Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wasze ulubione potrawy.....


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sinus, lepsza jest papryka ala gołąbki, w sosie pomidorowym i nie przecinana na pół tylko "patroszona" od góry :wink:

Apropos papryk, bardo prosty przepis i zarazem pyszna przekąska:

Paprkę kroimy na łódeczki - czyli jedna papryka na trzy, cztery części (oczywiście oczyszczoną) następnie układamy na blasze tudzież innym ustrojstwie do pieczenia wcześniej wysmarowanym oliwą z oliwek. Papryki solimy i pieprzymy do smaku, następnie kładziemy na nie plastry sera mozzarella (najlepszy jest ten pakowany próżniowo, bez wody). Wszystko obficie posypujemy bazylją i skrapiamy jeszcze oliwą z oliwek. Teraz wystarczy włożyć do piekarnika na 200 st. C. Czekamy aż ser się lekko przyrumieni i .... można szamać, najlepiej z tostami, grzankami lub innym ciepłym pieczywkiem byleby o smaku czosnkowym. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dorwałam już swój kajecik z przepisamy, który ma chyba jakieś 11 lat..... a co mi tam :wink:

Pekińska sałatka z kurczaka

- piersi z kurczaka ile? jak kto lubi więcej zielonego czy więcej mięcha

- 200g makaronu

- 4 marchewki

- średnia kapusta pekińska

- 3 cebule

- 2 ząbki czosnku

- 4 łyżki sosu sojowego

- 4 łyżki oleju lub oliwy

- 2 łyżki octu winnego rodzynkowego

- 1/2 mielonej czerwonej papryki

- 1 łyżeczka miodu

Kurczaka gotujemy do miękkości na wolnym ogniu razem z pokrojoną w plasterki marchewką, następnie pokroić w paski lub kostkę. Olej, sos sojowy, roztarty czosnek, paprykę, miód i ocet winny dokładnie wymieszać. Do dużej salaterki przełożyć kurczaka z marchewką, zeszkloną cebulę, połączyć z kapustą i zjeść . Podawać z makaronem razem w sałatce lub osobno.

Weekendowy garnek

50 dkg drobiu lub cielęciny

50 dkg pieczarek

2 młode cukinie warto spróbować z bakłażanami

2 czerwone papryki

1 duża cebula ze szczypiorkiem

20 dkg makaronu (najlepsze świderki lub jakiś łazankowy)

1/2 szkl wina

2-3 ząbki czosnku

olej

przyprawy

Pokrojone mięso oprószone przyprawami odstawić w chłodne miejsce. Makaron ugotować na półmiękko. Na patelni podsmazyć mięso, wrzucić do garnka z makaronem. Następnie podsmażyć paprykę, dorzucić cebulę - i do gara. Podsmażyć cukinie pokrojoną w kostkę, dorzucić do gara. Dodać sól, pieprz, szczypiorek, posiekany czosnek, dusimy ok 15 minut, następnie dodajemy wino. Odstawić w chłodne miejsce żeby się przegryzło.

Super danie, jedno z moich ulubionych, polecam gorąco :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus, lepsza jest papryka ala gołąbki, w sosie pomidorowym i nie przecinana na pół tylko "patroszona" od góry :wink:

Artech jak pochwalisz przepisem to chyba nie tylko ja bede wdzieczny

Jesli macie jakies przepisy dobre to nie piszcie ze cos jest dobre tylko pochwalcie sie jak to zrobic :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech jak pochwalisz przepisem to chyba nie tylko ja bede wdzieczny
Niestety :oops: Moja mama to robi a nie ja. Wiem tylko, że robi ją tak samo jak zwykłe gołąbki, poza tym że używa papryki zamiast kapusty. Niestety jak robi gołąbki też nie wiem :oops::oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście grubych rosówek zbieranych wieczorem po deszczu . Wypłukać, przecisnąć pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem celem oczyszczenia z resztek ziemi , przesypać suchą kaszką manna celem przetarcia śluzu .

