Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Użytkownicy o użytkownikach, czyli kłótnie i spory na forum


Rekomendowane odpowiedzi

Sinus. Moim zdaniem chodzi bardziej o to, zeby administracja i moderatorzy jasno zakomunikowali oficjalnie, ze nie zycza sobie takich rzeczy na tym forum. Ze kazda tego typu wpadka bedzie karana chocby ostrzezeniem.

Wyobrazasz sobie sytuacje w ktorej czesc uzytkownikow wstawia na forum kilkakrotnie zdjecia tej samej ryby, robione roznymi aparatami, w roznych ubraniach? Wobler twierdzi ze zlowil 2 szczupaki jednego dnia - ok wierzmy mu, ale mimo wszystko doszlo do krętactwa, ktore moim zdaniem powinno byc kateogrycznie zabronione regulaminowo.

Zwroc uwage ze do tej pory zobaczylismy tylko: "no pieknie woblerek ze sie przyznales, teraz troche czasu zejdzie zanim odbudujesz zaufanie, ale nie przejmuj sie bo dostales nauczke".

Mysle ze przydalaby sie bardziej jednoznaczna opinia ludzi ktorzy trzymaja piecze nad tym forum. Nie chodzi o karanie woblera, bo regulaminu nie zlamal, ale chociazby o mala poprawke do regulaminu, ktora umozliwialaby w przyszlosci karanie, lub - lepiej - zniechecila potencjalnych oszustow do robienia takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 890
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sinus, a jak upominasz kogoś, kasujesz czyjś post, wywalasz zdjęcie, dajesz krawat - to robisz to jako mod, w imieniu własnym i portalu :wink: , czy też kolegialnie podejmujecie uchwały w każdej sprawie? :wink: Przecież Twoje decyzje w indywidualnych sprawach, to decyzje całego portalu.

Ja mam Ci mówić, jak to się robi? :wink: Ileż to razy w przeszłości modzi tupali nogą, że w temacie ma być cisza, bo sprawa nie wymaga dalszej wymiany zdań i nie zamykali tematu, ileż to razy pisali, że 'na portalu nie będzie tolerowane to, czy tamto'...

Proponuję trochę zwolnić w tym temacie, bo go mocno rozgrzaliśmy, paliwa poszło sporo a zima ma być w tym roku sroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus. Moim zdaniem chodzi bardziej o to, zeby administracja i moderatorzy jasno zakomunikowali oficjalnie, ze nie zycza sobie takich rzeczy na tym forum. Ze kazda tego typu wpadka bedzie karana chocby ostrzezeniem.

maryaChi, forum to użytkownicy, a ci jasno zakomunikowali, że nie tolerują gdy ktoś próbuje leciećz nimi w kulki... co do regulaminu to wal z tym do tomika, ja nie uważam, że trzeba coś zmieniać

Wyobrazasz sobie sytuacje w ktorej czesc uzytkownikow wstawia na forum kilkakrotnie zdjecia tej samej ryby, robione roznymi aparatami, w roznych ubraniach? Wobler twierdzi ze zlowil 2 szczupaki jednego dnia - ok wierzmy mu, ale mimo wszystko doszlo do krętactwa, ktore moim zdaniem powinno byc kateogrycznie zabronione regulaminowo.

kłamstwo ma krótkie nogi i to zawsze wyjdzie, a dezaprobata forumowiczów jest największą karą...

Zwroc uwage ze do tej pory zobaczylismy tylko: "no pieknie woblerek ze sie przyznales, teraz troche czasu zejdzie zanim odbudujesz zaufanie, ale nie przejmuj sie bo dostales nauczke".

napisałem raz (wydaje mi się, że wyraźnie) napiszę drugi raz: straciłem dobre zdanie o wobler129, czytając jego posty i oglądając zdjęcia będęsięim uważnie przyglądał... i wiele wody upłynie nim uznam, że to był jednorazowy wybryk młodego człowieka :!:

co sądzą inni moderatorzy to już ich sprawa i nic mi do tego. sprawa była jednoznaczna wnioski wyciągnie każdy sam...

Ileż to razy w przeszłości modzi tupali nogą, że w temacie ma być cisza, bo sprawa nie wymaga dalszej wymiany zdań i nie zamykali tematu, ileż to razy pisali, że 'na portalu nie będą tolerować tego, czy tamtego'...

Lesio, wobler zmoczył - sprawa jasna.

skoro zamiast od razu powiedzieć "my bad" - szedł w zaparte, to zasłużył na litanię niemiłych postów. nikt nie złamał regulaminu, nikt nie odbiegał od tematu, nie było nic do sprzątania, a ja tu tylko sprzątam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłamstwo ma krótkie nogi i to zawsze wyjdzie, a dezaprobata forumowiczów jest największą karą...

