Skocz do zawartości
Dragon

łowiska we Wrocławiu i okolicach


pewniak

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wędkarska przyszłość staneła pod znakiem zapytania :sad: przynajmniej na jakis czas :sad: 2 dni temu przeprowadzilem sie do Wrocławia..do tej pory mieszkałem na studiach w Lublinie a pochodze z swietokrzyskiego..We Wocławiu jestem 2 raz w zyciu..pierwszy raz bylem jak szukalem mieszkania w czerwcu i jak narazie wiem jak dojechac na rynek i nic wiecej a po miescie poruszam sie z mapą.. :sad: szuakm pracy wiec na wedkowanie przynajmniej narazie nie moge sobie pozwolic :sad: nie mam tez rzecz jasna wykupionej legitymacji :sad: jednym slowem LIPA!!! mam nadzieje na jakies wskazówki kolegow po kiju z Wrocławia, gdzie mozna sie udac na ryby gdzie oplacic skladki a moze kiedys znajdzie sie ktos kto mnie ze soba zabierze na jakis wypadzik bo jak narazie to nie znam we Wrocławiu nawet jednej osoby :sad: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Zaden problem PIo ,mozesz na mnie liczyć ,co się tyczy wędkarstwa,no moze jeszcze poznasnie miasta wchodziło by w rachube ,w konicu mieszkam w tym grodzie 46lat.Z jakiej dzielinicy napisz jesteś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: jak zwykle niezawodny maniek, mieszkam na ulicy Kozanowskiej wiec dzielnica chyba Kozanow ..przynajmniej tak jest na mapie:)) tu gdzies niedaleko jest most milenijny a odre to prawie z okna widze bo mieszkam na 10 pietrze:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Udało mi się na Wojanów wyskoczyć kilka razy, więc coś skrobnę. Jest to dość spora żwirownia i bardzo głęboka, dno oczywiście żwirowe, uboga roślinność podwodna, gdzieniegdzie trzcinki przy brzegu, dość stara woda więc można trafić na kapitalny okaz szczupaka którego tam pełno, leszcza którego również jest sporo, oraz karpia, np. nie tak dawno temu złapano 15-sto kilowego. Oprócz tego jest też m.in. kleń, piękne płocie, lin, sandacz, oczywiście okoń, nie wiem jak z innymi gatunkami. Sporo również drobiazgu wszystkich tych gatunków i z białej ryby raczej ciężko złapać coś grubszego bez dłuższego nęcenia, no i podobno karpie nie interesują się kulkami.

Woda jest czyściutka jak łza, więc jak ktoś lubi sobie zabrać rybkę do domu to są podobno bardzo smaczne, ale nie wiem bo sam nie jadłem. W sumie jest tam dość ładnie, ale... no właśnie zawsze jest jakieś ale, kupa śmieci na brzegach, latem jest tyle plażowiczów że dla wędkarzy nie ma miejsca już od rana, kąpią się, śmiecą. Ogólnie to wiosna i jesień zostaje bo latem jest ciężko, no chyba że jest brzydka pogoda, no i jeszcze takie moje spostrzeżenie że białoryb współpracuje właśnie w słotę i ogólnie brzydką pogodę.

Jeszcze coś napiszę o miejscówkach. Najwięcej wędkarzy siedzi na takim sporym cypelku i lutują jak najdalej od brzegu. Jest jeszcze takie "oczko" połączone z głównym akwenem też zawsze sporo "wiary" tam siedzi. Jest kilka zatopionych drzewek dość daleko od brzegu i zaraz obok jest taka płycizna, spory kawałek twardego i równego dna, czasem kąpiący się tam wypływają i jak na nim stają to wody mają po pierś.

Z metod to spin i grunt są najpopularniejsze ale spławik również, tylko od razu lepiej założyć nitkowy stoperek po już blisko brzegu może być niezła głębina i stoper często jest nawinięty aż na szpule.

