Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Widawa


Piterekkk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

I ja wybrałem sie w sobote na maly rekonesans nad Widawe w okolice Świniar. Woda jeszcze dosyc wysoka choc widać ze jej stan opada. Dosyć przejrzysta. Pogoda była dosyć ładna wiec wybrałem sie ustawiać moje pierwsze woblerki ktore wykonalem w zimie a swoj chrzest mialy jedynie w wannie :)

Tak na marginesie,moze ktoś wie jak skorygować prace smuzaka gdy ten ma tendencje do wyskakiwania nad wode przy szybszym prowadzeniu( szczegolnie gdy porwadzony jest pod prad).

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Byc moze jest on za lekki,a moze ster jest zle ustawiony,ster musi byc idealnie prostoadly do woblera,no i musi miec rowne krawedzie,ale co nic nie bralo na widawie,czy tylko spacerek miales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że ster zrobiłem zbyt duży w stosunku do calego wblera. Czekaja mnie wiec jeszcze poprawki i ponowne testy.

Co do Widawy to oprocz ustawiania woblerow przeszedlem sie oczywiscie z wedka i obrzucalem kilka ciekawych miejsc. Wyciagnalem 2 okonki na woblera gleboko schodzącego tez wlasnej roboty. Klenia niestety nie spotkałem, ale przyjdzie jeszcze pora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

2013.10.21

Wzięło mnie na łowienie smużakami.

Pogoda bajeczna, to chciałem pożegnać się w tym sezonie z ulubionym odcinkiem rzeki zasilającej wrocławską Odrę. O tej porze w przyujściowym odcinku rzeki trudno o okazy, ale atmosfera, widoki , kilkanaście brań i jeszcze wiele wyjść do przynęty, dało mi mega zadowolenie z wyprawy.

Po godzinie przerzucania przynętami wytypowałem, chyba najskuteczniejszego smużaka.

Złowione ryby nie przekraczały 30cm, przynajmniej dwie ryby, mogły mieć około czterdziestki.

Dużo spadów, ale w takiej atmosferze, takim spokoju nad wodą, zbytnio się tym nie denerwowałem.

W drodze na łowisko.

c9a014665c1c5151med.jpg

29a1ce54980079bbmed.jpg

40649b574cef86e4med.jpg

Skromne efekty wyprawy.

523b5b93df1b77eemed.jpg

9d1736d7f0206543med.jpg

121ebfb3b560e273med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/becc418a07434a5e.html

Widoki z nad wody.

43bf9a25712d5d44med.jpg

a959c18a3b8b851fmed.jpg

0824ded5cb8ca6a3med.jpg

63fd26a75f1437d4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W sobotę 01.02 byłem na małym rekonesansie na odcinku poniżej mostu na 342. Woda już opadła po ostatnich przyborach. Dużo nawisów lodowych ale woda w większości nadawała się do łowienia. Niestety bez efektów, jedno anemiczne branie. Za to widoki wspaniałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ryby jeszcze nie weszły, wybrałem się rowerem na wycieczkę wzdłuż Bystrzycy i Ślęzy, tam, gdzie zwykle z mostów, lub brzegów widać było mniejsze lub większe ryby, tym razem widać było jedynnie dno .... a widocznośc była bardzo dobra ..... czyli, na przyujściowe odcinki jeszcze nie czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą :)

Niewiele czasu, bo półtorej godziny miałem na zaliczenie ryby z Widawy.

Tym razem z D-sem i pieczywem, obławiałem kilka miejsc w okolicach mostu.

Dwa niemrawe brania i w ostatnim rzucie i miejscu zdecydowane branie i mały sukces.

0a7176e251ceac36med.jpg

44c2b72624d9d327med.jpg

016788dd23e38d6amed.jpg

Myślę, że tym sposobem w końcu odmienię złą passę, która mnie prześladuje.

Oława, Ślęza, Odra, na wszystkich miałem porządne spinningowe ryby,

ale przegrałem lub nie zacinam w tempo. Oby to był przełom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po dwuletniej przerwie w wędkowaniu, obecny sezon postanowiłem rozpocząć na Widawie. Stara kleniowa metoda Jaceena nadal ma się dobrze :razz:

Trafiłem jednego 36 cm

bcb30f658788.jpg

Miałem jeszcze kilka brań, ale obecnie mój refleks pozostawia wiele do życzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

2014.04.13

Sporo wędkarzy nad wodą.

Ryby nie najgorzej reagowały na wabiki.

Trochę szczęścia mi brakowało, bo pudłowałem. Na pocieszenie jeden średniaczek

normal_P1080329.JPG

a później najłowniejszy ostatnimi czasy smużak zadyndał na konarze.

Znowu wyobraźnia będzie mnie prześladować, co mi pospadało z haków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Pozazdrościłem jaceenowi kleni. Dzisiaj krótki wypad po pracy na Widawę. 2h rzucania głównie smużakami. Kilka brań i 3 wyjęte rybki ( w tym pierwszy okoń na smużaka). Jedynie jeden kleń ledwo wymiarowy. Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chleb kupiony w pobliskim sklepie i wyskok z DSem nad Widawe. Brań mnóstwo, póki naprawdę poważnie się rozpadało. Paleta gatunków szeroka: płoć, krąp, kleń, karaś i... bolesław Frajda wielka, zabawy kupa, wszystkie rybki czekają na kolejne starcie :)

post-16114-14544973755022_thumb.jpg

post-16114-14544973755309_thumb.jpg

post-16114-14544973755656_thumb.jpg

post-16114-14544973755954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobrze się łowiło i nie było dużo spadów.

Czy to ostatnie łowienie na Widawie w tym sezonie?

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=266818#266818

Albo byłem ślepy, albo to nowa sytuacja.

Na drodze między polami irygacyjnymi od mostu kolejowego w Świniarach stoi tabliczka z zakazem wstępu na teren. W podpisie MPWiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, chciałbym się wybrać ze spinningiem na Widawę w okolicach Leśnego Młyna. Ponieważ nie jestem stąd mam pytanie, czy na Widawie w tym rejonie są jakieś obostrzenia, zakazy. Od razu zapytam, czy na tym odcinku można złowić szczupaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.