Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wasze ulubione potrawy.....


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
keri, masz rację. najlepsze żurki tylko u nas

w tym roku spędzałem urlop w Myczkowie i tam za chiny nie szło dostać mąki ziemiaczanej piszę to bo ponieważ żona z córką mieli smak na obiad, taki naprawdę domowy z kluskami, a że mieliśmy domek wynajęty z wszystkimi dostępnymi mediami nic nie stało nam na przeszkodzie,

Polańczyk, Solina, Myczkowa nie wspominam poniewaz nie ma tam sklepu,

ale po bliższym zapoznaniu się z pólkami sklepowymi, stwierdzieliśmy wspólnie szkoda czasu,

a tu nagle olśnienie własnym oczom nie wierzymy :shock: , na pólce stoi plastikowa flaszka, a na niej napis; ŻUREK ŚLĄSKI nic nam nie pozostało jak kupić flaszke i zrobić żurek z bieszczadzkimi prawolami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak babcia zrobi żurek..... pychota

... a mnie jak mama wysłała po niego do pani X, która sprzedawała go z okna, zanim doszedłem do domu połowe wypiłem :lol: Tak samo było z chlebem ... piętki znikały :mrgreen: Ehhhh, to były czasy ... wszystko miało swój smak ... kiełbasa, bułki, oranżada z zatrzaskowym otwieraniam, nie to co teraz ... unijne, ekologicznie modyfikowane :roll::lol:

Wczoraj zamówiłem sobie u pracownika (jego brat wyrabia) krupnioki. Tak mi dziś smakowały, że w pacy opendzlowałem 4 laski na zimno a w domu poprawka ... zmłuciłem 3 laski z podsmażoną cebulką i ząbkiem czosnku ... pychpta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z chlebem ... piętki znikały Ehhhh, to były czasy ... wszystko miało swój smak ... kiełbasa, bułki, oranżada z zatrzaskowym otwieraniam

zgadzam się w 90 % :cool: bo tej z zatrzaskowym otwieraniem nie znam :mrgreen: , za moich czasów była już kapslowana ale i tak miała swój smak nie to co teraz słodziki i inne paskudztwa :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tej z zatrzaskowym otwieraniem nie znam

Bo niewielu na forum może to pamiętać. :mrgreen:

Podajecie "stare" i nowe potrawy które wam zapadły głęboko w pamięci,

dlamnie takim smakiem był chleb ze smalcem domowym i kiszonym ogórkiem z beczki,

ten smak czuje do dziś ,no i ta orężada ze sprężynką tak to się pamięta do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z lat młodości pamiętam oranżadę w proszku w torebkach, wyroby czekoladopodobne, chałwę i marmoladę w blokach, mleko we flaszkach z aluminiowym kapslem, lody z Hortexu, napój "firmowy" w takich szklanych mieszalnikach w kawiarni, gumy donald z historyjkami obrazkowymi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tej z zatrzaskowym otwieraniem nie znam

Bo niewielu na forum może to pamiętać. :mrgreen:

Maniek sprostuj mnie ale cos mi sie kojarzy ze maluchem bedac to nie tylko orenzada miala zatrzaskowe zamykanie bo i browar :lol: ale moge sie mylic bo bylem wtedy maly, na pewno tego nie probowalem wiec o smaku sie nie wypowiem :lol::lol:

Na pewno zapijalem sie orenzada w woreczkach :oops::roll: tak sie to nazywalo ale co bylo w srodku nawet nie chce pytac

Zreszta i tak nie wiem czy w dzisiejszych produktach nie ma wiecej Ecostam :lol:

Kiedys gdzies na necie czytalem artykul ze kiedys do wyprodukowania 1 kg szynki potrzebowano ponad 1 kg miesa

Dzis produkuje sie 1 kg szynki z 0,5 kg miesa :shock: reszta to woda ktora przez chemie jest wiazana w srodku :???::shock:

Dlatego najbardziej lubie to co dostane od rodzinki ze wsi i nie ma to znaczenia czy kielbaska swojska czy kaszanka

