Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wiem o czym mówisz ale szału nie było

10 to był naj,była też 8-ka,6-ka ze dwie 5-tki a reszta to maluchy takie do 2 kg...no może do 2,5kg ,takich to już nie waże bo nie widzę celu...to nie zawody

Generalnie jakoś w sierpniu słabnąć zaczęło i tak trzyma,inna sprawa że niestety nie mam czasu w tygodniu i obławiam tylko w weekendy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ze to dość ciężkie łowisko ... komercyjne bo komercyjne ale nie za każdym razem złapiesz piękną sztukę . Ostatnio wróciłem o kiju , ale w tamtym roku przez 24 h udało mi sie złapać 20-pare karpi w tym 8 ładnych sztuk.... raz tak jest raz tak.. Dopiero zaczynam karpiowanie ale jest jak z każdą inna ryba musi żerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo to stanowisko i najlepiej jest rzucać na wprost przed bojką bo tam nie ma glonów jak się rzuci 10 metrów dalej , bądź 10 metrów na lewo to cały zestaw jest w glonach :)

Tak pisal kolega wyzej. Od siebie dodam ze trzeba reagowac na brania szybko bo ryby potrafia na momencie zaparkowac w krzakach. Troche pechowo wybrales bo 4tego wpuszczaja pstragi. A wiec o brania karpi bedzie jeszcze trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisal kolega wyzej. Od siebie dodam ze trzeba reagowac na brania szybko bo ryby potrafia na momencie zaparkowac w krzakach. Troche pechowo wybrales bo 4tego wpuszczaja pstragi. A wiec o brania karpi bedzie jeszcze trudniej.

Zawsze myslalem ze sztuka jest lowic tam gdzie innym nie biora albo kiedy sami nie lowia a siedza obok. Wiele razy mialem takie sytuacje bo udalo mi sie trafic w odpowiednia zanete za ktora ryby szaleja. Zdarzalo sie tez odwrotnie ale o to w tym wszystkim chodzi.

Pisze tak jakbys byl niedzielnym wedkarzem ktory jezdzi na ryby tylko kiedy ma pewnosc ze biora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykly_michal - jest to lowisko komercyjne na ktorym jest ogromna ilosc malych karpi, ale ostatnio nawet one nie chca brac. Nawet na kukurydze nie ma bran lub sa sporadyczne. Opiekunowie lowiska mowia ze ten rok jest bardzo slaby i rozkladaja rece.

Swoje wnioski wyciagam na podstawie calego sezonu w trakcie ktorego bylem tam kilkanascie razy. Bez lodki zanetowej z echo ciezka sprawa trzeba miec duzo szczescia, ja w poniedzialek troche go mialem bo taki jesiotr sie trafil.

zdjecie0042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 października udało mi sie 40 zarezerwować tylko ;] macie jakieś spostrzeżenia na temat tej miejscówki ? pierwszy raz bede na ostatnim stanowisku... Chyba bede łapał pod szuwarami bo tam raczej mało miejsca :P
przeczytaj wcześniejsze strony . Na 40 wyjąłem 3 karpie powyżej 10 kg i jednego spiąłem w ciągu 2 dni. Moje ulubione stanowisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 października udało mi sie 40 zarezerwować tylko ;] macie jakieś spostrzeżenia na temat tej miejscówki ? pierwszy raz bede na ostatnim stanowisku... Chyba bede łapał pod szuwarami bo tam raczej mało miejsca :P
przeczytaj wcześniejsze strony . Na 40 wyjąłem 3 karpie powyżej 10 kg i jednego spiąłem w ciągu 2 dni. Moje ulubione stanowisko.

Już obczaiłem ;) spoko . Mam nadzieje ze się coś trafi fajnego.. A na jakie kulki łapałeś ? Zastanawiam sie czy nie spróbować na sliwkę zeby troche postało;) Ostatnio miałem 2 pukniecia bardzo delikatne i wyjołem zestaw bez kulki ale ze stoperem czy to mógł być Pan Amur? chciał bym wkoncu go złapać bo jeszcze nigdy mi sie nie udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby pstrągi mogły przeszkadzać. Jedyne co przychodzi mi do głowy to zamieszanie jakie mogą powodować po wypuszczeniu i to może ploszyć karpie. Niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii i wyjaśni o co chodzi.

Opowiedz jak było jeśli zdecydujesz się spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę różnicy żerowaniu ,kilka lat już poławiam na okoniu i na prawde nie ma różnicy.Swoją drogą w tym sezonie karpie słabo się łowią i będzie jeszcze gorzej.Co do tego mam swoją teorię ale zobaczymy w przyszłym sezonie.

Wracając do pstrągów jedyną "nowością" są ich poławiacze ,trchę się chlapią ale biorąc pod uwagę decybele jakie czasami wydaje z siebie buractwo na okoniu ,to też nie ma różnicy...ani znaczenia

Wpuszczane też będą koło 4/5/6 stanowiska (dokładnie nie powiem) tak że tam na 40 nawet nie poczujesz.

I jeszcze termin...jeszcze nigdy nie były wpuszczone wtedy kiedy było umówione...jakoś tak wychodziło :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Byłem dziś na łowisku, rano tamperatura wachała sie miedzy -1 a -2 stopie pozniej wyszło słonce i było bardzo przyjemnie. temeratura wody ok 12-13 stopni, Wkoncu nie byłem na stanowisku nr 40 tylko przeniosłem sie odrazu na 53 . Ogólnie nie było zle tyle ze oprócz 4 karpi po ok 4 kg reszta sama wigilnia miedzy 1,5 a 2 kg. Ale wporównaniu do soboty z przed 2 tyg to rewelacja! Aha i jak by ktoś chciał wiedzieć to pstrągii wpuścili... Sprawdzały sie i Bałwanki (słodziak z pop-em smierdzącym 18), jak i sama truskawka 20 i sam śmierdziuch 20 . Pozdrawiam , szkoda ze żadem misiek sie nie trafił no ale cóż , może innym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.