Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja grzybki dzisiaj zebrałem :D

Za 14 zł kupił tata balot boczniaka, dzisiaj drugi zbiór. Spodziewamy się jeszcze jednej partii.

Z pierwszego zbioru było 1,3kg, teraz będzie mniej więcej tyle samo, super sprawa :grin:

Na wiosnę kupuję grzybnię w korkach i zaszczepię je w kołku.

Co ciekawe, w sklepie tacka 400g boczniaków 8-9zł, a Tu będzie do 4kg grzybów :)

wygląda to mniej więcej w ten sposób

16461089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio, gdzie to kupić ? w piwnicy się trzyma jak pieczarki ? ciekawa sprawa :)

/// okej znalazłem na aledrogo :)

Jak dobrze pamiętam kolega jest chyba z Lubina , więc jak Będziesz kiedyś w Spalonej na rybkach i Chciałbyś kupić boczniaki lub też samą grzybnie to w tej samej wiosce zaraz koło kościoła gość sprzedaję te grzybki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Miałem dawno pisać znajomi turyści znaleźli dwa prawdziwki .Podobno od 2 tygodni jest wysyp ceglastoporych....Po tym co widzę to może być ciekawy sezon ...

Wiecie co ze mną jest coś nie tak bardziej mnie kręci ten temat niż Jak było na rybach ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceglastopore (poćce) dla bardziej wrażliwych mogą powodować dolegliwości gastryczne.

Może ww. powinni dokładniej (dłużej) poddawać je obróbce wraz z odlewaniem wody po obgotowywaniu.

Ja jestem takim wrażliwcem a ceglaki jak do tej pory jakoś toleruję.

Oczywiście w rozsądnych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Admin ogląda mecz Brazylii (właśnie padła bramka) i upiecze się mi post pod postem.

W świecie grzybów konsumpcyjnych zaczyna się coś z lekka dziać.

Przed ulewą niedzielne popołudnie 50km od Wrocławia i udało się strzelić fotki kilku grzybkom.

Między innymi jest ceglastopory, podgrzybki, goryczak i borowik.

6645b14d1ddd74ef.jpg

5bf142d92915ae32.jpg

9a621b0f7969dd25.jpg

d26985e20f5f5e32.jpg

b30fc275abc1f4ce.jpg

d385e99f084f65da.jpg

e10241aa14b6fde8.jpg

eee0d26772525179.jpg

23d7b5c0b745629b.jpg

c099da1964c45800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789

dokładnie tak jak napisałeś.

jaceen na twoich zdjęciach to który jest ceglastopory?

Te co ja zbieram wyglądają dokładnie jak z wykipedii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Borowik_ceglastopory

Ceglastopory podobny jest do ponurego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Borowik_ponury

Ja na pewno zbieram ceglastopore bo akurat takie miejsce na nie mam ale pomylić chyba łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaceen na twoich zdjęciach to który jest ceglastopory?

Od góry, to trzecia fotka.

Jestem na 99,9% pewny tego grzyba.

Zresztą, w dzisiejszych czasach nie jetem w żadnej sprawie na 100% pewien:).

Duże ceglaste wyglądem trochę odbiegają od tych mniejszych z widokówek encyklopedycznych.

Trzon nie jest taki beczułkowaty.

9ed9c3a8a73dd42bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to zależy od grzyba, znajdowałem duże ceglaste z nogami jak u klasycznych borowików. U mnie podczas ostatniej wyprawy znalazłem 3 podgrzybki na skarpie brzegowej tuż nad woda. Co dziwne rosły praktycznie do góry nogami :lol: Wrzucę fotkę jak tylko uda mi się znaleźć kabel do telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.