Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach lipiec 2013


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis w południe kilka spiningowych lechonów, rybki waliły w Dorado magic 2cm,kilkanascie brań, 6 ryb pod nogami, wypinane w wodzie to i tylko takie foto.

Najlepsze jest to że stały miedzy nimi ładne jazie 50+ i zanim sie zorietowały ze jedzonko wpadło do wody, to leszcz już miał woba w pysku,takie agresory...

25 latawcy w tym sezonie na woblera...

xry1.jpg

paxr.jpg

ryby w rozmiarze 47-52cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki koledzy.

okoliczna przyroda to w sumie chwilami ciekawsza :D

Dobrze by było, żeby ryby nie przysłoniły nam wszystkiego :)

miro 85 pięknie u Ciebie te leszcze biorą. Potwierdzasz, że można w praktyce prawie do każdej ryby podejść ze spinningiem świadomie. Obserwuję poczynania i oby te pięćdziesiątki jaśki szybciej startowały do wobków :).

Marienty fajnie Wam te lechony podjadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś ale chyba 22.07.2013 wybrałem się na plaże we Władysławowie ... wynikiem czego był u mnie Leszczyk 51cm i 2,31 kg. Kolega miał jednego mniejszego i dwa niewiele wieksze ... takie po 55cm.

Przyłowem okazały sie okonki w ilości 4 szt po ok 30cm i jedna babka...

Leszczyk to ewidentnie moja życiówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie pierwszy miarowy sum w tym roku. Branie około 22, metoda gruntowa z małą modyfikacją, przynęta żywy leszczyk.

IMG_0671_zps33eaf986.jpg

IMG_0666_zpsa7251168.jpg

Około 23.30 mam kolejne branie na tym samym kiju. Zacinam i oddaję wędkę ojcu. Po fajnym holu podbieram suma niewiele mniejszego od pierwszego.

IMG_0679_zpsf4f4fd35.jpg

Dziś już bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 Piękne !!! Ja na swojego w tym sezonie w dalszym ciągu czekam. Może dzisiaj... Sumki z gruntu łowisz przeważnie na żywca czy też może inne przynęty? Na co masz większą skuteczność? Może wyskrobałbyś jakiś poradnik... tym razem o sumie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumki z gruntu łowisz przeważnie na żywca czy też może inne przynęty? Na co masz większą skuteczność?

Przeważnie żywa rybka- płotka, leszczyk, ukleja, okoń. Stosuję też wątrobę wieprzową. Jest na nią dużo brań, ale nie złowiłem jeszcze konkretniejszej ryby na tą przynętę. Rosówek nie stosuję ze względu na obecność sumika w łowisku, na pelet nigdy nie miałem brania zakończonego holem.

Może wyskrobałbyś jakiś poradnik... tym razem o sumie

Nie czuję się ekspertem. Może za kilkadziesiąt sumów :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, na wątróbke często biorą też inne ryby, stąd pewnie ta duża ilość brań. Mi na wątróbke udało się już złowić kilka karpi i leszczy, nie przeszkadzał im nawet sumowy hak :roll: Mam takie pytanko, testowałeś może system na sumy, ten stosowany na Ebro ?? W zeszłym roku zacząłem go używać, ale nie mogę się do niego przekonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, na wątróbke często biorą też inne ryby, stąd pewnie ta duża ilość brań. Mi na wątróbke udało się już złowić kilka karpi i leszczy, nie przeszkadzał im nawet sumowy hak

To jasne, ja nawet jesiotra złowiłem na wątrobę. Ja mówię o dużej ilości brań sumów (czasem po kilka dziennie), ale zwykle wieszają się maluchy.

Mam takie pytanko, testowałeś może system na sumy, ten stosowany na Ebro ?? W zeszłym roku zacząłem go używać, ale nie mogę się do niego przekonać

Jaki system masz na myśli? Ostatnio trochę kombinuję z zestawem końcowym, ale nie są to jakieś super innowacyjne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system masz na myśli? Ostatnio trochę kombinuję z zestawem końcowym, ale nie są to jakieś super innowacyjne sprawy.

Nie moge nigdzie na internecie znaleźć rysunku, więc go opisze :D Systemik kotwiczki i haczyka, bądź 2 kotwic, do którego mocujemy żywca. Powyżej około półtora metra umocowany jest pływak, do któreo podczepiamy linke główną. Chodzi o to, żeby przynęta nie schowała się na dnie w zaczepie. Do kotwiczki bądź haczyka dowiązujemy cienką żyłkę (0,14-0,18 w zależności od obciążenia) a na drugi koniec żyłki dajemy kamień, który mocuje nam zestaw na dnie. Przy braniu sum zrywa żyłkę połączona z kamieniem. Ja osobiście używam trupka, gdyż nie lubie łowić na żywca. Jeśli dobrze go zamocujemy to kusząco dryfuje w toni. Z racji kamienia zestaw ten nadaje się tylko do wywózki, plusem jest to, że po braniu suma zestaw nie jest już niczym obciążony. Póki co udało mi się na to złapać tylko jednego suma, ale trzeba przyznać, że był to już ładny dla mnie okaz (prawie 140cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara, nie stosuję. U mnie nie można robić wywózki. Testuje zestawy ze spławikiem podwodnym, ale ryby ze zdjęć to pierwsze efekty więc ciężko wyciągać jakieś daleko idące wnioski.

Jeżeli łowisz na trupki i nie masz dużego uciągu, to zestaw ze spławikiem podwodnym też by Ci wystarczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie pierwszy miarowy sum w tym roku. Branie około 22, metoda gruntowa z małą modyfikacją, przynęta żywy leszczyk.

Obrazek

Obrazek

Około 23.30 mam kolejne branie na tym samym kiju. Zacinam i oddaję wędkę ojcu. Po fajnym holu podbieram suma niewiele mniejszego od pierwszego.

Obrazek

Dziś już bez efektu.

Staw komercyjny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.