Wlasnie w tym rzecz - gdyby nie dociekliwosc Lesia, nie wiem czy kiedykolwiek dowiedzielibysmy sie ze taka sytuacja miala miejsce. Nie mam checi ani czasu sprawdzac kazdego zdjecia umieszczanego tu na forum i zastanawiac sie czy przypadkiem nie zostalismy wprowadzeni w blad.. No ale skoro uwazacie, ze nie warto tego tematu ruszac, to nie bede naciskal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to????co to jest jak nie przeprosiny???

wobler129, nie przejmuj się tym "dochodzeniem".

Nawet jeśli coś pokręciłeś /świadomie czy nie/ każdy kto śledzi Twoje poczynania wędkarskie wie że umiesz łowić nie przypadkowo.

Na forum mamy kilku chyba nie spełnionych prokuratorów, dochodzenia i oskarżenia to chleb powszedni :???:

wobler129, odpuść sobie i nic nie udowadniaj bo się pogrążysz a po co :wink:

Więc na początku przepraszam.

Zastanowiłem się i mogę powiedzieć prawdę. Na prawdę wyglądało to tak, że złowiłem 2 rybki, lecz tego samego dnia. Nie chciałem wstawiać 2x zdjęć na raz, gdyż większość pomyślała by, że to jedna i ta sama rybka - a przecież widać bardzo dużo różnic i ewidentnie są to dwie, różne rybki.

Jeszcze zostały wypuszczone, więc druga fotka w tak dużym odstępie czasu nie byłaby możliwa.

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie i trochę się zagalopowałem :oops:

PS Artech dziękuję - jesteś naprawdę wporządku

I skończcie już ciągnąć tą głupią kłótnie!!!!Śmiać sie chce,niby dorosłe chłopy a wykłócają sie jak banda przedszkolaków!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Twoje decyzje w indywidualnych sprawach, to decyzje całego portalu.

Ja mam Ci mówić, jak to się robi?

Lesiu przecież jesteś modem (co łatwo zauważyć z koloru :wink:) . To była Twoja słuszna decyzja i mogłeś zadecydować za wszystkich, chyba, że bałeś się takiej odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus - widziałeś kiedyś sprzątacza z pejczykiem w ręku i wymierzającego nim kary? :lol:

przeczytaj "Złodziej czasu" Terry'ego Pratchetta zrozumiesz :mrgreen:

po prostu Lesio, aby działać w imieniu haczyk.pl moderator musi mieć powód - dlatego są regulaminy - by nie było wątpliwości i niedomówień. jeżeli coś pod regulamin nie podlega to moim zdaniem moderator działa we własnym imieniu. poza tym nie jestem zwolennikiem ukrócania dyskusji - o ile toczy się to zgodnie z regulaminem i w sposób kulturalny i jest oparta o argumenty w żadnym temacie...

Wlasnie w tym rzecz - gdyby nie dociekliwosc Lesia, nie wiem czy kiedykolwiek dowiedzielibysmy sie ze taka sytuacja miala miejsce. Nie mam checi ani czasu sprawdzac kazdego zdjecia umieszczanego tu na forum i zastanawiac sie czy przypadkiem nie zostalismy wprowadzeni w blad.. No ale skoro uwazacie, ze nie warto tego tematu ruszac, to nie bede naciskal.

pisałem poważnie atakuj z tym do tomika bo że nie trzeba zmian to moja prywatna opinia

co do sytuacji to po prostu mam wiarę w ludzi i nie zamierzam sprawdzać każdego zdjęcia, wcześniej czy później szwindle wyjdą - forum ogląda kilkaset osób dziennie - świadomość tego że zostaniesz złapany na wałku i "wytknięty palcem" jest moim zdaniem wystarczającym zabezpieczeniem przedtego typu akcjami. a jeżeli komuś się powiedzie i wstawi np. zdjęcie tej samej ryby kilka razy - cóż skoro musi się w taki sposób dowartościowywać to ja mogę jedynie współczuć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderator musi mieć powód - dlatego są regulaminy - by nie było wątpliwości i niedomówień. jeżeli coś pod regulamin nie podlega to moim zdaniem moderator działa we własnym imieniu.

Proszę Cię bardzo - pkt 10 ogólnego regulaminu: 'Ponadto nie będę tolerował na forum treści naruszających obowiązujące normy i zasady społeczno - prawne'.

Vide: zasady współżycia społecznego, głównie zasada uczciwości.

mam wiarę w ludzi
Ja wręcz przeciwnie, uważam - tak samo, jak Machiavelli - że 'człowiek jest z natury swej zły'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, wpadłeś po uszy zabierając głos w temacie :lol: . Forum ma kilku moderatorów ale to niestety Ty otrzymujesz baty za "postawę haczyka" bo inni się nie odezwali.

wobler129, powiedz mi dlaczego w poście http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=99636&highlight=#99636 zacytowałeś właśnie mnie.

