Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj byłem na rybkach popołudniu na odrze obok autostrady poznańskiej i....ledwo ledwo jedeń okoń i płotka na grunt na czerwonego robaka, ale to nie ważne dziś zobaczyłem jak jakieś 10 metrów odemnie podleciał ORZEŁ BIELIK i wyłowił sobie rybkę. Byłem w szoku bo nie wiedziałem że w okolicach szczwecina są te ptaki, odrazu mówię że wiem co widziałem bo się na tym znam, jeszcze pewien szczurek chciał się ze mną zaprzyjaźnić bo zerkał na mnie co chwilę z krzaków i w końcu pokazał mi jak potrafi pływać więc wypad był nader udany pomimo braku ryb, chociaż na stanowisku obok jakaś rodzinka łowiła na baty ale nie wiem na co i wyciłągali same duże ładne płotki i kilka leszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja byłem wczoraj na Odrze z nastawieniem na sandacza..godzina 17 banie..słaby odjazd poczekałem kilka chwil i tnę..siedzi..chwila holu dwa bardzo mocne szarpnięcia i obcinka :???: jak zawsze zakladalem wolfram tak wczoraj nie :neutral: i do wieczora cisza..przynętą była mrożona ukeja przeszyta pojedynczym hakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 13 do 20 siedzialem nad wisla.

Przy 10 okonku przestalem liczyc. Co rzut to branie ( nie wiem co mnie wczoraj na splawik wzielo...) mase płotek polecialo. Wszystko jak na zywca. Przy ktorejs z kolei zarzucilem zywca. Ale ani puknieca.

Na spin ( guma motor oil 2cm) tylko jedna sztuka ( 15cm... :cry: )

Ale oprócz tego wszystkie moje 8 sztuk bez ogonkow. Wiec bedize sie trzeba do wedkarskiego przejechac :mrgreen:

Ale i tak polecam łowic na Wiśle jak nurt jest bardzo spokojny( szerokość nie przekraczająca 5m) zestaw 1g :lol:

Jesli ktos chce sie pobawic z rybkami. No chyba ze ktos poluje na wieksza rybe to min 3g :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VooDoo, ładne sandacze. Gratuluje :grin:

Dzisiejszy dzień spędziłem na zawodach spinningowych nad Biebrzą.

Ryb jak na lekarstwo, padło parę szczupaków w tym mój 67cm.

Nieskromnie dodam :cool: że wygrałem te zawody a mój szczupak okazał się być największą ryba zawodów :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VooDoo, ładne sandacze. Gratuluje :grin:

Dzisiejszy dzień spędziłem na zawodach spinningowych nad Biebrzą.

Ryb jak na lekarstwo, padło parę szczupaków w tym mój 67cm.

Nieskromnie dodam :cool: że wygrałem te zawody a mój szczupak okazał się być największą ryba zawodów :grin::grin::grin:

Szczere gratulacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16:00 - 18:00 spinning Warta, od 16 do 17 na Cybinie, czyli "odnodze" Warty, od 17 do 18 na Warcie. Wedkarz z drugiego brzegu podobno 2 uderzenia, u mnie nic, ale za to ładny spacerek sobie zrobiłem

Straty:

Kopyto 10 cm

Twisterek 3 cm

W Aldze wyrwana jedna kotwiczka :roll:

W jednej obrotówce haki powykszywiane :lol:

