Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
jaceen

Jak dziś było na rybach 2019 - sierpień

Recommended Posts

W końcu na urlopie , co prawda wędkarsko na razie słabo , ale sypie ,😝 zastanawia mnie brak okonia 🤔 nawet wyjścia nie miałem ale za to widoczki cudne , no niestety ale moja kijanka to nie auto terenowe , musiał pomóc ciągnik gospodarza p.s. trza uważać jak się jeździ bo dzisiaj przez przypadek wjechaliśmy na Litwę 😜

IMG_20190814_201921.jpg

IMG_20190814_202059.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragon

Wyposzczony po tygodniu zdecydowałem się wybrać na nockę. Gruntówek mogłem nie zabierać, żywcami, żywczykami nic się nie zainteresowało. Od rana zaczęło się robić ciekawie, 4 liny 35-45 cm oraz sporo płoci z toni, kilka powyżej 30 cm. Zaczęły się również wieszać kwadratowe wzdręgole, najlepsze dopiero przed nami ;) Na pożegnanie miałem niecodziennie dla mnie zdarzenie. Łowię sobie na wymuldany pellecik płocie, grunt około metra na głębokości prawie 4 m i... Branie jak każde inne, zacinam i od razu emocje. Rekordowa płoć/wzdręga okazała się największym linem wypadu. W pełnym słońcu uderzył 20 sekund po zarzuceniu zestawu. Pierwszy raz dostałem lina z takiej toni, pierwszy raz łowiłem w toni na kilkuletni pellet. Ciekawe doświadczenie zebrałem, może te liny da sie łowić na ultra lighta? Sprawiłem sobie phenixa 1-7g, dobra pora na testy, zobaczymy.

4.thumb.jpg.98b6f3e4eea8ece1801d6a586cacc07e.jpg3.thumb.jpg.a5ef77fed8d341b0424228ff26ed74da.jpg2.thumb.jpg.7d6ed62295e7650aff97a436453e87b8.jpg1.thumb.jpg.62dfc3fc7d562bfff89fa5ee522c4233.jpg

• Super 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam do Was pytanie odnośnie wczorajszego wypadu. Podtopiło mi troche miejscówe (teren siada wskutek eksploatacji górniczej) i byłem zmuszony "siedzieć w wodzie". W nocy wyszło na to wypłycenie mnóstwo różnych żyjątek: raki, kijanki, pływaki i od cholery różnych "mikro organizmów". Zaciekawił mnie jeden jegomość (w zasadzie to ich było kilka), widoczny na poniższym nagraniu. Kiedyś już go widywałem, potrafi na brzegu sie wygrzewać. Powiecie mi co to jest? I jak to uzbroić :D  Miło by było gdyby ktoś z Was również skomentował tego lina metr od powierzchni, macie jakieś doświadczenia w łowieniu tej konkretnej ryby w taki sposób? Zdarzyło się wam już tak? Wrzucam dodatkowo jeszcze krótki film ze wczoraj, woda strasznie mętna ale zawsze coś. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest larwa jakiegoś chrząszcza wodnego. Podobna do żółtobrzeżka, ale to raczej będzie topień.

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mi to na minoga wygląda. 

Co do linów zdarzyło mi się raz czy dwa, że przyłowiłem przy płociach z toni lina. Czasem widywałem nawet spławy linów. Ale raczej bym się nie nastawiał na polowanie z toni na nie. Na spina biorą wiosną jak jeszcze woda zimna. Dobre są twisterki motoroil. Brania słabe/tragiczne, ale jak masz dużo samozaparcia to da się :) 

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peekol ma rację, to larwa topienia. Minóg jest o wiele większy i pływa jak  na rybę przystało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zeszły piątek, wybrałem się z moim "sternikiem", czyli żoną na jezioro Czorsztyńskie. Chyba najpiękniejsze jezioro zaporowe w Polsce, populacja szczupaka, okonia no i oczywiście sandacza jest w tej wodzie naprawdę liczna, lecz jak to na zaporówce trzeba trafić na dzień, żeby połowić, mi niestety nie było to dane. Pływaliśmy wypożyczoną piękną łódeczką z przystani CZORT, mega stabilne, 4 osobowe łodzie, wyposażone w mocny silniczek elektryczny, który umożliwiał w miarę szybkie przemieszczanie się z jednej na drugą miejscówkę. Co ważne , nie trzeba mieć patentu żeby popływać łódką!!!2014812515_czort1.thumb.jpg.00b845d954c19909228e8078abd5898b.jpg

Spędziliśmy na wodzie dziewięć godzin i nawet nie poczułem kiedy ten czas zleciał, bo widoki zapierają dech w piersi

1370383008_czort6.thumb.jpg.4a1d276db38e97371c4a3f6f43642848.jpg

Jezioro bardzo głębokie  w niektórych miejscach przekracza 40 m, podpłynęliśmy do ściany ....40 m w górę,  kotwica ląduje w wodzie i ledwo starczyło 40 m linki, żeby doszła do dna1283550130_czort2.thumb.jpg.646cf43873f69ce6e1355c59406e4f1c.jpg205055670_czort3.thumb.jpg.93d1eec3e477c28d51f120e8220e20e9.jpg

Woda mega czysta, super widoczność, nawet widać do 3 m, choć niewiele jest tu tak płytkich miejsc. Jest kilka blatów, na których poławiane są sandacze i grube okonie , ale te blaty mają od 8 do 15 m głębokości. Braki w połowach zrekompensowały widoczki. Bywam dosyć często na Dunajcu w pogoni za głowatką, ale z perspektywy łodzi to 10 km jezioro ma zupełnie inny wygląd

745387071_czort4.thumb.jpg.b78fca0bba52c74c90b744ad26154911.jpg

245962476_czort5.thumb.jpg.7bebdd5c15441c78a2e1ba1c693ce1d3.jpg1445209878_czort7.thumb.jpg.9a5f259d30bcc7c40faedbd44df8abde.jpg

Na pewno zawitam tu na jesień, gdzie drapieżniki lepiej biorą.

• Super 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może Wy będziecie w stanie mi podpowiedzieć o co chodzi. Jakby ktoś nie miał ochoty oglądać całości, to w wielkim skrócie napiszę, że siedział tam gdzieś cwaniak, który ściągał mi kukurydze z haka wręcz niezauważalnie. Szczytówka leciutko pracowała jak przy drobnicy, sygnalizator chwilami w ogóle nie reagował. 

Mocarny , i tu sam sobie odpowiedziałeś za zadane pytanie  . Ten cwaniaczek to drobnica  . Branie większej ryby to jest branie a nie zabawa . Zakładaj większą ilość kuku a powinno wyeliminować drobnice .

Co do twojego sygnalizatora to zdejmij to badziewie  ,  po setnym , dwusetnym przycięciu w tym miejscu sygnalizator napierdziela o blank wędki co może sprawić że się ździwisz jak Ci kijaszek pęknie w tym miejscu  ,  kup sobie podobną małpkę ze sznureczkiem i one są miejsze , lżejsze . Na dodatek możesz umocować rurkę od świetlika na drucie małpki i w nocy masz bardzo widoczy sygnalizator

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach