Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak po weekendzie?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Tomik brzana na bata?, to miałeś dobrą jazde z tą rybką.

Kisux to co ty z kolegą Tomii na Odre się obraziłeś ,ja dawno sobie darowałem Słup,

może wiosną tam coś by połapał ale to jest loteria. Nie rozumiem dlaczego nie penetrujecie Odry przy ujsciu Baryczy lub starorzeczy w rejonie Tarchalic są to super

łowiska szczegulnie jesienią na szczupala, już mnie dochodzą słuchy że się łowi , może

sam bym się wybrał tylko brak czasu.U mnie płoć zaczyna nieżle brać ,no i sandacze

zauwarzyłem się ruszyły te troche grubsze niż normalnie.Rybom troche ta ciepła jesieni

po przewracała w głowach bo zaczeły brać w nocy i mnie pogieło bo w sobote wybieram się na nocke w sobote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 411
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sobota 8) czyli dziś :mrgreen: do pracy mam na czternastą, teść idzie na nockę(do pracy) więc czemu by z rana na szczupłego nie pojechać :lol: i co....... i g......wno. Wynik 6 okoni na blaszkę (jeden nawet ładny 32cm) i jedno branie u teścia na żywca, podobno mały i dlatego się nie udało zaciąć :mrgreen: jak na mój gust to poprostu spie.....rdolił to branie po mistrzowsku :twisted: jutro też jedziemy, może tym razem będzie lepiej (i może szybciej jakiegoś żywca złapiemy a nie jak dzisiaj godzina w plecy żeby złapać dwie płotki i jedną krasną :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisux to co ty z kolegą Tomii na Odre się obraziłeś ,ja dawno sobie darowałem Słup,

może wiosną tam coś by połapał ale to jest loteria

Witeczka.

Słup był pomysłem w akcie desperacji bo Odra w okolicach wałów i Urazu zawiodła kilka razy z rzędu. Rzeczywiście Twoje zdanie na temat Słupa potwierdzają relacje miejscowych, którzy już tylko WSPOMINAJĄ jak to kiedyś się tu łowiło. Nie byliśmy tam ponad 10 lat i muszę powiedzieć, że woda jest fajna bo duża i jak na rzece nigdy nie wiadomo co Cię spotka przy zacinaniu i holu ryby. Na pewno jeszcze tam skoczymy jak glony przestaną kwitnąć. A jeżeli chodzi o Odrę w naszych okolicach to mówiąc najogólniej i doslownie ŚMIERDZI!!! Jak to poniżej ROKITY. Ale pomysł z ujściem Baryczy wydaje się godny sprawdzenia :mrgreen:

Natomiast co do okolic Wałów i Urazu to w sobotę padł sandacz 83 cm o godz. 00:50. Niestety nie ja :( Pięciu znajomych siedziało od piątku godz. 18:00 do soboty 14:00 a wyniki to wspomniany sandacz (udokumentowany fotograficnie), jeden karaś, jeden okoń i jedna płotka. Jak na 10 kiji w wodzie to trochę małowato moim zdaniem. Odra musi jeszcze zaczekać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotnią nocke wybrało się nas czterech ,cel wyprawy karpie ale te naj.Nie bardzo

wieżyłem w sukcesy ale byłem ciekaw jak się spiszą moje nowe kulki z dopalaczem.

O godz.17 nałowisku pozorny spokój ,zanęcam ok100 kulek i zarzucam dwa zestawy,

jeden bliżej ok30m, drugi daleko ok.60m. Myśle sobie będzie ze 2 godz. spokoju to przygotuje sobie stanowisko do nocki , czyli porządki żeby wszystko było pod ręką ale

nie przeszkadzało i oświetlenie ustawić tak żeby nie było problemu .godz.17,55 następuje pierwszy strzał na zestawie daleko, zacinka i przyjemne dla ucha wycie szpuli czyli jest konkret i napewno karp ,po 20 min. jest w podbieraku najpiękniejszy z

