Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? - Kwiecień 2015


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No Robal fantastyczne wyniki.

Jeśli to nie tajemnica to w jakim rejonie kraju (śląsk, mazowsze?) i przy jakich warunkach termicznych udało ci się połowić? U mnie bidne 8-12 stopni ciepła w pełni dnia od dłuższego czasu, nie licząc ostatniej soboty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda PZW, płytki zbiornik w okolicach Poznania, czyli woda się szybko nagrzewa u mnie przedwczoraj w dzień było 20 st :) Wieczorem jak łowię temperatura poniżej 10st nie spada, ostatnio o 23:00 było 14 stopni, czyli cieplej niż w niektóre letnie noce :) Łowię na 0,5m gruncie, aby przynęta unosiła się nad połaciami zielska na dnie, przynęta to białe robaki. Miejscówka jest ciężka, ledwo idzie wyrzucić 2 wędki, wkoło trzciny, zielsko. Nie sypałem jakoś specjalnie, podczas łowienia wrzucam jedynie niecały kilogram zanęty ciemnej płociowej z kuku. Brania bardzo gwałtowne.

maryaChi, myślę, że sens teraz jest jedynie próbować na płytkich jeziorkach/ bajorach, gdzie woda szybciej się nagrzewa i ryba jest już aktywna. A na tym zbiorniku gdzie łowię już miesiąc temu znajomy wyjął parę linów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz utwierdza mnie w przekonaniu, że jeszcze muszę czekać.

20 stopni w cieniu w ciągu dnia ostatni raz widziałem we wrześniu 2014. Niby aż tak daleko od siebie nie mieszkamy, różnica termiczna jest znaczna. Dopiero zaczyna u mnie kwitnąć mirabelka, pąki liści na drzewach dalej czekają na "lepsze czasy". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem fajny i trudny dzień na pstrągach. Mega niska i czysta woda, do tego słoneczko prześwietlające wodę zbytnio nie pomagało ;) Ryby się pokazywały, wychodziły do woblerów, wyglądało to jakby wyganiały je ze swoich i tak już płytkich i ciasnych dołków. Kombinowałem z przynętami i w końcu założyłem małą gume tak jak doradzał mi wczoraj Tata. No i zaczęło się ...

Ten był największy dobre 50+.

normal_502B.jpg

Oprócz tego jeszcze kilka mniejszych zameldowało się na końcu zestawu.

normal_podbierak.jpg

Sprzęt jakim łowiłęm To Fenwick HMX 4-15 2,60, Ryobi Artica 2000 CF i żyłka Dragona 0,20.

Wszystkie pstrągi pływają dalej, co jest oczywiście jedynym i słusznym rozwiązaniem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem rozpocząć sezon wzdręgowy :) udało się, lecz to jeszcze nie to co będzie jak sie ciepło zrobi. Największe ok 30cm. Krąpie to z ranka z feederem. Wszystkie wzdręgi na 40cm łowiłem i tylko kukurydza. Rzeka Cieplicówka

normal_20150417_152649.jpg

normal_20150417_162005.jpg

normal_20150417_162021.jpg

Dodam, że w siatce ok 10kg ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z boseibem na Widawie między godz. 8-11.

U mnie spinningowo na zero a u kolegi na DS-a, na dzień dobry melduje się ładny kleń w granicach 45cm. Jak poszedłem w las, to złowił jeszcze większego.

thumb_P1170183.JPG thumb_P1170192.JPG

Lepiej poszło mi na przed zmierzchem. http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=273769#273769

I tak jak u DAWIDA, rzeczka prześwietlona i stan wody niski. Wydłubać z niej cokolwiek, to trzeba indiańskich podchodów. Ryby nabierają podwójnej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyskoczyć na rybki w końcu. Spinnig na rzece Stobrawa. Przynęta wobler Hunter Instinkt 4 cm okoń. Dwa niezacięte brania i na ostatniej miejscówie życiówka klenia.

normal_2015-04-19_19_08_38.jpg

Sezon kleniowy w tym roku wybitnie udany.

normal_2015-04-19_19_08_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na pstrągach tylko dwa brania. Woda dochodzi do rekordowo niskiego poziomu, do tego jest mega czysta co z połączeniem z lampą bijącą z nieba nie może dawać dobrych wyników. Przynajmniej ja na takie wyniki recepty nie znalazłem.

Przynęta czarny twister na 2,5 gr główce.

normal_potok_wtorek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem przecudowny wypadzik. Pobiłem swój rekord w połowie płoci. Od godziny 11.20 do godz. 15.00 złowiłem łącznie ponad 14kg. białej ryby z czego 9,43kg. samej płoci i parę wymiarowych kleni.

Zdjęcie z samymi płociami i kleniami.

normal_WP_20150422_001.jpg

Żałuję, że nie uwieczniłem momentu uwalniania ryb, ale niestety takie uroki wędkowania samemu, ale wszystkie rybki wróciły w wyśmienitej formie do wody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno się nie odzywałem... bo i rybek i wypadów nie za wiele. eh . Ostatnio trochę się ruszyło w wodzie i zaliczyłem na dwóch wypadach kilkadziesiąt okonków w przedziale 15-25-28 i dwa małe jazie na razie ;). Małe okonki do 20 cm jeszcze mleczowe ale te większe już wytarte i strasznie chude..hehe miałem też kilka wyjść ładnego jazie i ładne okonie pow. 30 cm ale tylko jednego w tym wymiarze zaliczyłem.

normal_okonek30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.