Miejscówka fajna rybna i ciekawa, mili miejscowi (od których wszystko wyciągnąłem :wink: ). Najlepiej posiedzieć kilka dni i podobno warto przesiedzieć nockę z gruntówką na sandała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam

tak jak w temacie.szukam ciekawych miejsc w okolicach wroclawia obojetna strona a odleglosc tak do 100km od. Konkretniej szukam miejsc na Karpie Liny Amury itp (na leszcza mam) oraz wszelkie drapiezniki...Osobiscie polecam odre w strone Olawy i Oławkę począwszy od Parku Wschodniego (tak sie chyba nazywa) a mozna tam podjechac tramwajem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego indi w którą strone byś nie rzucił kamieniem w okolicach Wrocka masz wody pod dostatkiem i to ciekawej ,są zbiorniki i rzeki ,tylko wybierac .Sama Odra jest na tyle ciekawa i rybna ze lat ci zabraknie na sprawdzenie jakie tam skarby się kryja .Ale czy ty czasami nie szukasz gotowych miejscówek?.Aby znależ dobrą miejscówke na odrze potrzeba co najmniej

2lat ,nie pisze już o kosztach.Ale w odpowiedzi na twój post podam ,Mietkow,Brzeg Dolny Strzelin .Paczków ,Otmuchów, Kamieniec Ząbkowicki,Nysa,Olawa,ostatnio modne Namysłów,

Podaje tylko kierunki ,bo opisac wszystkie wody nie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no w Wiszni :)

A dokładnie to jadąc od strony Wrocławia, jak tylko zaczną sie wysepki to musisz skręcić w lewo, w taką małą droge i dojedziesz do stawu.

Jaka ryba :

Karp - z tego co wiem ładny.

Amur - jw

Lin

Tołpyga

Szczupak - też ładne okazy

Dużo okonia i płoci

Brak sandacza niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

otoz ja wam opisze miejscowke...niestey niedostepna ale pracuje nad tym]

Na Oporowie przy ulicy Harcerskiej mieści sie stary nie uzywany od lat basen nalezacy do MOSiR...obok niego piekny stawik...nie wiem czy skad tam ta woda...bo raczej nie z basenu pieknie porosnietty..dookola starodrzew...regularnie wychodzacc z psem na spacer widze dwoch dziadkow maszerujacych z wedkami....i tu wlasnie lezy pies pogrzebany...bo teren jest ogrodzony..lataja psy...a wyzej wymienieni panowie wyjatkowo nie-skorzy do wspolpracy..na moje pytanie o mozliwosc wybrania sie z nimi odpowiedzieli ze tylko dla pracownikow MOSiR-u...i na tym sie dyskisja skonczyla...a miejsce ma potezny potencjal...nie wiem jak...ale corac powazniej sie zastanawiam nad znalezieniem jakies drogi do kogos Włdnego-Poteznego-WszystkoMogącego ktory by znalazl sposob na dzierżawe owego cuda...mysle ze znalazla by sie masa osob skorych do zawiazania malego kółka Non-Profit ktore by sie owym miejscem zaopiekowalo....bo uwierzcie mi jest czym,.....gdyby komus wpadlo do glowy podjechac i poogladac radze uwazac bo terenu pilnuja PSy!!!

Pozdrawiam

PS.Gdyby ktos mial jakis pomysl moje gg 2214645

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek czyli mam rozumiec ze woda owa nie jest Ci obca??znaczy sie znasz kogos kto probowal?
Bywałem tam na zaproszenie jako "gość"niestety sporadycznie wędkowałem ,ale potwierdzam miejsce bardzo urokliwe ,choć nieduży akwen ,to przez to ze pilnowany ma lub raczej miał [kiedyś] wielki potęcjał rybny ,znałem kilku kumpli co się starali o tą wode ,ale bez skutku ,dodam dla przypomnienia że to ładnych pare latek wstecz ,więc być może jak się ekipa zmienila w Mosirze to dało by rade wydzierżawić.
przejezdzalem w miejscowosci Skalka kolo Bystrzycy.
Od razu powiem nie byłem tam ani razu ,natomiast mam znajomego co tam zagląda ,co cię interesuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się podłączę pod temat..

interesują mnie stawy pod Wrocławiem, chodzi konkretnie o stawy przy miejscowościach:

-Gosławice (PZW)

-Prężyce-Lenartowice (PZW, nie chodzi o 'zalew' w Prężycach)

-Lenartowice (komercha)

jak również o rzekę odrę w:

-Prężycach, po drugiej stronie rzeki miejscowość Uraz.

jakie rybki? i czy ktoś z Was miał okazję łapać lub słyszeć o tych łowiskach?

może jakieś tamtejsze rekordy lub charakterystyka..

pozdrawiam

starosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A jak chodzi o skałke to tak

Przed młynem korytko 1 są trzciny (tam miejscowi czekaja na karpika 100%)

za młynem ciekawe ale zaczepów (miętusek)

korytko 2

między mostami płytko

w góre rzeki w lasku fajne miejsca i most (nie wiem czy już go wyremontowali) i dojdziesz aż do mostu w sadowicach (tam jest poprawczak)

ja polecam inne miejsce przed wjazdem do skałki skręcasz (od strony wrocławia) w prawo zaraz jest most tam zostawiasz autko i idziesz w góre rzeki (fajne miejsca) i dochodzisz do czegoś fajnego rzeka jest połączona z starym korytem dość duże i głębokie zawsze miejscowi siedzą ale efekty gwarantowane jest jeszcze pare fajnych miejsc od sadowic do jurczyc ale troche musze dla siebie zostawić

ps kiedyś opisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku 144 przepraszam ale troszke wylecę od tematu ,Piszesz o Malczycach.Jestem tam ostatnio caly czas i kręcę sie kolo Papierni na głowkach czy mozesz cos powiedzec na temat głowek w okolicach i w Malczycach albo mi coś ,,sprzedac" ciekawego odnośnie tego miejsca?

PS.Jak mieszkałem w Malczycach ma Mickiewicza (koło Komisariatu)mialem do portu 300 m. :lol: ,ale wyprowadziłem sie jak mialem 5 lat... :cool:

Odkopię starego posta, bo może komuś się przyda. ;)

W Malczycach, okolice papierni są uznawane za jedne z najlepszych miejscówek, głównie na sandacza i suma. Jest tam sporo głębokich główek. Innym ciekawym miejscem jest tzw. Stara Odra czyli starorzecze, do którego wiosną wpływa sporo ryb. Najlepiej od razu wiosną łowić tam, póki ma jeszcze dobre połączenie z Odrą bo później to już wszystko przetrzepane przez kłusoli. Odra, przy połączeniu ze starorzeczem również stanowi ciekawy fragment. Idąc dalej w górę rzeki jest zakręt i ciekawa opaska - tam to głównie klenie i bolenie.

A teraz powrót do tematu - cały zeszły rok łowiłem głównie we Wrocławiu i opiszę to co poznałem. ;)

Opatowice - chyba dobrze wszystkim znane, lubię tam jeździć ze względu na to, że Odra ma tam taki charakter jaki najbardziej lubię. :smile: Udało mi się złowić tam kilka szczupaków, sandaczy i kleni. A i jeden bolek się trafił. :wink:

Oławka (a właściwie Oława) - rzeka średnio ciekawa. Choć potrafi zaskoczyć. :shock: Jako że mam do niej od babci rzut beretem to czasem tam zaglądam. Najbardziej byłem zdziwiony 2 kleniami w czasie tych wakacji. Ci co mieszkają we Wrocławiu zapewne znają to miejsce - most na Niskich Łąkach, ten, przez który się przejeżdża jadąc na plac. Patrząc z mostu widać, że woda ma zaledwie około 50-70 cm głębokości, a w niej leży pełno różnych śmieci, m.in. stara opona, gruz i różne takie. Kiedyś postanowiłem tam trochę połowić bo widziałem kilka okoni i chciałem się z nimi troszkę pobawić. :wink: Nie uwierzycie, jakie było moje zdziwienie, kiedy po rzucie pod most miałem potężne branie. :shock: Kleń - 46cm, po nim był jeszcze jeden z tego samego miejsca, ale sporo mniejszy. Na szczęście mam aparat w telefonie i nawet mój dziadek, który bardzo dobrze zna te okolice bo mieszka tu już około 60lat, był bardzo zaskoczony. :wink: Ale wydaje mi się, że to po prostu miałem szczęście. Bo nigdy więcej mi się to nie powtórzyło. ;)