karpi pełnołuski no i nie taki mały waga 18kg i 93cm , myśle że jest nieżle po niecałej

godzinie pierwsza sztuka ,karp po foto delikatnie i cicho wraca do wody.Zestaw wraca do wody i znowu kulki na zachęte ok30szt teraz to napewno bedzie spokuj ze dwie godziny .Godz. 20,50 coś zaczyna się bawić zestawem nie będe czekał ,zacina i siedzi

znowu zestaw daleko ale już wiem że to nie karp tylko amur bo idzie jak śledz, czas

holu śmieszne 3min. asz byłem w szoku że tak krutko ale zabawa zaczeła się przy podbieraku ale się udało jest na brzegu nawet nie mały 14kg. kumple zaczynają na mnie psioczyć że im nie puszczam ryb bo jestem ustawiony najniżej , nawet podkradają mi kulki ale ja nie mam nic przeciwko teraz ich kolej coś wytargaci.

23,00 trzecie branie ,ale jak bym pilnował zestawu to by była ryba ,a mnie zechciało się łazić w tym momęcie jest troche zimno ,pada hasło koniczymy o 2 godz. padł jeszcze jeden amur o 1 godz. 9,5 kg. było pare brań ale bezrybnych.Cały czas się zastanawiam czy o sukcesie zadecydowały moje kulki ,czy to raczej fart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!!

No Maniek tylko pogratulować receptury kulkowej no i połowu oczywiście :mrgreen: Takie relacje aż zachęcają do wypadu nad wodę. Już siedzę jak na szpilkach i czekam na wolne popołudnie w tygodniu żeby wyskoczyć i pomachać wędą. Muszę przyznać, że Twój patent ze stałą miejscówką bardzo mi się spodobał i od jakiegoś czasu w myslach szukam miejsca nad wodą tylko dla mnie no i Krzycha oczywiście. Przymierzamy się do penetrowania Kaczawy w poszukiwaniu dziczy gdzie ludzka stopa rzadko staje. Na Twoim przykładzie widać, że systematyka i mała presja wędkarzy wróży sukcesy nad wodą.

Jeszcze raz GRATULUJĘ POŁOWU!!!

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godz.17,55 następuje pierwszy strzał na zestawie daleko, zacinka i przyjemne dla ucha wycie szpuli czyli jest konkret i napewno karp ,po 20 min. jest w podbieraku najpiękniejszy z

karpi pełnołuski no i nie taki mały waga 18kg i 93cm ,

Godz. 20,50 coś zaczyna się bawić zestawem nie będe czekał ,zacina i siedzi

znowu zestaw daleko ale już wiem że to nie karp tylko amur bo idzie jak śledz, czas

holu śmieszne 3min. asz byłem w szoku że tak krutko ale zabawa zaczeła się przy podbieraku ale się udało jest na brzegu nawet nie mały 14kg

23,00 trzecie branie ,ale jak bym pilnował zestawu to by była ryba ,a mnie zechciało się łazić w tym momęcie jest troche zimno ,pada hasło koniczymy o 2 godz. padł jeszcze jeden amur o 1 godz. 9,5 kg. było pare brań ale bezrybnych.Cały czas się zastanawiam czy o sukcesie zadecydowały moje kulki ,czy to raczej fart.

maniek nie przesadzasz :wink: my to ostatnio "o suchym pysku" a Ty sobie tak spokojnie 18, 14, 9 kg :!: takie wyniki to ja miałem w tym sezonie ale tylko w Fishing Syumulatorze 2 :mrgreen:

