Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na kanale żeglugowym porzucać trochę na troczek.

Lodu już nie ma ale za to nie miałem kontaktu z rybą.

Poza mną było tam jeszcze 4 biczujących wodę ale nie pytałem co u nich :)

Przynajmniej pogoda dopisała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Wybiera sie ktoś z was z feederkiem np. na barki? Jest sens, czy jeszcze za wcześnie, aby się wybrać i posiedzieć z gruntówkami i robaczkiem?!

Jeśli koniecznie chcesz posiedzieć teraz z federkiem to poleciłbym Ci ujście kanału żeglugowego do Odry. Woda z kanału nie jest taka mętna jak w Odrze a poza tym często tam ludzi widziałem na wiosne i jako takie o tej porze wyniki mieli.

Ja sam wybieram się na barki ale z trokiem na okonie. Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na pierwszych barkach, lód nadal trzyma mniej więcej do połowy odległości między mostem milenijnym a ujściem. Próbowałem koło ujścia na feederka, bez żadnego brania przez ponad godzinę. Spróbowałem też bacikiem przy brzegu, ale też nic nie brało.

Dziś przejechałem się w okolice mostu rędzińskiego, bardziej zobaczyć jak tam woda wygląda niż na ryby. Woda jeszcze ciągnie, płynie syf, ale mam wrażenie, że już trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z lekkim spinem na 1 barkach. Lód rzeczywiście kończy się z mostem. Brań nie miałem. Po obydwu stronach widziałem ok 8 osób z feederkami/spławikami ale u nich też zupełna cisza. No ale pies się wybiegał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
Wybiera sie ktoś z was z feederkiem np. na barki? Jest sens, czy jeszcze za wcześnie, aby się wybrać i posiedzieć z gruntówkami i robaczkiem?!

Jeśli koniecznie chcesz posiedzieć teraz z federkiem to poleciłbym Ci ujście kanału żeglugowego do Odry. Woda z kanału nie jest taka mętna jak w Odrze a poza tym często tam ludzi widziałem na wiosne i jako takie o tej porze wyniki mieli.

Ja sam wybieram się na barki ale z trokiem na okonie. Zobaczymy :)

kolego a gdzie to sie dokladnie znajduje? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barki na wiosnę ? Tam nie ma ryby . Ile razy pojechałem wiosną , to wracałem o kiju . Lepiej pojechać na ujscie jakiejś rzeki np. Oławki .

Kolego co Ty za głupoty piszesz:> Na wiosne na barkach nie ma ryb?? to gdzie maja być jak nie tam. Barki zarówno pierwsze jak i drugie to najlepsze miejsca na wiosne na połów białej ryby a w szczególności pieknych płoci. W tamtym roku dokładnie 24 marca łowiłem piekne płocie na wysokości mostu milenijnego na bata. Zabawa rewelacyjna a płocie były w rozmiarze 30-35cm. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek

Tak. To tam :D

Placek z tego co pamiętam to miałeś od marca miętusy w Odrze łowić. Jakieś sukcesy?

No zaliczyłem 2 wypady ziomeczku,na Rędzine,ale niestety nic z tego,próbowałem na kiełbia,filet z kiełbia,filet z flądry i nic,wydaje mi się że to wina zbyt szybkiego nurtu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kolego Booseib,kanał na którym dzisiaj byłeś to żeglugowy na cementowej lub betonowej? pytam bo byłem tam w piątek zobaczyć czy już puścił lód,i jakieś 1,5 do 2 metrów przy brzegu puścił ale reszta jeszcze w lodzie dlatego też sobotni wypad odpuściłem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
Właśnie wróciłem z kanału Odry z okolic Biskupina, posiedziałem z gruntówkami - efekt koło 30 brań, trochę byczków, kilka leszczy i piękny okoń.
powiedz coś wiecej,bo wynik super:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
Barki na wiosnę ? Tam nie ma ryby . Ile razy pojechałem wiosną , to wracałem o kiju . Lepiej pojechać na ujscie jakiejś rzeki np. Oławki .

Kolego co Ty za głupoty piszesz:> Na wiosne na barkach nie ma ryb?? to gdzie maja być jak nie tam. Barki zarówno pierwsze jak i drugie to najlepsze miejsca na wiosne na połów białej ryby a w szczególności pieknych płoci. W tamtym roku dokładnie 24 marca łowiłem piekne płocie na wysokości mostu milenijnego na bata. Zabawa rewelacyjna a płocie były w rozmiarze 30-35cm. Pozdrawiam

Panowie potwierdzcie taki stan rzeczy jakimiś dowodami,bo zgłupiałem przez was i nie wiem czy mam sie na barki wybierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barki na wiosnę ? Tam nie ma ryby . Ile razy pojechałem wiosną , to wracałem o kiju . Lepiej pojechać na ujscie jakiejś rzeki np. Oławki .

Kolego co Ty za głupoty piszesz:> Na wiosne na barkach nie ma ryb?? to gdzie maja być jak nie tam. Barki zarówno pierwsze jak i drugie to najlepsze miejsca na wiosne na połów białej ryby a w szczególności pieknych płoci. W tamtym roku dokładnie 24 marca łowiłem piekne płocie na wysokości mostu milenijnego na bata. Zabawa rewelacyjna a płocie były w rozmiarze 30-35cm. Pozdrawiam

Panowie potwierdzcie taki stan rzeczy jakimiś dowodami,bo zgłupiałem przez was i nie wiem czy mam sie na barki wybierać

Kolega boseib powiedział, że połapał rybek w marcu na barkach ale w zeszłym roku. Ja osobiście byłem na 1 barkach w sobote i nikt nic nie łowił. Paru pytałem to przez 6h brania nie mieli. Z barkami i rybami jest jak z kobietami. Trzeba trafić. Jak bierze to przeważnie wszystkim lepiej czy gorzej. Jak bryndza to też u każdego.

Kto nie spróbuje to się nie przekona. Jedź i zdaj relacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,kolego Booseib,kanał na którym dzisiaj byłeś to żeglugowy na cementowej lub betonowej? pytam bo byłem tam w piątek zobaczyć czy już puścił lód,i jakieś 1,5 do 2 metrów przy brzegu puścił ale reszta jeszcze w lodzie dlatego też sobotni wypad odpuściłem.pozdrawiam

Byłem tam dzisiaj z lekkim spiningiem (troczek) na powodziowym przy moście Swojczyckim ale bez brań. Lód jest tylko przy jednym brzegu jakieś 2m. Więc od strony ulicy Monopolowej i Betonowej można spokojnie łowić. Booseib miał ładne wyniki. Sam więc spróbuje z feederkami w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.