Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Dziećkowice


mafusa

Rekomendowane odpowiedzi

włączyć ECHO i zobaczycie ile ryby jest w tej wodzie

Gdzie niby są te ryby ? Na łące pusto, na wyspie pusto, pod larsenami trochę, telewizorem i pompą też. Wystarczy trafić na flautę, nie widać żeby ryba chodziła, woda jest martwa, czasem pogonią okonki piętnastaki albo spławi się gruby karp czy amur. Zbiornik jest przełowiony, mało roślinności (amur wyżarł) i ryba nie ma gdzie się trzeć. Niech jeszcze wpuszczają tony karpia to już tylko przy zarybieniu da się coś złowić.

W zalewie kolego co prawda może mniej niż parę lat temu ale ryba jest.

Jak zalew zarastał zielskiem to gro ludzi płakałow że zalew zarośnie i nie bedzie szło połowić jak przez ostatnie parę lat wpuścili trochę amura to też zle ludziom nigdy się nie dogodzi ale napocieszenie dodam że w zeszłym tygodniu wpuścili szczupaka +- 35 cm .

A przy pompowni nie było wczorasz szału jedynie co połowili to w 3 łodziach które stały przy bojkach od płyt reszta miała marne wyniki z tego co widziałem to padły też dwa szupaczki 56 i 58 cm . Łodzię mają ściągać w czwartek więc rybki trochę sobie odpoczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na takiej powierzchni martwić się o zarośnięcie zbiornika? Zresztą to chyba można regulować na systematyczne dopuszczanie amura, podaje jako przykład. Pamiętam jak tam łowiłem w wieku 10-12 lat i była bajka. A teraz to jest jakiś koszmar, ale zrobiłem sobie przerwe od tego zbiornika i nie narzekam bo mam inne fajne miejsca.

Ostatnio zarybili karpiem to podobno ładne cyrki sie tam działy, nawet nie miałem ochoty przychodzić tego oglądać. Ale teraz wszędzie jest lipa, nikt nie łapie. A dlaczego tak jest to już nie ten temat.

Ja mam pytanie, czy jest sens wybrać sie na spokojny wypad na kilka godzin z brzegu od rybaczówki? Czy może dalej polują na karpia 35cm i nie ma sie gdzie spokojnie rozłożyć? Chodzi o weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele było pełno na brzegu o który pytasz z tym że za czeli się zbierać dopiero po 15-stej.

W poniedziałek byłem to z brzegu nikogo nie było, więc miejsce jest szansa znaleźć tylko po co jak ryby z brzegu niema. Za to na łodziach obserwowałem w niedziele i poniedziałek łowiących od strony jazu oba dni w tym samym miejscu siedzieli.

Don Gucak,jak masz czas to w weekend zapraszam na kozłową z spinnem na łódkę bo z brzegu nędza.

Z tego szczupaka niema się co cieszyć zanim dorośnie do wymiaru to 99% dostanie w łeb a ten jeden procent nie dorośnie do 60cm. Takie są realia dziećkowic i zapędy ludzi tam łowiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowią piękne duże płocie. Na limitowe 5 kilogramów wchodzi ponoć 10-12 sztuk
a pozniej mozna sie zastanawiac gdzie podzialy sie ploty(+35cm) z dzieckowic :???: kiedys bylo ich mnóstwo a teraz tylko sporadycznie :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Uchwała nr 36/2012 Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 27.09.2012 r.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 01.01.2013 r.

II. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków

pływających na zbiornikach:

Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Przeczyce nr 004, Łąka nr 005, Dzierżno nr 006,

Dziećkowice nr 009, Chechło-Nakło nr 010, Chechło k/Chrzanowa nr 012, Morawa nr 303, Nieboczowy nr 601, Brzezie nr 642, Odra I, III w polderze nr 007, Buków I , II nr 008, Roszków Bobrowy nr 607, Roszków nr 627.

III. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków

pływających znajdujących się wyłącznie na rybaczówkach przy zbiornikach:

Pławniowice nr 003, Paprocany nr 013, Kozłowa Góra nr 014, Przystań nr 404.

IV. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt z wyłączeniem wód dopuszczonych do wędkowania ze środków pływających wyszczególnionych w pkt. II i III.

:evil:

:evil: to są jakieś jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uchwała nr 36/2012 Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 27.09.2012 r.

Uchwała wchodzi w życie z dniem 01.01.2013 r.

II. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków

pływających na zbiornikach:

Pogoria I nr 001, Pogoria III nr 002, Przeczyce nr 004, Łąka nr 005, Dzierżno nr 006,

Dziećkowice nr 009, Chechło-Nakło nr 010, Chechło k/Chrzanowa nr 012, Morawa nr 303, Nieboczowy nr 601, Brzezie nr 642, Odra I, III w polderze nr 007, Buków I , II nr 008, Roszków Bobrowy nr 607, Roszków nr 627.

III. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wędkowanie ze środków

pływających znajdujących się wyłącznie na rybaczówkach przy zbiornikach:

Pławniowice nr 003, Paprocany nr 013, Kozłowa Góra nr 014, Przystań nr 404.

IV. Na wodach nizinnych Okręgu Katowice dopuszcza się wywóz zanęt i przynęt z wyłączeniem wód dopuszczonych do wędkowania ze środków pływających wyszczególnionych w pkt. II i III.

