Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

a czy korzystał ktos może z "ForLessThanEver" ? jest to sklep internetowy na allegro, towary sprowadzają z USA - http://www.allegro.pl/sklep/236953_forlessthanever?shop_id=236953&category=13408&p=0&page_id=0

chciałbym zakupić Lowrence x125 ale mam dylemat, czy "przepłacać" w Polsce czy sprowadzić z USA

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pytanie ile przepłacić?

dokładnie nie pamiętam poniewaz się pytałem w październiku a z kupnem właśnie czekałem na wiosnę ...

na pewno można ją dostać za około 1000 zł.. u nas 1400 zł...

myślę, że to jednak duża różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja korzystam z tego sklepu, w 100% go polecam, wszystko dochodzi tak jak ma dojść, czyli bez dodatkowych opłat.

Wpłata złotówek na polskie konto bankowe w 100% wartosci, warto wybrac przesyłke lotniczą w max 3 tygodnie przesyłka dostarczona.Z czego z USA idzie 4 dni,reszta u nas w kraju :mrgreen:

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam sklep ForLessThanEver - użytkownik kowalkowal. 2 lata temu kupowałem u niego monitor dotykowy 7" do samochodu i tak jak pisze kolega wplata na konto bankowe w PL (brak dodatkowych kosztow), wysyla firma Polamer, ktora w jakis sposob omija clo a przesylka dochodzi bardzo szybko. Kupilem ten monitor za 799zl + przesylka 40zl i to byly wszystkie koszty jakie ponioslem. Monitor trafil do mnie po 6 dniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Namiar na forum otrzymalem na usenecie, wiec pozwolcie ze skopiuje moj post. Otoz:

Dalem ciala przy zakupie echa. Mialem zamiar kupic combo i sie bawic z

doktorkiem nie taszczac kompa/palma nad wode. Zachecony opisem na stronie

programu zakupilem "any lowrance" ze slotem na sd. wybor padl na elite5 i

zdziwilem sie mocno, gdy sie okazalo ze owa sonda nie posiada opcji zapisu

logu na karte (mam za swoje, ona ma slot na microSD :)). nie bylo jej

emulatora na stronie lowrance'a a informacja o braku tej funkcji jest chyba

tematem tabu. gdy juz sie organoleptycznie o niej przekonalem to chwile mi

zajelo, zanim znalazlem czyjs zal na jakims zagranicznym forum. W zwiazku z

powyzszym z zakupem programu sie wstrzymalem i edukuje sie w kategorii, o

ktorej jeszcze tydzien temu pojecie mialem zadne. Sonda nie "loguje", ale

zapisuje slad w formacie .usr w ver 3.0 (wspolrzedne + glebokosc) a o ile

wiem doktorek tylko tyle wymaga. da sie toto skonwertowac do formatu

akceptowanego przez program? testowac nie mam jak, bo programu poki sie nie

przekonam nie kupie... no i nie mam czego, bo nad woda jeszcze nie bylem. w

zwiazku z tym nie wiem tez, na ile owy slad bedzie uzyteczny (czestotliwosc

zapisu informacji).

Sondy raczej nie oddam do sklepu, zakup byl "rozsadny", dokonany za wielka

woda... Wychodzi na to, ze w chwili gdy program zaczal laskawym okiem patrzec

na uzytkownikow humminbirda i garmina to sie lowrance na niego wypial, dajac

loga tylko w HDSach. o ile wiem w Polsce jeszcze starsze modele jeszcze sa,

ale w USA o comba starszych serii jest strasznie ciezko...

Jesli ktos sie nad moim postem pochyli i bedzie posiadal odpowiednia wiedze,

to prosbe mam jeszcze jedna. Chcialbym chociaz wgrac mapke zbiornika do echa,

o ile ten cud techniki mi na to pozwoli. Na jakie strony sie udac, aby zaczac

probowac takowa tworzyc? Ponoc najlepszym wyjsciem jest google earth

+...drdepth ktorego poki co nie kupuje :)

Na koniec dodam, ze zdajac sobie sprawe z wad, humor az tak mi sie nie

popsul. woda ma 180 hektarow i zanim zrobilbym jej mape to moglaby wyschnac,

ale niesmak z braku "bajeru" co to zabierze mnie w domu nad wode jest. trza

sie bedzie skupic na wedkowaniu ;)

