Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Maj 2010


Deuuu

Rekomendowane odpowiedzi

kocur, bolki pokazywały się w południe?

Wieczorem godzinka na Cegielince, 0 kontaktu z boleniem. Pojedyńce ataki w głównym nurcie, klapa na maksa. Do tego zaczyna płynąć Regalicą nieziemski syf :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W sobotę byłem na krótkiej zasiadca na karpika ok 10h na moim ulubionym łowisku ;) Znowu rybki nie udało się przechytrzyć ale oto w wędkarstwie chodzi ;) wole posiedzieć sobie nad malowniczym zbiorniku, o średniej presji wędkarskiej o większym poziomie trudności niż na kwadratowym karpniku w środku pola ;)

Wywoziłem zestawy pod same trzcinki na ok 1-1,2m głębokość. Jeden zestaw na dno lekko muliste drugi na piaszczyste nęcąc punktowo kulkami, pelletem i zanęta do metody. Moje trudy nie przyniosły rezultatów o czym wyżej napisałem ;)

Miałem zamiar porobić znacznie więcej zdjęć ale aparat padł :D

Do pecha w tym sezonie się już przyzwyczaiłem

0188529f044144d7med.jpg

fd663c5880988b8amed.jpg

a3c12056b1b35cd3med.jpg

442160557524112fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

wczoraj mała glinianka :) mnóstwo brań wyciągnietych 9 okonków i 3 szczupaczki :) na fotce najwiekszy na drop shota , nigdy niełowiłem tą metodą a tu pierwszy rzut i o ....

post-8241-14544972563258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

migdał sam robie przepony z zyłki klarpiowej 030 czarnej dość sztywnej i karpiowych haków . . . na youtube znajdziesz wiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

dziś tylko jedno branie 41 cm widać go tam kawałek... i do wody ... ale podczas holu 4 razy wyskoczył w górę ... waleczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zawaś

Woda popowodziowa w rzekach zawierać będzie całą tablice Mendelejewa :/ Bał bym się dać Kotu nawet taką rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zaległą relację z weekendowego wypadu nad Bałtyk z kolegami z IPA Cieszyn II :cool:

Moje plany wędkarskie były bogate mimo niewielkiej ilości czasu do dyspozycji- surfcasting, spinning z nastawieniem na belonę i rejs na dorsza.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem porywistego wiatru i bezskutecznych łowów

3036b68bad596845m.jpg

0a9e362a129604f4m.jpg

Ani spinning ani surfcasting nie przyniosły do wieczora żadnych efektów. Te kilka godzin na plaży wytrzymałem wyłącznie dzięki namiotowi, który był niemiłosiernie masakrowany przez wiatr.

90d62b10abdd6d26m.jpg

Wieczorem przezbrojenie- kołowrotki wędrują na kije dorszowe, nawijanie plecionki itd. Rozmowy i analizy nad pudełkami z przynętami przeciągnęły się aż za długo :lol:

Rano ładujemy się na kuter, tak jak dziesiątki innych wędkarzy.

99dae9e79be3f648m.jpg

O siódmej ruszamy

a83996a8f12edf5fm.jpg

W porcie wędkarze ćwiczą flądry

336fe3b25ab4ad2am.jpg

Na łowisko płyniemy dwie godziny.

8c0d343423da2d91m.jpg

Z rybami było naprawdę ciężko. Szyper bardzo się nakombinował żeby wszyscy coś połowili. Zamiast o 15 spłynęliśmy o 18.30- bez żadnej dopłaty :shock: Za to duże brawa dla szypra. Odpłynęliśmy naprawdę daleko od brzegu (powrót prawie 3 godziny). Można było zobaczyć nawet takie jednostki

54f5986fbba68c30m.jpg

Pierwszy raz łowiłem na 80 metrach i trzeba przyznać, że to bardzo ciężka robota :roll: Nagrodą za wysiłek były ryby. Nie okazy, ale dobrze że chociaż takie udawało się dłubać.

987a4518d0012247m.jpg

W pewnym momencie zaczep- ciśnienie rośnie, bo zaczep udaje się oderwać i mozolnie pompować. :mrgreen: Przez dobre 10 minut ciągnę dorsza życia. Kij gnie się do granic wytrzymałości- ja mam miękkie nogi. :lol: Tymczasem moim oczom ukazuje się takie cholerstwo.

5c3697480035a4e3m.jpg

Plątanina betonu, stali i lin ważąca chyba z 10 kg pięknie pracowała na kiju :lol: W każdym razie, co miałem emocji to moje. Na marginesie- po tym "holu" byłem pod wielkim wrażeniem kija Jaxon XT-Pro, wygranego w naszym konkursie. Pompowałem naprawdę z całej siły a wędka nawet się nie zająknęła.

Wreszcie spływamy do portu- ostatnie napłynięcia uratowały honor wyprawy.

ac8d6365e1be0af3m.jpg

W porcie ważenie rybek. To z powodu towarzyskich zawodów naszego grona.

5868d3987fefc06am.jpg

Nawet udało mi się osiągnąć najlepszy wynik wagowy :wink:

e56bb1c5d338afb1m.jpg

Kolejny dzień to ostatnie kilka godzin nad morzem na odsypianie dorszowania i grillowania. W drodze powrotnej krótki postój w Rozewiu. Na tą okazję miałem pod ręką przygotowany spinning.

0343e0daf559a699m.jpg

Brak spodniobutów oczywiście utrudniał życie, ale udało się nawiązać kontakt z upragnioną belonką. :cool:

b10ba551e484a0d6m.jpg

Podsumowując. Wypad na pewno udany, zebrane mnóstwo nowych doświadczeń i spostrzeżeń. Nie mogę się doczekać następnej morskiej wyprawy. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni wypad na rybki udany 3 liny kilogramowe i dwa szczupłe niestety nie wymiarowe zdjęcie linów zrobione w siatce więc zainteresowanym wysyłam na pw.Po za 3 braniami linów nawet skubnięcia innej rybki .Pinka w zanęcie okazała się nie zastąpiona nikt inny na łowisku ryby nie złapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzionek spędzony na komercii koło fabryki "mokate" w Ustroniu .Łowiłem na kulki proteinowe ,efekt amurek ( niestety bardzo mały ok 1,5kilo) i 3 karpie 1 maluszek nawet kilo nie miał ,potem pełno łuski 3,2kg i na koniec 7 kg golec aaaaaa i 1 ryba stracona (wlazła w zaczepy) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gratuluję udanych połowów, a tym, którzy nie połowi - spędzonego czasu na świeżym powietrzu.

tomek1 świetna relacja, wyprawa Ci się udała. Zazdroszczę Ci tych emocji podczas holu "cholerstwa" :wink::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stawku niedaleko łowicza spławik. Efekt: parę małych leszczy, ale kolega wyciągnął całkiem ładnego karasia:) połowy miłe i udane, pomimo średniej pogody i źle złożonego zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.