Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wędkuje ktoś we Wrocku na groch albo tym podobne przynęty? Przystawka, grunt lub inne metody? Nigdy nie probowałem w ten sposob szukać Klenia, Jazia, a chciałbym teraz kilka wypraw odpuścić spinning. Jeśli mogłby ktos pomoc i pokazać o co chodzi, najlepiej nad wodą to czekam na rady ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
1 godzinę temu, michalvcf napisał:

Witam, wędkuje ktoś we Wrocku na groch albo tym podobne przynęty? Przystawka, grunt lub inne metody? Nigdy nie probowałem w ten sposob szukać Klenia, Jazia, a chciałbym teraz kilka wypraw odpuścić spinning. Jeśli mogłby ktos pomoc i pokazać o co chodzi, najlepiej nad wodą to czekam na rady ;)

Pozdr.

Podpytaj kolegę Jaceen. To najwybitniejszy, znany mi specjalista od kleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam Panowie, mieszka ktos blisko Kanału Powodziowego? Bez owijania napisze ze szukam kompana do konkretnego długotrwałego necenia jakiejs miejscówki na nim, interesje mnie głównie kleń i jaz. We dwójke mniejsze koszta:)

Poszukuje równiez osoby która mogła by mi doradzić i podpowiedzieć coś o neceniu na takim kanale. Czym nęcić, w jakiej ilości i w jaki sposob. Nie znam się na tym a chciałbym sprobowac takiego wedkowania.

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W sobotę doszkalałem najmłodszych łowców w rodzinie naprawdę trzeba mieć cierpliwość sam sobie się dziwie jak to wytrzymałem ale najmłodszych trzeba zarażać ...

Średni co 35 sekund... Wujek ale w tym koszyczku pewnie nie ma już tej karmy mogę zwinąć:)

large.IMG_20160501_163308.jpglarge.IMG_20160501_145817.jpg

 

Sobota do 12 coś się dział jakieś płoteczki kilka jazi największy 39 cm a potem cisza ...

ale najbardziej lubię gdy wiatr cichnie słońce zaczyna zachodzić  a woda jak lustro odbija co się da:)

large.IMG_20160501_202059.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś taki Jasiu na Kanale Powodziowym równe 40cmlarge.13183084_1096867640380469_863055881_n.jpglarge.13181047_1096867627047137_649695702_n.jpg

I miałem nieprzyjemne spotkanie z kłsolami, koleś wyciągną sma około 60-70cm i rzucił go w trawe jakieś 2 m obok siebie, po około 2 min podeszłem do nich i zapytałem czy zamiera go wypuścić bo rybka jest nie wymiarowa, ma okres ochronny i wędkuje na "NO KILLu", wyskoczył na mnie z morda ze mi dokopie do dupy to mu powiedziałem ze jak teraz przymnie jej nie wypuści to zadzwonie na policje i straż rybacka to jeszcze bardziej sie wpienił...:) odeszłem 50m i zadzwoniłem na policje. Mimo przyjecia zgłoszenia nikt nie przyjechał, ale auto policyjne 2 razy przejechało koło tego miejsca bardzo powoli po 5 minutach, jak to zobaczyli to rybke szybko do wody wyrzucili i uciekli. Najważniejsze ze rybka znowu w wodzie i mam nadzieje ze przeżyła, mimo ze mogła być max 10 minut na brzegu.

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michalvcf napisał:

Mimo przyjecia zgłoszenia nikt nie przyjechał, ale auto policyjne 2 razy przejechało koło tego miejsca bardzo powoli po 5 minutach,

Chyba sprawniejsza jest w takich przypadkach Straż Rybacka. Z policją, niestety, mam podobne doświadczenia. Dla nich to "mała szkodliwość społeczna czynu" :/

Brawo za postawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim zaczynam w tym roku przygode ze spinningiem szukam kogos z kim moglbym jezdzic na ryby mam auto wiec z dojazdem nie bedzie problemu zbyt wielu miejsc nie znam we Wroclawiu ale mam nadzieje ze mi ktos pomoze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

W czwartek miałem na kiju prawdopodobnie rybę życia . Południe , branie w rynnie ok 15 metrów od brzegu na obrotówkę i atomowy odjazd na środek rzeki . Na 100 % sumek , może nawet spory po 5 sekundach się najzwyczajniej  w świecie wypina. Ale wrażenia z tych kilku sekund holu bezcenne . Wrócę po niego w lipcu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się z kolegą @maniu394 dla odmiany na Kanał Powodziowy we Wrocławiu. Czyli pierwsza w mieście woda no kill. Z wędką byłem tam pierwszy raz od paru lat. Zaskoczył mnie niski stan wody. Nie wiem czym jest to spowodowane - czy stopniem otwarcia jazu czy generalnie brakiem opadów. Spostrzeżenia są takie, że przy tak niskim stanie wody rybki widzą wszystko jak na dłoni. Przejście spacerowiczów czy też innych wędkujących skutecznie je płoszy. Ryba jest, to fakt  ale sama do podbieraka nie wchodzi :wink: Woda jest popularna i w trakcie łowienia koło nas przeszło ze 4 muszkarzy i jeden spinner (idę o zakład, że ktoś z forum też się trafił hehe). Kolega łowił na muchę ja na smużaczki. Czyli bitwa metod :D. Szliśmy pod prąd. Ja jedną stroną kanału a kolega czesał drugą. Bez woderów/spodniobutów ani rusz! U mnie sporo brań ale zdecydowanie mniej niż kolega na muchę.  Do 11 wyjąłem jedynie 1 klenika lekko ponad wymiar. Za to @maniu394 trafił ładnego jazia. Po 11 @maniu394 skończył łownie a ja polazłem w górę kanału. Już na odchodne wypatrzyłem jeden atrakcyjny dołek gdzie posłałem chrabąszcza nurkującego AL. Przy drugim zarzucie łuuup! Siedzi! Trochę tyłek zmoczyłem przy podbieraniu no i ciut się bałem bo kotwiczka bez zadziorów ale w końcu się udało! Pewnie nie pisał bym tego elaboratu gdyby nie był to mój PB klenia! Całe 53cm.

20160619_084848.jpg

20160619_111941.jpg

20160619_111839.jpg

20160619_112039.jpg

20160619_112045.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.