Smakuja o niebo lepiej niz te wszystkie sklepowe wyroby

No i domowe zarelko

Naszedl mnie smak na leczo i bede chyba musial sobie wkrotce zrobic

Temat zszedl troche na tory sentymentalne :lol::lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zawsze wydawalo mi sie Keri ze zurek jest kujawski
Kujawski to olej a żurek jest podlaski :wink::lol: Ale fakt faktem jadłem kiedyś zurek w Toruniu i był OK

Wiesz Keri nawet nie chodzi o to ze kazdy chwali swoje :wink: ale zawsze bylem przekonany ze zurek jest kujawski (nawet na tych zupach z paczki pisza tak jesli sie nie myle) - zreszta moja mama pochodzi z kujaw i tam jest to tradycyjna regionalna potrawa

Wiec teraz lekko :shock:

Shogun a co to sa te krupnioki :?: To nie jest kaszanka? (sadze po sposobie przygotowywania bo kaszanke lubie wszamac wlasnie z podsmazona cebulka na cieplo ale tak jak piszesz ta ze sklepu nie nadaje sie do niczego)

Zamiast pozdrowien chyba napisze teraz SMACZNEGO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm..... Zgadzam się z większością użytkowników.... :D Ciapkapustka(pańćkraut) do tego golonko (podsmażane lub gotowane, jak kto woli) .... Mniami :)

Krupnioczek też niczego sobie, podobnie jak zymlok... :lol:

Albo łazanki :):lol: Oj chyba coś pójdę upichcić ;)

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun a co to sa te krupnioki To nie jest kaszanka?

To jest kaszanka, ale u nas nikt tak na to nie mówi :lol::lol::lol:

A tu błąd ... kaszanka, to kaszanka a krupniok, to krupniok :cool:

Kaszanka jest z kasza jęcznienną a krupniok z gryczaną. I jeszcze jakieś różnice ;) Smakowo ogromne :)

A tu macie trochę folkloru w temacie :mrgreen:

http://www.nowiny.rybnik.pl/index.php?last=&numer=200237&show=artykul&id=1336

Maniek, a pamietasz oranżadki w proszku, kapslowana kapslem ołowianym wódkę, Sport-y i inne epokowe rarytasy? :mrgreen: A schabowy z kością ... mniam, mniam :mrgreen:

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady nie jadam takich potraw codziennie :D Ale od czasu do czasu moża sobie na takie coś pozwolić ;)

Co do tych kościotrupów na wybiegach(co do nich większość facetów wzdycha) to wolę nie komentować :) One nawet lekko słodzonej herbatki nie mogą pić !!!! Co to za życie ?? W którym trzeba sobie ciągle czegoś odmawiać ?? Tak samo jak na ,,kalectwem odchudzania(anoreksją) nie jestem za obżarstwem... Wszystkiego moża spróbować !!! Ale trzeba znać granice ;)

Pozdrawiam buziaczki :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapslowana kapslem ołowianym wódkę

Tą w litrowych flaszach?unas taka była ale nazwy nie pamiętam ,potem przyszła ta z czerwoną kartką .Browarek z sprężynką też był ale krutko bo wyparły go "baryłki"Sporty tak ale wcześniej jeszcze coś było innego ale zapomniałem nazy,i te fajurki sprzedawali na sztuki i nikt nie pytał : czy ten szczyl ma 18 lat?.No to już dości tych ochydnych trucizn powspominałem :mrgreen:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlamnie takim smakiem był chleb ze smalcem domowym i kiszonym ogórkiem z beczki,
Do dnia dzisiejszego można zjeść chleb pieczony na zakwasie ze swojskim smalcem i ogórasem z beczki. Dodam że ogórki kiszą się w dębowych beczkach zatopionych w rzece Narwi. A cuda takie są najlepsze w Kiermusach koło Tykocina często tam piją znani aktorzy i politycy :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna z tymi szkieletami z wybiegow sie mylisz

Bo to sa stereotypy kreowane przez media :roll:

Z moich znajomych nikt takich dziewczyn nie lubi a czemu pisza tak media ze facecie je lubia to nie mam zielonego pojecia

Tak jak napisal Szogun to jest wlasnie chyba opinia najwiekszej czesci facetow :smile:

