Skocz do zawartości
tokarex pontony

Doradztwo techniczne


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

tomii gratuluję naprawy no i oczywiście minimalnie poniesionych kosztów :wink:

Własnie dzięki takiemu forum bez problemów sam mogłem naprawic nagrzewnicę za symboliczną złotówkę.

A ja szukam forum, gdzie mogłabym wyczytać coś o naprawie pralki LG - właśnie mi franca wysiadła :mad::mad::mad: Dziś rozbieramy ją na części, może się coś uda zrobić, bo facet z serwisu to jakiś tępawy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No i po bólu. Clio naprawione, a ja jestem mile zaskoczony. za naprawę (wymiana sworzni wahacza) razem z częściami zapłaciłem 100 zł. Znajomy mechanik pozytywnie mnie zaskoczył, w serwisie musiałbym zapłacić co najmniej 3 razy tyle. Niestety okazało się, że czeka mnie jeszcze wymiana tarczy sprzęgła i docisku, a to już będą inne pieniądze, ale mam nadzieję, że i tak mniejsze niż w jakimś autoryzowanym serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Pojechałem na wschód po paliwo w kolejce trafiło mi linke do sprzegła dobrze ze zona nie jechała bo by sie zapłakała.

Jakos sie dowlokłem linka 50 zł a kolega mi wymienił za flache .

Pedał wysoko wiec wnet czeka mnie wymiana sprzegła ale jeszcze troche pojezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby bedziesz miał, ale jak pierdyknie to moga wszystko wymyslec żeby nie zwracac kasy

Każdy warsztat będzie wymyślał podobnie. Bez znaczenia czy to serwis czy nie. Jeżeli masz książkę serwisową to każ sobie wpisać taką naprawę nawet jeśli nie jest robiona w serwisie i niech się własciciel zakładu podbije pieczątką i podpisze. Nie zapomnij o wstawieniu daty.

Jeżeli nie masz książki to weź fakturę na osobę fizyczną. Dopilnuj tylko żeby w opisie przedmiotu zakupu nie wpisali Ci czegoś co brzmi: "naprawa mechaniczna".

Opis na fakturze powinien być w stylu: "usługa wymiany paska rozrządu wraz z ... (rolki napinacze i wszystko co wymienił) oraz regulacją". Na fakturze musi się znaleźć też numer rejestracyjny auta.

Warto tego dopilnować bo spieprzona wymiana paska, a w konsekwencji jego uszkodzenie w czasie jazdy to przeważnie kilka tysięcy złotych na usunięcie skutków takiej partaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo facet z serwisu to jakiś tępawy

:mrgreen: A moze to "irys" :?::twisted:.Jesli Ci zaproponuje kupno nowej pralki to zapytaj go o przodkow z "zielonej wyspy" :twisted:.Bo tutaj obowiazuja zasady: pies zezarl pilota-trzeba kupic nowy...telewizor,wysiadla stacja DVD w kompie-konieczny nowy...komputer,silnik w aucie niedomaga.....wiadomo co nalezy zrobic :!::shock:.Wiec jesli znasz podobnych "specow" to wyslij ich do IRE,bedzie im jak w raju :mrgreen:.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach szkoda gadać..... :sad:

Serwis LG jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania o 40km, już kiedyś byli właśnie tępawi....

Kolejny 100km (Wrocław) ale za jasną cholerę nie chcą przyjechać, odsyłają do tego bliższego :mad: A firmy, które zajmują się naprawami lodówek i pralek to już całkiem wymiękają przy LG :shock:

Choroba stare franie były jednak niezawodne :twisted:

Wiec jesli znasz podobnych "specow" to wyslij ich do IRE,bedzie im jak w raju :mrgreen:

Tu masz rację, jak będę dzwonić po kolejnych to im przekażę propozycję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Stanąłem przed momentem kiedy to trzeba będzie kupić kamerę cyfrową, a kompletnie się na tym nie znam. Pogrzebałem tyochę w necie celem jako takiej orientacji w terenie i co prawda jest lepiej, ale do tej pory pozostało sporo pytań bez odpowiedzi.

Jeżeli możecie doradzcie mi jaki model i jakiego producenta wybrać oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie. Fajnie byłoby gdybyście krótko uzasadnili też polecaną kamerkę.

