Skocz do zawartości
tokarex pontony

Użytkownicy o użytkownikach, czyli kłótnie i spory na forum


Rekomendowane odpowiedzi

mi tez sie wydaje to niepotrzebne po co te kreski! nie wystarczy to że

po wyjaśnieniu całej sprawy maciej stracił w oczach wielu użytkowników

a tak serio mozemy chyba skonczyc ten temat, dochodzenie było :neutral: wobler129 się przyznał wydaje mi się że tak wiecej juz nie postąpi :!:

wobler129 łow dalej, pisz posty i tym odbuduj szacunek userów :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 890
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...więc wstawianie mu kreski za obrażenie innych userów (tym że ich okłamał) nie jest moim zdaniem celowe...

Czerwony pasek nie ma tu sensu ale zwykłe przepraszam innym użytkownikom forum należy się. To chyba zaświadczy o dojrzałości jak u dwudziestolatka :roll:

wobler129 za klasykiem:

Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna, ale jak kończy. - Leszek Miller.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus, tutaj na prawdę nie chodzi o przyznawanie żadnych kresek, czy dodawanie kolejnych razów, a jedynie o jasne zajęcie stanowiska w toku dyskusji i jej zamknięcie w odpowiednim momencie. Pisanie teraz, co się uważa, gdy sprawa jest zakończona, to działanie wyraźnie spóźnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie teraz, co się uważa, gdy sprawa jest zakończona, to działanie wyraźnie spóźnione.

Lesio na początku dyskusji napisałem posta - w temacie "jak było na rybach", że skoro ktoś sprawdzał te foty i są wątpliwości to sprawa jest do wyjaśnienia, a ja dyskusję przeniosę do odpowiedniego tematu po jej zakończeniu, co też uczyniłem przenosząc posty z zarzutami. sam dałem się zwieść "majowemu szczupakowi" i prześwietlonemu zdjęciu - stąd uwaga o kolorze drzew :oops:

co dalszego przebiegu - skoro było 2 prokuratorów przedstawiających twarde dowody i wobler który bronił się sam to czego oczekiwałeś od administracji :?: że ktoś pogrozi maciejowi palcem i powie "nu nu... nie kłam" :roll:

poprowadziliście sprawę tak, że nie było tam nic do roboty - a dyskusję śledziłem na bierząco - czekając kiedy wobler się przyzna do błędu - bo to musi być jego decyzja...

więc napisz jakich działań oczekiwałeś, bo mimo szczerych chęci nie bardzo pojmuję :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus, tutaj na prawdę nie chodzi o przyznawanie żadnych kresek, czy dodawanie kolejnych razów, a jedynie o jasne zajęcie stanowiska w toku dyskusji i jej zamknięcie w odpowiednim momencie. Pisanie teraz, co się uważa, gdy sprawa jest zakończona, to działanie wyraźnie spóźnione.

Lesio, to było Twoje śledztwo (bardzo dobre zresztą :wink: ) więc nie widziałem powodu żeby się wcinać. :wink: Śledziłem dyskusję etapami (brak czasu :???: ), ale oczywiście wnioski nasuwają się same :roll:

Maciek odbierze bolesną lekcję życia pod tytułem "zaufanie i szacunek zdobywa się latami a stracić można w pięć minut" :neutral:

Nie on pierwszy (kto pamięta Mirosława? :mrgreen: ) i nie ostatni. Szkoda, że akurat on... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DareczeK, Naprawdę Ciesze się, że wróciłeś...

Tomaszek nie wiem czy Twoja porada była w równym stopniu zgryźliwa, co śmieszna i naciągana była definicja pokotu Lesia, ale sądzę, że wynika to z awersji do władzy :wink:

No to go pojechałeś... wobler129 swoim infantylnym kombinatorstwem przekułeś wspaniały sukces wędkarski w publiczną porażkę.

Trochę głupio zamiast zasłużonych braw słuchać gwizdów, ale to dobra lekcja pokory, przeanalizuj i zapamiętaj, na pewno się przyda.

