Skocz do zawartości
Dragon

Liga okoniowa 2024


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Elast93 napisał:

Dzisiaj kolejny wypad i kolejny okoń do tabeli :D 

Tym razem tylko jeden fajniejszy 35,5 cm, tradycyjnie wobler dorado invader 5 cm w malowaniu okonia - pływający.. Miałem jeszcze drugiego większego na kiju ale mi się wypiął przez głupotę tzn próbę podebrania do ręki a był słabo zapięty 😕 

spacer.png

I zaczęło się nas nękanie:)))

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wrzucam rybki z weekendu. Mała podwrocławska rzeczka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Okoni nałowiłem się w opór. Jakby mi się chciało mierzyć to bym kilka kompletów w te dwa dni uzbierał. Wiadomo, że większośc rybek była w granicach 20cm, ale takich 23-25 było naprawdę dużo. Do zabawy zgłaszam dwa największe. Okonie brały praktycznie na wszystko co leciało do wody. Kopytka, jaskółki, robactwo. Brały w zarówno w opadzie jak i przy jednostajnym ściąganiu. Największą przynętą jaką próbowałem był Shad Teez 7cm (regular, nie slim). Brania były, ale okonie miały problem, żeby go dobrze zassać. Był też bardzo fajny bonusik, ale o tym napiszę w "jak było na rybach".

okon 28.png

okon 28_2.png

okon.....png

okon...png

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze jest. Zestaw, ze względu na wszechobecne zielsko, mam mocny, szybki i "sztywny" z dokręconym hamulcem.  No i źle się dzieje. Jak sobie liczę w trzech wyprawach straciłem 4 duże okonie w tym jednego oceniam bardzo wysoko. Nie łowiłem dłużej niż dwie godziny więc statystyka bardzo fatalna. Wszystkie spadły w dość zdecydowanym holu. Boję się że jak zastosuję swój ulubiony zestaw okoniowy to okonie spięte zamienią się w zerwane w zielsku. Jeden fajny jednak dojechał do podbieraka - 30 cm. Chyba 4 mniejsze - takie 20 + też były ale i dwa nieduże ale wymiarowe szczupaki na ostatniej wyprawie.

okon_30.thumb.jpg.fc22e82cf53172d4bc079aaf41565d89.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęta ląduje przy samych trzcinach. Jest tu ostry spad ale wiem, że nie dolecę do dna więc odliczam i zatrzymuję opad tuż nad roślinnością. Zaczynam zwijanie i bum. Staram się nie zacinać jak automat od razu. Sekunda zwłoki jest w sam raz ale to bum było takie, że wywołało natychmiastowy odruch. Zacięcie jednak udane i już się cieszę bo wiem, że to nie szczupak ale fajny okoń. Keitech na 2,1 gr.

Miarka pokazała 38 cm.

okon_38.thumb.jpg.9580de51cfaf9f35bdec3bc28bc971bd.jpg

Doławiam jeszcze kilka maluchów i szczupaka 58 cm ale to inny konkurs. :D

szczupak_58.thumb.jpg.f434d33780c70a7511555095e963e360.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2024 o 18:20, RafalWR napisał:

 

Miarka pokazała 38 cm.

okon_38.thumb.jpg.9580de51cfaf9f35bdec3bc28bc971bd.jpg

 

Gratulacje i ryby i objęcia prowadzenia w tabeli 🤝

Ja niestety nadal mogę jedynie patrzeć(tak już zostanie co najmniej do końca roku) na Wasze poczynania i mocno kibicuję żeby każdy przekroczył magiczne 300+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.