Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Maj 2010


Deuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki.

Luk1234 gdyby nie mierzyć płetwy tylnej to może i tyle miałyby, ale nie wiem co to miałoby mieć na celu? Płetwa to też część ryby. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba jednak kolega nie ma racji. :razz:

Z regulaminu PZW:

Wymiar ochronny ryby stanowi długość od początku głowy do najdalszego krańca płetwy ogonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby mierzy się do rozwidlenia płetwy ogonowej, pozdro.

luk1234,

Człowiek całe życie się uczy :lol:
Z regulaminu PZW:

Kod:

Wymiar ochronny ryby stanowi długość od początku głowy do najdalszego krańca płetwy ogonowej.

A co z rybami które mają wciętej płetwy ogonowej :?::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyskoczyłem z kuzyenm nad główke, gdzie zaobserwowałem spławy prawdopodobnie karpi. Ponęciłem kukurydzą i zanętą Dragon Classic Karp.

Na Maximę złowiłem małego klenia a 20min później takowego krąpia.

Kuzyn nic, przemontowałem mu zestaw na taki sam jak ja mam (czyli taki np. ze stoperem) ale już nikt nic nie złowił. Oczywiście Odra i DS.

snc00425800x600.th.jpg

snc00426800x600.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tegoroczny wypad na jezoro za szczupakiem. Wędkowałem z łódki, przynętami wszelakiego rodzaju gumy dla rozpoznania gustu przeciwnika.

Na czerwono- białą z czarnym grzbietem uwiesił się 75 cm szczupły. Był jeszcze jeden poniżej wymiaru i kilka skubnięć. Ogólnie całkiem fajnie spędzone 4 godzinki nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś godzinka w celu sprawdzenia nowej miejscówki :smile: wynik: 3 bolki, chyba trojaczki bo praktycznie tej samej wielkości, może jakieś 40-45cm :roll: wszystkie na gloogowego hermesa, srebrny z błękitnym grzbietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na spinning zero , woda na wiśle wysoka i trącona. Znalazłem na brzegu trzy czerwone robaki , przezbroiłem spining na gruntówkę i wyjąłem trzy krąpie 30-35cm

Grunciorz ze mnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj połów na wspólnie dzielonym stawie ze sąsiadem:) Złapaliśmy 30 karasi i ja jednego linka;) W stawie są szczupaczki takie po 80 cm ale się boje żeby nie uszkodzić ich :) Wszystkie rybki poszły do nowo wykopanego stawu innego sąsiada:) Niedługo do mnie będę przynosił rybki bo jestem w stanie kopania oczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jestem w stanie kopania oczka:)

... chyba w trakcie :grin:

... Ja na J. Szczęśliwickim wczoraj 2 szt. amurka po 40 cm. i kilka płoteczek ... Dziś Leszczyk za bok + mały linek ... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Holik

Dziś zakończyły się zawody karpiowe na Niwce k. Tarnowa. Na 35 ekip 10 miało rybe.

Zwycięzcy mieli 19 kg... Zawody trwały 5 dni . Brat i Kuzyn którzy brali udział mówili że większość ekip narzekała na mało profesionalne przygotowanie łowiska i całej organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holik byłem popatrzeć i podpytać.Kto kombinował to złowił.Nie jest łatwo całkiem bo to nie komercja i wymaga innego podejścia do sprawy.Rybę trzeba wypracować, kombinować i tak padł znajomemu amur ponad 9kg w trakcie zabawy z mniejszymi karpiami.Sporo ludzi nastawiło się na to, że zanęcone ma wejść i skupiło się na wieczornym "dipowaniu" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rankiem krótki dwu godzinny wpad na kamieniec w Oświęcimiu efekt:

2 Wzdręgi

4 Płotki (15-25 cm)

2ns5lwi.jpg

246q1s6.jpg

Mini Leszczyk :grin:

Zdjęcie niezgodne z regulaminem. Artech

Natomiast wieczorem nad wodą w Rajsku efekt dwa Karpiątka (40,43cm) i 2 nie zacięte brania :sad:

vzertx.jpg

pyk1v.jpg

Czy tam są większe karpie niż 45 cm ?! :neutral: Nie tracę nadziei :lol::cool:

Oczywiście wszystko pływa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ostatnim kleniu 54 cm, teraz trudniejszy okres.. dzisiaj dwa w granicach 40 cm, ale bran ponad 20. większość zapewne klenio/narybek.. az zaczynam rozważać atak na szczupaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sobote razem z kolegą o 4:00 wybrałem się na łowisko komercyjne Lisi Ogon, ciśnienie na karpiszony było przeogromne;)

Zestawy poszły do wody około 6:15

1c51316a8769c1fdmed.jpg

Różne kombinacje, z pelletu, kukurydzy , kilkunastu smaków kulek, nie przyniosły rezultatów. Łowiłem na metodę a na drugim zestawie ciężarek i worek pva,

Mijały godziny a tu ani brania, na całym łowisku na ok 30 wędkarzy padło kilka karpi

Jedyne co mi pozostało to leżenie na macie w słońcu, pełen relaks

a8a819425440a24emed.jpg

ok 19:00 zwinąłem sprzęt karpiowy i schodząc z łowiska połowiłem sobie kilka pstrągów na matchówkę, które poprawiły mi humor

a73ae2a756a6d4e6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem byłem sie przejść nad Wisłą, woda duża i mętna ale efekty mnie zaskoczyły jak na tak dużą wodę :-) Spiąłem w przelewie kluchę na 45+ miałem już go jakiś metr od brzegu ale zrobił odjazd w krzaki i się wypiął :-/ Miałem też wyjście fajnego bolka do woblera tuż przy brzegu ale nie trafił w przynętę :-| Jednego udało się złowić co prawda maluszek bo na oko 40-stak ale w prądzie rzeki fajnie powalczył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadka karpiowa w starym sączu na komercyjnym łowisku. Było nas 4 wszyscy połowili, mi trafiały sie najmniejsze okazy ale przynajmniej był kontakt z rybą, generalnie od piątku od wieczora do soboty do popołudnia mieliśmy 4 karpie (3,5 kg, 4 kg, 6 kg, i 7kg) W sobotę na dużym stawie padł rekord koles wyciągnął karpia na 21,4 kg :), to była moja 1 zasiadka karpiowa, było całkiem fajnie. Choć w nocy praktycznie brak brań ( na 2 noce były może 3 odjazdy) Mimo wszystko polecam to łowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.