Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Placek

bosseib tez byłem na barkach,gdzie łowileś,może sie minelismy,jechałem takim srebrym renault espace na sam koniec zalewu,moze mnie widziales? :mrgreen:

ps.złowiłem jednego byczka:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wyjście na kanał odry można zaliczyć jako udane złowiłem kilka płoci w rozmiarach 20-25cm(pierwsze moje ryby w tym roku). Ogólnie dzisiaj rybka dobrze brała ci co łowili w okolicy z tego co widziałem też ładnie połapali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybieram się na pierwsze rybki w tym sezonie na kanał wzdłuż ulicy Pasterskiej ( moje bankowe miejsce na wiosenne połowy) lub na oławkę w okolicach ujścia do Odry.

Co do barek powiem tak .. Jedni mówią że bierze drudzy że nie, prawda jest taka że jednemu weźmie a drugiemu nie .. Ja tam byłem z 10 razy z czego 6-7 wiosną 2 lata temu i rok temu i wracałem bez brania lub z drobnicą. Każdy ma swoje łowiska i metody ja łowię na Feeder bardzo delikatnie i z długimi przyponami lub z bardzo krótkimi bo tak mi się wiosną sprawdza ale u mnie.

Jak ktoś umie łowić liny na feeder to polecam właśnie kanał wzdłuż pasterskiej, ale trzeba mieć naprawdę sporo umiejętności by dobrać zanętę i odpowiednią lokacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem też na barkach z 6 godzin,wynik jedna płoteczka i dwa brania a właściwie skubnięcia,kolego Placek po przeczytaniu twojego posta od razu cie skojarzyłem bo zamieniliśmy z rana kilka zdań na temat m.in wjazdu samochodem,a skojarzyłem po samochodzie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz,za wjazd tam dostalem 100zl mandatu,chory kraj :evil:

Jak dla kogo, kiedy tam siedziałem i widziałem tego srebrnego miniwana czy jak to się nazywa pomyślałem na h on się pcha tym samochodem tutaj. Trzeba parkowac kulturalnie jak inni na asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Łowił ktoś z was w ostatnich dniach na kanale wzdłuż ulicy pasterskiej ? ja tam się wybieram na spławik i feederka głównie za linem i plocią.

każde info mile widziane :)

Też tak się zastanawiam czy sie tam nie wybrac i chyba na dniach zrobie tam rekonesans ale wydaje mi się ze jest tam zbyt niski stan wody na chwile obecną co najmniej o metr, teraz w niektórych miejscach to mozna by było chyba przejsc i jajców nie zamoczyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
a no widzisz,za wjazd tam dostalem 100zl mandatu,chory kraj :evil:

Jak dla kogo, kiedy tam siedziałem i widziałem tego srebrnego miniwana czy jak to się nazywa pomyślałem na h on się pcha tym samochodem tutaj. Trzeba parkowac kulturalnie jak inni na asfalcie.

i sadzisz ze mam isc taki kawal z calym asortymentem zeeby polowic w lepszym miejscu?wytlumacz mi dlaczego nie mozna tam wjezdzac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli leży na dnie to dotyczy barek pływających po Odrze :) Jeśli nie stoi widoczny przy drodze to mandatu się nie przyjmuje i przed każdym sądem się wygrywa. W Polsce istnieje obowiązek oznakowywania dróg i jeśli gdzieś jest zakaz to musi być znak, to jest psi obowiązek służb postawienie tego znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie stoi widoczny przy drodze to mandatu się nie przyjmuje i przed każdym sądem się wygrywa.
Wszystko się zgadza jeśli jest to droga ,co innego z urządzeniami i terenami przeciw powodziowymi.Nie raz widziałem "kozaka" który płakał i płacił. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba płacili dla świętego spokoju. A co masz na my mówiąc "urządzenia i tereny przeciw powodziowe" ? Poruszanie się po wale jest zabronione ale przejazd przez wał jeśli nie ma wyraźnego zakazu już nie. Teren miedzy korytem rzeki a wałem jeśli jest zakaz również wymaga oznakowania. Przerabiałem sprawę ze strażą na Rędzinie i mogli mnie cmoknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sadzisz ze mam isc taki kawal z calym asortymentem zeeby polowic w lepszym miejscu?wytlumacz mi dlaczego nie mozna tam wjezdzac?

Mam nadzieję że nie uraziłem cię ostatnim postem, a jeśli chodzi niesienie sprzetu no cóż czasami trzeba.

Znaku zakazu nigdy tam nie widziałem ale wiem o zakazie chociażby kilka lat temu moi rodzice wjechali na cypel na pierwszych barkach i płynąca policja rzeczna wyprosiła ich stamtąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek

Spokojnie nie obraziłeś mnie,tylko jeżeli coś jest zabronione powinno byc oznakowane,to ja mam się domyślać i sam sobie badać ukształtowanie terenu, przez który poruszam sie samochodem,sam mam sie uczyć ustaw które jakieś cymbały bezmyślnie wprowadzaja?skąd normalny człowiek ma to wiedzieć? gdybym miał przegląd ważny to bym mandatu nie przyjął,jedno wiem,na barki nigdy wiecej nie pojade,nawet nie chodzi o to że ryby nie biorą tam kompletnie,ale o to ze nie da sie odpaczac w spokoju nad woda bo zaraz przyjedzie milicja i powie ze trawa w tym miejscu rosnie pod kątem 25 stopni i nie można zaburzać tej struktury,bo trzeba parkować wyłacznietam gdzie rosnie prosto :evil: chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek

Jeśli nie stoi widoczny przy drodze to mandatu się nie przyjmuje i przed każdym sądem się wygrywa.
Wszystko się zgadza jeśli jest to droga ,co innego z urządzeniami i terenami przeciw powodziowymi.Nie raz widziałem "kozaka" który płakał i płacił. :lol:
Sądze ze ty jezdzisz wszędzie rowerem ze sie tak szarogęsisz :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bukmacerek, to jest tak samo jak z wjazdem do lasu ,może nie być znaku zakazu wjazdu ale wszystkim wiadomo że nie wolno do lasu wjeżdżać.To samo na drodze ,jak ukradli znaki przed przejazdem kolejowym to czy to znaczy że mi wolno wjeżdżać pod pociąg ,no bo niby znaku nie było.To jest chora dyskusja ,bo brakuje świadomości społecznej ale gdyby kary były 10-krotnie wyższe nie jeden by się zastanowił.

Sądze ze ty jezdzisz wszędzie rowerem ze sie tak szarogęsisz
Owszem ,ale nie tylko ,jak mam dojechać samochodem to dzwonie i się pytam czy mogę w tym miejscu ,a jeszcze mało jak mam przejechać po czyjejś łące to wolę zapytać ,a nie wychodzę z założenia że mi wszystko wolno ,bo muszę dojechać nad samiutką wode.
gdybym miał przegląd ważny to bym mandatu nie przyjął,jedno wiem,na barki nigdy wiecej nie pojade,nawet nie chodzi o to że ryby nie biorą tam kompletnie,ale o to ze nie da sie odpaczac w spokoju nad woda

Spróbuj kiedyś ,zobaczysz co to ślepa "temida", :wink::lol: co do bycia na barkach lub nie jakoś żalu nie czuje. :roll:

Co do barek i brań ,dlaczego najczęściej narzekają na wyniki "przyjezdni" , miejscowi jakoś mają brania. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek wydaje mi się ze nie wiesz o czym piszesz. Wjazd do lasu i przejazd kolejowy to jest oczywiste. Jak jedziesz po drodze poza terenem zabudowanym i nie ma znaku to można 90km/h. Jak jest ograniczenie do 70km/h i nie ma znaku bo ktoś ukradł to widziałeś kiedyś policjanta co stoi z suszarka i daje mandaty bo znak był tylko go akurat teraz nie ma? Na barki czy nad odrę mogą przyjeżdżać ludzi tylko co jeżdżą tam od 20lat i pamiętają ze znak był?????? Chyba troszkę się zagalopowałeś. Mnie straż leśna zatrzymała na Rędzinie i chcieli mi wlepić mandat za wjazd do lasu, wiec "udowodniłem" im że jechałem wzdłuż rzeki a tam nie ma zakazu wjazdu(przynajmniej wtedy bo teraz słyszałem że postawili). Zimowisko barek co ma wspólnego z ochroną przeciw powodziową?????? Nie jest to śluza,jaź itp. Jeśli nie jest wyraźnie zabronione zakazem wał przeciw powodziowy może przejechać ale nie możesz poruszać się po koronie wału. Moim zdaniem jeśli na barkach nie stoi zakaz wjazdu to można wjechać i mogą skoczyć, tylko potem trzeba iść do sądu na rozprawę. Po nie przyjęciu mandatu należy natychmiast zrobić zdjęcia ze przy wjeździe nie ma znaku zakazu aby mieć dowód bo gnojki mogą zaraz postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
bukmacerek, to jest tak samo jak z wjazdem do lasu ,może nie być znaku zakazu wjazdu ale wszystkim wiadomo że nie wolno do lasu wjeżdżać.To samo na drodze ,jak ukradli znaki przed przejazdem kolejowym to czy to znaczy że mi wolno wjeżdżać pod pociąg ,no bo niby znaku nie było.To jest chora dyskusja ,bo brakuje świadomości społecznej ale gdyby kary były 10-krotnie wyższe nie jeden by się zastanowił.

Co do barek i brań ,dlaczego najczęściej narzekają na wyniki "przyjezdni" , miejscowi jakoś mają brania. :lol:

ale człowieku co ty porównujesz?przejazd kolejowy a wjazd na (nie wiem co to jest bo na pewno nie wał) zastanów sie a nie gadasz takie brednie,Policja wymaga,to dlaczego ja mam nie wymagac tak głupiej sprawy jak postawnienie głupego znaku,jak sobie nie rądzą z tak trudnym zadaniem jak wkopanie znaku,niech go ogrodzą drutem jak w aushwitz i bedzie spokoj,ja mam np w dupie ze ktos ukradl znak,nie interesuje mnie to,tak samo on ma w dupie ze mi sie zarowka spalila a ja tego nie widzialem i zabiera mi dowod,to jak to jest,ja musze przestrzegac swoich nakazow a oni nie?to nie jest bolszewicka rosja,wiec zastanow sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem chyba w grudniu albo styczniu z chłopakami ze straży rybackiej przy okazji kontroli, właśnie o możliwości wjazdu na cypel na drugich barkach. Bo znaku zakazu nie ma a "ponoć" wjeżdżać nie wolno. No i co się dowiedziałem. Cypel traktowany jest jako budowla hydrotechniczna, a po takiej nie można jeździć. Nie wymaga to też odpowiednich znaków zakazu.

A to że ktoś nie zna ustaw, przepisów itd. nie jest wytłumaczeniem, bo nieznajomość prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.