Pozdro kisux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisux radze ci zostawić symulator ,a bardziej skierować kroki nad wode może coś znajdziesz i dla siebie ,pomyślcie poważnie nad ujściem Baryczy .A ten amurek 9,5kg

to był kolegi ,to już was nie będe dalej drażnił co padło dwa tygodnie temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weckend, nie bardzo miałem czas na rybki ponieważ żona dostarczyła mi nie lada "emocji" bawiąc się w kaskaderkę i po upadku z qada wylądowała w szpitalu i to w Jeleniej Górze, więc miałem niezbyt miłą wycieczkę w Karkonosze

ale w niedzielę byłem nad wodą ok 2h i razem z teściem złowiliśmy w tym czasie około 2 kg okoni i to nawet nie małych wszystkie w przedziale 20 - 35 cm a największy miał 36 cm :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Okonie nie wiem, szczupaki czasem sie powieszą, ale sandałki tłupią jak w instrukcji pisze. Byłem na Mietkowie w sobotę. Wynik ... 36 sandaczy, z czego 3 miarowe. Największy miał 76 cm i wział ok. godz. 12-30 8) Najmniejszy odpowiadał długości długopisu. Nie wiem jak on to zrobił, ale kotwiczke Nr 01 miał cała w pysku ... na 3 groty :shock: Ile sie nameczyłem, by go uwolnić i nie zrobic krzywdy, ale udało sie :) W godzinach 6-30 do 9-tej praktycznie kazde przeciągniecie kończyło sie rybą ... to tak, jakby namierzyło się stado okoni.

Jak sie ustawiło krype, kilka przelotów i jak sie powiesił sandaczyk, potem drugi ... kotwica do góry i zmiana miejsca. Rany, ale sie wiosłami nadymałem :lol::lol::lol: Szkoda kaleczyc drobnicy, niech rośnie. Moim celem sa ich dziadkowie i pradziadkowie 8)

Kolega był w Tersnej i miał podobne wyniki. Bardzo duzo krótkich. Mówił też, ze dużo łódek tłukło okonia ... podobno masakra :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie nie wiem, szczupaki czasem sie powieszą, ale sandałki tłupią jak w instrukcji pisze. Byłem na Mietkowie w sobotę.

Shogun ty na Mietkowie i nie dałeś cynku ,chętnie bym popatrzył na twoje "popisy'.

U mnie też całkiem nieżle ,tylko nie wiem jak długo jeszcze sprzęt to wytrzyma ,

oczywiście nie będe drażnił kol. Shoguna i nie opisze o rekordach.

Co do sandaczy to jak słysze ,ogulnie posucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie na Zegrzu uwiesil Szczupaczek 60 cm. Bialo-niebieski predatorek....

A wiało, że hej.... Jak ja opatrznosci dziekowalem, ze odwiodla mnie od pomyslu plywania pontonem.

Na falach robily sie male balwanki... Dobrze ze krypa dluga i silnik byl....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie nie wiem, szczupaki czasem sie powieszą, ale sandałki tłupią jak w instrukcji pisze. Byłem na Mietkowie w sobotę.

Shogun ty na Mietkowie i nie dałeś cynku ,chętnie bym popatrzył na twoje "popisy'.

U mnie też całkiem nieżle ,tylko nie wiem jak długo jeszcze sprzęt to wytrzyma ,

oczywiście nie będe drażnił kol. Shoguna i nie opisze o rekordach.

Co do sandaczy to jak słysze ,ogulnie posucha.

Maniuś, bo ja to wiedziłem, ze bedę :lol: To nie było planowane. Koledze żona skasowała auto i o 22-giej w piątek zatelefonował, czy bym ... 8) Mnie nie trzeba 2 x powtarzać ... na ryby :lol: Byłem tam czwarty raz w życiu i własnie na tym sobotnim dopiero mi sie ten zbiorniczek spodobał. Poprzednie wyprawy były bardziej "na ryby" ;) a nie "po ryby" :mrgreen:

Jak spłyneliśmy, rozmawialiśmy z miejscowymi i powiedzieli, ze tu (Mietów) sandałki zaczynaja kopać po kijach w listopadzie / grudniu i 80 cm nie jest wyczynem. Prawdopodobnie, jak czas pozwoli podskocze tam na małe co, nie co :mrgreen:

