Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

1. czy lubisz ryby, smakują Ci?

2. zabierasz, czy wypuszczasz?

3. zabijesz i oprawisz rybę?

4. jeśli wypuszczasz, to skad je bierzesz rybki na patelnie? Z marketów ... śmierdzące, mrożone z rozpływającymi sie wnętrznościami

1. Średnio, uwielbiam Lina :)

2. Różnie, wszystko w granicach rozsądku.

3. TAK

4. Jak już to morskie i to bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W tym temacie nie ma co sie czarowac bo jest to jak zauwazyliscie delikatny temat i dosc prywatny bo pewnie wielu z nas wedkarzy ma dylematy z tym zwiazane(nie wspominam o siatkarzach i rybakach ktorzy w jedna noc wyklusuja i wylowia tyle co ty nalowisz przez rok).Ja mam taka jedna niechlubna karte w mojej historii otoz wzialem kiedys pare plotek a byl weekend i zamiast je oprawic wolalem isc na piwo,ryby zwyczajnie sie zmarnowaly i od tej pory gdy chcem wziasc ryby(zdarza sie to bardzo rzadko gdy mam ochote na diabelsko pikantna zupe rybna :twisted: )oprawiam je na miejscu.Kiedy je biore mysle sobie:"jestem czlowiekiem,najwyzszym ogniwem ewolucji" i chociaz mnie stac by rybe sobie kupic to pozostal pewien instynkt lowcy zakodowany chyba w genach :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze pare słow na ten temat, poniewaz jest to bardzo dobre poejscie do sprawy na temat wypuszczania lub brania ryb złowionych przez wedkarza. Ja jednak toleruje zasade złapac i wypusc, poniewaz sadze , ze nie ma sensu brac ryby tylko je łapac dla przyjemnosci. Sa czasem takie dni nie zaprzeczam wyzej postawionej tezie mam ochote wziasc rybe do domu i zjesc ja po upieczeniu w piekarniku. Wiec mysle ,ze ten temat jest podzielony miedzy wedkarzami. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdze żę biore i będe brał ponieważ ryby łowie w bardzo ekologicznej rzece , przepływa przez rezerwat zero przemysłu . Pochodze z takich okolic że wole te rybki co złowie niż kupowane w super markecie niewiadomwgo pochodzenia . rozumiem tok rozumowania ludzi łowiących na rzekach skażonych , też bym wypuszczał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeux, chyba nie o to tutaj chodzi :???:

W tym temacie warto by było zwrócić uwagę również na prawidłowe wypuszczanie ryb, Czytałem ostatnio o przeżywalności długotrwałej (czy jakoś tak), Amerykanie badali pod tym wzglendem pstrągi. Wynikało z nich że im dłużej ryba jest przetrzymywana po za wodą po holu tym jej przeżywalność (i nie chodzi tu o dziarskie odpłynięcie lecz o to jak długo ryba jeszcze pożyje) spadała. Wyniki były dość przerażające przetrzymanie pstrąga ponad minutę po za wodą sprawiało iż przeżywalność spadała do 28 % - to raczej niewiele :???: Dlatego warto się zastanowić nad tym czy nie lepiej rybki wychaczać jeszcze w wodziei darować sobie zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrąg jest zdaje się dość wrażliwą rybą? A z czego wynikała tak wysoka śmiertelność - tzn co było przyczyną bezpośrednią?

Dlatego warto się zastanowić nad tym czy nie lepiej rybki wychaczać jeszcze w wodziei darować sobie zdjęcia.
Zdjęcia można z powodzeniem zrobić i w wodzie a jeśli chodzi o darowanie sobie to najlepiej dla ryby wogóle darować sobie wędkowanie :mrgreen: Ja już spotkałem się w IRL z ruchem który organizuje manifestacje a celem jest całkowity zakaz wędkowania. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jestem czlowiekiem,najwyzszym ogniwem ewolucji"
Gratuluję dobrego samopoczucie :lol: Pozwól jednak że wyprowadzę Cię z błędu - żadnym najwyższym nie jesteś - bo ewolucja to nie piramida a raczej rozlana plama, a ludzie się tam gdzieś w tej plamie - na równi z wymoczkiem - sorry że psuję Ci miłą jazdę :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej dla ryby wogóle darować sobie wędkowanie

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Chciałem tylko uświadomić że przetrzymywanie ryb po za ich naturalnym środowiskiem należy ograniczyć do minimum, to samo dotyczy holu im dłużej "bawimy" się z rybką tym gorzej dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewolucja to nie piramida a raczej rozlana plama, a ludzie się tam gdzieś w tej plamie - na równi z wymoczkiem

Tomaszek, święta racja! :grin:

A co do tematu: Łowię bo lubię(nie dla widoczków, świeżego powietrza, żuczków, robaczków i zachodów słońca, lubię ŁOWIĆ! :mrgreen: ). Zabieram kiedy mam ochotę.

