Skocz do zawartości
tokarex pontony

MERCEDES-BENZ


SzczepanM1986

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM:)

Jesli ktoś poczytał moje posty to wie ze jestem fanem tej niezawodnej i jedynej w swoim rodzaju marki samochodu...dlatego postanowilem założyć posta dla mercmaniaków ale nie tylko...jedna prośba...niech to będzie post o motoryzaji i głównie o mercedesach a nie o...(wybaczcie posiadacze)...fiatach seicento :lol:

Za jakiś czas umieszcze zdjecia naszego rodzinnego mietka 190tki

oraz mojego...beczuni W123 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

a i tu błąd:)

1. W123 potocznie był nazywany beczką (ze względu na obłe kształty i wyprofilowane migacze podobnie do klapek beczki) lub nazywany też puchatkiem, niedźwiadkiem

2. W124 nazywany jest: wypasem, baleronem a o innych naazwach nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość bogdan39

Szczepan niema czego masz połowe moich latek i napewno trafiłeś na lepsze czasy niż ja.

Ja mając 20 lat byłem na krawedzi odchodzacej komuny i wchodzenia solidarności.

Ja piepsze 20 lat ajakie gówno było takie jest. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu zrobić...

ostatnio (wczoraj) oglądałem piękne W124 200E za 10 000 zł-nie miało w sumie tylko skóry i klimy a tak to bajer...nawet oryginalne były najdrobniejsze części jak żarówki, śrubki mocujące poszczególne części np. osłony miski olejowej etc. (musze przyznać ze jak ktoś w rodzinie kupuje samochód to przyjeżdża ekipa 4 osób i oglądamy autko przez 2-3 godziny pod każdym względem no ale kto się lepiej zna na MBekach niż my co jeżdżą nimi od 1968 roku kiedy to dziadzia kupił pierwszego w rodzinie jako ze dyrektorem był i mógł i go stać było)-no wręcz cacko...rok produkcji 1989, przebieg 212 000, wąska listwa, czarny, alufelgi mercedesowskie, piękne chromy wszędzie, BEZ GAZU:):):)

niestety moja mamusia powiedziała że NIE bo to za duży samochód, za szybki i mam sobie kupić cinquecento lub seicento lub coś z tego segmentu

ja sie pochlastam chyba bo autko dwa dni później znalazło nabywce a ja mam tylko wspomnienia i marzenia ze znajde kiedyś jeszcze merolka w tak oryginalnym stanie-nawet się już zapożyczyłem bo mi troszke brakło do całej kwoty a tu dupa wyszła...kurde jaki ja zły jestem...chyba dzisiaj to się do monopolowego wybiore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

szkoda bo sprzedał bym ci mojego cieniaska za 3700 :lol:

Bez obrazy Szczepan ale mama ma racje lepiej nowszy i mniejszy.

Takie stare auta to tylko dla bogaczy.

Wiem wiem ze czesci tanie tylko albo zamienniki albo chodzone w jednym idrugim przypadku ich zywotnosc ograniczona.

Wiem ze wiekszosc sie zemna niezgodzi,ale ja własnie wole mniejszy i tanszyi młodszy niz duzy stary wiekszy.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda jest taka :

Im więcej samochodu masz przed sobą tym jestes bezpieczniejszy . Maluchy to trumienki na kołach a cieniaski prawie też .

Szczepan szkoda , że nie wziąłeś tej fury. A mamę przekonaj , że w takim jesteś mniej narażony na uszczerbek niż w samochodziku który ma 2 metry długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara prawda jest taka :

Im więcej samochodu masz przed sobą tym jestes bezpieczniejszy . Maluchy to trumienki na kołach a cieniaski prawie też .

No ja wiem :/ w sumie strefe zgniotu maluch ma podobna jak Meś :) Też sie kończy na silniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam żałobę. W poniedziałek sprzedałem mojego czerwonego czołga AUDI 100 cygaro 1989 r. :sad:

Auto mnie nigdy (przez trzy lata) nie zawiodło. Nawet ostatnio jak wracaliśmy z Krzychem z Prężyc bez ładowania dojechał do Lubina i zdechł kilometr od domu.

Wjechałem tym praktycznie wszędzie. Duży, wygodny i bezpieczny.

Nie zgodzę się że duże i stare auto to duże wydatki. Ja w swoim naprawiałem tylko elementy, które sie eksploatuja albo mogą paść w każdym aucie np. szczotki alternatora i regulator napięcia. Audica 2,3 E w automacie paliła 13-15 litrów gazu oferując za to duży komfort jazdy i poczucie bezpoieczeństwa na drodze.

Teraz filtruje internet w poszukiwaniu czegoś czym będę mógł wozić rodzinę i jeździć na rybki. Ale także takiego czegoś do czego wejdzie rodzina razem z wędkami :wink: Na 90% będzie to kombi.

Może tym razem będzie to mercedes :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności od posiadanej kwoty polecam model W124 w wersji kombi z silnikiem 2.5 diesel dopalany turbinką (126KM), ładowny, solidny, wytrzymały, spalanie max 8 litrów ropy....no chyba ze prawą noge masz dociążaną śrucinami do spławików to weźmie Ci 10...ponadto bez wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Prawda jest taka, że każdy jeździ tym co lubi:) znowu troche mnie tu nie było no ale co zrobić jak ciągle coś wyskakuje i nie ma się czasu...nawet na łowienie...

teraz mam studia (dzienne) i pracę (3 razy w tyg) - jedyny plus to to że mozna troche sprzęt uzupełnić za zarobioną kase;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.