Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

staw leśny koło oleśnicy przepiękna pogoda cudowny las tylko rybki nie brały pare drgnięć spławika ,aha pare drodnych okoni na osłodę oczywiście wróciły do wody pozdrawiam

za 2 tyg na dorsze w darłowku może cos będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W końcu ja coś napiszę w tym temacie :cool:

Byłem dziś jakieś 3 godzinki na Wieprzu w okolicach Trawnik. Jeżdzę tam ponieważ Bug wylał i niemam zbytnio lepszego wyboru. Jednak kilka ostatnich wypadów na Wieprz było zerowych, dlatego dziś poniższe okonki i ok 40 cm szczupak sprawiły mi miłą niespodziankę.

miniokon240906.jpg

miniokon240906a.jpg

miniszczupak240906.jpg

Rybki wróciły do wody.

Niestety będzie to moja najkosztowniejsza wyprawa na ryby. Pomijając szczegóły, zatrzasnąłem sobie kluczyki w aucie :oops::lol: . No i wiem już na co przeznaczę, dodatkowe pieniążki jakie udało mi się zarobić w tym miesiącu :cool: . Boczną szybkę mam do wymiany :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik zagięty drut w kształcie haczyka wciskasz pomiędzy szybą a uszczelką i "łowisz " cięgno od zamka . Już ze trzy razy tak otwierałem samochód (swój oczywiście ) :mrgreen:

:mrgreen: Rekord 4 sekundy :mrgreen: . Metoda złodziejska dlatego przy stosowaniu radzę głośno krzyczeć " ...To mój samochód tylko zatrzasnąłem kluczyki w środku"... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj znów nad Wisełką z feederem. Wyniki marne - skubane leszcze nie chca skubac. Trafił się jeden maluch, który wrócił do wody i dwie nieduże certy. Pierwszy raz złowiłem certę, smieszna rybcia - toz to się powinno nazywac nosacz :mrgreen:

Ogólnie jednak bardzo miło. Do feedera się przekonałem, a tego połamanego przyjma mi do gwarancji :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Poza tym ta jesień jest po prostu cudna. Koniec września, a ja nad wodą bez koszulki i wcale zimno nie jest. W sobotę uderzam nad ujście Narwii do Wisły w okolice Modlina. Zdam relację w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik zagięty drut w kształcie haczyka wciskasz pomiędzy szybą a uszczelką i "łowisz " cięgno od zamka . Już ze trzy razy tak otwierałem samochód (swój oczywiście ) :mrgreen:

:mrgreen: Rekord 4 sekundy :mrgreen: . Metoda złodziejska dlatego przy stosowaniu radzę głośno krzyczeć " ...To mój samochód tylko zatrzasnąłem kluczyki w środku"... :mrgreen:

Ja z tym bym zaczął nowy temat jak dziś było na samochodach hahahaha :lol::cool::lol::cool::twisted::twisted::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj nietypowo. O 20 dziwne branie (szybko, wolno, szybko, wolno)- zacięcie i dziwny hol (mocny opór potem luz i ryba na powierzchni) ryba przy brzegu i niespodzianka- węgorz :shock: 66 cm. Bardzo rzadka zdobycz na tym łowisku (w tym roku nie słyszałem żeby ktoś złowił). Przynęta żywa płotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem wczoraj w miejscu gdzie ostatnio zerowaly tak swietnie sandacze i tym razem totalna cisza

Ja probowalem dobrac sie do drapieznikow zywcem a kolega spiningiem

Ale nic totalnie nic nawet nie bylo widac aby cokolwiek zerowalo

Jedyny ruch w wodzie robily bobry :lol::lol: ktorych jest dosc sporo i czuja sie pewnie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczyłem dzisiaj w samo południe na godzinkę na spining trochę się działo :mrgreen: .

Łowiłem na takiej miejscówce , że tylko z jednego miejsca można rzucać 4 metry wolnego brzegu . Z lewej krzaki z prawej krzaki z tyłu krzaki i wszystko po 5 metrów. Pod przeciwnym brzegiem wypłycenie i pod nogami silny nurt .

