Skocz do zawartości
Dragon

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

witam

opisze Bystrzyce od Kątów Wrocławskich do Sadowic do mostu przy poprawczaku.

dojazd do rzeki bardzo dobry trzeba znać tylko polne drogi jeden wypad na piechote i po sprawie oczywiście z spinigiem aby przebieg niebył pusty.

W czesniej przed mietkowem to były tylko płocie okonie kiełbie i ślizy duże ślizy takie do 20cm dziwne ale wszędzie jest opisywane że rosną do 10cm a to nie prawda.

rzeka jest nie regulowana a tam gdzie była to są teraz dobre kryjówki dla ryb dno przewarznie piasek lub żwir .

ryby wszystkie gatunki od miętusa do suma a przewarznie to kleń,karp,płoć leszcz, miętus,karp,okoń, sandacz i szczupak.

najleprze miejsca zaczynają się od Jurczyc w góre i dół rzeki

opisze dół jest bardzioej ciekawy z łąki wchodzi do lasu aż do tamy która jest rozebrana tak że nie darady poniej przejść ale kawałek jest most kolejowy który umożliwi przejście na drógą strone. zaraz za mostem kolejowym jest dziura głęboka kiedyś tam jej nie było ale usypaliśmy kamienie i już jest wymyło tam rzeka jest wykładana kamieniem po brzegach nurt szybki woda zawsze duża dlatego że w Sadowicach jest spiętrzenie elektrownia za mostem kolejowym też kawałek jest most można do niego dojechać od wszemiłowic koło torów jest polna droga cały czas prosto aż dojedziecie do mostu około 3 do 4 km tak na oko i z tej strony polecam zasiadke efekty gwarantowane nie opisze tak dokładnie ten kto pojedzie sam zobaczy dużo dołków, łąka las spokój i cisza od mostu już woda płynie spokojnie a nieraz stoi w miejscu ryby przyzwyczaiły się do tego a najlepiej miętusy które nawet w lecie biorę.

za elektrownią jest głęboko podmyte móry byłej (starej niemieckiej elektrowni)

a dla wygodnych któzy lubią otwartą przestrzeń polecam Skałkę tam jest młyn koryto rozdziela sie na dwa koryta w jędnym płynie woda szybko a w drógim stoi obrośnięte trzciną dużo karpia iiiii to zostawie wam do sprawdzenia powodzenia ps to koryto jest nęcone przez mieszkańców

dzisiaj niemam czasu ale opisze jeszcze pare miejsc jest taka rzeczka że tylko mieszkańcy tam chodzą i to nie licznie dzicz jak z filmu a woda czyściutka głęboka i nawet niewiem jak się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

witam

staw między blokami znajduje się na przeciwko pętli tranwajowej 22 pilczyce tam zawracają wcześniej był tam problem z tasiemcem ale po powodzi w 97r. dużo się poprawiło woda tam wylała cowka z odry do ślęzy a ona do stawku teraz jest zadbany i zarybiony ale obecnie niewiem czy podlega pod pzw to musicie sprawdzić. jest taka ryba co każdego interesuje

przed pętlom 22 jak byście jechali od centrum jest krzyżówka skręcicie w prawo prosto aż do następnej tam jest już kozanów skręcacie w lewo i główną drogą pierwsze osiedle rozglądać się widać z drogi i tą drogą dojedziecie też do bystrzycy na most jest tam tama i dwa kanały efekty okonie przed i wszystko za to powodzenia .

jest jeszcze pare stawków ale należą do zieleni ryby są i to duże ale mandaty też ale nieraz się opłaca hiiiii

następny staw jest blisko osiedla jak jedzie się na pracze (blisko torów glinianka) dużo sumików karłowatych i innych tą drogą jak dalej będziecie jechać są dwa stawki jeden głęboki po jednej stronie fajne efekty na żywca. a drógi po drógiej stronie jest zasypywany systematycznie albo już zasypany tam było lub jest dużo płoci okonia szczupaka i lina ale to mósicie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszczyc widze że opisałeś moje rejony i trochę wprowadziłeś nieścisłości ale postaram się je wyjaśnić.

Po pierwsze glinianka na wprost pętli tramwajowej jest pod władaniem PZW ,ale strasznie zarośnięta ,kilka razy do roku zarybiana a to karpiem a to pstrągiem lub czym tam mają ,nikt nie pomyślał o amurach i szczupakach ale mniejsza z tym po każdym zarybieniu występuje prawdziwe oblężenie przez wędkarzy ,z tym zadbaniem to grubo przesadziłeś bo to osiedlowy śmietnik się zrobił mnóstwo żuli się kręci i wystarczy że się odwrócisz a wędeczki już niema.To tyle ,czyli totalny syf.

Po drugie staw przy torach należy już do PZW koło Astra no powiem że się chłopaki starają ,staw przejeli bodajrze 2lata temu i sporo zarybili ale poczekać trzeba z pare lat ,jest dobry dojazd więc wędkarzy jest sporo ale wyników mają mało bo to TRUDNY akwen jak ktoś nie wie gdzie ryba bierze to wyniki słabe ,z tego stawu rekord mój osobisty płoci 44cm ale to lata 70.