Od czasu jego napisania zdazylem sie przekonac, ze ślad zapisywany w pliku .usr w ver 3.0 na 99% zapisuje rowniez glebokosc. Program GPSutility czyta owe usry i w tabelce glebokosc jest. co prawda biedna, zaokr do metrow, ale jest. Obok wyswietlana jest rowniez predkosc, ale bez prawidlowych danych (same ###) wiec byc moze glebokosc jest dokladniejsza a problem wystepuje przy odczycie. pal szesc dokladnosc, jak juz pisalem na usenecie wrakow szukac nie mam zamiaru, zalezy mi na stworzeniu mapy z izobatami a tam +/- 1m mi wystarczy. wspolrzedne rzecz jasna sa rowniez... czyli wszystkie dane dla drdeptha mam. o ile wiem samego formatu .usr uzyc w nim jednak nie mozna, nie znalazlem poki co zadnej metody na skonwertowanie usr'a do uzytecznego formatu. gpsbabel konwertuje, ale gubi dane o glebokosci...

Ktos przechodzil juz przez ta meke?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

marcin_kuj-pom, ja nie rozumiem Twojego problemu.

1.Jak masz log z echo, to nie ma znaczenia na czym jest on zapisany, może i być na dyskietce 5 calowej, he,he

2.Owy log z echo eagle/lowrenc jest konwertowany przez Dr.Depth bez problemu, bo sam takie logi konwertuje, robiąc mapy batymetryczne

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7881

3. Na stronie dr.depth jest wersja TRIAL, i nie musisz kupować , by testować.

4. Mapa, ale tylko Topo w echosondzie,

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7664

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_kuj-pom, ja nie rozumiem Twojego problemu.

Witaj

Moze faktycznie napisalem za duzo, a problem jest dosc prosty.

Logi Lowranca czytane przez DrDeptha to pliki .slg/.sl2. no i to sa logi z echa po prostu. natomiast combo elite-5 nie zapisuje loga (pewnie zapisuje do pamieci wewnetrznej, bo funkcja trackback dziala, i tylko softowo go wykastrowali), nie ma tez mozliwosci, aby do wewnetrzej sie dostac a na karte moge zapisac tylko i wylacznie ślad (trail) w wersji 3.0 (wspolrzedne+glebokosc). jest to plik w formacie .usr. tego formatu drdepth nie czyta, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. czestotliwosc pomiaru i zapisu przy sladzie jest mniejsza niz w logu, ale dane sa. czyli teoretycznie mape zrobic mozna, ale mniej dokladna. z tym sie licze, szukam tylko mozliwosci aby ja zrobic.

Kolejna sprawa jest demo programu. nie ma w nim mozliwosci obrobki/przerobki danych. mozna tylko wpiac echo do kompa i zobaczyc czy komunikacja dziala.

Pozdrawiam

Ps. napisalem juz do Szwecji, bo polska strona doktorka dawno nie aktualizowana. Jak sie autor nie odbije od mojego angielskiego, to dam znac co wymyslil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

teraz "zakumałem" o co dokładnie chodzi, o dane zapisane w .usr jako ślad.

Będzie problem :neutral: Muszę pomyśleć, ale nie ukrywam, że mam bardzo mało czasu, ale kiedyś ślad nanosiłem na mapę Topo+ wgrywałem ją do echo.Ale tak jak mówisz była mało dokładna.Nie lepiej ślad przekonwertowac na ERSI i z tego coś podziałać?To tylko moja sugestia.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz "zakumałem" o co dokładnie chodzi, o dane zapisane w .usr jako ślad.

Będzie problem :neutral: Muszę pomyśleć, ale nie ukrywam, że mam bardzo mało czasu, ale kiedyś ślad nanosiłem na mapę Topo+ wgrywałem ją do echo.Ale tak jak mówisz była mało dokładna.Nie lepiej ślad przekonwertowac na ERSI i z tego coś podziałać?To tylko moja sugestia.

Dzieki za rade, pogrzebie. Poki co dostalem maila od Pera Pelina, twierdzi on, ze mowiono mu ze seria Elite-5 bedzie tworzyc logi. Sadzi, ze albo z tego zrezygnowano, albo dodadza opcje zapisu w firmware update. Niestety twierdzi tez, ze w .usr'ach nie ma danych o glebokosci...

