Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co słychać na Dziećkach , nadal rybka nie współpracuje, czy jest jakaś poprawa ? Chciałbym się wybrać ale po ostatnich doświadczeniach na kanale dwory ( zasiadka na białą rybę ) to tracę nadzieje.

Witam. Zasiadka trzy dniowa od jelenia - trzy leszcze 50.

spining niedzielny dwa szczupaki 50 + , okoń 40

W przystani chłopaki mówią ze jeszcze jest nędza z braniami mało co spływają z rybą.

W tym roku dziećki nie rozpieszczają:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Szkoda że zawody nie były w piątek, rezultaty mogły być dużo lepsze. Co prawda nie było mnie w ten dzień nad wodą, ale w rozmowie Pan ze stanicy chwalił efekty innych wędkarzy, metrowe sandacze i sumy, do tego podobno każdy zwoził z wody szczupaki 50+ :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi ciężko w to uwierzyć, dlatego się śmieje z tych opowieści :mrgreen: jedynie co widzieliśmy to sum około 80cm w wodzie przy stanicy, złapał go gość z rybaczówki w nocy. Podobno przynęta zarzucona gdzieś przy łodziach, zaraz przy rybaczówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem tak , od 2 tygodniu jeżdze na siewierz ;) mam swoja miejscowke dobra i zawsze ale to zawsze mam piekna jakaś duża biała ryba czy drapieżnika ;) Leszcza nawet nie ruszam ;))))

ps. linek 44cm , linek 35cm , karpik 2kg , karpik 3,5kg , szczupaczki 55-63cm , sandacz 58cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rybaczówce to się prawdy nie dowiesz ja nawet jak coś złowię to i tak gadam że nic nie brało

a sprawdzać nie sprawdzają jak się człowiek dużo chwali to może stracić swoją miejscówkę a panowie mają dobre lornetki na rybaczówce i sporo kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem z kolega w sobote totalna klapa ani na spining,ani na zywca,faktycznie cos tam jest nie tak sa faktycznie same male okonie szczupaki kolo 50cm no i jak zwykle zielona woda ,zreszta widac po zawodach jakie sa wyniki ,napewno jakies tam okazy plywaja ale trzeba by bylo chyba siedziec tam codziennie zeby cos trafic,podliczajac wydana kase na wypozyczenie lodzi i dojazd mialbym juz jakies specjalne lowisko oplacone i napewno wiecej ryb na koncie niz z Dzieckowic,a co do kontroli to na ok 20 wyjadow nie kontrolowano mnie ani raz daje to troche do myslenia na co ida wkoncu nasze pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wasze wywody to mam wrażenie że wy wierzycie że ryby rozmnażają się co tydzień .A zapomniałem że jest jeszcze coroczne magiczne zarybienie które powinno wystarczyć na zapełnienie wszystkim zamrażarek :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wasze wywody to mam wrażenie że wy wierzycie że ryby rozmnażają się co tydzień .A zapomniałem że jest jeszcze coroczne magiczne zarybienie które powinno wystarczyć na zapełnienie wszystkim zamrażarek :roll: .

Jest małe ale do tego co piszesz.

Na zbiorniku Dziećkowice wędkują ludzie z całego Śląska i nie tylko,z tym że PZW okręg Katowice jakoś zapomina zarybiać ten akwen. Lata wstecz tam była ładna ryba a teraz oprócz Suma ,który zjada wszystko to zaczyna jej brakować.

Przeczyce ,Kozłowa Góra są zarybiane systematycznie a Dziećkowice są zapomniane i pomijane w "grafiku "zarybień.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie za parę lat jak nie będą zbiornika zarybiać to zostanie pustynia. Wszystko mięsiarze wyciągną i resztę sumy zjedzą których w tym roku widziałem 2. Jeden przy stanicy i jeden ponad 2 m pływał brzuchem do góry. Spiningując pływamy prawie zawsze z sondą i faktycznie ryb pokazuje coraz mniej. Na płytkiej wodzie 2-3,5m coś jeszcze zostało ale na głębokiej 6-10 m gdy stożek echosondy jest największy prawie nie pokazuje ryb :( Nawet po stronie rybaczówki gdzie jest największe oblężenie grunciarzy ryb prawie nie ma. Myślę czasami czy sonda się nie zepsuła bo jakbym pływał w basenie. Na ponad 20 wyjazdów w tym roku złapałem tylko 2 szczupaki miarowe 52 i 66 cm. Faktycznie na sporadycznie wyjazdy szkoda kasy na to łowisko. Chyba że siedzieć na grunt cały miesiącami w namiotach ale na to trzeba mieć dużo wolnego czasu. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie tak jest ryby nie ma piszecie że Przeczyce systematycznie zarybiają ale czym? karpiem który się nie rozmnaża, co do kontroli to wiem po sobie od sześciu lat nie byłem kontrolowany moim zdaniem jedyny sposób na odbudowę rybostanu to zakazać połowu z łodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie sądzę że na łodziach jest lepiej , ale gdyby zakazać połowu z łodzi to rybostan miałby większe szanse odbudować się i nie oszukujmy się kłusownictwo na łodziach jest większe widać to na przykładzie przeczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie tak jest ryby nie ma piszecie że Przeczyce systematycznie zarybiają ale czym? karpiem który się nie rozmnaża, co do kontroli to wiem po sobie od sześciu lat nie byłem kontrolowany moim zdaniem jedyny sposób na odbudowę rybostanu to zakazać połowu z łodzi .

Tu jest wykaz zarybień naszych zbiorników z kilku lat.

Widać gdzie się czym zarybia.

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/9060/zarybienie_wod_okregu_katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na łowiących z łodzi a co zrobiliście z brzegu regulamin w dupie macie tony zanęty wrzucacie z wody zrobiliście syf głowy poobcinanych niemiarowych szczupaków leżą i wy macie do kogoś pretensje.

Piszecie użalacie się a co sami robicie zastanówcie się na forum wszyscy święci i niewini a nad wodą ciężko kogoś porządnego spotkać.

Ten zbiornik odżyje dopiero wtedy jak skończą go ogradzać i będzie zakaz łowienia z brzegu a łodzie tylko z rybaczówki będą pływać podobno niedługo już tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobiliście z brzegu regulamin w dupie macie
odezwal sie ten co na pacwowych na tarlisku spiningowal :???:

Myślę że jak wysuwasz takie oskarżenia to jesteś w stanie to udowodnić.

Chciałbym zobaczyć na jakiej podstawie mnie oskarżasz.

Ja pisałem o tym co dzieje się z brzegu i nikogo nie oskarżam bezpośrednio bo nie mam dowodów że to właśnie ta konkretna osoba zrobiła.

Akurat ciebie w żadnym wypadku nie oskarżam bo o ile dobrze cię kojarzę z ubiegłego roku jak jeszcze jeździłem na pactowe to w 99% jestem pewny że nic złego nie robisz.

Myślę że się nie mylę siedzieliście pod koniec ścieżki często z kolegą i płotki łapaliście na bata tak kojarzę z tego co widziałem i z zdjęć które wstawiałeś i śmiało mogę potwierdzić że wszystko co złapaliście wracało do wody.

A ja chciałbym teraz zobaczyć te dowody które masz że na tarlisku łapałem ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu będę się upierał że połowy z łodzi plus echosonda nie dają rybie żadnych szans słyszałem od wędkarzy że w maju łowili sandacze ok 200 metrów od brzegu polując za szczupakiem dlatego zakazać połowu z łodzi na kilka lat aż się rybostan odnowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.