Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzięki abra1711.

60km od Wrocławia. W dalszym ciągu brak opadów i w lesie sucho. Mimo to udaje się z lasu wrócić z pełnym koszykiem koźlarzy i podgrzybków. Widziałem już przerośnięte i spleśniałe opieńki, pojawiły się podgrzybki złotawe, maślaki pstre

i sitarze. Podgrzybki złotawe i sitarze nie warte uwagi, wszystkie z lokatorami.

Dzisiaj sprawdzałem jagodziny, trawy, wrzosy i młodniki brzozowe.

hpim6491.jpg hpim6479.jpg

hpim6472.jpg hpim6449.jpg

hpim6373.jpg hpim6412e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po grzybach podobno jest przymrozki się zaczęły....a szkoda bo jak mnie pamięć nie myli to dopiero w tamtym roku dla mnie sezon się rozpoczynał... Bo tym co zaserwował nam wrzesień i nieudanym lecie byłem pewny ,że ładnie będzie przez przynajmniej tydzień jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że czasami przy niewielkich przymrozkach zdarzało się mieć niezłe zbiory. Jednak dla mnie ten rok pod względem grzybów na terenach gdzie lubię za nimi baraszkować (okolice Milicza, Wołowa, Twardogóry) jest mizerny. Inną sprawą jest fakt spędzania przyjemnie czasu na wędrówkach leśnymi duktami. Ostatnie wypady w czwartek i piątek zaowocowały zbiorami podgrzybków i koźlarzy w ilości pół koszyka. Sprawdzałem miejsca opieńkowe, ale występowania ich nie stwierdziłem.

201110.jpg

2011103.th.jpg 2011101.th.jpg hpim6554.th.jpg 2011102.th.jpg

2011104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Maniek, sandacze mimo moich starań jednak dalej mnie ignorują. Jednak w porównaniu z poprzednimi sezonami jest poprawa. A temat "grzyby" obserwuję. Już nawet byłem w poszukiwaniu ceglastoporych, ale w lesie było b. sucho. Zaległem więc przy zbiorniku p.poż. i dokarmiałem karasie.

18efac8b7ae64612med.jpg

Maniek, koniecznie pochwal się koźlarzami i prawdziwkami jak będą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,byłem 25.06 rozglądnać sie dosłownie 35-40 min znalazłem dwa czerwieniaki i jednego podgrzybka zajęczego.Troche sie jednak spózniłem bo moja miejscówka czerwieniakowa było schodzona.Nastepnego dnia pochodziłem za kanią jednak bez efektu. :sad: Dostałem cynka od rodziny ze w beskidzie wyspowym był juz wysyp,nic tylko czekac na nastepny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

I udało się. Kilkanaście koźlarzy pomarańczowożółtych, parę szarozielonych i kilka podgrzybków. Niektóre owocniki były mocno przerośnięte i podgniłe. Na wycieczkę wybraliśmy się po południu.

b2f5ca9e88a72419med.jpg

b8f49a23b11bfadcmed.jpg

1d528472d9d59755med.jpg

dd14dd1a43ce1c03med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 25,07 do 2,08 chodziłem codziennie na grzyby i efekty są marne. W pierwszym dniu przeszedłem 2 3swoje miejscówki i padło tylko 15 podgrzybków zajęczych ( nie wiem u Was tez zawsze takie zgniłe i robaczywe niezależnie od wielkości? ) kilka ceglastoporych ale nie zbierałem bo zawsze zapominam czy podstawa ma być żółta czy czerwona .Na ostatniej dalekiej miejscówce padło 6kozaków i pól wiaderka kurek .I tam chodziłem przez resztę pobytu. w sumie ok. 60 kozaków i wiaderko kurek a w ostatnim dniu 6 maślaków.

W między czasie znajomy po drugiej stronie góry zebrał ponad 500 prawdziwków i kozaków :roll:

Inni sąsiedzi jeszcze ( narzekają ,że nic nie wiem chodzić nie potrafią czy co ?) gorzej komuś tam udało się znaleźć prawdziwka , choć widziałem jak dziewczynka niosła takiego ,,talerzaka " ,że szok.

Swoją droga czy u Was tez nie ma borówek bo u mnie faktycznie brak miejscowi na placek albo pierogi kupują na targu lub w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.