Do woka wlać jedną część oleju sezamowego , jedną część sosu sojowego i jedną część oliwy z oliwek . Poczekać aż się rozgrzeje i wrzucić całe rosówki . Przesmażyć około 15-20 sekund , wyjąć odsączyć na ręczniku papierowym , wyłożyć na sałatkę z radiccio , rukoli , czerwonej cykorii i cząstek mandarynki . Posypać prażonym sezamem . Pycha !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście grubych rosówek zbieranych wieczorem po deszczu . Wypłukać, przecisnąć pomiędzy palcem wskazującym i kciukiem celem oczyszczenia z resztek ziemi

Pamiętam oj sporo latek temu był taki Talk Show na Polsacie "Na każdy temat" prowadził M. Szczygieł .... w jednym z programów robili koktajl chyba właśnie z rosówek takich tłuściutkich, ale z tego co pamiętam nie były oczyszczane i ziemia trzeszczała w zębach :???: Smażone muszą być wyśmienite, w sumie samo mięcho :mrgreen:

Ja mam tylko nadzieję, że mój chłopina nie znajdzie tego przepisu i nie będzie starał się przyrządzać moich czerwonych z hodowli :roll::lol::lol:

ESSOX jak przyrządzisz to daj fotkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech jak pochwalisz przepisem to chyba nie tylko ja bede wdzieczny
Niestety :oops: Moja mama to robi a nie ja. Wiem tylko, że robi ją tak samo jak zwykłe gołąbki, poza tym że używa papryki zamiast kapusty. Niestety jak robi gołąbki też nie wiem :oops::oops:

Kucharze :lol::lol: Tylko apetytu narobia :???:

Kilkanaście grubych rosówek zbieranych wieczorem po deszczu .....

Chyba sobie jaj robisz :roll:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosówy i inne robactwo to najnormalniejsze żarcie poza Europą..... :lol:

Oglądajcie czasem jak macie możliwość "Anthony Bourdain: Bez rezerwacji" na Discovery Travel & Living, facet jeździ po świecie, poznaje różne kultury i obyczaje, i przede wszystkim degustuje praktycznie wszystko. Co najlepsze przedstawiane potrawy są przyrządzane pod okiem kamery, czasem można się.....

Oj co ludzie jedzą, nawet nie macie pojęcia :shock::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinus, lepsza jest papryka ala gołąbki, w sosie pomidorowym i nie przecinana na pół tylko "patroszona" od góry :wink:

wiesz artech, kwestia gusu :wink: ja wolę trochę inny farsz niż do gołąbków.... a co do papryk partoszonych od góry...jak kto woli, dzięki temu że robię połówki mniej czasu się zapiekją, a to powoduje że oprócz oszczędności czasu papryka lepiej smakuje (moim skromnym zdaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jaki jest Wasz "stosunek" do serow :?::!:.Osobiscie "zazeram" wszelakie,zolte, biale, twarozki i "serowe dziwactwa".Czasem (przewaznie w Piatek wieczorem) robimy sobie (ja i malzonka) serowa uczte.Sery "czerwone" i "biale" w kostkach lub "listkach" popijamy czerwonym winkiem.Nic wiecej, tylko sery i wino :!:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaj robisz :roll:

Pozdr

No pewnie :mrgreen: . Pełna improwizacja :mrgreen:

A myślałeś że poważnie ?

Madi łyknęła temat jak pelikan kluske :mrgreen:

Tak się rozkręciliście z tym jedzeniem ,że musiałem interweniować :mrgreen:

A na poważnie to wszystko jest jadalne . Kwestia zasadnicza to przełamać w sobie wstręt .

