Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wasze ulubione potrawy.....


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Moje ulubione potrawy to: biogosik(roboty mojej mamy), kapuśniaczek, rosół drobiowy, kopytka, placek po węgiersku i wiele innych :)

Samo jedzenie jest niczym w porównaniu do przyżadzenia takiego jedzonka... Największą przyjemność sprawia mi jak komuś bardzooo smakuje moje danie :) To naprawdę bardzooooo miłe uczucie :):lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myslalem ze w takim temacie to wpisze tylko jedna potrawe ale jak czytalem wczesniejsze posty to stwierdzilem ze chyba nie da rady :lol:

Lubie typowo polskie jedzonko szczegolnie takie domowe robione ze swiezych sprawdzonych produktow a niekoniecznie jakies takie odgrzewane lub w dziwnych knajpach

No i fajnie jest tez pogotowac rozne rzeczy

Niestety ostatnio czesto jadam cos na szybko i wtedy najlepsza potrwa na szybko i na cieplo sa tosty :):cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc moje ulubione danie to kluski "łyżką kładzone" z serem lub jakimś sosem, mogę to jeść non stop.

Ciekawe czy ktos bedzie wiedzial o co chodzi :lol:

Tez je lubie :cool: aczkolwiek bez przesady :smile:

Tak czytajac ten temat stalem sie glodny

Co malo Slazakow (Gorno i Dolno sie wpisuje bo Szogun to Zaglebie :lol: )

A u wos to podobno ino dobre zorcie mata :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ktos bedzie wiedzial o co chodzi

u nos sie godo na to ciepane

A u wos to podobno ino dobre zorcie mata

nie mata ino mocie

juz o tym ślonskim łobiedzie na niydziela niy byda pisoł bo chyba cało Polska wiy co to,

jo to najlepi lubia panszkraft z udkiym polony zołzą, i wszystkie marynaty zawarte w krałzach i biksach :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo to najlepi lubia panszkraft z udkiym polony zołzą, i wszystkie marynaty zawarte w krałzach i biksach

Z moim teściem bys pogadał bo to bity hanys :lol:(i wędkarz przy okazji) Ja też przy nim już wiele rzeczy kapuje :lol:

A śląski obiad to kluski rolada i modro kapusta (no i piwsko po tym wszystkim w barze "Karlik" z kumplami z gruby) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię kluski na parze ( te sklepowe )

u nos to sie nazywo buchty,

o to szkoda mi cię, na tych sklepowych produktach to podejżewam że za niedługo to cię pająk za obraz wciągnie, a ty masz jeszcze tyle do zrobienia, a kogutki czekają :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Andi daj spokoj bo ja zartowalem

Chcialem was sprowokowac do pisania postow ale niekoniecznie po hanysowsku

Myslalem ze ta wasz gwara prostsza jest ale za wiele to ja nie rozumiem :lol::lol:

Te wasze obiady slaskie nie sa zle a szczegolnie dobre sa te koncowki (piwo w barze :lol::lol: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ,

panszkraft to po naszymu, ale w częstochowskim na ta potrawa godaają " ciapkapusta "

terazki mósiołbych podać składniki;

funt kiszonej kapuchy

funt kartofli

10-20 dkg słoniny wędzonej lub boczku wędzonego (kto co lubi)

2 łyżki stołowe octu, tutaj ostrożnie zależy jak kto lubi

2 liśćie laurowe, 4ziorka ziela angielskiego, 6 ziorek pieprzu

pół drobno posiekanej cebuli

teraz tak warzymy kapuchę z listkami, zielem i pieprzem, jeśli jest fest kwaśna to przed gotowaniem ją przepłukać,

uwarzyć kartofle, po ugotowaniu zgnieść je sztampkartoflem, i to tyle co do kartofli,

przetopić wędzonka lub boczek jak kto woli,

póżniej szykujemy micha w której będziymy mogli wszystko wymieszać

tak więc mieszomy ugotowaną kapuche z kartoflami dodając przetopiony szpek, cebula ocet tylko dlo smaku, doprawiomy pieprzem solą do smaku i wszystko mieszomy aż wszystkie zorty sie połączą i wychodzi nom coś takiego jakby gynsto ciampulyta

i do tego najlepiej zołza z kurczaka lub z wątróbki drobiowej, życzę smacznego :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andi po prostu dosc fajnie czyta sie twoje posty jednak polowy z ich tresci to ja nie rozumiem :neutral:

No wiec dlatego mozesz pisac najwyzej dwujezycznie :cool: bo tlumaczyc Polnocnopolakom nie za bardzo ma kto

A choc was Slazakow jest sporo to nas tez jest tu troche :smile:

Poza tym zawsze wydawalo mi sie Keri ze zurek jest kujawski :twisted: wiec taki bardziej moje okolice niz twoje :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.