Rzucałem na wprost i z prądem (jedno walnięcie ze środka niestety nie ma ryby ) ale w pewnym momencie zdecydowałem się na rzut pod prąd i ściągałem z prądem wzdłuż brzegu . Po kilku obrotach korbką przytrzymanie , zacinam i ....pierwsza myśl zaczep. Ale po chwili myślę tylko dlaczego wędka w ręce wibruje . Nie idzie pod prąd ,nie idzie z prądem , nie idzie na środek co jest ??? Stoi w miejscu . Co podciągnę do góry kilka centymetrów potężne dupnięcie w dno. Myślę kurna zachaczyłem jakieś "żelaztwo "i co go ruszę trochę z dna to prąd wody przygniata go w spód. Wyglądało to jak bym podnosił na wędce kowadło :mrgreen: . Pochwili jednak podjechało ze dwa metry pod prąd więc wiem, że jednak ryba . Skoro nie kowadło :mrgreen: to pewnie sum że tak się trzyma dna w jednym miejscu. Żyłka 18 ,silny prąd wędka trzeszczy nie mogę siłowo pociągnąć , ale pokilku minutach przeciągania udało mi się zobaczyć rybę .I co widzę ..... piękna brzana taka koło 60 cm ponad 2 kg na bank ale dlaczego tak walczyła i nie mogłem nic zrobić ? Okazało się , że kotwiczka obrotówki jest wbita w pierwszy promień płetwy grzbietowej .Rybę mam już pod powierzchnią ,kij napięty bardzo mocno , żyłka gwiżdże ryba zapięta w połowie długości stawia w wodzie niesamowity opór, prąd wody zaczyna znosiś brzanę w dół, już wiem ,że nie mam szans na wyciągnięcie ryby. Myślę - "zrobię chociaz zdjęcie ryby super wygląda pod powierzchnią ". Wyciągam jedną ręką aparat , chcę włączyc i ...kicha . Wczoraj syn jechał ze szkoły na wycieczkę i przełożyłem baterie do drugiego aparatu. Ze zdjęć nici a ryba ? W pewny momencie kotwiczka wyskoczyła z wody a brzana spłynęła majestatycznie z prądem . I tak trafiła by do wody a dała mi kilka minut emocii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż trzeba się niekiedy pogodzić z porażką, ale emocje które przeżyłes to nikt ci nie odbierze, a brzana sobie odpłynoła to dobrze, zapewniam Cię że ta rybka nie ma żadnych wartości kulinarnych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 10 "jelcynów" i wszystko. Ale nie narzekam, zabawa była niezła. :smile: Aha jeszcze jakiś szczupak usiłował zgiąć super sztywny antyzaczep w jigu, ale spoko kilku poprzednikom też się nie udało, może go w końcu "zmiękczą". :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Właśnie dotarłem do domu po całodziennej wyprawie wędkarskiej. Historia jest z morałem... Ale po kolei.

Wybrałem się dziś nad ujściowy odcinek Narwii do Modlina. Solidnie się przygotowałem. Pobudka przed szóstą, w pociąg i jazda. Na łowisku byłem o ósmej. Nastawiłem się na leszcza, pojechałem z feederkiem. Na samym poczatku niemiło zaskoczył mnie uciąg wody. Woda na Narwii tak przysuwa, że mój koszyczek 80g znosiło prawie pod sam brzeg. Łaziłem szesc godzin, szukając miejsc z mniejszym uciągiem - zatoczek, rynien. Próbowałem, kombinowałem, nałaziłem się jak cholera. Efekt - jedna uklejka :twisted::mrgreen:

Około 14 miałem dosc. Zwinąłem się, wsiadłem w pociąg i wróciłem do Wawki. Wysiadłem przy moście gdańskim i pomyślałem sobie: a co tam. W domu i tak pusto, żonka wyjechała na cały dzień to skoczę jeszcze nad moją Wisełkę. Poszedłem na główkę. Zarzuciłem feeder, odwracam się nalac sobie kawy z termosu... dzwonek oszałał. Przycinam, holuję - jest leszczyk. Gęba mi się ucieszyła, zarzuciłem zestaw z powrotem do wody. Zdązyłem nalac tej kawy... kolejne branie.

I tak przez kolejne 2 godziny wyciągnąłem pięc leszczy i dwie certy :mrgreen::mrgreen:

Tak więc wyprawa uratowana. Jestem cholernie zmeczony, ale i zadowolony. I wychodzi na to, że cudze pochwaliłem, a swego nie doceniłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.