Ale przepis wygląda apetycznie musicie przyznać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi łyknęła temat jak pelikan kluske :mrgreen:

Hahaha a myślisz, że to danie nie podbiło by jakiś orientalnych restauracji :?: Bo ja jestem tego święcie przekonana :mrgreen:

Oj ESSOX dobrze, że mam dziś bardzo dobry dzień, bo inaczej bym Cię za ucho wytarmosiła, jaja sobie kurcze robić no :lol::wink:

A na poważnie to wszystko jest jadalne

Teoretycznie tak, jednak z zaznaczeniem, że niektóre rzeczy tylko raz :wink:

Ale przepis wygląda apetycznie musicie przyznać :lol:

No ba, bardzo apetycznie. To co przyrządzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepis wygląda apetycznie musicie przyznać :lol:

No ba, bardzo apetycznie. To co przyrządzisz?

Czerwone wino ...............kolacja przy świecach .....................Leonard Cohen w tle ...............jadłabyś te rosówki jak złoto :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sery "czerwone" i "biale" w kostkach lub "listkach" popijamy czerwonym winkiem.Nic wiecej, tylko sery i wino :!:

skąd ja to znam... wino czy czerwone czy białe to zależy jakie sery, i jaki smak danego dnia. ale z żoną do deski serów dorzucamy jeszcze zapiekany pasztet ze śliwkami i czasami jakieś owoce (ananas świetnie smakuje z kremowym camemberem).... pycha :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepis wygląda apetycznie musicie przyznać :lol:

No ba, bardzo apetycznie. To co przyrządzisz?

Czerwone wino ...............kolacja przy świecach .....................Leonard Cohen w tle ...............jadłabyś te rosówki jak złoto :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Czuję się zaproszona :mrgreen: Dawno nie miałam kolacji przy świecach i w takiej oprawie :???::wink:

ESSOX właśnie mi przypomniałeś o płycie Cohena, muszę ja odkopać w swojej stercie.

nic nie pobije .....Frytek z kurczakiem i burnem :twisted:

Rosówy wg ESSOX'a :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z żoną do deski serów dorzucamy jeszcze zapiekany pasztet ze śliwkami i czasami jakieś owoce (ananas świetnie smakuje z kremowym camemberem).... pycha

Q...a ,az musialem z "lodowy" Leerdammera zagryzc :!::smile:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q...a ,az musialem z "lodowy" Leerdammera zagryzc :!:
Tak mam chęć na śmierdziela, do tego żurawina, a kurde nie mam akurat w lodówce :evil:

no mi sie w lodówce ostał tylko brie, ale jakoś nie bardzo mi to piwka pasuje może jutro.... :mrgreen::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wczoraj u znajomkow jadlem taka oto prosta(zareczam ze smaczna :!: )salatke:

ugotowane(w osolonej wodzie :wink: ) "rozyczki" Brokulow,

do tego gotowany kurczak("kostka" ew.male kawalki)

majonez.

Wszystko razem mieszamy i...juz :!::smile: Pycha :!::!::!:

Pozdro-Radek.

P.S. Aha,ugotowane Brokuly ostudzic przed wymieszaniem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Troszke odswieze temat "michy". Na tegorocznych wakacjach raczylem sie glownie lokalna kuchnia(kanaryjska) a na szczegolne wzgledy zasluzyly potrawy :

8d85041711b035bbm.jpg Ze starterow najbardziej przypadlo mi do gustu Avocado z krewetkami+surowka wielowarzywna. Calosc zapijamy Sangria.

Z dan glownych:5288965bf40d8386m.jpg Ryz duszony w cytrusach+owoce morza. Popijamy piwem.

c5ab40bff4972bc8m.jpg Duszone krewetki z pieczarkami+ziemniaczki w mundurkach oraz salatka warzywna z tunczykiem.Do tego swieza bagietka i trzy regionalne sosy.Polecam zwlaszcza bialy-czosnkowy. Na ochlode piwo.

28e2668e88bf596dm.jpg Ostatnie danie jest dla tradycjonalistow. Grilowany mix miesny+ziemniaczki i warzywa oraz wymienione wczesniej sosy.Zapijamy Sangria. Tu uwaga nie nalezy zamawiac ilosci mniejszej niz 1litr wina.

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.