A u nas na kaszanke mowia zarowno gdy jest z kasza jeczmienna czy tez gryczana

Faktycznie jednak smakuja inaczej no i to z kasza gryczana ciezko u nas znalezc (jadlem raz taka domowa-wiejska z grila pyszota :cool: )

Z trucizn to pamietam popularne i klubowe

Faktycznie nie bylo problemu z kupowaniem tego bo czesto poginalem ojcu do kiosku po takie i nikt o wiek mnie nie pytal chociaz swoja droga nigdy nie przyszlo mi do glowy aby palic

No ale teraz mamy globalizacje i hamburgery z mc donalda :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas na kaszanke mowia zarowno gdy jest z kasza jeczmienna czy tez gryczana

Faktycznie jednak smakuja inaczej no i to z kasza gryczana ciezko u nas znalezc (jadlem raz taka domowa-wiejska z grila pyszota )

U nas też, ale Piotr to widać krupniokowy smakosz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie smakuje krupniok z grila zrobiony w ten sposób:

kroimy cegule w pół plasterki

póżniej kładziemy krupniok na folji aluminiowej obkładając go cebulą, można posypać np. kucharkiem do smaku, zawijamy szczelnie i sru na grila i tak po 15 minut z dwóch stron i gotowe, dodam tylko że jak krupniok to swojski, bo te sklepowe mają dużo do życzenia tak jak oscypek kupiony na rynku w Krakowie

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że jak krupniok to swojski, bo te sklepowe mają dużo do życzenia tak jak oscypek kupiony na rynku w Krakowie

:grin:

Andi raczej sporo sklepowych rzeczy takich jest

Moj kot za bardzo nie chce jesc parowkowej np i zje tylko jak jest bardzo glodny a dodam ze jest mega zarlokiem

Az sie boje mysle co musi byc w srodku

Kazde domowe-wiejskie zarcie (ale nie takie ala wiejskie a robione masowo gdzie w zakladzie :lol: ) jest duzo lepsze

Moze warto pisac wiecej przepisow tutaj

Ja walne przepisik dzieki ktoremu nie raz blysnalem u kobiet :cool: banalny ale dobry sposob

Sernik na zimno

Składniki:

• 2 serki homogenizowane (najlepiej waniliowe)

• 2 łyżki stołowe żelatyny

• szklanka mleka

• szklanka cukru

• 3 jajka

• pół kostki masła

• garść rodzynek

• galaretka

• torebka cukru waniliowego

• ewentualnie owoce

Sposób przygotowania:

Masło, cukier, cukier waniliowy i 3 żółtka wymieszać razem. Następnie dodac do tej masy rodzynki ciągle mieszając. Kolejno dodać serki homogenizowane. W między czasie należy zagotować szklankę mleka i po przestudzeniu go do ciepłego dodać żelatynę. Należy jednak bardzo dobrze wymieszać żelatynę w mleku (dobre jest rozcieranie jej o ścianki szklanki :smile: ) gdyż od tego zależy czy nie będzie grudek. Także trzeba ubić pianę z 3 białek. Do naszej masy wlewamy mieszankę żelatyny z mlekiem i pianę z białek. Mieszamy dokładnie i przelewamy do tortownicy. Wstawiamy do lodówki.

Gdy będzie już spód gotowy możemy położyć owoce (dobrym trickiem jest położenie ich na ciasto jeszcze dość półpłynne, bo wówczas się z nim „zwiążą” i nie będą pływać w galaretce). Następnie zalewamy na wierzch galaretkę. Można zrobić dwukolorową galaretkę. Wstawiamy do lodówki.

Latwy jest do przygotowania a przepis mialem juz na kompie nawet naskrobany

Znalazlem tez jeszcze jeden przepisik na kompie to tez wkleje na sos do chipsow

Akurat teraz nasz reprezentacja gra dobrze wiec przy najblizszym meczu mozna sprobowac :wink:

Sos czosnkowy

Składniki:

• Majonez Helman’s Babuni – najmniejszy słoiczek

• Duży jogurt naturalny Bacomy

• Posiekany koper ilość według uznania

• Czosnek wyciśnięty przez wyciskarkę ilość według uznania

Wszystko wymieszać i gotowe

Moze Justynka albo Trini cos tez naskrobia?

Albo ktos kto lubi czasami pogotowac :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.