Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Doradztwo techniczne


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

panowie cholera strasznie duzo pali po miescie12 litrów.

Czy można to psiakrew zmniejszyc silnik 1,6

Powiem ze moje przejazdy sa małe odpalam przejezdzam 3 km i gasze nastepnie 1kmpo pracy do domu i tak codzien.

Cyz jest mozliwe zeby to zmniejsyc ustawic na komputerze.zlko niemwcie a niemowilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 226
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Bogdan. To w czym problem? Przejeżdzasz 4 km dziennie tak więc co za problem ze spalaniem :wink::wink:

A tak serio to trzeba go podregulować. U szwagra w sienie padła sonda lambda i zaczoł mu palić jak smok ale wina uszkodzenia sondy była "gazowa"

Koszt naprawy z sondą ok 50 zł :lol:

ale co do sondy mogę się mylić :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Teraz to kumam, co to ten dzwon :mrgreen:

NIe mam czasu na latanie po ubezpieczalniach za paroma groszami, zreszta nawet mi to do głowy nie przyszło :cool: Serwis jest od tego :cool: NIech murarz muruja a piekarz piecze ... nigdy nie na odwrót ;)

Przedstawiona kalkulacje robi wrażenie tylko, ze w moim przypadku szkody wygladały tak:

- reflektor lewy i prawy - 2 x 2.3 tys. (któras jest droższa o 2 stówki, ale nie wiem dla czego, nie wnikam

chłodnica intercolera - 3 tys.

chłodnica cieczy - 2,8 tys.

i jakies tam już drobiazgi typu kierunkowskazy, gril, zderzak ... ok. 2,5 tys.

Płacę AC 100% bez udziału własnego, to po co mam pocić sie latając za używkami by zaoszczędzić pare groszy. Zreszta nie mam na to czasu i ochoty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzwon to również zwykły dzwon - wyjeżdżasz sobie na zielonym a tu jakas baba .... dzwon!

bogdan39 ja nie wiem ile siena powinna palic ale jak przejeżdżasz tylko kawałeczek to tak może być. Samochód zanim sie rozgrzeje pali znaczeie więcej niż potem po tym gdy silnik osiągnie normalną tempertaurę pracy. Podobnie z olejem - zaczyna w pełni pracować dopiero po osiągnięciu temperatury roboczej. Tak więc jeśli twoje podruże kończą się zanim jeszcze wskazówka temperatury ustabilizuje się na temp. roboczej to przy silniku 1.6 taki wynik wcale nie wydaje mi się niemożliwy.

Wyzeruj sobie średnie spalanie na kompie w samochodzie zanim się wybierzesz na dłuższą przejażdżkę i wtedy zobacz jakie spalanie Ci pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby juz dokończyć i zakończyć temat spalania to powiem ze poszperałem na interze i dołaczyłem do fanów sien. Jak się niema co sie lubi to sie lubi co sie ma.

Powiem że zszedłem w jezdzie mieszanej do 7 litrów i to mnie zadawala.

Sposób prosty nieprzekraczac 3 tyś obrotów.

Powolne bujanie itd itd......

Co wychodzi litr paliwa 2,80 x 7 = cienizna jestem naprawde zadowolony nawet gdy w samym miescie wzrosnie do 10 litrów to wyjdzie 28 zł za 100 km

Skad ta cena ano z ukrainy gdzie jeżdże tankować auto. :lol::roll::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ukrainie trzeba miec sprawdzone stacje i jest ok - oni paliwo maja tani bo to prawie ruskie.

A na stacjach rozbraja mnie jedna rzecz :0 nie mam foto teraz ale jak sie podjezdza pod dystrubutor to sa specjalne najazdy - zeby autom stalo krzywo i monza wlac kilka litrow wiecej :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak to niejest ukraina z przed 10 lat no zsrr wiadomo oco chula.

Najazdy sa albo swuj podnosnik co daje około 5 litrów wiecej wlanego oktanu.

Jezdzi sie na oke najlepsze cpn na ukrainie zero zagrozenia.

Jagbyscie zobaczyli czym jezdza ukraincy na codzień to muzg sie lasuje.

Showajcie bajeczki o złym paliwie ,chodż sa różnice na poszczegulnych stacjach.

Trzeba wiedzieć gdzie jeżdzić.