Ad. tego sezonu i sandaczy ... tak, masz racje, posucha. Nie pamietam tak cieniutkiego roku. Nie wiem, co o tym sadzić :( Trafiaja sie pojedyncze dni, kiedy mozna połowic. Poza nimi ... beton. Dniami tymi przeważnie sa dni, po załamaniu sie pogody, a sobota była zaprzeczeniem powyższego 8)

Na moim ukochanym Poraju spuszczono 2,5 metra wody (remont tamy) i teoretycznie ... nizszy stan wody = wieksze skupisko ryb w dołkach i w pobliżu starego koryta Warty. A tu błąd :cry::cry::cry: NIC nie bierze, NIC!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biczowałem dzisiaj Narew ok 4 godzin. Na spiningu były gumy i wachadłówki na zmianę.

Wynik słaby 1 szczupak 48 cm na gnoma3 Jest bardzo wysoki stan wody na Narwi na Białostoczyżnie, rozmawiałem ze spławikowcami ża wraz ze wzrostem wody brania białorybu ustały a zebate sztuki trafiają się od przypadku.

Jutro znowu Narew ale w innym miejscu i z gruntuwką /zobaczymy????//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaszłą niedzielę - starorzecza Odry - szczupły prawie 60 cm (ale strasznie krępy i wypasiony) oraz linek 38 cm - czas połowu od ok. 8.30 do 11.30 - następnie we wtorek z Tomii - karaś (a raczej karach - ważył chyba ponad dobry kilogram - zacięty i wyjęty przez Tomii na moim kiju - dzięki -) i leszcyk prawie 30 cm ! - jutro jade - może jeszcze linek skubnie !!

Pozdrawiam

kisux 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nieźle, jak zaplanowałem tak zrobiłem i od rana czesałem wodę na kanale Odyniec a wyniki nadzwyczaj zadawalające 2 szczupaki (50 i 60 cm) i 11 okoni (17 - 25 cm) - to te, które "zagoszczą" na kolacji, oprócz tego zerwałem 2 szczupaki złowiłem jednego krótkiego ok 35 cm i chyba z dziesięć bolków, z których największy miał 34 cm. W tym samym czasie znajomy łowił na głównym korycie Odry, nie złowił nic i mial tylko jedno branie. Muszę dodać jeszcze że stan Odry jest tak niski, że ja osobiście takiego w Szczecinie jeszcze nie widziałem a wszystko przez południow silny wiatr, który normalnie wywiewa wodę.

Acha zapomniałem dodać że wczoraj wybrałem się na mały rekonesans, przed dzisiejszym wyjazdem na rybki a efektem tego zwiadu był jeden szczupak 55 cm i jeden okoń 26 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie nic nie piszemy. Czyżby na rybkach sie nie było?

Koledzy koncówka sezonu!!!!!!!!!!!

Jaka końcówka? Przecież sezon trwa cały rok!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie nic nie piszemy. Czyżby na rybkach sie nie było?

Koledzy koncówka sezonu!!!!!!!!!!!

Jaka końcówka? Przecież sezon trwa cały rok!!!!!!!!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

I masz oczywiście rację, ale za parę dni zmienimy techniki łowienia i będziemy wędkowac inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po weekendzie?????

No to ładnie nic nie piszemy. Czyżby na rybkach sie nie było?

Koledzy koncówka sezonu!!!!!!!!!!!

Ano tak jakoś wychodzi, że w tej końcówce sezonu mimo pięknej pogody ciężko wygospodarować kilka godzin na posiadówkę z wędą. Może pod koniec tygodnia ruszymy ostatnim zrywem z Kisux nad wodziankę i zamkniemy sezon. Póki co specjalnych sukcesów brak. :(

Po wypadzie obiecuję coś skrobnąć :wink:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii - karaś (a raczej karach - ważył chyba ponad dobry kilogram - zacięty i wyjęty przez Tomii na moim kiju - dzięki -)

Nie ma sprawy. Wędkarstwo to sport zespołowy jak jeden leje to drugi czujny musi być jak waszka :D Mi też najlepiej bierze jak mam ręce zajęte :mrgreen:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.