I tyle. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj rybki wypuszczam. Choć zdarzały mi się wpadki, kiedy musiałem zabrać rybę. Najczęściej jest to spowodowane przez rodzinkę. Kiedy wypuszczam rybki to zaraz śmiech, że po co to łowić skoro je wypuszczam. Na szczęście mój najlepszy towarzysz (tata) rozumie to i także to praktykuje :mrgreen: Gożej z dalszą rodziną. Cóż ja swojego podejścia nie zmienię :) Rybki do wody. Łowię bo poprostu to kocham :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak ze rodzinka czyli najczesciej rodzice niemajacy pojecia o wedkarstwie odbieraja wyjazd na ryby tylko jak wyjscie na rybne zakupy chocby nie wiem jak uwierzcie sie ich nie przegada najlepiej wogole nie rozmawiac i mowic ze wogole nie biora :mrgreen: bo poco laikowi macic w glowie szkoda psoc sobie nerwow i tu jest moja mala dygresja :mrgreen: mowia ze dorosli sa madrzejsi, nikt mi tego nie wmowi :mrgreen: Ja ryby lubie jesc ale mam wyrafinowane gusta ryba nr1 to leszcz, wiec go biore ale wazna zasada wez tylko tyle ile zjesz np na kolacje jednego a rodzice to zeby pozniej na karte w przyszlym roku dali bo przeciez jak wedkarz w domu to ryb kupowac nie beda ale rybki ze mna dobrze maja tak fajnie sie je lapie jak i wypuszcza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ewolucja zalatwi sprawe za jakis czas,i odpukac..ale zeby czasem ryby jako gatunek nas nie przeżyly.. :mrgreen:

po prostu czlowiek stal sie gatunkiem dominujacym,inne gatunki cghyba poza muchą plujką sa ciągle przetrzebiane i to jest normalne,natura do ktorej nalezymy rządzi sie swoimi prawami i podejrzeqwam ze ani no kill ,ani zasada mięsiarstwa niczego nie zmieni,tak ten swiat funkcjonuje.

jak tu ktos dobrze napisal,,to jest nasz instynkt,,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowie głównie szczupaki!!

Nie wymiarowe sztuki naturalnie wypuszczam, a te powyżej 50cm zabieram co drugi wypad na ryby bo mama lubi jeść, a gdyby nie to to bym wszystkie wypuszczał, bo nie lubie ich jeść,a tym bardziej zabijać :cry:

Zawsze całuje rybki przed wypuszczeniem!!

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Łowię dla przyjemności. Większość złowionych rybek wraca z powrotem do wody ( ok. 2 lata temu zdarzyło mi się na swoim łowisku złowić tego samego lina 5 razy w ciągu jednego sezonu, miał charakterystyczne szramy po ataku szczupaka, i urusł od końca kwietnia do maja ponad 3 cm :razz: ). Czasem gdy złowię coś godnego uwagi to zabieram i robię niezłe pobojowisko w kuchni jak próbuję coś upichcić :lol: ) Jestem przeciwnikiem zabierania z łowiska okazałych ryb, których wartość wędkarska przewyższa kulinarną :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram część złowionych przez siebie ryb. Zwykle są to szczupaki, pstrągi i trochę okoni. Czyli ryby, z których faktycznie, da się wyczarować jakieś małe arcydzieła sztuki kulinarnej. Pozostałe gatunki mają u mnie taryfę ulgową i trafiają do wody. M.in. nie zabieram jazi, kleni, boleni - fotka i do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Łowie rybki wyłącznie dla sportu. Wypuszczam jak tylko moge. Czasem musze niestety zatłuc biedaczke, bo tak się zachaczy, że nie da się jej wyciągnąć haka (np. często okoń w gardło). Ale to się rzadko zdarza. Rybka zawsze wędruje spowrotem do wody (żywa :) ).

A najbardziej nmie wkurza jak jakiś "podniecony dziadek" wydziera karpika co ledwo wymiar o 5mm przekroczył (albo nawet niewymiarowe biedactwo) i tłucze go niemiłosiernie kamieniem. No szlak mnie na miejscu trafia... Może postów tego typu co ten jest już wiele w tym temacie, ale trzeba darować rybkom wolność. Ty złowiłeś... wypuść i daj się cieszyć zdobyczą innym. W sklepie ryb nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.