Co do tych "czerwonych kresek" po ostatnim teatrum; sztuka "O Sarmackiej Praworządności" którą czytałem z "karpikiem" na ustach, czuje się całkowicie skołowany.

Obawiam się, że niedługo użytkownicy tego forum będą się z tymi krechami tak dumnie obnosić jak półświatek z dziarami. :cool:

Identyfikacja ryby..., kiedyś kolega opowiadał mi, że uczestniczył w zawodach spiningowo-szczupakowych w Norwegi, które oczywiście odbywały się na tzw. "żywej rybie" złowioną rybe fotografowało się w całości cyfrakiem oraz profil głowy w zbliżeniu , lewy czy też prawy i rybka wracała do wody. W przypadku szczupaka jest to wystarczające bo układ plamek jest niemalże unikatowy.

Może Nasza Szanowna Komisja rozważy miedzy sobą taką propozycje, np. w przypadku tych okazalszych ryb które kwalifikują się już do wyższej punktacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus - sprawa była zupełnie jasna od początku, więc oczekiwałem szybkiej interwencji, a nie biernej obserwacji. No chyba, że ktoś chciał jeszcze poczekać na protokoły z przesłuchania tych trzech świadków potwierdzających połów szczupaka w konkretnym dniu.

Zasada 'confessio est regina probationum' była praktykowana w procesach inkwizycyjnych, tutaj wyznanie winy mogło mieć charakter jedynie moralny, ale nie dowodowy.

Unises - to nie ja wymyśliłem definicję pokotu, lecz jest to termin rodem z myślistwa, więc nie bardzo wiem o jakim naciąganiu i śmieszności piszesz.

"Pokot, nazywany też rozkładem, to system układania ubitej zwierzyny po zakończeniu polowania. Zwyczaj bardzo stary. Spełnia dwie funkcje : informacyjną i - można rzec - mistyczną. Ułożenie zwierzyny w rzędy, z wyraźnym oddzieleniem gatunków, płci, pozwala łatwo określić ilość strzelonego zwierza. To szybka, wizualna informacja o wynikach polowania. Ułożenie pokotu to również rodzaj hołdu, oddawanego zwierzynie, zdobytej w trakcie łowów." Źródło: http://www.lowiecki.pl/tradycja1/pokot.php

Czy dla Ciebie jedna żywa ryba leżąca na trawie, to już pokot, czy dopiero 2,3, a może 4 sztuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises - to nie ja wymyśliłem definicję pokotu, lecz jest to termin rodem z myślistwa, więc nie bardzo wiem o jakim naciąganiu i śmieszności piszesz.

Czasami bywam zapraszany na Hubertusa, jeśli i w tym roku też będę, to mogę zapytać łowicką brać co myśli na temat n/w definicji :wink: jestem niemal pewny że zareagują śmiechem

pokot to zdjęcie martwych ryb, czy innej zwierzyny

Rozśmieszyło mnie to nieco i być może powinienem zatrzymać dla siebie swoją reakcje, nie zamierzałem być uszczypliwy.

Darz bór :grin:

Ps. Nigdy nie kwestionowałem tego że ryby na Twoich zdjęciach są żywe, co mógł nawet nieświadomie insynuować nasz kolega pisząc o pokocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj myśliwych, czy fotografowanie żywych zwierząt leżących obok siebie - 'upolowanych' np. przy pomocy środków usypiających, to pokot - gwarantuję, że zareagują śmiechem. :wink:

Moje pytanie do Ciebie (i nie tylko) pozostaje nadal aktualne, w końcu nie chcę znowu wstawić zdjęć jakiegoś wstrętnego pokotu i narażać jakiego użytkownika na cierpienia moralne z tego powodu.

Wodom cześć i Darz bór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla Ciebie jedna żywa ryba leżąca na trawie, to już pokot, czy dopiero 2,3, a może 4 sztuki?

Pokot jest zawsze definitywnie martwy, natomiast ryba (wg myśliwych) to nie zwierzyna.