:evil:

:evil: to są jakieś jaja

to nie są jaja:)

Przynajmniej będzie można po ludzku spiningować:)

W końcu ktoś przejrzał na oczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wafel, mi nigdy spiningiści nie przeszkadzali, i my siedząc na brzegu, nie przeszkadzaliśmy spinningistom . Spinningiści obławiając z łódki brzeg mogli spokojnie przepływać przed markerami postawionymi 100 – 150 metrów od brzegu. Raczej mięsiarze rzucający sprężynami na prawo i lewo burzyli się że nad ich zestawami ktoś pływa , gdzie nasze zestawy lądują zawsze w jednym miejscu . No chyba że trolingujesz po całym zbiorniku... ale to już inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wafel, mi nigdy spiningiści nie przeszkadzali, i my siedząc na brzegu, nie przeszkadzaliśmy spinningistom . Spinningiści obławiając z łódki brzeg mogli spokojnie przepływać przed markerami postawionymi 100 – 150 metrów od brzegu. Raczej mięsiarze rzucający sprężynami na prawo i lewo burzyli się że nad ich zestawami ktoś pływa , gdzie nasze zestawy lądują zawsze w jednym miejscu . No chyba że trolingujesz po całym zbiorniku... ale to już inna bajka

Jak wiesz co niektórzy wywożą nawet po 300 metrów i więcej więc to im trzeba podziękować.

Ja osobiście nie raz miałem akcje że zestaw był nawet 20 metrów za markerem wywieziony i wielka awantura była gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego taki zakaz wywożenia na dziećkach już był i tak go nikt nie przestrzegał to i tego nikt nie będzie przestrzegał. Przepisy sobie a wędkarze swoje przepisy mają więc ja z tego cyrku się wypisuje mam dość walki z wiatrakami.

I nie piszcie że wy jesteście święci bo i na tym forum nieraz zostałem zlinczowany i wpierano mi że głupie przepisy są i nie cza ich przestrzegać, więc nie płaczcie że ryb niema bo to wasza wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego taki zakaz wywożenia na dziećkach już był i tak go nikt nie przestrzegał to i tego nikt nie będzie przestrzegał. Przepisy sobie a wędkarze swoje przepisy mają więc ja z tego cyrku się wypisuje mam dość walki z wiatrakami.

I nie piszcie że wy jesteście święci bo i na tym forum nieraz zostałem zlinczowany i wpierano mi że głupie przepisy są i nie cza ich przestrzegać, więc nie płaczcie że ryb niema bo to wasza wina.

Ale jak teraz zahaczę zestaw wywieziony to tne go od razu i mówię że jest do odbioru na przystani.

To będzie mój sposób przestrzegania zakazu wywożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abra…. jak ty tak podchodzisz do dyskusji to wcale się nie dziwie że nie raz zostałeś zlinczowany , przepisy są po to żeby je przestrzegać , tylko nasi ustawodawcy idą ze skrajności w skrajność bo jeśli nie można wywozić na zbiornikach z punktu pierwszego i drugiego to nigdzie nie można a nam chodzi o jeden dwa zbiorniki karpiowe na Śląsku z zasadą złów wypuść. A po drugie nie będę dyskutował z kimś kto mówi że to my jesteśmy winni że w zbiornikach nie ma ryby …a na dowód tego masz tu filmik z jednej z zasiadek :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01lukas, Ale ja nie mam nic przeciwko karpiom nawet ostatnio trochę z nimi powalczyłem.

A takie zbiorniki są z górną granicą ochroną.

Tylko tych karpiarzy co na nich łowią jakoś niewiele nie wiem czy to niewiedza czy brak możliwości zabrania ryby.

A problem z tym że nie chodzi o kilka zbiorników gdzie można było wywoźić chodzi oto że wywożono tam gdzie niemożna, to tak jakbym wpadł na odcinki muchowe z zakazem spinningu i powiedział że przepis zabraniający spinningu jest głupi.

Nie jesteśmy sami nad wodą i niema jednej słusznej metody połowu więc potrzeba co niektórym więcej wyrozumiałości.

Ja na razie wypisuje się z PZW jak się zmieni to może wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego 2013 roku dla wszystkich z forum !!!

Życzę dużo wędkarskich prezentów,spełnienia marzeń wędkarskich,niech Wam się powodzi nad wodami w nowym sezonie i jak najmniej sporów na forum życzę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lechfor

Dziećki odmarzły częściowo, koło przystani żeglarskiej da się łowić z brzegu, efektów brak, ale spinningiści dzisiaj się pokazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam i pozdrawiam wszystkich.

Jestem nowy na forum -mimo starań nie znalazłem odpowiedzi , więc zapytam.

Czy na Dziećkowicach można łowić z prywatnej łódki a jeśli tak , to czy można łódkę przechowywać np. w ryboczówce (lub innym miejscu) , czy też należy ją za każdym razem wodować .

Z góry dziękuję za odpowiędź . :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można łowić, zgodnie z regulaminem zbiornika. Wodować można tylko w wyznaczonych miejscach ale za przystanią żeglarską ludzie też wodują. Łódkę możesz trzymać w rybaczówce, nie wiem ile to kosztuje i czy można zostawić na zimę, zadzwoń i zapytaj, ale czynna będzie dopiero od 15 kwietnia.

Tu jest regulamin http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=221667 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.