Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie nęce od ok 2 tygodni na dosć dużym jeziorze(prawie 2000 ha) leczcza

Przede wszystkim to witam.

Po drugie to podaj nazwe jeziora.

Po trzecie wszystko robisz żeby ściągnąć drobną rybe ,to i nie dziw się że taką łapiesz.

Opisz jeszcze dno tz spad czy płasko.Ale już widze że za płytko łowisz.

Jestem dopiero w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łowie na jeziorze Roś. Atraktor stanowi kupione "specjalny dodatek" na leszcza-za podstawę atraktora służy cynamon(czuć go). Mysle ze jesli chodzi o przenęcenie to odpada bo zanęty jednorazowo idzie ok 2-2,5 kg-może to za mało na tak duzą wodę.

Dno nie popsiada spadu. Mam wrażenie ze w takim miejscu nie ma sensu łowić.A Wy co myslicie?Podzielcie się dosiwadczeniami.

Pozdrawiam forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zawsze warto łowić, bo w wędkarstwie chodzi o to aby łowić, a nie złowić, a wyławianie ryb stanowi dodatkową ( no i co prawda bardzo istotną ) atrakcje łowienia

2. hmm wydaje mi się, że mimo wszystko troche za dużo dajesz tej zanęty, ja bym sypał 0.5-1 kg dziennie, makaronu z robakami, bo makaron jest faktycznie dobry do nęcenia leszcza i na haczyk, na haczyk szczególnie makaron "gwiazdki" razem z robakami zrobione w tzw. kanapkę, nad odrą taki pijak łowił w ten sposób leszcze takie od 1 do 2 kg, i większe, i łowił ich sporo, a trzeba dodać, że łowił po sporzytkowaniu tanich win, więc było to skuteczne, a i na koniec, to jak nieidzie z brzegu nic złowić, to trzeba spróbować dalej, ale to w ostateczności, bo już wsypałeś sporo zanęty, i trche szkoda wszystko od nowa zaczynać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustownik przedewszystkim poszukaj głębszej wody 6-8m optimum nie musi buć spad

ale jesienią to taka głębokości to podstawa.Po drugie jak już nęcisz makaronem to niech to będzie przynajmniej średniej wielkości kolanko ,żadne nitki czy gwiazdki bo zawsze będzie drobnica i staraj się nie rozgotować makaronu,taka ilości spokojnie wystarcza jaką podałeś.Teraz dodatki jak niemasz gdzie się zaopatrzyć to radze spróbować z czosnkiem i melasą jest łatwo dostępna.Po czwarte pamiętaj jak po tygodniu nie masz wyników to zmieni natychmiast miejsce bo leszcza niestety trzeba szukać w jeziorze.

Na jez.Roś niestety nie byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja też dożuce jakiś przepis - podobno skuteczna Jesienna zanęta i przynęta na leszcze. Jeszce nie testowałem ale dzis to wyczytałem w starym WW

Zanęta :

3 szkl bułki tartej

2 szkl płatków owsianych

1 szkl mączki kukurydzianej

1 szkl kaszy kukurydzianej

1 torebka cukru waniliowego

1 torebka kolędry

+ robaki

( na jeśien nie dodaje się żadnych dodatków unoszących bo rybyżerują przy dnie)

Przynęta :

ciasto z kaszy manny bawione na żółto + cukier waniliowy i kropla zapachu arakowego.

i robimy kulki 5-6 mm.

Połamania kija ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

A co znawcy powiedza na taka mieszanke? Ploć+Leszcz bedzie skuteczna? planuje jakiegos leszczyka upolowac ale przy tym pare płotek ładnych;]

2,5 kg zaneta uniwersalna Dragon classic

0,75 zaneta Dragon classic leszcz

0,75 zaneta Dragon classic płoc

1łyżka stołowa atraktor leszcz(Traper)

1łyzka stołowa melasa spejcal leszcz(Traper)

400g Klej do zanet (Traper)

1łyzka stołowa Barwnik czerwony(Traper)

2 garście Peczak gotowany

2 pudełka Pinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja znam jeden dobry przepis. Mianowicie:

2 części bułki tartej

3 cześci mielonych herabtników

2 cześci mąki kukurydzianej

1 część kaszki kukurydzianej

1 część płatków owsianych w całosci

i jakies dociazenie w zaleznosci od uciagu wody

Można jeszcze poeksperymentować z różnymi atraktorami oraz zapachami.

