Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przemlinek moim zdaniem nie ma ogólnego zakazu wjazdu na budowle hydrotechnioczne!!!!! Według ustawy nawet bulwar wzdłuż rzeki jest budowlą hydrotechniczną a np. w Toruniu spokojnie jedziesz w wzdłuż Wisły. W Warszawie to samo. To są idiotyczne wymysły straży miejskiej i rybackiej, aby mieć mniej "paragrafów do spamiętania"(IQ ograniczone). Problemem jest to że jeśli nie przyjmiesz mandatu i te pół mózgi się uprą i zrobią ci sprawę to musisz stawiać się w sądzie a nie zawsze masz czas i chęci. Oni w większości bazują na wygłoszeniu jakiejś głupoty i uważają że ich słowo jest prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jak zobaczyłem 19 postow nieprzeczytanych juz sie podjarałem ze natargaliście ryb a tu jak zwykle bicie piany o niewiadomo czym , o zakazie wjazdu na wal p.powodziowy na barkach każdy wie czemu znaku niema tez każdy wie ja nie wjeżdżam a jak juz to z świadomością ze mogę zostać ukarany

zeby nie bic.... bylem na barkach w niedziele oprócz uklei i pożaru(połamałbym rece tym debilom) nic sie nie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gleam - też byłem w niedzielę, połowiłem byczków - fakt ładnie się paliło...dobrze że ugasili w porę bo ogień już szedł w kierunku milenijnego a tam chaszcze 2metrowe!

Wiadomo jest że auta zostawiamy na barkach 1 przy moście kolejowym albo na parkingu niedaleko milenijnego niedaleko pętli tramwajowym a każdy dalszy wjazd to niestety mandat, ile tam już było tych znaków i dnia nie wytrzymywaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Łowił ktoś z was w ostatnich dniach na kanale wzdłuż ulicy pasterskiej ? ja tam się wybieram na spławik i feederka głównie za linem i plocią.

każde info mile widziane :)

Też tak się zastanawiam czy sie tam nie wybrac i chyba na dniach zrobie tam rekonesans ale wydaje mi się ze jest tam zbyt niski stan wody na chwile obecną co najmniej o metr, teraz w niektórych miejscach to mozna by było chyba przejsc i jajców nie zamoczyć :mrgreen:

Właśnie o to chodzi, zawsze taki stan wody jest na kanale wiosną.

łowię tam wiele lat ( mieszkam 10 min drogi do tego miejsca) wiosną zawsze na tak niskim stanie biorą pięknie liny i płocie. Na feeder faktycznie może się wydawać że za płytko ale znam kilka głębinek gdzie woda ma tam około 1,5-1,8 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, jest zapis.

Art. 80 k.w. Niszczenie wałów przeciwpowodziowych.

Kodeks wykroczeń Maj 1st, 2008

Art. 80.

§ 1. Kto:

1) przejeżdża pojazdem lub konno albo przepędza zwierzę gospodarskie przez wał przeciwpowodziowy w miejscu do tego nie przeznaczonym lub wzdłuż po wale, na którym nie ma drogi o dostatecznie mocnej nawierzchni;

podlega karze grzywny albo karze nagany.

Takie tablice są w miejscach utwardzonego przejazdu. Informuje że nie mozna przejeżdżać w miejscu do tego nie przeznaczonym.

http://olgierd.bblog.pl/i/blog/users/156/files/Image/wal_na_odrze_zakaz_przejezdzania.jpg

Czy wjazd na barki przez wał jest przeznaczony do wjazdu?

Czy ten wjazd jest utwardzony?

Wszystko w temacie braku oznakowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ustawy nawet bulwar wzdłuż rzeki jest budowlą hydrotechniczną a np. w Toruniu spokojnie jedziesz w wzdłuż Wisły.

A Ty byłeś w Toruniu, że tak piszesz o bulwarze? Widziałeś aby ktoś po bulwarze poza czasami policją czy strażą jeździł? Wzdłuż bulwaru jest normalna ulica ale to nie jest bulwar. A że nazwa ulicy jest taka sama to później ludzie piszą takie głupoty :roll: Jedyna możliwość wjechania na bulwar jest na jego końcu gdzie znajduje się przystań wioślarzy. Możliwość jest tylko dla samochodów z przyczepką podłodziową. Każdy inny kierowca dokłada do budżetu :) Było to i jest ułatwienie dla wioślarzy z którego mają okazję korzystać też wędkarze wodujący łódki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W zeszłym tygodniu także obławiałem kanał żeglugowy i głównie brały jelce, byczki, małe leszczyki i raz udało mi sie złowić ładną tłustą wzdręgę i jako przyłów pojawił sie okoń.

Płotek nie uświadczyłem w zeszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła zanęta , do tego 2 pudełka robaków , koszyk i do wody . zaneta nie jest ważna , ważne jest jak się łowi . a z wielkością było różnie , były małe i trochę większe . szybko tam nie pojade na pewno , bo nie idzie sie od nich opędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,to co pisze kolega maniu394,byłem tam w zeszłym tygodniu w niedziele,jest ich tam masa,biorą zazwyczaj takie do 25cm,chociaż trafiłem dwa 40cm,nawet biały zamoczony w dipie waniliowym nie skutkował,żeby przestały brać byki a weszła inna ryba,dzisiaj zaś byłem od 8 na starej odrze praktycznie zero brań dwa puknięcia pojedyńcze do 11,za niska temperatura zimne nocki wydaje mi się że trzeba czekać na jakieś ocieplenie,a jak u was koledzy z wrocka jakieś efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj od rana na drugich barkach. Brania były sporadyczne ale tylko do około 10:30. Później cisza jak makiem zasiał. Głownie małe leszczyki. Może z dwa które podchodziły pod 30cm a reszta drobnica. I standardowo kilka mikro boleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.