Ja sie nieboje tankuje tam od 3 lat .

Nie paliwa tzreba się bac tylko gosci co nim chandlują i dla zysku dolewają różnego cholerstwa.

Noi paliwo dla ludzi jest ok :lol:

Piwo 1 l wychodzi 2 zł mozecie kupić to piwo w polsce o nazwie obołon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

bogdan39, chwilowo nie planuję żadnego zakupu, przynajmiej do wiosny. Do pracy mam niedaleko a na rybki to nawet na rowerku się bryknę. Oczywiście, jak jest dość ciepło to motorek. Pozatym jest w domu jeszcze kaszlak (126p) którym jeździ moja połowica, to w razie czego jest czym podjechać.

Co do przyszłego zakupu to jestem skłonny ( już się rozglądam) się pokusić na doblo. Brat tyra tym autkiem już dobrych kilka lat i nie ma z nim najmniejszego kłopotu.A rocznie robi nim dobrych ..... kilometrów. Napewno podniosą się głosy oburzenia, że FIAT to nie auto, ale ja mam niestety odmienne zdanie. Użytkowałem dwa modele tej f-my ( pomijam poldka) i byłem zadowolony, chodzi chociażby o małe koszty eksploatacji.

A przy okazji; szukam namiarów na kogoś, kto wozi z zachodu (niekoniecznie) motocykle lub organizuje wyjazdy po takie sprzęta. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Jesli chodzi o numery telefonów do gosci którzy ściagaja auta z zachodu niema problemu tylko napisz ze potrzebujesz i masz.

Odradzam jednak oni raczej nieodpowiadają na zamówienia na konkretny model poprostu biorą co tańsze i już.

Napisz to ci wysle.

Ja zawsze jezdziłem fiatem i wiem ze sa dobre. :wink:

Moge tez ci zorganizowac wyjazd ale dogadywać musisz się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość bogdan39

Cienias 700 autko super bez awaryjne latem . Lesio nie narzekaj.

Jednak gdy zbliza się zima i mrozy zaczyna sie.

Wlejesz najlepsze paliwo i nic to nie pomaga.

Pomocna moze tu być odma która odprowadza opary z misy olejowej nie do gaznika tylko na zewnatrz.

Czyli gdy otworzysz klape i spojrzysz na wlew oleju pod spodem jest waz który wychodzi gdzies z dołu i wchodzi pod kurek.

Odpinamy go u góry robimy przedłuzke i skierowujemy na dół poza silnik.

Zreszta dobry mechanik powinien wiedzieć oco chodzi.

Górę zaslepiamy.

Pomaga naprawde.

co pozatym na trasie wiadomo700 ale przynajmniej palił ponizej 5 litrów ale tylko troszeczke małe fajne autko.

Bardzo chciałbym mieć teraz cos takiego tylko dla siebie.

Czesto przytykały sie dyszki na gażniku lekarstwo przy pełnym gazie przytykałem wąż powietrzny i tak kilka razy i pomagało.

Duzo sentymentu mam dla tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Zafundowałem wczoraj mojej lagunce 95 rok lewatywę nagrzewnicy. Robota prosta jak wymiana filtra powietrza.

Ale od początku. Auto praktycznie nie miało ogrzewania co przy nadchodzącej pani zimie wróżyło mało konfortowe warunki podróżowania a i na zimnej nocce nie byłoby się gdzie zagrzać. Po sprawdzeniu pracy klap regulujących przepływy powietrza i temperatury węży przy nagrzewnicy sprawa była jasna. Wąż wlotowy ciepły a wąż wylotowy chłodny - brak przepływu cieczy chłodzącej przez nagrzewnicę.

Chwilka w internecie i już mam szczegółowe instrukcje wymiany i regeneracji nagrzewnicy. Po analizie kosztów jednego i drugiego zdecydowałem się zregenerować swoją nagrzewnicę.

Zakupiłem niezbędny materiał w postaci silikonu wysokotemperaturowego i do dzieła.

Po wyjęciu nagrzewnicy (10 minut) i jej rozebraniu (kolejne 10 minut) przeżyłem mały szok.

Nagrzewnica to nic innego jak radiator z aluminiowych blaszek i 30 miedzianych rurek wewnątrz. Moja nagrzewnica była ZALEPIONA już na plasikowych kolankach (wlot i wylot z nagrzewnicy) a z 30 rurek przepływ miały może 3 sztuki - to nie miało prawa grzać.

