Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Styczeń 2013r.


Marienty

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No i w końcu Ci się udało :) Ja dzisiaj na zero, a takich klusek u mnie nie ma :( zjedzone :(

Lub jeszcze nie złowione.Fakt faktem na jaziach i kleniach się nie znam,ale z własnego doświadczenia wiem,iż rybka im większa ,tym ostrożniejsza.

Graty dla Kolegi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki koledzy :wink:
No i w końcu Ci się udało Ja dzisiaj na zero, a takich klusek u mnie nie ma zjedzone

Wiem że u mnie są większe tyle że ja jakoś nie mam do nich szczęścia :mrgreen:

Jak to nie masz?! W tamtym roku nie miałeś :D W tym masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Tak jak mówiłem,postanowiłem dzisiaj połowić na własnych ,,smieciach''. Stworzyłem 3 filmiki z połowu

a oto jeden z nich na których zameldowało się parę rybek http://www.youtube.com/watch?v=6xJhWmscC68 zachęcam do obejrzenia,jeżeli jesteście ciekawi co jest w kolejnych 2 filmikach,piszcie,a chętnie wrzuce :mrgreen:

ps.polecam wybrać opcje HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozpocząłem sezon. Wisła powyżej jeziora Goczałkowickiego, woda podniesiona, ale brań sporo mimo nienajlepszej pogody. Szybko zrezygnowałem ze spławika, bo nie chciało mi się przerabiać zestawu na większy uciąg.

Na dwa feedery praktycznie ciągle coś skubało- mimo, że haki takie jak stosowałem jesienią na karpiki (bodajże Owner nr 6). Od czasu do czasu wieszały się krąpie- niektóre ładne, z pięknymi wielkimi ślepiami. :wink:

Dziś próbowałem na stojącej wodzie (przy okazji opłacania karty), ale tu bez brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje plany zmieniłem...miałem ochotę zamoczyć szczytóweczkę pod domem ale niestety. I pogoda i warunki ciężkie więc zrezygnowałem. Opady spowodowały, że poziom rzeki się znacznie podniósł do tego brzydka aura i wędka pozostała w domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapa-man, piękne bajorko... A większe masz tam te okonie? Bo ten z filmu jest już naprawdę niezły.

Sezon spinningowy zainaugorowany.

Okoń dwudziestak z haczykiem, szczupak podywymiarek i spięty pasiak, który dla tego pierwszego był chyba prapradziadkiem. Pobiłybym życiówkę, ale dobry nastrój mnie nie opuszcza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Dawido,wydaję mi się że tak, 2 lata temu wpuściłem tam całe stadko około 15 szt. w rozmiarach 33-39, najwiekszy do tej pory złapany tam przeze mnie miał 40cm,praktycznie w całym sezonie tam nie łowie,żeby rybek nie męczyć,co roku mam wylęg karasia i wzdręgi,także rybki mają super warunki,oprucz tego,klenie,jazie,piękny liny 2kg+wzdręgi,płocie,nawet jeden jesiotr sobie pływa,fajnie mieć takie bajorko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nad Wisłą bardziej w celu obadania nowego sprzetu niż z zamiarem złowienia czegokolwiek. Śniegu dużo, ryb zero, porzucałem godzine, zmarzłem jak cholera a na koniec 2 godzinki zaprawy przy noszeniu piachu i kamieni z rzeki i podsypywaniu pod koła auta żeby wyjechać pod górę...na szczeście obeszło sie bez ciągnika.;) Kompakt sie na ryby w zimie nie nadaje i przeszło mi moje styczniowe wędkowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić pewien odcinek rz. Oławy,

gdzie ostatni raz wędkowałem ponad 10 lat temu.

To już nie ta rzeka. Nie ma krzaczków, drzew, dołków.

Widok rzeki coraz bardziej powszedni. No cóż, trzeba

z tym się pogodzić, tym bardziej, że te rejony

szczególnie były doświadczone w 1997r.

846831eb777b1756med.jpg

Jednak nie przekreślam tego odcinka

i czasami będę odwiedzał "stare-nowe" miejscówki.

Tym bardziej, że mam miłe wspomnienia z nimi.

Tegoroczny, pierwszy miarowy klenik.

Drugi nie miał tej przyjemności, aby "dotknąć mojej łapy" :cool:

6d6a52707dab39afmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co prawda rybka zlapana wczoraj ale mysle ze moge ja pokazac zeby nie bylo wrzasku u mnie mozna lapac do konca lutego 60+cm i ok 3km wagi (wg wagi mechanicznej w gripie) plywa alej w swietnej kondycji.

pozdrawiam

Obrazek

Zdjęcie nie zgodne z regulaminem, bo sezon szczupakowy dopiero za parę miesięcy i myślę, że bez znaczenia do kiedy można łowić u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że bez znaczenia do kiedy można łowić u Ciebie.
Paranoje można leczyć :wink: skoro deejaybialy, zaznaczył że tam gdzie wędkuje okres ochrony jeszcze nie obowiązuje to chyba logiczne .

Ja też mogę złowić szczupaka gdzie u mnie okres ochronny zaczyna się od 1 stycznia i powiedzieć, że złowiony w miejscu gdzie okres obejmuje dopiero od 1 kwietnia. Nie wiem również w którym miejscu on złowił tego szczupaka, ale w jego kole wyczytałem taką informację.

w okresie od 01 stycznia do 30 kwietniana zakaz spinningowania i połowu metodą na żywca: starorzecze Pompka w Woli Uhruskiej, odcinek rz.Wieprz (tzw. Prościca), rzeka Wojsławka w Tuligłowach na odcinku 1 km od śluzy w górę rzeki,

Do tego kolejne znalezione info z jego koła;

Zabrania się:

spinningowania w okresie od 01 stycznia do 30 kwietnia;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. W regulaminie jest napisane, że dajemy zdjęcia zgodnie z RAPR bez względu na miejsce łowienia. Natomiast nieco dalej jest napisane, że jak w miejscu łowienia obowiązują bardziej restrykcyjne przepisy to kierujemy się nimi. Trochę niejednoznaczne i jedno zdanie wyklucza drugie, no ale ja to rozumiem tak, że wrzucamy zgodnie z RAPR lub zgodnie z bardziej restrykcyjnymi przepisami łowiska. Poza tym, jak złowie pstrąga na północy kraju 10 stycznia to nie mogę wrzucić zdjęcia, bo jestem z Krakowa? Trochę dziwnie. Trzeba by było coś tam pozmieniać w regulaminie wrzucania zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Wielkie halo jak zwykle bo szczupaka ktoś złowił w styczniu :roll: skoro wypuścił,to wszystko ok,zamiast pogratulować to od razu najazd na człowieka.Złowiłem milion boleni w kwietniu i jakoś nie mam z tym problemow moralnych :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.