40 minut zajął mi dojazd i powrót autobusami i tramwajem, pierwszy raz na rybach tymi środkami lokomocji :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej oczyszcza organizm po Guinnessie :?:.Oczywiscie relaks z wedka :!:.Zastartowalem okolo 3-ciej a ze czas nie szczupaczy to zamiast "wobka" na agrafke poszla wirowka.Stary ,poczciwy Veltic.Mam slabosc do tych blaszek poniewaz kreca sie praktycznie zawsze.Z pradem,pod prad w poprzek i we wszystkich mozliwych "konfigoracjach" :smile:.Na odcinku "za mostem" zamiast oczekiwanych pasiakow dwa esoxy.Pierwszy okolo 50-cm ,drugi to kompletna pomylka.Nie wiecej jak 30-cm :!::sad:.Wrocilem na odcinek "przed mostem" w nadzieji na garbuska.Na kawalku "miedzy Debami" na srodku nurtu mam pobicie.Solidne targniecie i trzy "pompki" :!:.Przekladam wedke w lewy "pazur" a prawym rozpinam torbe z kamera.Tu wlasnie daje "kleksa" bo szczupak zamiast trzymac sie dna(ewentualnie uciekac w lewo czy prawo) ucieka pod powierzchnie.Cofam wedzisko ile moge ale nie moge wybrac calego luzu zylki.Przewala sie na moich oczach.Nic wielkiego ,ale trojczyna (biorac poprawke na wode,refleksy itp.-2 :smile: )mogla byc :!:.No problem-najwazniejsze ze powoli sie zaczyna :!:.Pozdro-Radek.

P.S.Tylko wody coraz mniej.Nigdy bym nie pomyslal ze w IRE mozna zatesknic za deszczem :!::shock:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VooDoo, keri gratuluje pięknych rybek. Może w niedalekiej przyszłości (w końcu mam zamiar zacząć bawić się spiningiem) też będę mógł pochwalić się takimi rybkami. O osiągnięciach keriego na razie nawet nie marzę, ale kto wie. Jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrałem te zawody a mój szczupak okazał się być największą ryba zawodów
Gratulacje, nie dość że 1. miejsce to jeszcze największa ryba :cool: .

No i niestety koniec mojego sezonu feederowego, liny przestały już brać - "poszły w muł", a karpie będą na wiosnę :wink: . Jeszcze tylko wypad na Odrę za tydzień i potem już tylko spin :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z soboty na niedziele jak na tę pore "ciepla" i spokojna ,dawno nie mialem tak spokojnej nocki ,rano woda zaczela się podnosić i zaczeły się brania ,naipierw obudził mnie przeraziliwy jazgot kołowrotka ,no tak tam była kulka ,i zanim wygramolilem się z namiotu bylo po "ptokach". Drugiego razu już nie było na kulke,a szkoda.Potem między 10a 11 cztery brania sandaczy i cztery sztuki na brzegu ale żaden nie miał wymiaru. :sad: Bardzo dziwna w tym roku jesień ,no cóż poczekamy zobaczymy jak ten trudny rok się zakoniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery ostatnie soboty to łącznie 14 szczupaków z czego:

- 12 w granicach 40-55 cm

- 1 złapany 2 tygodnie temu 68cm 2,3 kg

- ostatni złapany miał zaledwie ok 15-18 cm

Szczupak o wymiarze 68 cm (na zdjęciu) stał się prezentem na moje urodziny i zarazem jedyną rybą zabraną przeze mnie w tym roku z łowisk PZW.

9ceff6824a809496m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery ostatnie soboty to łącznie 14 szczupaków z czego:

- 12 w granicach 40-55 cm

- 1 złapany 2 tygodnie temu 68cm 2,3 kg

- ostatni złapany miał zaledwie ok 15-18 cm

Szczupak o wymiarze 68 cm (na zdjęciu) stał się prezentem na moje urodziny i zarazem jedyną rybą zabraną przeze mnie w tym roku z łowisk PZW.

Obrazek

Gratuluję :wink: A szczupak na zdjeciu został złapany na na woblera Salmo Slider :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim ryb a Keriemu wygranej :razz:

U mnie koniec maratonu :lol: Wesele w sobotę, godzina snu, zawody, pół godziny snu i poprawiny :mrgreen::lol:

Zawody- niewypał. Główny konkurent do Grand Prix potwierdził klasę i zasłużenie wygrał cykl. A zwycięzcą tych zawodów został łowca karpia o wadze 12,36 kg :shock:

Jak trochę dojdę do siebie, jutro spróbuję połowić na poważnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.