Nie podaję przedziału cenowego z tego względu, że w różnych sklepach ten sam model różni się cenowo nawet o 2000 zł. :shock: Byłem lekko zszokowany bo nie wiem skąd takie rozbieżności. Może w tych tanich też jest jakiś haczyk o którym nie mam pojęcia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomii, . jakiś rok temu kupiłem Kamerę dvd panasonicvdr-d150. Rok temu była to na rynku naprawde dobra kamerka.To cyfrówka oczywiście i ten problem może spodkać i Ciebie. Myślałem,że będzie super,rozumiesz płytka z kamerki od razu do dvd stacjonarnego i oglądanko.Jednak nie jest tak fajnie. Chcę cię uczulić na jedną rzecz,a mianowicie. Zwróć uwagę w jakich plikach kamera zapisuje obraz. To ważne. Napisze ci na swoim przykładzie. Mam dwa rodzaje formatu płyty. Wpierwszym uzyskuje obraz w plikach VOB i jest wszystko ok,tzn mogę obejrzeć bez problemuw stacjonarce,ale nie mogę korzystać podczas nagrywania z wielu funkcji typu łączenie i rozdzielanie scen,usówanie niechcianych scen i tam paru innych,po prostu wkładać i nagrywać tylko to. Drugi tryb formatu vr to totalny wypas można robić cuda rozumiesz,ale obraz jak się potem okazało zapisywany jest w plikach VRO i prawie nic nie moge z tym zrobić. Na stacjonarnym dvd zapomnij,mało który program w kompie to obsługuje,prubuje to konwertować,rippować i kiszka. Można to obejżeć tylko na tej kamerce.Mało tego. Nie od razu przecież do tego doszedłem. Jak zaszedłem do sklepu to żąden sprzedawca nie ma rozumiesz pojęcia o czym mówię. Pytałem w wielu dobrych sklepach rtv w lublinie. Oni po prostu nic nie kumają,tylko mają sprzedać. Dowiedz sie o to przy zakupie bo cyfrówkajaką kupisz też może mieć ten myk. A potrafi to wyprowadzić nieżle z równowagi i krwi napsuć. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne :!: spostrzezenia co przedmowca.Kamere (Canon) kupilem aby ulatwic sobie zycie a okazalo sie ze problemow jest wiecej niz ze starymi zapisujacymi nagrania na kasetkach VHS.Aby obejrzec filmik( w otwarzaczu DVD) musze zainicjowac plytke(zakonczyc) natomiast plytki wielokrotnego nagrywania sa totalnie "olewane" przez odtwarzacze :!:.W przyszlym roku planuje zmiane i NAPEWNO bedzie to kamera z "twardzielem".Prawdopodobnie JVC.Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w różnych sklepach ten sam model różni się cenowo nawet o 2000 zł. :shock: Byłem lekko zszokowany bo nie wiem skąd takie rozbieżności

odpowiedzią na to pytanie jest berdzo niski kurs dolara, i ci co ściągają z USA mogą mocno obniżyć ceny a i tak im się opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zad, dzieki bo nie miałem o tym pojęcia. Razem z Radkiem przekonaliście mnie do kamery z twardym dyskiem bo pierwotnie zastanawiałem się nad DVD. Po kilejnych minutach w necie zrezygnuję też z opcji HD i wezme chyba lepszy model SD bo po pierwsze obróbka filmu w HD wymaga podobno "mocnego" sprzętu z szybkim procesorem i min 2 GB RAM. I okazuje się że jak już obrobisz taki film w full HD to trzeba kupić odtwarzacz i telewizor, który odda jakość nagrania, a po co kupować tv full HD (50 MHz bo 100 MHz dopiero wchodzą na rynek polski za kosmiczne pieniądze) skoro tylko jedna stacja na świecie (podobno w Japomii) nadaje w tym systemie :?::idea:

I zaczyna się tzw. kwadratura koła. Mieć po to żeby się pochwalić że na półce stoi full HD to trochę nie po mojemu.

Tak więc wynalazłem coś takiego:

Panasonic SDR-H250 (ale ma matrycę 0,8 MPx - trochę słabo)

Sony DCR-SR190E lub 290E (i aż się wierzyć nie chce że japończyki nie pomysleli o pasku do kamery - bo podobno go nie ma i co gorzej nie ma go jak do kamery przymocować)

Może macie jakies doswiadczenia z tymi sprzętami :?:

Radźcie coś bo im dłużej buszuję po necie tym mam więcej wątpliwości. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.