Po trzecie glinianki opisane przez ciebie to Stabłowice kiedyś świetne łowiska linów karpi i okoni ,dziś nie ma poco tam jechać ,nawet jak coś złapiesz to z tasiemcem więc nie opisuje dalej.

Co do stawów ,glinianek ,żwirowni to jest cała masa ,jak będzie wolna chwila to coś opisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czasy się zmieniają a akweny są dalej

maniek masz racje dawno byłem ale se chwaliłem .

maniek a koło wysypiska śmieci po drógiej stronie były czy są jeszcze starorzecze bodajże bystrzycy ( w polu- lasek) kiedyś tam byłem i dużo było japońca jak znasz to opisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć jestem z dolnego śląska a konkretnie z Legnicy. Najlepiej wędkuje mi się nad jeziorem Koskowickim i uważam że jestem tam bardzo dobry w spiningu a jeszcze lepszy w spławiku na białą rybę :mrgreen: . Jednak chciałbym poznać również inne super łowiska do spiningu. Czy któryś z mistrzów tutaj się orientuje gdzie najlepiej spiningować na dolnym śląsku :?: Oczywiście w wodach PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli chodzi o spina to po pierwsze zależy jakie rybki no i najważniejsze czy spin z brzegu czy łodzi - bo na Koskowickim to raczej chyba z łajby ?? zreszta w tym roku trochę podtruli Koskowickie - o czym pisaliśmy w jednym z wątków

Sandał to oczywiście najlepsza Odra - szczególnie okolice Brzegu - szczupły i sum to jez. Tatarak, okoń i szczupły to Ryczeń - no i starorzecza Odry na szczupłego polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Nadszedł wkońcu moment przeprowadzki do Wrocławia. Mam pytanie do Szanownych Forumowiczów odnośnie ciekawych miejscówek i ryb na odrze w okolicach ul. Na grobli. Niestety jako ze nieznam Wrocka i okolic tam postanowiłem skierować pierwsze kroki bo i najbliżej tam mam przy okazji.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i ja o coś zapytam. :mrgreen:

W czasie ostatnich wakacji również wprowadziłem się do Wrocławia i też szukam ciekawych miejsc. :cool: Najbardziej interesują mnie miejscówki na klenia. Do tej pory łowiłem na Oławce (głównie to rozlewisko co jest kąpielisko) - wyniki to głównie leszcze na spławik i okonie na spinn, raz byłem nad Odrą poniżej stopnia Rędzin - rzeka ciekawa, podoba mi się, w tym roku muszę tam kilka razy pojechać :wink::razz: , Widawa - okolice ul. Gorlickiej, oraz okolice mostu kolejowego przy Krzywoustego. :wink: Tylko właśnie chciałbym zapytać też o tą Widawę - czy są tam ryby? :roll: Bo jak do tej pory to zdarzyło się kilka krótkich szczupaczków. A jak pisałem bardziej interesują mnie klenie, jazie, choć szczupakiem w rozsądnych rozmiarach nie pogardzę. :lol:

Wcześniej mieszkałem w Malczycach. Jeśli ktoś wie, jak Odra w tamtych okolicach wygląda, to niech powie czy są tutaj podobne miejsca. Brzegi "posypane" kamieniami to moim zdaniem doskonałe miejsca na klenie i dlatego takich szukam. :grin:

Za wszelkie porady będę wdzięczny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij zahaczyć o ślęze odcinek na partynicach ;)

tylko po tym co ostatnio zobaczyłem w deszcz wszystkie cieki, rowy melioracyjne spływają do rzeczki) brud i niezły smrodek :mrgreen: nie wziął bym z tamtąd ryby, aczkolwiek kleń jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Darek144-na Wiadawie są ryby spokojnie :smile: ja łowie na odcinku od Wielkiej Górki na Kowalach(chyba) do Mostu na na ul.Sobieskiego(chyba) i pikne tam rybki są:klenie okonie szczupaczki jaźie(czasami można zobaczyć duże osobniki) no i jeszcze są:wzdręgi płocie uklejki leszcze kiełbie i inne+czasami pstrąg tęczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku 144 przepraszam ale troszke wylecę od tematu ,Piszesz o Malczycach.Jestem tam ostatnio caly czas i kręcę sie kolo Papierni na głowkach czy mozesz cos powiedzec na temat głowek w okolicach i w Malczycach albo mi coś ,,sprzedac" ciekawego odnośnie tego miejsca?

PS.Jak mieszkałem w Malczycach ma Mickiewicza (koło Komisariatu)mialem do portu 300 m. :lol: ,ale wyprowadziłem sie jak mialem 5 lat... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Biedrona14 na pewno idź na Odrę. A na takie ryby nie ma miejscówek. Jeżdżę nad Odrę. Wybierasz odcinek i chodzisz główka po główce próbując łowić. Albo sam "czytasz rzekę" i widzisz, że tu powinny stać. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Słyszałem że na wojanowie jest sporo karpia i leszcza, czy mógłby mi ktoś napisać jak duże ryby się tam najczęsciej łapie i czy warto wpaść tam z feederkiem oraz jakie inne ryby tam są. W sumie mieszkam niedaleko ale nikt z mojej rodzinki nie ma samochodu, ale jeśli warto się tam wybrać to może uda mi się skołować jakiś transport. Dzięki z góry i pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.