Osobiście polecam kolendre oraz wanilie, mozna równiez to jeszcze wzbogacic cynamonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na leszcza??eee, 1kg Trapera Uniwersalnego, otręby, płatki owsiane, kasza kukurydziana, bułka tarta, no i oczywiście MIODEK, dużo miodu (na 2 kg zanęty jakieś 5-10 łyżek miodu) na moim jeziorze się sprawdza, po kilkunastu minutach w ładną pogodę podpływają trzydziestki i wyżej :), a co do proporcji tp wedle uznania, z przewagą buły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
i zawsze są efekty :smile:

To nie jest zbyt fortunne wyrażenie w wędkarstwie, a tym bardziej jeśli chodzi o zanęty sypkie...

Tam gdzie ja łowię, zarówno na wodach stojących jak i na rzekach coprah melasa z reguły nie zdaje egzaminu i lepsze efekty mam na zanętę z dodatkiem malasy w płynie...

Jeśli chodzi o zanętę sypką to przychylę się do jednej z poprzednich opinii, a mianowicie warto wypróbować MVDE Gold Pro Bream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum wędkarskie jest jak sama nazwa wskazuje miejscem do wymiany doświadczeń a nie miejscem łapania się za słowa. Oczywiste jest że pisząc "zawsze są efekty" miałem na myśli siebie, tzn że ja miałem efekty. jasnowidzem nikt nie jest by móc powiedzieć że każdy ma efekty, to oczywiste.

Z melasą jest tak że Copra powoduje lepsze trawienie i tyle, a melasa jak każdy wie jest super sprawą na leszcze i nie tylko. ostatnio kupiłem na targowisku melase w proszku, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam i doczepiam się :wink:

Chcę się wybrać na leszcza w sobotę z rana (5.00) I zaczynamy nęcić w pon, potem wtorek i w czwartek, w sobote zara po przyjeździe nad wodę walimy opare kul i łapiemy na grunt z koszyczkiem zanętowym.

Mamy zamiar robić taką zanęte: ziemniaki nie rozgotowane, kukurydza moczona i potem gotowana, płatki owsiane i śrut oraz bułka tarta i melasa.

Co o tym myslicie?? nie za wcześnie na takie necenie??

Dodam że jezioro ma okolo 20-25 hekt. a głębokość łowiska to jakieś 5-6m. i 35-40m. od brzegu, dno raczej twarde z drobną ilością mułu.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest najlepsza wg was zaneta kupna na leszcza??wiem co pisaliscie wczesniej, nie posadzajcie mnie od razu o to ze nie czytalem i ze na forum jest tego duzo, chce zebyscie powiedzieli co najlepiej z wedkarskiwo wybrac??moze to byc zaneta droga ... bardziej skuteczna, moze byc taka jedna z lepszych Dragon Magnum Leszcz??Jaka firma ma w ogole najlepsze zanety??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z moim pytaniem??

otorz jesli moge Ci pomoc to na leszcza ziemniaki nie bardzo jesli glownie na ta rybe sie wybierasz reszta wpozadku, co do necenia to jest za mały okres na przyzwyczajanie ryby musialo by byc jak dla mnie kolo miecha z 3-4 razy w tygodniu bo jak napisales zbiornik nie maly i zaneta rozejdzie sie po drobnicy. Najlepiej jakbys pogadał z tamtejszymi wedkarzami na temat zanety i na co lowia tak bedzie najszybciej i najrozsadniej bo jesli o te ziemniaki chodzi jesli nikt nimi nie neci to potrzeba wiele czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość wobler129

WłÓcZyKiJ sam robiłem tak kiedyś. Tzn podobnie. Tylko że wtedy zapachy się tak mieszały że nie wiadomo jaki smak i zapach miała zanęta.

Teraz wybieram zanętę o danym zapachu i atraktor taki, który nie będzie psuł oryginalnego zapachu zanęty. Wybieram takie atratory, które za zadanie mają lekko wzmocnić oryginalny zapach zanęty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z zanętami tak jak z rybami tyle przepisów i wszyscy mają jakieś efekty. Zadając pytanie sprecyzuj gdzie i w jakiej rzece chcesz łapać leszcze. Chodzi o to czy to duża i głęboka rzeka, czysta czy brudna i czy tycz leszczy jest w niej dużo czy ze świecą szukać. Warto abyś dodał czy stać cię na drogie przepisy czy ma być tanio.

Ogólnie jest tak że wędkowanie w dzień na spłwiczek wymaga również innej zanęty niż wędkowanie w nocy na gruntówkę. Jeśli podasz precyzyjniej, to chętnie doradze bo leszcze łapię na okrągło i w rzece i na wodach stojących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.