenie hodowców karpia itp wiec wypadało by zaznaczyc ze jest to staw prywatny.Gdybys troche przegrzebał forum to kilka osób sie otwarcie przyznało do łamania przepisów wiec nic mnie juz nie zdziwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl. co to za pytanie jak rybe ze stawu wybić? Łów szczuble!! A nie kombinujesz.. A wywalanie ryb na brzeg po to, żeby tam zdechły to ani humanitarne ani przydatne.

Mądry bo to nie Twój problem...Temat można zamknąć bo widzę, nie doczekam się żadnych porad jak ograniczyć ten gatunek a same spinanie się, że tak nie wolno a tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl. co to za pytanie jak rybe ze stawu wybić? Łów szczuble!! A nie kombinujesz.. A wywalanie ryb na brzeg po to, żeby tam zdechły to ani humanitarne ani przydatne.

Mądry bo to nie Twój problem...Temat można zamknąć bo widzę, nie doczekam się żadnych porad jak ograniczyć ten gatunek a same spinanie się, że tak nie wolno a tak źle.

Padly propozycje popytania w kolach PZW, byc moze beda zainteresowani. Nie uda Ci sie ograniczyc z roku na rok ale odlowy duzych ilosci moga pomoc. Jesli bedzie mniej tarlakow to sytuacja sama zacznie sie regulowac.

Warto byloby pozbywac sie malych i srednich osobnikow a najwieksze zostawic do ewentualnej hodowli jesli taka Cie interesuje. Zostawianie malych doprowadzi do karlowacenia a tego z pewnoscia nie chcesz.

Jesli nie PZW to lowiska specjalne, moze ktos bedzie zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rzeczywiście wysłać zapytania do kół wędkarskich - za cenę badań niech odłowią sieciami to czego nie chcesz i zabiorą aby zarybić akweny PZW? Chyba że wezmą na własną odpowiedzialność, dadzą Ci papier, że w pełni władz umysłowych widzą gały co biorą i już.

No bo niby dlaczego nie? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej weź i siecia albo pradem wyłap.. JAK JA BYM MIAŁ TAKI STAW TO BYM SZCZUPAKI ŁAPAŁ I WYPUSZCZAŁ! Przecież to idealne łowisko.. A jak chcesz cos innego to prosze bardzo jest u nas sporo jezior i rzek.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.