Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Bug w województwie mazowieckim


QuickShare

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

owszem można, ale jak wszędzie - z kilkudniowym nęceniem i jest to b. trudne łowisko

Osobiście polecam zdecydowanie bardziej odcinek Bugu na wysokości Kamieńczyka, a nawet jeszcze dalej gdyż presja wędkarska jest tam ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to duża rzeka, więc każda metoda jest tu stosowana

po równo tu można spotkać spinningistów, dziadków spławikowców ze stareńkimi wędkami (mają ekstra wyniki) i grunciarzy z ciężkim sprzętem

w zależności od doświadczenia (stopnia poznania rzeki) mają wyniki...

Złowić można wszystko - są sandacze, piękne szczupaki, na grunta biorą potężne sumy - aczkolwiek te bardzo często są oblepione pijakami - raz widziałam suma 90 cm. który miał na sobie ponad 60 pijawek

Klenie, jazie, płocie, liny, leszcze to codzienność

zdarzają się karpie, babki, brzany

okoni jakoś stricte na samym Bugu nie pamiętam, ale są na pewno bo to drapieżniki żerujące w nadbużańskich dopływach typu Liwiec (ujście w Kamieńczyku)

mam nadzieję, że trochę udało mi się pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet do 15 metrów a może i głębiej, ale wiadomo, w zależności od stanu wody jest to bardzo różna głębokość - no i zależne jest to także od odcinka... W każdym razie przepływanie wpław na jakimkolwiek odcinku to czysta głupota... :cool:

no i co roku z pomocą sił natury ukształtowanie dna się bardzo zmienia, więc nigdy nie wiadomo na co się trafi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze orientujesz sie bardziej niz ja chociaz mam dzialke nieopodal Kamienczyka ;))

Chcialbym Cie prosic o kilka porad , lowie na grunt i nigdy nie mialem tam dobrych wynikow (tam w sensie w okolicach kamienczyka nad bugiem)

nie zastawiam sie na sumy czy sandacze , ale na leszcze i wszelka inna biala rybe.

Chcialbym sie dowiedziec czy masz jakies ladne sztuki z tamtych miejsc i na jakie lowisz przynety , jakie zestawy i jakie zanety stosujesz.

Mimo ze lowie dosc czesto to mozna powiedziec ze jetsem zielony bo od lat stosuje 1 metode a mianowicie feederek jaxona badz kongera , rurka antysplataniowa , zylka glowna 25 , przypon 22 hak 12-9 bialy robak , czerwony robak , kukurydza(brak efektow oprocz 1 sazanika malutkiego) Zaneta traper rzeka badz leszcz z melasa

Czy moglabys mi doradzic co powinienem zmienic ??

Z góry serdecznie dziekuje oraz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień zanętę na płatki z małą domieszką traperowego feedera, sam w sobie zestaw jest ok, jedynie moim zdaniem kolor żyłki jest ważny, powinna być zielona, nawet miejscowi to mówią :)

Większość miejscowych łowi właśnie na kuku i na ciasto z manny, na czerwone, białe moczone ok. doby w konkretnym zapachu.

Najsłabiej tam sie sprawdza to co kupne wyprodukowane fabrycznie, najlepsze zanęty naturalne, polecam podejrzeć miejscowych ;) no wiesz, makaron, kasze, płatki - i to najróżniejsze - wszystko odpowiednio dosmaczone, no ale wiadomo, każde osobno

Popytać trzeba jak masz możliwość bo co drugi dziadek we wsi ciągnie takie rybiszcza, że hej :D

aaaa... ja lepsze wyniki mam tam na sprężynę niż na koszyczek - jakoś tak sie składa ;)

największy leszcz jakiego tam z mężem złowiliśmy to 2,10 kg, 1 kg wzdręga, spore płocie po ok. 1 kg, choć przeważnie mniej.

Za to na spining... prawdziwe eldorado zwłaszcza obok ujścia Liwca :D

to chyba tyle...

W której wiosce masz działkę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działke na Łazach ;)) hmm wieksza wioska obok to Nadkole ;) albo Gwizdały ;)

Hmmm na sprężyne o jakiej wadze ?? ;)) ja probowalem , ale mi znosiło

Proponujesz łowic na samym wejsciu Liwca do Bugu ?? Siedzialem tam wiele razy :P Ale to bylo daawno i sie zniechecilem do tego miesca.

W tym roku juz tam lapalas ?? ;))

aa no i dzieki za tamto napewno sie przyda ;))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wieksza wioska obok to Nadkole ;) albo Gwizdały ;)

noooo :D to ja Strachów obok Pustych Łąk :D

konkretnie, zaraz za Betlejem :D

Hmmm na sprężyne o jakiej wadze ?? ;) )

zwykła sprężyna dociążona 100 gramowym ciężarkiem :P

tyle, że ja tam na plecionkę zieloną łowię;)

Proponujesz łowic na samym wejsciu Liwca do Bugu ??

a ja ta miejscówkę uwielbiam, najszczęśliwsza jak dla mnie :D

W tym roku juz tam lapalas ?? ;) )

nie i przed czerwcem pewnie mnie tam nie będzie... :(

aa no i dzieki za tamto napewno sie przyda ;) )

a proszę uprzejmie :)

również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam działke na Łazach ;)) hmm wieksza wioska obok to Nadkole ;) albo Gwizdały ;)

Hmmm na sprężyne o jakiej wadze ?? ;)) ja probowalem , ale mi znosiło

Proponujesz łowic na samym wejsciu Liwca do Bugu ?? Siedzialem tam wiele razy :P Ale to bylo daawno i sie zniechecilem do tego miesca.

