Skocz do zawartości
Dragon

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzisiaj przejeżdżałem nad Biebrzą i nie mogłem sie powstrzymać aby chociaż z 20 min porzucać spinem z czystej ciekawości czy coś się dzieje nad woda, bo ostatnio straszna posucha :sad: .

W drugim żucie na wypłacenie trochę zarośnięte czuję solidne uderzenie. Uderzenie solidne ale ryba już mniej solidna; szczupaczek dokładne 49cm, taki dzieciaczek.

Rybę z premedytacją uśmierciłem nie koniecznie w celach konsumpcyjnych, chodziarz skończy na patelni ale głównie z ciekawości obejrzenia jego przewodu pokarmowego bo wydawał się mocno napchany.

I okazało się że siedzi w nim cztery szt pięknych stworzeń potocznie zwanych żaba. Były w rożnym stanie strawienia ale ta ostatnia była pewnie sprzed paru minut.

Ciekawostka taka że same żaby i żadnej rybki :roll:

Ciekawi mnie czy te większe szczupaki w okresie jesiennym jak sporo żab "wraca" z łąk do wody też żywi się głównie tym rechoczącym stworzeniem.

ps

Uśmiercenie ryby oczywiście wymiarowej może jest teraz nie modne ale często bardzo pomocne.

Acha :lol: szczupaczek padł na wahadełko pracą przypominające właśnie płynącą żabę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany łowiłem przynęty :mrgreen: To znaczy płotki na pewnym kanale :cool::lol: Zrobiliśmy sobie z teściem przetarcie jak na zawodach. :twisted: Efektem było 100 a może więcej płotek :shock: większość niestety była zbyt duża na żywca. Goście 50 metrów dalej między sobą- "ile masz?" "cztery płotki" "ja tez gdzieś tyle". Ich miny jak teściu wyjął siatkę z wody- bezcenne :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt dzisiejszego wypadu na Śniardwy rybka wzięła na głębokości 9 metrów na woblera Rapala dt 16 kolor niebieski.
No wieslawek dajesz czadu ,gratki ,apropo jak woblera namówiłeś aby tak głęboko nurkował. :mrgreen:
A mierzyłeś ją może
Patrz na deski napewno ma 120cm. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie w temacie bo na rybach nie bylem od zlotu :shock: ale skrobne cosik

Keri na Drwecy tez mialem podobne zdarzenia co jesien

Pod nogami pelno malych zabek (zaleznie od miejsca byly i zielone czasami brazowe wieksze mniejsze)

W wodzie probowalem wszystko co mialem w pudelku i dopoki z glupia frant nie zalozylem bilego twistera z dwoma ogonami byla lipa

Ale taki twisterek przynosil brania i to nawet sporo i od tego czasu mam zawsze ich jakis zapas na jesien :lol:

Problem mialem tylko z czyms innym

Tak jak pisalem bran bylo duzo ale nie zlaplem zadnego wiekszego szczupaka (malym nie sprawdzalem brzuchow ale pewnie zaby ich interesowaly)

Starsze roczniki gdzies poprzepadaly :neutral:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_barti_ nie jestem codziennie na rybach. Byłem wczoraj a tak to nie byłem od niedzieli :) W miarę możliwości jestem codzień. Jak kumpel nie ma za dużo nauki i ja też to jedziemy :wink: A jak któryś z nas ma trochę do pouczenia to siedzimy. I nie wierze, że nie masz 2 dni w tygodniu w których byś nie jechał bo masz dużo nauki. U mnie na lekcje wystarcza 1-2 godz więc 1godz robię przed wyjazdem a jak wracam po 18:00 to robię dalej :) DA SIĘ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.