Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś w godzinach 10,00 do 14,00 od strony Przemszy z brzegu z dzieckiem i żoną lekki spin podchodziły okonki nawet ładne wychodziły z głębokiej wody ale nie stukały. Odprowadzały do końca i ... brakowało im tego czegoś. Na blaszki i inne sworki nie wychodziły wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z łódki z kolegą wyciągnęliśmy 8kg płoci (sztuki po 30cm) metodą spławikową oraz 2kg okoni na spining. Szczupaki nie brały, kilka razy odprowadziły błystkę pod łódź. Zanim jednak trafiliśmy na rybną miejscówkę zwiedziliśmy trochę jeziora. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokładnie. Bo szczupaki nie mają co na dziećkach robić ino odprowadzać błystki do łodzi. Może kolega nie potrafi nawet odróżnić szczupaka od okonia? Co do tych płoci też mi sie coś nie chce wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

west, Don Gucak - proszę mi wierzyć, iż nie mam żadnego powodu aby złowioną płocią komuś na tym forum zaimponować (tym bardziej, że nikogo tutaj nie znam) Po prostu poinformowałem o stanie faktycznym (mogę wysłać zdjęcia na e-maila). Płocie złowiłem w miejscu gdzie zapewne było nęcone z brzegu od kilku dni, bo brały tylko w tym konkretnym miejscu. Sam z taką sytuacją spotkałem się pierwszy raz pomimo, iż wieloktornie łowiłem w tym roku na Dziećkowicach z łódki zazwyczaj wracając z kilkoma okońami (na nie przeważnie w tym jeziorze zawsze można liczyć). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ostatnio jezdze od strony chełmka i koczuja tam wedkarze 2 tydzien ale w ciagu godziny 4 leszcze po ok 45cm i jednego karpia moze z 6-8kg mieli i neiwiadomo ile jeszcze złowili bo co jakis czas auto przyjezdza i ryby wywoża albo sprzedaja ludziom na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wieśniaki ale niestety od strony Przemszy to jest "Dziki zachód" żadnej kontroli

nad tym co tam się wyprawia nie wiem po co zrobili ten głupi płot i zezwolnia jak i tak dzieje się tak jak się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mamy narzekać to kilka dni temu na Dziedźkach jakiś "surfingista" wpadł w... sieć... przyjechała straż itp. Zdarzenia nie widziałem ale posługuje sie dosyć wiarygodnym informatorem. Po co porobili takie cuda-rygory jak nie potrafią sobie poradzić z kłusolami ;/

P.S. Co trzeba zrobić żeby dostać zezwolenie od strony Przemszy? Jest jakaś określona liczba (w tym wypadku pewnie sie juz wyczerpały)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za wieśniaki ale niestety od strony Przemszy to jest "Dziki zachód" żadnej kontroli

nad tym co tam się wyprawia nie wiem po co zrobili ten głupi płot i zezwolnia jak i tak dzieje się tak jak się działo.

a pokaz mi gdzie nie kradna ryb? to jest za duzy zbiornik zeby go upilnowac,mnie kontrolowali 3 razy w tym roku od strony przemszy co jest absolutnym rekordem.Najwieksze złodziejstwo ma miejsce kazdego roku jak wpuszcza karpia, z brzegu a jeszcze wieksze z łódki i wiele sie szybko nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mamy narzekać to kilka dni temu na Dziedźkach jakiś "surfingista" wpadł w... sieć... przyjechała straż itp. Zdarzenia nie widziałem ale posługuje sie dosyć wiarygodnym informatorem. Po co porobili takie cuda-rygory jak nie potrafią sobie poradzić z kłusolami ;/

Siatki stawiali i stawiać będą, dopóki nie będzie tam straży rybackiej z prawdziwego zdarzenia, z bronią ostrą, jeepem i motorówką.

"straż ochrony zbiornika" nie pomoże bo ma zupełnie inne cele, a eldorado dla stawiaczy sieci rozpoczyna się od września gdy dzień jest coraz krótszy i trwa do pierwszego lodu.

Utrudniony dostęp do wschodniego brzegu to mniej gapiów i świadków.... dzięki temu od ok. 4 lat ryby w tamtych rejonach są coraz większą rzadkością....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele wybralismy sie ze spinem za okoniem i odziwo efekty dobre!Łowimy kilkadziesiat okoni w przedziale 18-20 cm!Okonie do okazow nie nalezały ale zabawa byla super!

Metoda polowu byl spinning z bocznym trokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj 2h spina zaraz obok bulgotu i 6-7 okonków (po 20cm). Na większe przynęty lipa. Miałem jednego żywca (płotka dość spora ponad 15cm) to mi ok. 19:45 sie spławiczek zanużył. Taka adrenalinka już przy przygotowaniu sie do zacięcia a tu szczupaczek nawet chyba 40cm nie miał mi jedynego żywca zmasakrował doszczętnie ;/

Przy odstawianiu łodzi spotkałem gościa co natrzaskał łądnych wzdręg (do 40cm dochodziły) no i te okonki "potężne" że aż strach sie bać.