Wbrew ogólnej opinii dla mnie pozostajesz wędkarzem co o wielu przedmówcach powiedzieć nie można.

Teraz zapewne będziesz bardziej wybiórczy w słowach a na pewno w opisywaniu wyników ale nie rezygnuj z dążenia do perfekcji w naszej pasji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew ogólnej opinii dla mnie pozostajesz wędkarzem co o wielu przedmówcach powiedzieć nie można.

Teraz zapewne będziesz bardziej wybiórczy w słowach a na pewno w opisywaniu wyników ale nie rezygnuj z dążenia do perfekcji w naszej pasji. :wink:

wobler129, powiedz mi dlaczego w poście http://haczyk.pl/forum/vi...ighlight=#99636 zacytowałeś właśnie mnie.

Właśnie dlatego. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, wpadłeś po uszy zabierając głos w temacie :lol: . Forum ma kilku moderatorów ale to niestety Ty otrzymujesz baty za "postawę haczyka" bo inni się nie odezwali.

skoro twierdzisz, że dostaję baty...

mi się cały czas wydawało, że dyskutuję - bo mam odmienne zdanie niż Lesio,

Proszę Cię bardzo - pkt 10 ogólnego regulaminu: 'Ponadto nie będę tolerował na forum treści naruszających obowiązujące normy i zasady społeczno - prawne'.

znalazłeś paragraf - brawo :!: (lubisz szukać paragrafów :wink: , albo znasz regulamin form lepiej niż ja) rzeczywiście można było wcześniej napisać wobler zrobiłeś źle - koniec tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus - przejrzałem regulamin i znalazłem właściwy paragraf, ponieważ uznałem, że musi istnieć jakiś zapis nie pozwalający na takie zachowania i się nie pomyliłem. Kwestia, co lubię szukać, a czego nie lubię, nic tu nie ma do rzeczy. Dyskusji rozumianej, jako wymiana myśli/argumentów, nigdy nie traktuję, jako otrzymywanie lub dawanie batów, więc z mojej strony takowych na pewno nie otrzymałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129 poniekąd rozumiem dlaczego z zdjeciami szczupaka zrobiłeś jak zrobiłeś, ale niestety to się nazywa oszustwo, jeszcze to Twoje pokrętne tłumaczenie, fakt przeprosiłeś, ale przed tym niezły kit probowałeś wcisnąć...

Człowiek uczy się na błędach, może Ciebie ta sytuacja też czegoś nauczy, oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem poważnie atakuj z tym do tomika bo że nie trzeba zmian to moja prywatna opinia

Nie zamierzam nikogo atakowac, bo sadze ze tomik sledzi temat i zna moja opinie. Zrobi z tym co chce, mysle ze nie ma co pisac mu tego samego co jest w tym temacie na pm.

Generalnie narazie śledzę jak bardzo szybko zwiększa mi się ilość nieprzeczytanych postów w tym temacie :wink:

A poważnie, mam na uwadze, choć przyznam, ze raczej przejrzałem niż dokładnie przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi Tomaszek

Jam to był Lesiu! Sprawa była oczywista acz dowody faktycznie mizerne. Jam oskarżał, maryaChi bronił i choć nie na temat to skutecznie. Sam dobrze wiesz jak to bywa, wygra ten co ma lepszych prawników a nie ten kto mówi prawdę. ;) Szczęśliwie wtedy sam oskarżony się pogrążył (na tym i kilku innych forach) więc z perspektywy czasu wyszło na moje :cool:

Podsumowując była to dobra nauka, która teraz dała mi podstawę to takiego a nie innego stwierdzenia o karykaturze hobby, czy jak tam to szło.

Tomaszek nie wiem czy Twoja porada była w równym stopniu zgryźliwa, co śmieszna i naciągana była definicja pokotu Lesia, ale sądzę, że wynika to z awersji do władzy
Moja porada była darmowa, tak co bym nie wyszedł z wprawy. Awersji do Lesia bynajmniej nie mam najmniejszej, bo jest jednym z niewielu, z którym można wymienić kilka ciosów w takiej a nie innej dyskusji, ale następnie normalnie pogadać bez jakiejś zaległej urazy.

A swoją drogę to faktycznie narypaliście stron w tym temacie że cho cho :roll::lol:

Widać że nudy bo nawet temat pokotu został rozwałkowany :lol:

Chciałem tylko zwrócić uwagę że i "pokot" i wyczyn "woblera" mają tę samą genezę. Chęć pokazania i udowodnienia ile i jakich ryb się łowi. Wniosek, nie łowicie ich dla siebie tylko na pokaz. :mrgreen:

Aaaach... znowu pojechałem - macie nowy temat do rozwałkowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się na błędach, może Ciebie ta sytuacja też czegoś nauczy, oby.
Maciek to bardzo Inteligentny młody człowiek i myślę, że już zrozumiał i czegoś się nauczył :cool:
Nie zapominajcie że to nie pierwszy taki wyczyn młodego kolegi.Kiedyś posunął sie do czegoś gorszego / kogutyn Szoguna/. To taki egzemplarz który ciągle pcha się na afisz.
To jest nie w porządku, tamta sprawa jest już zamknięta.
Wątpliwe tłumaczenie- ale ślad po tym incydencie zostawiłeś po sobie ogromny, to nie było zachowanie 20-sto latka, czas na refleksje.

U mnie straciłeś wiele

Widać, że niektórzy zapomnieli już jak to było jak miało się naście lat i chciało zaimponować innym swoimi wędkarskimi wynikami.

To co zrobił Maciek było naganne, ale uważam że przesadzacie. W pewien sposób potrafię zrozumieć to co zrobił, sam kiedyś chciałem pochwalić się każdą złowioną rybką, tyle że jak byłem w jego wieku to takich ryb nie łowiłem ani takiej wiedzy z zakresu wędkarstwa nie posiadałem.

Wobler nie myśl tylko że pochwalam takie zachowanie, bo tak nie jest :!: W moich oczach też odrobinę straciłeś ale nie aż tyle co u innych :wink:

Mam nadzieję że ta sytuacja dała Ci do myślenia i więcej się nie powtórzy.

A reszta niech się zastanowi czy nie zrobiła czegoś podobnego mając 15-16 lat :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jednym z niewielu, z którym można wymienić kilka ciosów w takiej a nie innej dyskusji, ale następnie normalnie pogadać bez jakiejś zaległej urazy.
Mam dokładnie tą samą opinię o Tobie.

Wiem, że dałem się sprowokować, ale co tam, wchodzę w to :wink: .

Sprawa 'pokotu' jest prostsza niż Ci się wydaje - nie chciało mi się robić zdjęcia każdemu z osobna oraz druga przyczyna - gdybym zrobił zdjęcie z rybą na wyciągnętej ręce, to jak zapewne wiesz ryba optycznie wydawałaby się mniejsza, niż jest w rzeczywistości (odwrotnie - kiedy zdjęcie jest robione z rybą wyciągniętą w kierunku obiektywu - to wydaje się ona większa niż jest), a co to może oznaczać już wiem. Twój wniosek nie daje się zaakceptować, bo oznacza, iż każdy, kto wstawia jakieś zdjęcia nie łowi ryb dla siebie, ale na pokaz, co jest przecież kuriozalne. Czy gdybym każdej rybie z osobna zrobił zdjęcie na trawie, inaczej byś tą sytuację oceniał i dlaczego? Przy rybach tej wielkości na prawdę nie ma się czym chwalić, nie w tym celu wstawiałem zdjęcia. Ilość ryb? - przecież mogłem pstryknąć jeszcze fotki pozostałym wymiarkom, które złowiłem tego dnia. Złowienie kompletu szczupaków w ciągu dnia, to na prawdę nie jest żaden wyczyn. No pomyśl Tomaszek przez chwilę logicznie...

Artech - jako 'reszta' mogę stwierdzić, że nawet jak zdażyło mi się kłamać będąc nastolatkiem, to nie publicznie, a w bardziej kameralnym gronie, a gdy zostałem złapany na kłamstwie zachowywałem się w sposób diametralnie inny. Nigdy nie kłamałem w tak bezczelny sposób. Kiedyś nieodżałowany John przewidział, przyszłe zachowanie kol. woblera, jak wróżka... (jest gdzieś w początkowej części niniejszego tematu). Można oczywiście wcielić się w rolę dobrego wujka i głaszcząc kotka po głowie i szeptać łagodnym głosem: niedobry ty, niedobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek, nie łowicie ich dla siebie tylko na pokaz. :mrgreen:

Nic więcej nie trzeba już pisać . To cała prawda.

Co do Maćka ................popełnił błąd, dostał nauczkę , jest inteligentny więc zrozumie.

Kto jeszcze osobiście mu nie dokopał publicznie , jest ostatnia okazja , bo zaczyna się to już robić śmieszne jak każdy wchodzi i wypomina winę . Już o tym wiemy , On tez już wie , więc może wystarczy co ? Tak bardzo polskie , pastwić się do końca. To tylko błędy młodości . Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.