Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście używałem Lexus Sapphire Spin 300/13 i byłem z niego bardzo zadowolony. Używałem go na jazie i klenie, ale dał radę kilku szczupakom, przypadkiem trafiła się też troć 3,50kg. Niestety do czasu. Pod koniec gwarancji rozszczepiła się szczytówka. Sklep reklamację przyjął, wędkę wysłał do przedstawiciela i ... cisza. Kij niby został wymieniony i ma go przywieżć przedstawiciel (nie może go dostarczyć już cztery miesiące). Narazie mi się nie spieszyło, ale wiosna idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Co sądzicie o tych wędziskach które byłoby najlepsze na okonie,klenie, lowię głownie na paprochy i obrotówki 00 1, czasem porzucam malutką cykadą. Prosiłbym o napisanie ktore z nizej podanych wędek są wklejankami, oraz jezeli ktos z was maił stycznosc z ktoras z tych wedek prosilbym o opisanie akcji. C.W. do max 13g.

KONGER World Champion Tango 1-10/1-8g

Konger® World ChampionTM IRI Lucky 3-10

Konger Maxim Twist 2-12 gr

oraz

Wiem że ma cw ponad 13gr. ale jestem tez ciekaw jej opini

Daiwa Exceler Jigger 3-18g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screamer, Tango to klasyk, fajny kijek, bawię się nim dwa sezony i myślę, że spełni Twoje oczekiwania.

Mam jeszcze ten stary model z zielonym blankiem.

2.7m, krótki dolnik, znikoma waga, jakieś 140g, szybki, nie extra szybki, ale szybki, dobrze się czuje pracę przynęty i swobodnie operuje z nadgarstka, co mi akurat przy paproszeniu pasuje. Czuła wklejanka, dobrze spisuje się z bocznym trokiem np. 4g, na żyłce 0.16 leci i... leci, końca nie widać.

Łowię nim na przynęty, które wymieniłeś, np. meppsy 00, 0, 1, wszelkiego rodzaju gumki na główkach od 1 do 6g, małe wobki, możesz nim lekko wyholować okonka nie rozrywając mu pyska(bardzo mało spięć mam na tym kiju) a jak uwiesi się zębaty za wargę, to z takimi do 70cm radził sobie bez problemu, oczywiście hol jest z goła odmienny od kija c.w 10-40, ale daje radę. Nie wiem, ile teraz kosztuje, płaciłem poniżej 250 PLN i uważam, że kij wart jest swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screamer, niestety nie mam aktualnie czym zrobić fotek, pomór techniczny w mej zagrodzie :wink:

Do przynęt i sposobu łowienia jaki opisałeś wybrałbym wklejankę. Ale co kto lubi...

Rzeczne główki i zastoiska też obsłuży, łowienie w nurcie na małe przynęty, średnia i mała rzeka kleń, jaź - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wydac ok 500 zł na spinning, który ma mi służyć do łapania na paprochy, małe woblerki może boczny trok. łapać zamierzam z brzegu. szukam czegoś do 18g czy ktoś z forumowiczów mógłby mi coś polecić.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje

Czy ktoś łapał może na:

konger World Champion Dancer 2.765 3-14g

Daiwa PowerMesh Light Spinn 2,7m lub 3m 3-18g

DAIWA INFINITY Q Jiggerspin 2.70m 3-18g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okonia najlepszym i bardzo tanim(porównując do podanej przez Ciebie kwoty) będzie Shimano alivio 260/270 z wklejaną szczytówką,a jeżeli chcesz jednak koniecznie drożej,może i lepiej,to shimano catana,też z wklejaną szczytówką,długość 270 max 300 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 500zł to tylko: Team Dragon 270 cw 1-7 extra kijek na łódkę i z brzegu, świetny do bocznego troka i ciężarków 5g, bardzo szybki i lekki kij, pewne zacięcie, zapas mocy nic z niego nie spada albo też Konger Equs Tango 270 cw 1-12g szybki, lekki, sztywny i naprawde fajny kijek . A jak troche taniej to Konger WC Tango 270 cw1-10, lekki i nawet szybki kijek, świetny do troka, wytrzyma więcej niż duże okonie. No i oczywiście można się zwrócić do chlopaków z RS Rods, oni do tej kwoty skomponują bardzo fajną wklejankę.

