Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moje najskuteczniejsze (ulubione) przynęty szczupakowe (na płytką wodę do 2m), na które łowię te ryby od 13 lat, to przede wszystkim:

- nieśmiertelne kopyta Relaxa 8cm w naturalnych kolorach, zbrojone w lekkie 6-7 gramowe główki

f4fef7f96df7626fmed.jpg

łowię na nie cały sezon;

- Te same kopyta, tylko że we wściekłych kolorach...

fa68f778ba56d5d8m.jpg

szczególnie skuteczne jesienią, przy ostrym słońcu. Z innych gum lubię jeszcze predatory, 10cm Manns'y (żółte i perłowe z czarnym grzbietem) oraz 12 cm kopyta. Nigdy nie przekonałem się do łowienia na twistery...

Moją druga przynętą, bez której nie wyobrażam sobie spinningowania, jest stara jak świat wahadłówka, czyli Mors 2...

8220161939fa6c48m.jpg

Mors jest skuteczny cały sezon, ale w ubiegłym, najlepszy okazał się w maju i w czerwcu.

W zeszłym sezonie zacząłem w końcu łowić na woblery (pływające, płytko schodzące), tu na zdjęciu Lake Dorado...

2715ac205e860ec1m.jpg

Ogólnie najwięcej brań miałem na wyżej wspomnianego Lake'a, Skinnera Salmo, Valadera i Pike'a Jaxona, ale za krótko łowię na te przynęty, żebym mógł napisać coś więcej...

Od dłuższego czasu nie łowię na obrotówki, ponieważ dla mnie ta przynęta ma więcej minusów niż plusów (np. skręca żyłkę, ma najnudniejszą pracę na świecie, etc.), ale kiedyś dobre rezultaty osiągałem machając Cometami nr 4.

I to by było chyba na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podobnie jak przedmówca od wielu lat używam gum relaxa i predatorów 8cm na główkach 7-12g i mam całkiem niezłe rezultaty. Takie gumy można poprowadzić wolno, szybko, modyfikować ich pracę podszarpując, opuszczając...

W poprzednim sezonie miałem też bardzo dobre efekty na wahadłówkę daiwa perch rozmiar 3 (podobna do algi) , którą trochę rozprostowałem na imadle i poopukałem młotkiem, przez co miała trochę łagodniejszą pracę.

Wiosną dobrze brały na rippera mannsa 15cm perłowego z czarnym albo niebieskim grzbietem na główce 10g - praca rewelacyjna - piękne kołysanie na boki. Można wolno prowadzić a i tak wymachuje szeroko ogonem.

Dużo szczupaków wyjąłem też na dorado drunka 7cm kolor żółty w paski i oczywiście salmo slider 10cm w kolorze okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

u mnie tradycja: wahadłówka Aglia nr 2 - tajna broń na jedno z jezior poznańskich... Łażą ludziska z woblerami, gumami itp. a mi się nie zdarzyło zejść z wody bez jednego złowionego "krokodylka"... Na tym samym jeziorze przynęta numer 2 to wobler "Karaś" w różnych rozmiarach (ten od Jaxona, seria holo)

Drugie jezioro nad którym często bywam: nigdy nic na wahadło... tylko woblerowe imitacje okonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj!! kusiiiii Javallon ........głównie wędkarzy zwłaszcza na filmie....... w poprzednim sezonie stosowałem........15-20 minut.......,,DREWIENKO Z PŁASKIM OGONKIEM DO STRASZENIA ZĘBATYCH,, szkoda,,że w rzeczywistości tak nie ,,zamiatają,, jak na filmie moim skromnym z ..... stracona kasa i to spora.......... NR 1??.. MANNS Y.... perłowe z brokatem szczupaki (i nie tylko) łykają je jak ,,ciepłe kluseczki,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzic - do slidera kiedys (jak wchodzili na rynek) dodawane byly specjalne przypony, teraz samemu trzeba kupic. Przypon musi byc sztywny, bo inaczej przyneta nie bedzie pracowala jak trzeba. W wedkarskim pewnie to samo uslyszysz :) Technika prowadzenia tez jest troche inna jak przy innych woblerach, ale szybko zalapiesz o co w nich chodzi :) Jest to moja przyneta No1 na szczupaczki. Jeszcze jedno, nie obawiaj sie duzych rozmiarow - przynajmniej te najmniejsze pistolety "troszeszke" mniej bedziesz kaleczyl. Chociaz i tak beda sie trafiac "sztuki" niewiele wieksze od slidera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka (zylka, czy plecionka) nie ma w przypadku slidera takiego znaczenia, jak wlasnie sztywny przypon. Niestety nad najwieksze rzeki (Odra, Wisla) mam b.daleko, wiec Ci nie podpowiem, ale nad Bzura i Warta sprawdzal sie. Pamietaj, ze Slidery poza roznym ubarwieniem i wielkosca(waga) wystepuja w wersji tonacej i plywajacej. Wybor jest baaardzo duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w tym roku wznoszą tryumf wobki. Nie salmo, nie rapala... bo nimi też próbuje..

w tym roku numerem jeden jest Jaxon Karaś lekko złocisty. kupiłem go za 9,5 pln a już 10 sztuk w tym 4 wymiary wyciągnięte :)

może kiedyś nauczę się łapać na gumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie chcem poprobowac slajderka , jeszcze na nie nie wędkowałem , macie jakieś porady?

Salmo RR 7 cm tonący. Warto. Nie chciał bym przesadzić ale w zeszłym roku ze 100 szczupłych padło. Przynęta sprawdza się na wiosnę.

Z rzekami nie mam doświadczeń. Weź pod uwagę, że przynęta pracuje do 2m głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie chcem poprobowac slajderka , jeszcze na nie nie wędkowałem , macie jakieś porady?

Salmo RR 7 cm tonący. Warto. Nie chciał bym przesadzić ale w zeszłym roku ze 100 szczupłych padło. Przynęta sprawdza się na wiosnę.

Z rzekami nie mam doświadczeń. Weź pod uwagę, że przynęta pracuje do 2m głębokości.

a gdzie łowisz w Krakowie zębole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.