Na największa uwage zasługuje chyba pajac który po 19 wyskoczył po nagu z goła fają obok bulgotu (na tym wypiaszczeniu między trzcinami) i pływał mi niedaleko spławiczka. Ugryzłem sie w język i odpłynałem dalej troche (gdzie uderzył szczupaczek i wogóle sie brania zaczęły okonków), ale w tej sytuacji wypada chyba tylko brać ze sobą jakąś gaz-rurke i napierdzielać takich [...] po pustym łbie ile wlezie bo ten naród zdebilniał do reszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

zastanawiam się by w w przyszły weekend wyskoczyć na dwudniową zasiadkę właśnie nad ten bardzo zachwalany zbiornik na rybki. Jako iż jeszcze mnie tam nie widziano mam kilka pytań:

Jak wygląda sprawa dojazdu na łowiska ? Czy mozna rozbijać namioty ? Jak wygląda sprawa kulek oraz wywózki pontonem ?

Jak wygląda sprawa rozpalenia ogniska pod kiełbaski ? :) no i ostatnie najważniejsze pytanie czy jest czysto no i czy nasze kobiety bedą zadowolone ? hehe

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN ZBIORNIKA DZIEĆKOWICE

I Na zbiorniku zabrania się :

1. Kąpieli w zbiorniku,

2. Wstępu na narzuty kamienne i betonowe ubezpieczenia zapór zbiornika,

3. Chodzenia po odpowietrznej stronie skarpy czołowej i bocznej zbiornika,

4. Wstępu na koronę zapory czołowej i zapory bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia) zbiornika,

5. Mycia samochodów, dokonywania czynności obsługowych i naprawczych oraz innych działań mogących mieć wpływ na zanieczyszczenie lub skażenia wody w zbiorniku i przyległym mu terenie,

6. Niszczenia urządzeń hydrologicznych mających wpływ na prawidłową eksploatację zbiornika tj. repery, piezometry, armatura wodna,

7. Używania sprzętu pływającego wyposażonego w silnik spalinowy za wyjątkiem służb patrolowych Policji oraz upoważnionych przez P.U.W HKW Sp. Z.o.o.,

8. Palenia ognisk nad zbiornikiem,

9. Biwakowania na zbiorniku i terenie przyległym (z wyjątkiem używania tzw. budek wędkarskich),

10. Śmiecenia oraz zanieczyszczania zbiornika wraz z przyległym terenem.

II Wędkowanie na zbiorniku dozwolone jest przy zachowaniu poniższych zasad :

- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,

- zakazuje się stosowania zanęt wędkarskich sypkich nie zależnie od ich składu oraz sporządzonych z pieczywa,

- zakaz wędkowania z brzegu w rejonie korony zapory czołowej oraz umocnień brzegowych (narzutki kamienne, płyta betonowa). Na zaporze bocznej (strona południowa oraz północno-wschodnia zbiornika) obowiązuje ograniczony dostęp do wędkowania, tylko na podstawie pisemnego zezwolenia,

- zakaz wędkowania z łodzi w wyznaczonych rejonach :

· ujęć wodnych,

· zasilania zbiornika w wodę z rzeki Soły w odległości mniejszej niż 100m,

· portu klubu żeglarskiego „Yaht Club OPTY”,

- wypływanie i cumowanie łodzi wędkarskich tylko z przystani wędkarskiej i portu klubu żeglarskiego „Yaht Club OPTY”,

- zakaz używania na stanowiskach wędkarskich zniczy i świec,

- utrzymanie porządku w rejonie stanowiska wędkarskiego,

- zakaz wywożenia sprzętem pływającym zanęt i przynęt oraz stosowania pontonów do połowu ryb,

- pozostałe sprawy związane z wędkowaniem reguluje Regulamin amatorskiego połowu ryb PZW.

Ale i tak wiadomo jak sie to ma do rzeczywistości... Czysto jest, wiadomo że teraz wszystko kwitnie ludzi tam sie przewija dziennie masa ale jest dobrze w porównaniu do innych podobnych zbiorników. To czy żona będzie zadowolona to nie moge zagwarantować ale dojazd jest bardzo fajny, teraz tam jest tyle karpiarzy porozbijanych z namiotami (jak płynałem wzdłuż brzegu przedwczoraj) że i o auto martwic sie na pewno nie potrzeba.

Mówie o brzegu od strony rybaczówki. Od strony Przemszy to trzeba sobie sprawić specjalną wkładke, które są zawsze na stanie w rybaczówce za free (na 3dni max chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp ! :)

a z tym namiotem, nawet rozłożonym na piasku to też tak przestrzegać trzeba ? ;>

a gdzie najlepiej się zasadzić ? tam od rybaczówki czyli od ulicy Wandy w stronę północną?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I pojechałem z tej ciekawości sprawdzić 4 godziny na łódce, totalna pustynia nawet nie było widać ryby drapieżnej namierzyłem tylko parę miejsc z białą rybą ale nie wiem czy współpracowała.

za to ładnie się opaliłem i troszkę ruchu zażyłem bo w tym roku jakoś ciężko się oderwać od pożeraczy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.