p.s. na Dancera mój znajomy czesze sandacze na zaporówkach, to jest sztywny kij, nie wklejany, do paproszenia się nigdy nie nada.

p.s2. możesz też pomacać robinsona diaflex, ja nie dotykałem ale słyszałem o nim same dobre opinie.

wędki shimano które wymienił kolega maciek1221 to kije o akcji łudząco podobnej do gotowanego makaronu typu spaghetti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Co sądzicie o tych wędziskach które byłoby najlepsze na okonie, lowię głownie na twistery, paprochy na 1,5 - 5gr główkach czasem porzucam malutką cykadą. Prosiłbym o napisanie ktore z nizej podanych wędek byłaby najlepsza do tego typu łowienia oraz jezeli ktos z was maił stycznosc z ktoras z tych wedek prosilbym o opisanie swojej opinni na jej temat. Oczywiście nie musi to być wędka z niżej podanych jeżeli możecie to podajcie swoje propozycje. Srodki jakie mam na ten cel do około 220zł a C.W. do max 12g.

KONGER World Champion Tango 1-10/1-8g

KongerÂŽ World ChampionTM IRI Lucky 3-10

Konger Maxim Twist 2-12 gr

ROBINSON CORTEZ PERCH 270cm 1,5-12g

Najbardziej zaciekawiły mnie Konger WC Tango oraz Maxim Twist

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hapnik, mam ten patyk z pierwszej serii ze starym logiem dragona tylko w dł. 2.75m. szybki, czuły, lekki, dobrze wykonany, przy dość dużych obciążeniach jeszcze się nie połamał. nie wiem czy te nowsze robią na tych samych blankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wędkarz doradził mi, że na łowienie paprochami i małymi wirówkami lepszy będzie kijek 1-7g...

Ty masz chyba ten 3-12g, prawda? Łowiłeś nim na paprochy lub małe wirówki? Nie był trochę za mało czuły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hapnik, częściej łowię na bocznym troku 3 - 8g niż na tradycyjne główki do paproszków, jednak 2-3g główki całkiem dobrze latają i jest bardzo czuły jak na wklejkę przystało. jeżeli chcesz również komfortowo poprowadzić jakąś obrotóweczkę 0 czy 1, niewielkie wahadełka, woblerki to ten kijek jest do tego ten najdłuższy jest opisany jako 3-12 a krótsze 2-10g.

różnica w tych kijkach gł. tkwi w dł. igły, te "1-7g" mają o jedną przelotkę dłuższą(z 10-14cm) możliwe że cieńszą(choć wątpię) od tych "2-10/3-12" przez to kijek jest słabszy i pewnie trochę czulszy, w tym drugim ma jakieś 33,5cm przez co jest nieco więcej samego blanku.

moim zdaniem ten 1-7 jest raczej już tylko do paproszenia, pierwszy jest w zasadzie opisany jako ultralajt zaś drugi light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

zamierzam kupić swój pierwszy w miarę porządny spining. Zastanawiam się nad:

Dragon Mystery Camou Jig cw 2-15 g, długość 2.7 m

http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Morskie/p-131-Dragon-Wedka_Mystery_Camou_Jig_15_2-15_gram_dlugosc:_240_i_270_cm/t-2/

Dragon Mystery Ultra Lite cw 2-15 g, długość 2.7 m

http://www.wedkarski.com/produkt/p-116-Dragon-Wedka_MYSTERY_Ultra_Lite_270_cm_;_2-15_gram/t-/

Dragon Mystery Contact Jig cw 3-20 g, długość 2.7 m

http://www.wedkarski.com/produkt/p-118-Dragon-Wedka_MYSTERY_Contact_Jig_270_cm_;_3-20_gram/t-/

Czy ktoś mial styczność z w/w kijaszkami ? Dodam, że do tego kijka zamierzam kupić kręcioł Okuma Avenger.