Osad który zalepił nagrzewnicę to substancja zbliżona właściwościami do gliny. Nie sposób tego wypłukać przepływem wody. Ja z kolanek wydłubałem to śrubokrętem a rurki po usunięciu mosiężnych spiral spowalniających przepływ, płukałem wodą pod ciśnieniem.

Spirale sobie podarowałem ponieważ przypominały długie gliniaste korki i złożyłem spowrotem nagrzewnicę bez nich. Miejsce rozbiórki nagrzewnicy uszczelniłem dodatkowo wspomnianym silikonem i po wyschnięciu zamontowałem spowrotem do auta. Odpowietrzyłem układ i w drogę.

Teraz jak włączę ogrzewanie na max nie da rady wysiedzieć w środku.

Czas całkowitej naprawy (robiłem to pierwszy raz) - 3,5 godziny

Koszt silikonu - 7,96 PLN

Koszt usługi w warsztacie - około 600 zł bo proponują tylko wymianę nagrzewnic na nowe i to najlepiej łącznie z wężami wewnątrz kabiny.

Gdyby ktoś potrzebował szczegółowych informacji na temat regeneracji nagrzewnicy to w miarę możliwości służę pomocą. Robiłem w trakcie zdjęcia i w miarę potrzeb chętnie prześlę albo zamieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt usługi w warsztacie - około 600 zł

Wiem coś o tym, ceny z kosmosu, szczególnie drogie części do samochodów francuskich. Dzisiaj odstawiam do warsztatu Clio żony - wymiana sworzni przedniego zawieszenia - (tego niestety nie podejmę się sam zrobić) i już się boję ile usłyszę przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się boję ile usłyszę przy odbiorze

Ja na Twoim miejscu ustaliłbym to przed zostawieniem auta w warsztacie. Sam tez nie podejmuję się roboty przy elementach zawieszenia. Jadę do warsztatu, mechanik włazi do kanału i ogląda zawieszenie. Poszarpie, pobuja autem i mówi co jest do wymiany. Ustalamy kwotę za usługę wymiany, a ja z karteczką jadę do sklepu i zamawiam to co mi napisał i producentów jakich mi polecił.

Umawiam się na termin , zostawiam auto i przy odbiorze nie robię wielkich oczu jak padnie kwota - jestem psychicznie przygotowany :wink:

Postępuję według tej zasady od momentu kiedy zostawiłem moje audi 100 cygaro żeby mi mechanik wymienił nagrzewnicę. Przy odbiorze zaśpiewał 1000 PLN. (500 nagrzewnica i 500 wymiana) Tłumaczył że w audi nagrzewnicę wyciąga się od wewnątrz i trzeba zdemontować całą deskę rozdzielczą.

Kłóciłem się z facetem chyba z 40 minut i wytargowałem jakieś 200 PLN tłumacząc mu że za dniówkę pracy 500 PLN to przesada bo mało który prawnik tyle zarabia. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy zasady:

- kupuję auto- kupuję do niego książkę typu "Jeżdżę samochodem.....". Jadąc do mechanika mam choćby przybliżone pojęcie co mogło nawalić i mogę porównać to z diagnozą mechanika.

- forum użytkowników danego auta to nieocenione źródło informacji i porad

- i tak jak Tomii- ustalenie co najmniej kwoty "około" za całą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję auto- kupuję do niego książkę typu "Jeżdżę samochodem.....". Jadąc do mechanika mam choćby przybliżone pojęcie co mogło nawalić i mogę porównać to z diagnozą mechanika.

Robię dokładnie tak jak mówisz. Lubię grzebać przy samochodzie, tak że mam o tym jakie takie pojęcie.

Ja na Twoim miejscu ustaliłbym to przed zostawieniem auta w warsztacie

Zazwyczaj tak było, tym razem oddałem samochód do znajomego. Powiedział, że nie będzie to takie straszne, ale nauczony doświadczeniem, wiem, że zazwyczaj wyskoczy jeszcze coś nadplanowego i niestety założenia diabli wzięli. Tyle dobrze, że tym gościem jestem tak umówiony, że gdyby coś wyskoczyło, to najpierw zadzwoni i poda mi ewentualny koszt konkretnej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.