Moje pytanie do Ciebie (i nie tylko) pozostaje nadal aktualne, w końcu nie chcę znowu wstawić na forum zdjęcia jakiegoś wstrętnego poktu i obrazić poczucie estetyki jakiego użytkownika.

Nie przejmuj się tylko wstawiaj :roll: , jak coś będzie nie tak, przeniesie się wątek do "zabierasz czy wypuszczasz" i przy okazji może nakarmimy jakiegoś głodnego Trolla :lol:

Popytaj myśliwych, czy fotografowanie żywych zwierząt leżących obok siebie - 'upolowanych' np. przy pomocy środków usypiających, to pokot - gwarantuję, że zareagują śmiechem
Zapewniam Cię, że odpowiedz i jej forma będzie w dużej mierze zależała od tego w której godzinie imprezy zadam to pytanie :mrgreen:

Wodom cześć i Darz bór! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokot wędkarski to pojęcie zaczerpnięte z myślistwa, więc uważam, iż zasadne jest operowanie nim poprzez analogię.

natomiast ryba (wg myśliwych) to nie zwierzyna.

Teoretycznie masz rację, w praktyce duża część z nich strzelała i dalej strzela wczesną wiosną do trących się szczupaków, które faktycznie traktują jako zwierzynę, choć rybich pokotów zapewne nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś posunął sie do czegoś gorszego / kogutyn Szoguna/.

Coś było nie tak? Ułatwiłem życie wielu ludziom. Do dziś niekiedy ktoś odzywa się na GG i ma pytania co do koguciarstwa i pomagam. Sam pomysł zaczerpnięty właśnie z tej strony, ale wykonanie własne. Jeszcze wprowadziłem trochę zmian.

To taki egzemplarz który ciągle pcha się na afisz. Myślę że i ta sprawa go nic nie nauczy.

:oops:

Czy dla Ciebie jedna żywa ryba leżąca na trawie, to już pokot, czy dopiero 2,3, a może 4 sztuki?

Więc wszystkie 4 szczupaki były martwe? Okoń również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokot wędkarski to pojęcie zaczerpnięte z myślistwa, więc uważam, iż zasadne jest operowanie nim poprzez analogię.
Nie byłbym taki pewny czy analogia to dobry pomysł.

Pokot myśliwski to tradycja, podsumowanie polowania poprzez uroczystą prezentacje całości upolowanej zwierzyny.

"Pokot wędkarski" z tego co zrozumiałem z kontekstu "fachowych" czasopism, to z reguły krytyczna reakcja zwykle bardzo negatywna (forma napiętnowania) na widok np. zdjęcia prezentujące duże (nadmiarowe?) ilości zabitych przez wędkarza ryb.

w praktyce duża część z nich strzelała i dalej strzela wczesną wiosną do trących się szczupaków
"Nic to", a ilu z nich chodzi wiecznie pijanych z bronią palną po lesie.

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokot wędkarski" z tego co zrozumiałem np. zdjęcia prezentujące duże (nadmiarowe?) ilości zabitych przez wędkarza ryb.

Martwe ryby - o tym przecież od początku piszę. Otwarta pozostaje kwestia 'dużych ilości'.

Analogia polega na operowaniu tym pojęciem tylko wobec martwych ryb (w końcu też zwierzęta), ale bez tej całej rytualnej otoczki rzecz jasna, bo do ceremoniałów musi być jakaś tradycja, najlepiej wielowiekowa, a w naszym hobby tego nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus - sprawa była zupełnie jasna od początku, więc oczekiwałem szybkiej interwencji, a nie biernej obserwacji.

ponawiam pytanie - jakiej interwerncji :?: kto i co miał zrobić :?: napisz wprost bo widać dziś nie wydedukuję co masz na myśli...