Czekam na opinie na temat wędzisk, ewentualne inne propozycje

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hapnik, zdaję sobie sprawę. Mam taki mętlik w głowie :evil: Zastanawiam się nad ciężarem wyrzutu 5-25 g ale szczerze mówiąc mam nikłe pojęcie o wędkowaniu. Łowię głównie gumami do 7cm, obrotówkami 0,1,2 , ewentualnie małe i średnie wobki. Łowię tylko i wyłącznie w wodach stojących gdzie jest trochę pasiaka i szczupaka. Chciałem mieć kij którym komfortowo będę zgłebiał tajniki wędkowania i taki który nie pęknie na 2-3 kg szczupaku. Nie chce kupić kija który będzie za sztywny na garbusy i za delikatny na szczupaka. Eh, sam nie wiem co robić :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk no to niestety nie bedzie kompromisu bo jak wiesz kij na szczupaka musi byc troche twardy zeby bylo czym zaciac, natomiast na okonia juz przydal by sie kij miekszy zeby dalej rzucic delikatna przyneta i nie wyrwac mu pół pyska podczas zaciecia. Moim zdaniem pownienes szukac kija 2,7 cw do 20 gram oczywiscie jak lowisz tylko na wodzie stojacej. Jak nie bedziesz uzywal glowek ciezszych jak 10 gram+ 7 cm ripper to taki kij ci spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Znalazłem też dwa kije, których nie rozważałem na początku, mianowicie:

Dragon Thytan cw 2-15, długość 2,70

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-thytan-wklejanki-g5-a3-p27-k6176.html

Z tego co czytalem posiada spory nadmiar mocy :)

Dragon Mystery Contact Jig cw 3-20, długość 2,70

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-mystery-wklejanki-g5-a3-p27-k2454.html

W przypadku drugiej propozycji bardzo często pojawia się stwierdzenie, iż jest to kij dedykowany "pod sandacza", co o tym myślicie ?

Czekam na Wasze opinie i propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między Konger World Champion Tango 240 1-8g, a Konger World Champion Tango 270 1-10g. Który kijek będzie Waszym zdaniem lepszy do łowienia na paprochy i malutkie błystki?

Drugie pytanie dotyczy kołowrotka. Czy Shimano Catana 2500 FA będzie dobry do tych wklejanek? A może jednak lepszy będzie rozmiar 1000?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger World Champion Tango 240 1-8g, a Konger World Champion Tango 270 1-10g.
to są w sumie te same patyki o tej samej mocy tylko różnią się długością(a jaki weźmiesz to zależy od indywidualnych preferencji), niech ktoś mnie poprawi jak się mylę.

2500 dłużej ci posłuży i lepiej doważy zestaw, to nie jest duży kołowrotek. mój stosunek do rozmiaru 1000 określiłbym jako nienawiść :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady. Znalazłem też dwa kije, których nie rozważałem na początku, mianowicie:

Dragon Thytan cw 2-15, długość 2,70

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-thytan-wklejanki-g5-a3-p27-k6176.html

Z tego co czytalem posiada spory nadmiar mocy :)

Czekam na Wasze opinie i propozycje :)

Luk co chodzi o Dragon Thytan cw 2-15, długość 2,70 - ja zamówiłem taki samkij tyle ze do 25g w najbliższy weekend przetestuje i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem między Konger Equs Tango DX 2,7m, 1-12g a Konger World Champion Tango 2,7m, 1-10g.Mam zamiar uzywac go do okonii na zaporówce.Przynęta będą małe gumki i wobki.Młynkiem do tego kija będzie Red Arc Tuff-Body 10100.Proszę o wasze opinie,który z tych kijków będzie lepszy do tego.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.