Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

a przeciez jak mnie by spotkal nad woda na jego terenie to w tedy powinien rzadac kase to rozumiem ale znajac zycie narobi szumu itp.

Wtedy dowiesz się kto właścicielem i jak zapłacić :lol: , ale tak na poważnie to wędkarz powinien się dowiedzieć przed wędkowaniem czyje to łowisko i jaki na nim regulamin. Czy limity inne, a może wolno łowić a nie wolno zabierać ryb itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
chce kase za kozystanie z niego

czy szukacie zeby pierw zaplacic czy placicie jak was spotka?

Rozumiem, że jeżeli właściciel nie spotka, to nie płacimy w ogóle....

Sytuacja jest taka sama w przypadku przejazdu koleją, zakupów w markecie itp. Jest chyba oczywiste kiedy należy zapłacić. Rozwiązaniem może być kontakt telefoniczny z właścicielem, ustalenie warunków połowu i dokonanie np. przelewu na konto przed wędkowaniem z podaniem w tytule przelewu za jaki okres to jest zapłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu udało się wypłynąć na dłuższe połowy :grin: Wyprawa nadzwyczaj udana. Okazało się, że drapieżnik zaczął już jesienne żerowanie na całego. Mnóstwo bań niewykorzystanych, sporo ryb spadło podczas holu. Szczupaki ładnie brały na gumę, niestety bania podczas podrywania gumy kończyły się bardzo słabymi zacięciami, najczęściej na zewnątrz pyska i po krótkiej walce kończyło się moją porażką. Natomiast brania z opadu były strasznie agresywne (było ich jednak mniej), p takim braniu z pyska szczupaka wystawało najwyżej 10 cm z 30 cm stalki.

Wyjąłem 3 szczupaczki 60, 65 cm i jednego pistoleta okołowymiarowego oraz parę przyzwoitych okoni.

9cf2fe0b312c752cm.jpg

e2b680e3bfe49215m.jpg

c9d99767e4c597eem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest u was z tym? czy szukacie zeby pierw zaplacic czy placicie jak was spotka?

Ja dzisiaj właśnie na takim łowisku byłem. I powiem tak: w tym roku byłem na 2ch takich i płaciłem po zakończeniu wędkowania. Nigdy się nie męczę, żeby szukać właściciela jak przyjeżdżam ( bo jak jade to ok 7, a czy trzeba budzić właściciela tylko po to zeby zapłacić kilka groszy, jak i tak po zakończonym wędkowaniu jak chcesz zabrać rybke to musisz zapłacić i szukania właściciela ciąg dalszy...

U mnie dzisiaj od 7 do 13- 5 karpików. Z czego 3 kilówki i 2 mniejsze. Ale i tak była zabawa :mrgreen: jak zawsze na rybach :wink:

Właśnie na prywatnym łowisku w Grojcu. Właściciel sympatyczny, pogada i doradzi.

Na tym łowisku sa same karpie, kilka sztuk drapieżnika.

2 stawy dają naprawde wiele przyjemnosci i wystarczająco duzo miejsca, zeby nawet 30 wędkarzy mogło bez jakiegoś ścisku mogło łowić. ( wodna kraina w pruchnej to w porównaniu z tymi stawami brodzik :lol: )

Ogólnie jestem zszokowany braniami... a raczej ich niewidocznością...

Brania nawet przy spławiku 1,5g były ledwo co widoczne. Ale i tak moje "wprawne" oko wyłapało kilka brań. :oops:

Takie karpiki biorą po delikatnym podnęceniu łowiska kilka metrów od brzegu.

aeb8c931a16a9bcf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne rybki :wink: , długo takich nie miałem...

Dziś znowu byłem na sandacza nad Wisła i znowu nic, próbowałem od 6.00 do 12.00 na głębokiej i płytkiej wodzie.Zobaczcie moje przynęty może są złe :arrow: Widzę, że na Odrze ryby idą pełną parą, a na Wiśle ktoś coś łowi :?: Bo tą jesienią to po prostu wielka kicha...

Oto moje przynęty, oczywiście łowię z opadu.

af21cfe5eaf831a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarska niedziela z kolegą kisux :)

Wyruszamy na zbiornik Ryczeń o 7:30. Nad wodą jesteśmy okolo 8:10. Zaczynamy spinnować. Zaczeło się obiecująco. Dostałem 2 szczupaczki około 35 cm. Kisux'owi zeszły z haka dwa - w tym jeden ładny. Później pustka do godziny mniej więcej 13. Dostałem 4 szczupaczki z czego dwa zabrałem. Kisux wyciągnął jednego. Ogólnie padło 7 szczupłych - szkoda, że większość to przedszkole - no może 1 klasa :). Ale nie ma co narzekać.

Kisux jak możesz to wrzuć fotkę szczupłego :wink:

Do następnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy raz od miesiąca na rybach :mrgreen:

Łowiłem dzisiaj na Dunajcu w okolicach Zbylitowskiej Góry od 10 do 13.30. Efekt - jeden szczupaczek ok 30cm (zdjęcia postaram się dołączyć jutro) i 3 spięte okonie.

Niby kicha a i tak radocha była :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy raz od miesiąca na rybach :mrgreen:

Łowiłem dzisiaj na Dunajcu w okolicach Zbylitowskiej Góry od 10 do 13.30. Efekt - jeden szczupaczek ok 30cm (zdjęcia postaram się dołączyć jutro) i 3 spięte okonie.

Niby kicha a i tak radocha była :mrgreen:

I tak jestes szczesciazem bo masz pewnie pod nosem piekna wode ja pochodze z Wałbrzycha a jest to obszar niezbyt bogaty w wody. Ja natomiast byłem wczoraj, i nie miałem nawet uderzenia. POZDRAWIAM wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maryaChi, Odra w Szczecinie, okolice Dziewoklicza (nie wiem czy coś ci to mówi). Około 15 min, samochodem, od centrum mamy kawał naprawdę fajnej wody. Na szczęście większość dobrych miejscówek dostępnych jest tylko z łódki :twisted:
Pozdr. Swego czasu jezdzilem na Dolna odre tz.kwadrat, elektrownia.jestem ciekaw co tam slychac. nie bylem w tych rejonach od 4 sezonow. pochodze z Walbrzycha i ciezko na taka wyprawe zmontowac ekipa. a swego czasu dodrze ta wode wspominam.POZDRO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 15 wybrałem się rowerkiem nad stawek niedaleko mojego domu

ja na "szybki wypad" bardzo mi sie podobało szczupły gryzł znakomicie :lol:

Wynik 1,5h biczowania 5 szczupaków 38,40,43,50,72 ostatni został zaproszony do domu reszta pływa sobie dalej :D

Poniżej wklejam fotkę tego ostatniego 2,8 kg i 72 cm

b82701946dcdd979m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech masz racje stawek nie w Szczecinie :lol:

zjechałem do domu na Wszystkich Świętych

z tego co widziałem w Szczecinie tez nie najgorzej ze szczupłym :D

W sobotę wracam to może w niedziele wybiorę sie w pogoń za szczecińskim szczupłym

jak narazie to czekam na wędkę może już nawet leży na poczcie w Szczecinie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.