Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak po weekendzie?


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

W Sobotę wyprowadziłem żywczyka na spacer, na Wiśle.

Podziwiałem dzikie kaczki, zdaje się że i kormorany. Człowiek się dotlenił...

Żadnych brań.

Żywczyk ostrożnie zdjety z haka został uwolniony do rzeki.

Bardzo udany wypoczynek :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 411
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość bogdan39

byłem dziś na spacerze nad jeziorem w mojej zatocce siedziało 10 gości ryb zero ale zapach grila i brzek szkła oznaczał że wcale im to nieprzeszkadza. grubość lodu 12cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu mi się nie udało ale może w przyszłym wybiorę się na trotkę. Mój znajowy w dniu dzisiejszym złowił w Inie jedną sztukę 63 cm i około 2 czy 2,5 kg - wagi nie jestem pewien bo zadzwonił do mnie zaraz jak ją złowił czyli w kole 12, a ja wczoraj byłem akuratno na imprezce i rozumiecie nie do końca rozumiałem o czym on do mnie rozmawia 8):wink:

mała poprawka złowił dwie ( :evil::wink: ) 63 cm 2,05kg i 61 cm 2,00kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na Warmii i tak samo jak Ty Wiesławek drobniutko,drobniutko,Jeden gościu schodził to miał okonia 60 dkg - śliczny. Nie przykładałem się za bardzo do łapania bo miałem ciekawsze zajęcie -obserwowanie okoni pod lodem na 5 metrach.Jak wam kiedyś pisałem przed zimą dostałem kamerę podwodną i to dzisiej było ciekawsz od wędkowania.Któregoś dnia opiszę Wam co tam ciekawego zobaczyłem.POZD.Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . W niedzielę wybrałem się na Warmię/ okolice Ostródy / aby rozpocząć sezen podlodowy a zarazem tegoroczny.Niestety piękna pogoda i bardzo wysokie ciśnienie sprawiło że rybki za bardzo nie chciały współpracować.Niemniej kilkanaście okonków zaczerpneło na chwilę świeżego powietrza i obejrzało piękne oszronione drzewa , ten widok oby jak najdłużej pozostał w ich pamięci o ile taką mają.Tego dnia wyniki nie były najważniejsze , ciekawsze dla mnie było to jak te okonki żyją sobie 5 metrów pod lodem . Na jesieni stałem się posiadaczem kamery podwodnej i był to jej chrzest bojowy.Wywierciłem dwa otwory w odległości ok. 1,5 m od siebie , jednym spuściłem kamerę i postawiłem na dnie a drugim mormyszkę z ochotką. Przez około minutę kompletna pustka , poruszałem dosyć energicznie mormyszką wzbił się nieduży obłok mułu/dno twarde piaszczyste/i pojawił się pierwszy pasiak z pięknym grzebieniem.Zaczełem grać delikatnie mormyszką ale to nie robiło na nim najmniejszego wrażenia , pochwili podpłyneło ich więcej ,popatrzyły ,popływały obejrzały dokładnie kamerę i nic odpływały i wracały. Sypnełem luzem kilkanaście ochotek i tu ciekawe spostrzeżenie opadły idealnie pod otworem /fachowcy twierdzą że w jeziorach są prądu wodne i przy większych głębokościach znoszą tak podaną zanętę .Do tego jeziora nie wpada ani wypływa żaden ciek wodny/.Po chwili zainteresowały się leżącą ochotką nie pobierały w trakcie opadania .Ciekawie ją pobierały.Stawał nad ochotką 3-4 cm.i gapił się jak wół na malowane wrota prze ok. pół minuty wolniotko się obniżał i energicznie zasysał powracając spowrotem na niedużą wysokość nad dnem.Pół ochotki wisiało mu zpyska i tak stał w bezruchu znów pół minuty i dopiero po tym czasie znikała ochotka w jego pysku.Gdy je tak trochę podkarmiłem zaczeły interesować się również mormyszką, stąd kilkanaśćie kontaktów . To co zobaczyłem na ekranie zweryfikowało trochę moje wyobrazenia o zimowym życiu po wodą. Ciekaw jestem jak to będzie gdy ich aktywność będzie dużo większa.Pozdrawiam Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No gratulacje! Wogóle ,że miałeś jakieś brania, bo u mnie mizerka. Na cztery godziny machania dwie płoteczki i okonek ok. 10 cm. Jeszcze takiej kichy nie miałem. Czy powodem niepowodzenia mogło być to , że na zbiorniczku jest usytuowane lodowisko? Zbiornik ma ok. 1ha powierzchni i jest dość płytki- średnia głęb. to 1 do 1,3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech zostaw te okonki, melduj jak trocie ,zostało jeszcze co?

Trotki musiałem sobie narazie odpuścić z powodu mrozów, parę dni po -20 zrobiło swoje Ina podobno ledwo płynie a i z Regą nie lepiej ale mam nadzieję że jeszcze w lutym skoczę na Parsentę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławek ciągle marzą mi się te Twoje Śniardwy.Bywam nieraz w okolicach Piszu służbowo i mógłbym nawet przyciągnąć łódz ale niemam pojęcia gdzie można bezpiecznie ją zwodować.Możesz coś podpowiedzieć.POZDJans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij mi o tym bliżej wiosny to napewno ci napiszę bo u nas cały czas zmieniają się

własciciele gruntów i to co ci teraz polecę może na wiosne być już nieaktualne więc przypomnij mi bliżej sezonu a ja ci udziele wyczerpujacej odpowiedzi i zależy jaką masz

łódź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość bogdan39

Masz racje temat umkna . Wpoprzednia niedziele byłem popatrzeć na jezioro spotkałem kumpla. Łowił okonie ale nietylko , na lodzie leżał ładny karpik około 1,5 kg. Jak kolega sie pochwalił to niepierwszy z lodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.