Widawa - byłem kilka razy - za każdym razem bez większych efektów. Jeżeli już coś się trafiało to szczupaczki do 30cm. Chyba nie umiem łowić na takiej małej rzeczce. Łowiłem w sumie od przedszkola przy Widawie (okolice Osiedla) do ujścia jakiegoś "rowu" do Widawy, za mostem kolejowym przy Sobieskiego. :wink:

Odra, okolice mostu Milenijnego - miejscówka bardzo dobra. Poznałem nawet kilka miejsc, w których nie było wypadu bym nie miał chociaż jednego dobrego brania. Były to chyba szczupaki bo za każdym razem, gdy udało mi się zaciąć, to wyciągałem właśnie je. :) A miejscówka jak dla mnie bardzo dobra, bo tam złowiłem jedynego, jak do tej pory, suma - 118cm. :grin: Tylko rzeka niezbyt urodziwa.

W przyszłym roku planuję szukać kolejnych miejsc na klenie i bolenie bo jak narazie zbyt dobrej nie udało mi się znaleźć. No i planuję przynajmniej kilka wypadów poniżej Brzegu Dolnego.

Jeżeli zna ktoś tamte okolice to wie, jaki charakter ma tamta woda - dość rwąca, z wieloma kamieniami zarówno pod wodą jak i całe brzegi usypane nimi. A w kamieniach zazwyczaj chowają się tam klenie. I to całkiem ładne. :smile:

I tutaj mam pytanie: czy ktoś zna wodę o podobnym charakterze bliżej Wrocławia? Chodzi mi o wodę, która widać, że żyje. Chociażby podobną jak na Opatowicach, Bo taka Odra, jak np. w Urazie jakoś mi nie przypadła do gustu. Szczerze mówiąc wygląda jak duży rów. Jeżeli ktoś dalej nie wie, o jaki typ wody mi chodzi, to może ją zobaczyć np. tutaj W prawdzie wtedy stan wody był baardzo niski,ale chociaż widać nawet charakter dna. :wink:

Pozdrawiam.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam wszystkich,

Ja właśnie wracam do wędkowania po 3 latach przerwy ::)))

Zapłaciłem ostatnio Karte Wędkarską (180 PLN ....) i już 2 razy byłem na rybach w tym tygodniu.

Przedwczoraj - na Bajkale i kanale Gajkowskim - ale kompletnie nic nie brało, tylko jeden klenik z 15 cm.

Dzisiaj na Widawie poniżej Psiego Pola - złapałem 2 szczupaki - 37 i 47 cm :) Było jesz ze kilka wyjść ryb, szczupaków, ale nie zaatakowały. Ogólnie jak dla mnie niezły rezultat :)

Przynęta - obrotówka, bez stalki - nastawiałem się na klenie...

A jutro z rana wybieram się do rodziców (na południe od wro) i planuje po drodze Ślęze odwiedzić, żeby sprawdzić, czy naprawde jest tam tak fajnie i tak dziko. Ogólnie lubie takie małe rzeczki...

Pozdrawiam wszystkich!

PS. Możnaby coś w tym wątku popisać, sprawdzałem i naprawde o Wrocławiu jest chyba najmniej na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy zna Ktoś może łowisko pod Wrocławiem w miejscowości CIENIN ? Jets to staw/wyrobisko z roczną opłatą. Proszę o jkaiś komentarz.

PS

Ewentualnie glinianki n alegnickiej - łowi tam Ktoś moze z forumowiczów?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie glinianki n alegnickiej
:shock: A gdzie to jest ,?

3 stawy po prawej stronie za wiaduktem jadąc w stronę Leśnicy przed osiedlem Kosmonautów. Być może to juz jest inn aulica ale to ciągłość Legnickiej.

Jest tam opłata ok. 300zł na rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 stawy po prawej stronie za wiaduktem jadąc w stronę Leśnicy przed osiedlem Kosmonautów.
A ja myślałem że ty już mówisz o fontannie na Legnickiej :mrgreen: koło Magnoli :mrgreen: .Po pierwsze ,to jak już coś piszesz na forum to przynajmniej sprawdź.Po drugie ,nie wprowadzaj w błąd.Po trzecie ,sprawdzaj błędy :wink::neutral:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.