Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jestem załamany pojechałem na moje ,,miejscówy " 4h łażenia i ANI JEDNEGO GRZYBA!!!

Jakiś gość podobno znalazł 50 kozaków w jednym miejscu reszta na tydzień chodzenia kilka prawdziwków. Jestem załamany. I pora z tego wyciągnąć wnioski. I brzmią następująco albo w mojej miejscówie już grzybnia jest przemarznięta i jest po ptokach (nie biorę pod uwagę kilkadziesiąt kilometrów dalej znajomy nazbierał tyle grzybów ,że szok) , albo prawdziwe pustkowie grzybowe.Nigdy nie było tam bogato z grzybami ale aż tka źle to jeszcze nigdy nie było.Konkurencja nie jest zbyt duża śmiem twierdzić ,że zdecydowanie mniejsza niż jeszcze kilka lat temu. Co jest grane.

A skąd to kolego jesteś, że masz tak kiepsko z grzybkami? U Ciebie były już przymrozki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeszcze wykorzystałem piękną pogodę i spróbowałem coś konkretnego z lasu uzyskać.

Niestety, miejsca gdzie lubię odwiedzać przeczesane i trudno cokolwiek do koszyka znaleźć.

Mimo tego, kilka koźlarzy białych, czerwonych, babek i też podgrzybki i maślaki zwyczajne znalazłem.

Do galerii na zimne długie wieczory kilka fotek też sobie zrobiłem.

4413690062c7bbf9med.jpg

942c214a9ad892damed.jpg

4693e81db181c528med.jpg

4512be5b35ef18afmed.jpg

35dcfaf721e64fcfmed.jpg

Po spożyciu tych grzybków, przez dwa dni zapomnijmy o alkoholu.

e70b549bca8c9f42med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax napisał/a:

co z tym alkoholem, wyjaśnij :-)

Chodzi o czernidłaki. Te na zdjęciu, to chyba są czernidłaki kołpakowate, a można je pomylić z czernidłakiem pospolitym.

Ten z kolei, i tu cytat z Wolnej encyklopedii WIKIPEDIA:

Grzyb jadalny: Jadalne młode okazy. Na dwa dni przed i trzy dni po spożyciu tego grzyba nie należy spożywać alkoholu. W takim przypadku dochodzi do zatrucia organizmu zawartą w grzybie kopryną, która zablokuje proces rozkładu alkoholu doprowadzając tym samym do zatrucia aldehydem octowym. Pierwsze oznaki zatrucia pojawiają się po ok. 20 minutach w postaci zaczerwienienia twarzy i szyi, następnie chory zaczyna odczuwać ciepło i wzrasta tętno.

Podobają się mi takie zbiory jak u Michcia. Grzybki wszelkiej maści. Takie kosze najbardziej cieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2012-10-25

Dla mnie, to raczej zakończenie sezonu grzybowego.

Umówiłem się na wspólny wyjazd z kolegami z forum, z boseibem i Booseibem :cool:

Na parkingu tylko my. W trakcie wędrówki dołączył do nas pies gajowego.

Roboczo nazwany „Pies”, który nam towarzyszył do samego zakończenia wyprawy.

52c0e695daae0ed3med.jpg

Pilnował, aby nie pozyskiwać grzybów chronionych,

choćby spotkanych kilka egzemplarzy sarniaków.

dd4df36c522c9c18med.jpg

43c148f9e6295431med.jpg

Do kosza wpadały przeważnie podgrzybki.

Trafiały się także, jeden borowik, zielonki, maślaki pstre i zwyczajne,

trochę opieniek.

4c2f09ebfb7ad607med.jpg

3930e68e7fbfabe7med.jpg

Trochę porządków w koszach

189387fcdf3cb21bmed.jpg

i efekty zbiorów.

3964a6a3fc39b8b9med.jpg

Dzięki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem info. że w dolnośląskim, są jeszcze miejsca,

gdzie koszyczek grzybków można uzbierać.

Ja jednak bardziej wyglądam za jesienno-zimowymi.

Kilka dni temu spotkałem już płomiennice zimowe. http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FP%25C5%2582omiennica_zimowa&ei=YKmiUNeULojzsgay6oHYDg&usg=AFQjCNFQamQZjxHG3G0Y5nYkUCr2NI9OCA

0072783a970eb7a0med.jpg

db1789bafd6b47fdmed.jpg

Stanowiska uszaków bzowych namierzyłem jakiś czas temu, http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&ved=0CDEQFjAE&url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2FUszak_bzowy&ei=C6yiUMC_AorFtAaN9ICABQ&usg=AFQjCNFddD3EILxskcqMJd3WLZGRbrOOyw

a jeszcze do kompletu brakuje mi stanowisk boczniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.