W tym roku juz tam lapalas ?? ;))

aa no i dzieki za tamto napewno sie przyda ;))

Pozdrawiam

Witam

niedaleko ujscia Liwca w samym Kamieńczyku jest parę głowek. Proponuję zasadzić się na jednej z nich i tam porzucać. Osobiście preferuję spining wiec nie mam doświadczenia w gruntowej metodzie. nie mniej jednak widziałem tam parę sztuk "wyjętych" przez miejscowych. Stosują białego robaka, rosówkę oraz pinkę. Ale w wiosennej porze chyba najczęściej na drewniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Szanowne koleżeństwo, czy ktoś z was wędkuje w tych okolicach na Bugu tzn od starorzeczy w Szuminie do ujścia Liwca do Bugu w Kamieńczyku?

W najbliższy weekend wybieram się tam na działkę, chciałbym połowić.

Chodzi mi o jakąś ciekawą miejscówkę na feederki wraz z poradą jak dojechać. Rzeka jest tam dość szybka, główek brak, a nie chciałbym tracić cennego czasu na jeżdżenie carem po okolicy przez kilka godzin.

Thanks from the mountain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam

Wlasnie pakuje sprzet i ruszam w okolice Niegowa, nad Bug;)

Jezdze tam od wielu lat i moge potwierdzic, ze czesto sa trudnosci z efektywnym wedkowaniem;> tylko kilkudniowe necenie daje dobre efekty, choc zdarzajase wyjadzy, gdzie trafimy na stanowisko, ktore bylo np. necone prze poprzednikow i wtedy jest calkiem przyjemnie;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam!;)

Czy ktoś wędkował na Bugu w okolicach Kuligowa albo Czarnowa?? Jeśli tak, to proszę o opinie i sugestie. Bliskość Warszawy sprawia, że ludzie często tam przyjeżdzaja.

Wiec jesli ktoś był to proszę o opinie:)

Pozdrawiam

Wymiarowy sandacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dokładnie,tak jak napisałeś,blisko W-wy,presja wędkarska olbrzymia.

Łowię w tych okolicach(SPINING) .Trzymamy łódkę w Kuligowie.W górę rzeki(Czarnów) pływam coraz rzadziej,jednak presja wędkarska zrobiła swoje.Jest troche brań(sum,sandacz ,szczupak),jednak są to tylko delikatne trącenia.W zeszłym roku miałem w tych okolicach trochę brań,większość pustych zacięć.

Znajomi potwierdzają moje przypuszczenia,że olbrzymia presja wędkarska a jeszcze większa presja kłusoli, spowodowała zdziesiątkowanie ryb.To co pozostało,bardzo delikatnie podchodzi do naszych przynęt.

Jeżeli chodzi o lewą stronę od kuligowa w kierunku Zegrza sprawa wygląda trochę lepiej.Są tam moje ulubione miejscówki sandaczowo-szczupakowe.Ubiegły sezon zaliczam do bardzo udanych,nie pod względem wielkości ryb,lecz pod względem ilości.Zadko kiedy wyprawa kończyła się bez holowania kilku ryb w granicach 50-65 cm.Żadna rewelacja pod wzgledem wielkości,ale często.

Czyli z tego co napisałem okolice Kuligowa ze wskazaniem na lewą strone w kierunku Zegrza jest jak dla mnie i znajomych o wiele rybniejsza,jest tam spora ilość ciekawych,pięknych miejsc z urozmaiconym dnem,zagłebienia dna do 6m,co dla tej okolicy jest dość sporo.

To tyle w tym temacie.Trudno jest doradzić Tobie w wskazaniu konkretnego miejsca do połowu,ponieważ nie wiem jaką metodą łowisz,czy z brzegu,czy dysponujesz łódką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam chciałem odświeżyć ten temat a generalnie zadać pytanko (o Bóg w Kuligowie) do gruntowców i spławikowców bo ostatnio miałem przyjemność tam wędkować i jade na weekend tam znowu. Jak tam generalnie z gruntu łapiecie? Sam ciężar duży i na środek nurtu czy z dużym koszykiem z zanętą i klejem też w nurt>? Bo strasznie duży jest tam nurt i ciężko sie łapie bo spływa wszystko. I generalnie co tam z gruntu można złapać? Najlepsza przynęta?

Dzieki z góry za pomoc. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

pływałem niedawno od miejscowości Kuligów w góre rzeki około 10 km.

wędkarzy prawie niewidać może 3-4

ryba sie pokazuje zwłaszacza przy wysokich burtach drapieżnik szaleje.

napewno to niejest to samo co przez przyduchą alewidać że jednak coś pływa w tej wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bylem na Bugu w sierpniu, ok 2 tygodni miejscowosc Brok.Niestety zatrucie tej rzeki nie pozwolilo na osiagniecie jakichkolwiek wynikow,gdyz po prostu caly rybostan wyginal.Oczywiscie zdarzaja sie pojedyncze ryby, ale to glownie drobnica wplywajaca z dorzeczy takich jak Broczysko i inne.Planowalem zapolowac na suma jak co roku,ale teraz moge o tym zapomniec na kilka przyszlych lat.Wielka szkoda bo to naprawde piekna, dzika rzeka!! :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.