Zasada 'confessio est regina probationum' była praktykowana w procesach inkwizycyjnych, tutaj wyznanie winy mogło mieć charakter jedynie moralny, ale nie dowodowy.

nie chodziło mi o to że ma się przynać -bo to było oczywiste - tylko zrozumieć że zaliczył wpadę i przeprosić...

co do pokotu - to jako współtwórca regulaminu wstawiania zdjęć wiesz dobrze, że twoja fota jest ok :!:

ładniej pewnie wygląda pojedyncza ryba prezentowana przez wędkarza niż kilka sztuk obok siebie i tak rozumiem wypowiedź artecha. wstawiaj zdjęcia jak najbardziej - raz że cieszą oczy, dwa jak napisał Unises, spełniają funcje "dokarmiania" - a zima coraz bliżej.... :twisted:

edit

ale bez tej całej rytualnej otoczki rzecz jasna, bo do ceremoniałów musi być jakaś tradycja, najlepiej wielowiekowa, a w naszym hobby tego nie uświadczysz

Lesio u myśliwych otoczka i wielowiekowa tradycja też jest dość komiczna... odgrywanie hołdów zwierzynie itp. w zależności od "fazy polowania" wywołują uśmiech lub niewybredne komentarze.... mój szwagier jest myśliwym i jak hubertusy wyglądają się i nasłuchałem i naoglądałem.... i powiem szczerze wędkarze też mają tą "wielowiekową tradycję" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, właśnie miałem przeczytać co napiszesz. Pomyślałem sobie, że skoro jeszcze dziś potwierdzisz, że mówisz prawdę to znaczy, że tak jest-po co miałbyś oszukiwać, powiększać i tak świetny dorobek ryb w ostatnim czasie ;) Przecież nie można komuś wmawiać że się nie jest wielbłądem. Tylko szkoda, że się zawiodłem na tym myśleniu :roll: Ale przecież nic aż takiego się nie stało, przyznając się uniknąłbyś po prostu śledztw :P Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie - jakiej interwerncji :?: kto i co miał zrobić

Osobistego zbadania sprawy po pojawieniu się zarzutu i napisania, co portal haczyk.pl myśli o tej sprawie - aprobuje takie zachowania, czy neguje, ale od siebie, a nie po wywołaniu. Przecież ta sprawa była na tyle oczywista, że nie wymagała dyskusji na dwie, czy trzy strony i coraz głębszego pogrążania się ze strony Kolegi, mogła być sprawnie zakończona przez moda. Jak? Tak samo jak wszelkie inne dyskusje, które prowadzą do nikąd. Ale dajmy już może temu spokój.

spełniają funcje "dokarmiania" - a zima coraz bliżej

Będę pamiętał o cyfrowych 'fishmakach' :wink:

A ja Ci powiem sinus, że mi się bardzo podobają te myśliwskie ceremoniały, a jest ich naprawdę wiele i niektóre są pewnie zabawne, ale tradycja zobowiązuje.

Nie Maciek, nie jesteś ignorowany, jednak pytasz o sprawy, o których już wyraźnie pisałem i które wynikają choćy z kontekstu moich wcześniejszych wypowiedzi. Nie lubię się powtarzać, tylko tyle. Napiszę ponownie, specjalnie dla Ciebie - 4/5 szt. na zdjęciu były żywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobistego zbadania sprawy po pojawieniu się zarzutu i napisania, co portal haczyk.pl myśli o tej sprawie

ale kto to jest portal haczyk.pl :?: tomik :?: jeżeli tak to milknę bo mnie sprawa nie dotyczy. moderatorzy :?: ale jak jednogłośnie, większością głosów :?:Lesio, nie ma możliwośći odbycia narady wszystkich modów w czasie takiej akcji... więc każdy może napisać we własnym imieniu. czy dyskusja prowadziła do nikąd :roll: tak nie uważam jeżeli zamknąć temat - odbierasz szansę maciejowi do przyznania się - przeprosin, jeżeli nie zamkniesz jest możliwość pisania postów, z której użytkownicy kożystają...

A ja Ci powiem sinus, że mi się bardzo podobają te myśliwskie ceremoniały, a jest ich na prawdę wiele, tradycja zobowiązuje.

samo polowanie, podchód itd. ma swój urok... ale hubertusy :roll: wszystkie są dość jednakowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.