Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Turystyka piesza, rowerowa i narciarska może odbywać się wyłącznie po oznakowanych szlakach w ciągu dnia (tj. od wschodu do zachodu słońca)

W czasie pobytu na terenie Parku zabrania się:

1) wędkowania, rybołówstwa, chwytania dziko żyjących zwierząt, płoszenia ich i zabijania, zbierania poroży zwierzyny płowej, niszczenia nor i legowisk

4) zbierania dziko rosnących roślin, grzybów oraz ich części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego realia to jedno a przepisy to dwa.

Nie wiem czy jeżdzisz samochodem czy nie ale jest takie powiedzenie "Przepisy są po to by je łamać"

A jak wiesz to nie ma kierowcy na tym swiecie by nie łamał przepisów. :oops:

Tak samo jest w parku.....

A wierz mi że za zbieranie grzybów w Parku nikt by Ci nic nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
U mnie 2 wiaderka: najwięcej prawdziwków i to ładnych okazów, dodatkowo terochę podgrzybków i kozaków.

Teraz ? U mnie grzybów nie ma już od dobrych 2 tygodni a wcześniej zaczęły być w wyższych partiach lasów... Ale nie wiem czy tutja pisałem ale miałem sąsiada , który twierdził ,że kilkanaście lat temu w Suwałkach (czyli w polskim biegunie zimna) 24 grudnia nazbierał wiaderko kurek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Oj grzyby, grzyby. Grzyby to moja ulubiona potrawa (grzyby w każdej formie) , właściwie to zaraz po sushi. Racja Panowie coraz gorzej z grzybkami w lasach, ale trzeba na to spojrzec z tej strony że przynajmniej bardziej sie dzisiaj docenia każdego pojedynczego znalezionego grzyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj grzyby, grzyby. Grzyby to moja ulubiona potrawa (grzyby w każdej formie) , właściwie to zaraz po sushi. Racja Panowie coraz gorzej z grzybkami w lasach, ale trzeba na to spojrzec z tej strony że przynajmniej bardziej sie dzisiaj docenia każdego pojedynczego znalezionego grzyba.
...Szczególnie w marcu... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szczególnie w marcu... :lol:

Mylisz się. Są tacy co zbierają cały rok- łącznie z zimą

http://www.grzyby.pl/foto/wystepowanie-SL.htm

No masz, a ja widziałem wczoraj gościa w lesie z koszykiem i myślałem że się w zeszłym roku zgubił.....Człowiek uczy się całe życie....

P.S Ale Tomek1 przyznaj, że w marcu szczególnie docenia się każdego, nawet pojedynczego grzybka... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu czy styczniu też można ze świeżych zrobić sos http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82omiennica_zimowa

Żeby nie być gołosłownym, jeszcze nie grudzień, ale blisko http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=238090#238090

Tutaj stanowisko z marca http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=153337#153337

Ja znam dwa miejsca, gdzie można je trafić, ale jakoś mi nie po drodze.

Również znam miejsca występowania wspomnianego w raportach uszaka http://pl.wikipedia.org/wiki/Uszak_bzowy

I moje pierwsze uszaki http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=141509#141509

Chyba wiele się nie pomylę, że grzybiarze w okolicach marca na Słowację robią wycieczki na smardzowanie. To trzeba by sprawdzić dokładnie na forum grzybowym.

A za grzybami niekoniecznie do lasu w tym okresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Ale Tomek1 przyznaj, że w marcu szczególnie docenia się każdego, nawet pojedynczego grzybka... :lol:

Ja nie zbieram takich grzybów, ale zaglądam od czasu do czasu na tą stronę i nadziwić się nie mogę, że ludzi zbierają jadalne grzyby przez cały roki i to czasem w setkach sztuk!

W tym roku jak tak dalej pójdzie z pogodą, to już w maju będziemy spokojnie zbierać grzyby. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wszystkie grzyby da się zjeść więcej jak dwa razy, ale dla mnie wszystkie fajnie wyglądają. Oto kilka fotek grzybów (których nazw nawet nie znam) z zeszłorocznych wycieczek po szlakach wokół zamku Książ...

P.S. Teraz czekam na kozaki szare...

post-15045-14544973693539_thumb.jpg

post-15045-1454497369386_thumb.jpg

post-15045-14544973694138_thumb.jpg

post-15045-14544973694386_thumb.jpg

post-15045-14544973694565_thumb.jpg

post-15045-14544973694852_thumb.jpg

post-15045-1454497369506_thumb.jpg

post-15045-14544973695359_thumb.jpg

post-15045-14544973695566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeszcze przy dobrych lotach miesiąc i zacznie się sezon grzybowy ( u mnie czekać trzeba min 2 miesiące) .Ale w moich okolicach pierwszy miesiąc jest raczej mizerny i z biegiem czasu grzybów przybywa. Szczerze stała się rzecz dziwna straszna .Bo zacząłem przekładać grzyby nad ryby.A jeszcze kilka lat temu walczyłem o to z dziadkiem zapalonym grzybiarzem. Jest to jeszcze o tyle dziwne ,że ja grzybów nie jadam tylko je zbieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to dobry czy zły objaw a może zima w tym roku wyjątkowo szybko nadejdzie? W tamtym roku wyjątkowo długo czekałem (czekaliśmy) na pierwsze grzyby , ale końcowy efekt w moim przypadku był zatwarzający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporo grzybów ,,psich" ( u mnie tka mówi sie an grzyby niejadalne trujące rosnące w ogródkach i na polanach). Rozmawiałem również z miejscowym specem od grzybów co codziennie jest w lesie. Podobno najwcześniej kiedy znalazł grzyba to 4 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.