Konieczny bedzie zatem pierwszy wypad nad wode a nie suche odczyty z domu. wydaje mi sie, ze sie myli. GPSutility czyta usr'y w ver 3.0 i glebokosc, co prawda durna bo z domu na sucho, pokazuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie. Jeżeli przełącze na tryb transmider to wszystko gra a jak zmienię na tryb smartcast-BEEEPPPP. Tak mysle czy ten mój sonar jakis trefny , chociaż pokazuje temp i głębokość prawidłowo jednak już nie identyfikuje żadnych rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje informacji/parametrów na temat echosondy Lowrance x-25 A, jaki ma stożek, ile pixeli ma ekran i w ogóle jakichkolwiek info. Przeszukałem trochę stron i nigdzie nie mogę znaleźć nawet informacji o przekątnej ekranu:( Proszę też powiedzieć czy będzie ona nadawała się na akweny do 40m? Polecacie czy odradzacie kupować tą używke? Nie wiem czy mogę wstawić linka z allegro bo tam ona jest wystawiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

pytanko co wybrać HUMMINBIRD Piranha MAX 20 czy CUDA 300 EAGLE?

nie mam za bardzo kasy na te droższe echo

poza tym w lodke poki co nie bede inwestowal tylko na pożyczonych będę śmigał więc tak liczę że max 20 wyjazdów w sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jaxon EASY 201 B coś tam pokazuje. Mam to echo od początku roku, testowałem na lodzie, Wiśle i jeziorku. Głębokość pokazuje całkiem przyzwoicie, ale problem z wykrywaniem ryb, albo bierze trawe pod wodą za ławicę ryb (miałem tak na wiśle, na ekranie cała hmara ryb a co rzut to zaczep i źdźbła trawy na haczyku), albo w moich wodach NIE MA RYB!!! Nawet na lodzie mając sondę w przeremblu w momęcie brania i wyciągania ryby (akurat był to 13 cm okonek) na sondzie nie pojawiło się nic wskazującego rybkę. Podczas sondowania miejscówek też nie wykrywała życia pod wodą, poza kilkoma wyjątkami. Ogólnie dobra sprawa jeżeli nie chce się mozolnie gruntować miejscówki, kilka rzutów i masz zarys ukształtowania dna, bez plumkania gruntomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z szanownych Kolegów spotkał się z "Eagle Cuda 350 S/MAP" - Compact Fishfinder/Mapping GPS. Poniżej podaję do niej link strony w USA

http://www.basspro.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product_10151_-1_10001_10205392_250003000_250000000_250003000_250-3-0

Oczywiście jest ona również na Allegro ale za ok. 1 400,- :shock:

W sklepiku, który tak poza tematem polecam kosztuje 210 USD.

Jeżeli macie Koledzy jakieś doświadczenie z tym combem to prosiłbym o info.

Bardzo mi się spodobało przez to, że ma to 2 w 1 i fajną cenę no i jest realna szansa na jej zakup właśnie przez ten sklep ( wysyłają do Polski ). Oczywiście ma to sens przy większych zakupach i namowie większej ilości kumpli. Ale działa!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red 20, no oczywiście, że nie potrzebuję.

Czyli wynika z tego, że nie ma sobie czym zawracać głowy.

A w takim razie czy z urządzeń combo mógłbyś coś polecić?

Dzięki i pozdrawiam

nie jestem ekspertem w tej materii, sam chcialbym przeczytac opinie kogos kto uzywa echo z gps (konkretniej w czym mu to pomaga), a co do twojego problemu to.. po pierwsze zorientuj sie czy ktos udostepni ci mapy polskich wod (odplatnie lub za free), jesli juz bedziesz na 100% pewny to wtedy wystarczy wybrac model do ktorego bedziesz mogl je wrzucic (czyli slot karty pamieci lub usb, kompatybilnosc tych map, no i wogole taka opcja)

ps. jesli chodzi o mapy to lepiej szukac wsrod zeglarzy, chyba garmin jakies zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki red20,

z tymi mapami to napewno masz rację ale ... :wink: trochę to trudne do realizacji.

Jedno jest pewne muszę coś znaleźć ze slotem żeby można było mapy wrzucić.

Ale tak czy siak będę celował w combo bo jest wygodne. Jedno urządzenie a wskazuje miejsce/pozycję i wyświetla co pod wodą piszczy.

No chyba, że ktoś przekona mnie, że nie warto kupować 2 w 1.

Bardzo chętnie posłucham argumentacji innych kolegów - w tym względzie jestem początkujący i każdą poradę chętnie przemyślę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.